Gdy smok się budzi

Tłumaczenie: Dariusz Kopociński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "W kręgu smoka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Dragon Waking
83-7150-942-1
Floo

Druga część trylogii "W kręgu smoka". Smok śpi? A zwyczajni ludzie z Kasztanowego Zaulka muszą stanąć do walki w zadziwiającym świecie magii. Smok śpi? A parający się czarnym rzemiosłem bracia Nunn i Obar podsycają waśnie miedzy sąsiadami, tocząc nie kończący się bój o zdobycie całkowitej władzy. Smok śpi? Lecz kiedy się przebudzi, nikt nie ugasi jego płomienia. I oto jesteśmy w kręgu smoka, a...

Druga część trylogii "W kręgu smoka".
Smok śpi?
Smok śpi?
Lecz kiedy się przebudzi, nikt nie ugasi jego płomienia. I oto jesteśmy w kręgu smoka, a smok właśnie się budzi?

aster | 2014-07-25
Przeczytana: lipiec 2014

Drugi tom serii.
O ile w pierwszym część postaci było zarysowanych byle jak i pamiętało się o nich na zasadzie "ta jest matką tego", tu jest już lepiej pod tym względem.
Fabuła się zagęszcza, mniej jest zapychaczy. Mamy przemianę wewnętrzną i rozterki duchowe, zapoznajemy się z motywami bohaterów. Jest kilka naprawdę dobrych motywów.
Na drugi plan schodzi Obar i Nunn, jest bardzo mało Mary Lou. Za to poznajemy lepiej Todda i jego ojca. Rozwiązanie kwestii Oomgosha jest przewidywalne, ale napisane bardzo dobrze. Świetny jest motyw Kapitana, bardzo dobry Opiekuna Zieleni.
Jak poprzednio - książka ma bardzo wiele wątków, ale tu widać lepiej, że wszystko to składa się w spójną całość.
Bardzo dobra pozycja, tom trzeci czeka w kolejce :)

Gimlur Mateusz | 2016-02-03
Na półkach: Fantasy, Przeczytane