Ever

Tłumaczenie: Dobromiła Jankowska
Cykl: Nieśmiertelni (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
1 315
1 034
Evermore
ever, nieśmiertelni, noel
Sela9030

Niezwykła opowieść o Nieśmiertelnych i nowym świecie, w którym prawdziwa miłość nigdy nie umiera. Pewnego koszmarnego dnia szesnastoletnia Ever Bloom traci w wypadku samochodowym najbliższą rodzinę. Od tej chwili staje się medium – słyszy myśli różnych ludzi, widzi ich aurę i dzięki przelotnemu choćby dotykowi może poznać ich przeszłość. Te nadprzyrodzone umiejętności sprawiają, że otoczenie...

Pewnego koszmarnego dnia szesnastoletnia Ever Bloom traci w wypadku samochodowym najbliższą rodzinę. Od tej chwili staje się medium – słyszy myśli różnych ludzi, widzi ich aurę i dzięki przelotnemu choćby dotykowi może poznać ich przeszłość. Te nadprzyrodzone umiejętności sprawiają, że otoczenie traktuje ją jak dziwadło, więc Ever zamyka się w sobie i odgradza od świata.

Wszystko się zmienia, kiedy dziewczyna poznaje Damena Auguste’a. Tylko on potrafi wyciszyć dudniące w jej głowie głosy i wejrzeć w jej duszę. Dzięki niemu Ever wchodzi w świat alchemii i magii, dowiadując się rzeczy, o których zwykły śmiertelnik nie ma pojęcia. Kim jest Damen? Skąd pochodzi? Jakie sekrety skrywa? Na te pytania Ever nie zna odpowiedzi. Wie jedynie, że zakochała się bez pamięci i że jej życie wkrótce zmieni się nie do poznania.

"Ever" rozpoczyna cykl zatytułowany „Nieśmiertelni”. Powieść zdobyła wiele nagród, m.in. Publishers Weekly Bestseller, USA Today Bestseller, Top Choice Award – Flamingnet Reviews i A Borders Bestseller for teens. Przez 31 tygodni zajmowała 1. miejsce na liście bestsellerów „New York Timesa”.

leana | 2016-02-26
Przeczytana: 11 czerwca 2015

Bardzo przyjemna książka, darzę ją wielkim sentymentem i zawsze miło mi do niej powrócić.
Ciekawie napisana opowieść, pokazuje co może się dziać z człowiekiem gdy zazna w życiu wiele złego. Tak właśnie było z główną bohaterką. Jest też oczywiście wątek miłosny, bez którego by się nie obyło :)

Jedyne co mogę zarzucić autorce to to, że każda postać jest do siebie bardzo podobna. Niekiedy w książkach można zauważyć, że bohaterowie są odmienni, jeden jest wiecznie wesoły, drugi agresywny, trzeci znudzony. Daje się wyczuć odmienne charaktery. Tutaj tego brakuje. Jest trochę monotonnie, można to odczuć przede wszystkim w kolejnych częściach, których nie narzucam, można spokojnie zaprzestać na tej. Kolejne to takie kontynuacje rzekłabym lekko wymuszone. Jedynie ostatnia część drastycznie się zmienia i wprawia czytelnika w wielkie zaskoczenie.

Czyta się wyjątkowo szybko, chyba za sprawą gromkiej akcji. Jest to książka z gatunku fantastyki, skierowana głównie do młodzieży, ale nikomu...

Weronika | 2014-07-19

Ever to pierwsza część z cyklu Nieśmiertelni . Opowiada o niezwyklej nastolatce , która jest medium , widzi i słyszy ducha swojej zmarłej siostry . Posiada dar , gdy kogoś dotknie od razu widzi jego przeszłość lub przyszłość . Dziewczyna mieszka z ciocią , ponieważ jej rodzina zginęła w wypadku samochodowym z którego ona tylko przeżyła . Ever jest cicha i stara się nie zwracać na siebie niczyjej uwagi . Aż do czasu pojawienia się w jej klasie nowego , przystojnego chłopaka , który będzie siedział obok niej . Oboje zakochują się w sobie . Przeżywają razem dużo miłych chwil . Jednak gdy dziewczynie zaczyna grozić niebezpieczeństwo , dowiaduje się dużo rzeczy o swoim życiu i Damenie .
Książka jest bardzo ciekawa i wciągająca . Najlepiej czyta się w weekend :).

SilverMoon | 2013-11-21
Na półkach: 2013, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 21 listopada 2013

"Ever" to pierwsza część z cyklu: Nieśmiertelni.
Tytułowa bohaterka jako jedyna przeżyła wypadek, w którym brała udział jej rodzina.Od czasu, kiedy przebudziła się w szpitalu stała się medium. Widzi i słyszy duchy. Poznaje przeszłość i przyszłość ludzi za pomocą zwykłego dotyku. Nie chce tego "daru" , którym została obdarowana, dlatego zamyka się w sobie i rozmawia tylko z najbliższymi jej przyjaciółmi. Do czasu... Pewnego dnia w szkole pojawia się pewien chłopak, który stawia cały jej dotychczasowy świat na głowie.
Chciałabym powiedzieć, że autorka miała bardzo ciekawy pomysł na napisanie tej książki, ale moim zdaniem nie umiała go rozwinąć, by stał się ciekawszy. Książka jest bardzo podobna do książki "Nieśmiertelny" Gillian Shields, w której chłopak głównej bohaterki także jest nieśmiertelny. Niekiedy tytułowa bohaterka podejmowała nielogiczne decyzje, jednak bardzo spodobała mi się fabuła. Medytacja. Czakry. Aura. Summerland. Pozytywnie zaskoczył mnie koniec, ponieważ...

Lena Chaton | 2010-11-16

Nie,nie,nie. <br />
Byłam bardzo ciekawa tej pozycji, jednak okropnie mnie rozczarowała. Wynudziłam się strasznie przy tej książce i im dalej się w nią zagłębiałam byłam coraz częściej myśli: Ale zaraz, przecież już to kiedyś gdzieś czytałam. Naprawdę autorka za bardzo nie powala oryginalnością, a ten cały Damen jest nudny i tak przewidujący, że aż boli. Mimo wszystko nie chciałabym takiego chłopaka. Jeśli chodzi o kreację reszty postaci to jest lepiej, a sama główna bohaterka jest dość ciekawą postacią, szkoda jednak, że tak okropnie pokierowaną w tej książce. Podsumowując "Ever" jest kolejnym "Zmierzchem" z bardziej rozwiniętą fabułą i postaciami i na pewno rozczaruje tych, którzy wymagają od książki czegoś więcej niż tylko popularne książkowe motywy takie jak nieśmiertelna miłość itd.

książek: 1903
foolosophy | 2010-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2010

A mamusia uczyła, żeby nie oceniać książki po okładce. A na opowiadała. Okładka „Ever” jest dla mnie przepiękna, jest tajemnicza i magiczna, ma piękny chabrowy odcień(chociaż ja się na kolorach nie znam!). Po tak pięknej okładce (mimo, że widziałam ładniejsze) szykowałam się na niezwykłą, magiczną powieść. Otrzymałam magiczną, ale typową, zwykła powiastkę dla młodzieży. Rozczarowałam się. Nie za mocno, jednak nie mogę tego ukryć.

Niewątpliwym plusem tej powieści jest brak wampirów.

Autorki amerykańskie mają niewątpliwą zdolność do nadawania intelektualnego tonu swoim bohaterkom. O której bym nie czytała, zawsze jest w liceum i zawsze czytają „Wichrowe wzgórza”. Wiadomość, że przerabiają to w szkole nie doda mądrości bohaterce, naprawdę. Do tego dodajmy blond włosy, odstawanie od reszty, kaptur na głowie, słuchawki w uszach i mamy podobiznę Belli Swan. Zapiszmy jeszcze czytanie w myślach, widzenie zmarłej siostry. Autorki amerykańskie zdecydowanie maja tendencję do schematów. Ever...

WampirkaJustynka | 2012-04-09

ZARAZA | 2012-04-09
Przeczytana: czerwiec 2011

Zwykła powieść dla młodzieży, aby spodobała mi się.

Początkowo zaciekawiło mnie to, jak nieznana mi jeszcze autorka wykreowała tych swoich nieśmiertelnych- spodobało mi się :)

Ciekawy i oryginalny pomysłem było także stworzenie Summerlandu.

Postacie schematyczne, niestety. Jeśli chodzi o tytułową bohaterkę, to z początku nie mogłam jej polubić- taka ofiara losu, która się nad sobą użala, nie lubię takich osób. Ale zaczęła się zmieniać i moje zdanie również :)

Nie wiem, jak inni czytelnicy, ale dostrzegłam drobne podobieństwa ze "Zmierzchem". Z pozoru "Ever" wydaje się jedynie pożywką dla młodzieży, ale mówi również o śmierci, bólu, stracie bliskich i godzeniu się z tym.

Polecam fanom literatury masowej :))

Martha Oakiss | 2011-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2011

"(...) Nie potrafię dostrzec ludzkich motywacji, widzę przede wszystkim zdarzenia. Coś jak szereg obrazów pokazyjących czyjeś życie, niczym filmowe migawki, tylko w skróconej formie. A czasami widzę jedynie symbole, które muszę odczytać, żeby zrozumieć ich znaczenie - czuję się wtedy, jakbym stawiała tarota albo czytała Folwark Zwierzęcy."

Z tą książką bardzo długo zwlekałam. Nie wiem dlaczego, ale jakoś nie mogłam się za nią zabrać. Któregoś pięknego dnia namówiła mnie na nią koleżanka, więc zakupiłam pierwszą część. I, naprawdę, sama się sobie dziwię... Dlaczego tak długo zwlekałam?

Pierwsze wrażenie, czyli bardzo fajna okładka. Nie wygląda ani jak zdjęcie, jak jak rysunek. Taka fotka przerobiona programami graficznymi. Dodatkowo widać, że ma tu jakieś znaczenie tulipan. Choć amerykańska okładka trochę się różni, to kwiat znajduje się i tam.
Główna bohaterka to 17-letnia Ever. Od czasu wypadku czyta w myślach, odczytuje przeszłość, teraźniejszość i przyszłość...

Magdzialena | 2015-02-03
Na półkach: 2015 :), Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 02 lutego 2015

Książkę kuzynka pożyczyła mi parę tygodni temu, ale tak sobie leżała i czekała, nie byłam pewna, czy mam ochotę ją czytać. Wystarczyło jednak, tylko zacząć, a od razy chciałam dobrnąć do końca :). Pierwszy tom historii Ever i Damena jest ciekawy i wciągający, dodatkowo świetnie przeplatany często pojawiającą się zmarłą siostrą - Riley, oraz przygodami zagubionej przyjaciółki Ever - Haven :). Jestem zadowolona, że zostało mi jeszcze parę części, bo nieźle się wciągnęłam ;D

DafNe | 2010-04-06
Przeczytana: 04 kwietnia 2010

Powieść jest porównywana do "Zmierzchu", ale moim zdaniem błędnie. Fakt, iż przeznaczona jest ona dla fanów pisma Stephenie Meyer, to jednak nie zauważyłam znacznego podobieństwa. O ile w ogóle jakieś jest ;] Chętnie sięgnę po drugą cześć, jak tylko się pojawi.