Ever

Okładka książki Ever
Alyson Noël Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Nieśmiertelni (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
2009-02-03
Dobromiła Jankowska
ever nieśmiertelni noel

Myślałam, że to będzie kolejna seria o wampirach, a tu nie, i myslę, że za to oczko do góry. Fabuła oczywista, śmierć bliskich, nowo poznany super przystojny chłopak i bum, miłość od pierwszego wejrzenia. Standardowa opowieść upiększona tylko o coś dodatkowego od autorki. Jest tu mnóstwo podobieństw do innych historii, Damen, niczym Damon z "Pamiętników Wampirów", Ever widzi swoja zmarła siostrę, trochę jak "Alicja w Krainie Zombi", główna bohaterka niczym Bella ze "Zmierzchu". Chyba ciężko wymyślić coś oryginalnego w dzisiejszych czasach, ale czyta się szybciutko. Jeśli ktoś szuka lekkiej lektury, coś w stylu, przeczytaj i zapomnij, to jest to zdecydowanie ta seria.

Nie wiem dlaczego, ale lubię tą książkę. Główna bohaterka jest lekko mówiąc tępa (i czasami zachowywała się jak hipokrytką). Relacja miłosna rozwinęła się tak po prostu na pstryknięcie palca. Jednak mimo tych dosyć sporych wad mam zamiar sięgnąć po kolejne tomy.

Dobra, lekka rozrywka. W tym gatunku najbardziej lubię to, że czyta się błyskawicznie. Można chwilę odpocząć od poważniejszych książek.

Ever w wypadku samochodowym straciła całą rodzinę. Przeprowadziła się do ciotki i musi rozpocząć nowe życie. Nikomu się nie przyznała, że od najgorszego dnia jaki przeżyła, widzi aury ludzi i słyszy ich myśli. Każdy dotyk drugiego człowieka powoduje, że dziewczyna bardzo mocno odczuwa jego emocje. Ever widzi też ducha swojej młodszej siostry- Riley. Pewnego dnia w szkole pojawia się nowy uczeń- Damen, którego dotyk wycisza wszystkie odgłosy otoczenia. Problem w tym, że chłopak nie ma żadnej aury, a Ever nie słyszy jego myśli. Kim jest Damen? Dlaczego dziewczyna tak na niego reaguje? Czemu Riley może odwiedzać siostrę? I czemu Ever ma złe przeczucia dotyczące swojej przyjaciółki?
"Ever" to pierwsza część cyklu "Nieśmiertelni". Główną bohaterkę bardzo polubiłam, uparcie ignorując jej zachowanie w obecności Damena. Patrząc na to, ile dziewczyna przeszła, naprawdę nieźle sobie radzi. Każdy jej upadek uwiarygadnia ją tylko jako człowieka- autorka nie stworzyła postaci idealnej, za to nierealnej. Niestety jej zachowanie w obecności Damena jest dziwne i bardzo nielogiczne. Z drugiej strony dziewczyna ma niespełna siedemnaście lat, a mało kto w tym wieku jest stabilny emocjonalnie. Mam nadzieję, że wraz z kolejnymi częściami bohaterka będzie się rozwijać i będzie bardziej dojrzała. Bawiły mnie komentarze Damena dotyczące prób zrozumienia jego świata przez Ever- mimo, że mamy tu do czynienia z fantastyką młodzieżową, chłopak ironicznie odnosi się do fantastyki, co nadaje lekkości całej historii. Książka jest bardzo lekką lekturą, która może jednak wywołać u nastolatków refleksję nad życiem i śmiercią. Trzeba tylko zwrócić uwagę, by nie traktowały jej jako poradnik o związkach. Ja się cieszę, że mam pod ręką kolejne części :)

Pierwszy raz czytałam tę książkę w gimnazjum. Moja mama znalazła ją przypadkiem na internecie i stwierdziła, że mi się spodoba. Wtedy czytałam ją, gdy tylko mogłam, chowając się w środku nocy pod kołdrą z latarką i przechodząc po kolejnych rozdziałach.

Stwierdziłam, że minęło dużo czasu i chcę sprawdzić, czy dobre wrażenie, które miałam kilka lat temu, ulegnie zmianie. Trochę się bałam, że się zawiodę, że moje wspomnienia mnie zawiodą, jednak na szczęście nic takiego nie nastąpiło.

Przez cały ten tom błyskawicznie się płynie, przewracałam kolejne strony i nawet nie widziałam kiedy skończyłam. Dosłownie było mi mało i cieszę się, że mam na półce kolejne tomy. Historia, tak jak za pierwszym razem, była dla mnie bardzo ciekawa i kreatywnie stworzona.

Wybaczę autorce kilka dziwnych zagrań. Akcja rozwija się bardzo szybko, przyznam, że zdarzało się, że zastanawiałam się, co się właśnie stało. Raz mi nawet zleciało „Zmierzchem” (oczywiście, nie chodzi o to, że to jest coś złego)! Ale mimo to, bardzo mi się podobała. Jest to słodki romans z fantastyką w tle.

Prawdopodobnie po całej serii znów będę czytać o aurach, czakrach i medytacji. Szczerze mi się podobała i mam wrażenie, że do niej jeszcze kiedyś wrócę. Postacie sprawiają, że automatycznie zaczynam się uśmiechać, wzdychać, a nawet irytować. Czekam na dalszy rozwój uczucia Ever i Damena, a także na rozwinięcie wątku Nieśmiertelnych. Jestem pewna, że podobnie, jak za pierwszym razem bardzo mnie to zainteresuje.

Ever nadal pozostaje w gronie moich ulubionych książek i mam nadzieję, że to się szybko nie zmieni. Jeśli ktoś lubi, gdy fabuła głównie kręci się wokół uczucia głównych bohaterów, wyznawaniu sobie uczuć i dążeniu do nich, to ta książka zdecydowanie wpadnie w wasz gust.

Książkę przyjemnie się czyta, lecz czytając ją miałam wrażenie, że wchodząc na Wattpad w zakładkę romans czy Fantazy mogłabym znaleźć coś podobnego tylko z większą ilością błędów.

Naprawdę przyjemnie i szybko się czytało jednak nie wiem, czy sięgnę po kolejną część. Jak dla mnie zakończenie w pierwszej wystarczy mi, by zamknąć przygodę z bohaterami.

To pierwsza książka, jaką przeczytałam w wyzwaniu czytelniczym na rok 2021. Czytałam ją dawno temu, gdy byłam chodziłam do gimnazjum. Mam do niej sentyment. Chyba nigdy nie zetknęłam się z tematyką aury i reinkarnacji w literaturze napisanej takim luźnym językiem. Mam w domu jeszcze dwie kolejne części, które dopiero chcę przeczytać. Wiem, że seria ma łącznie sześć części, ale ostatnie trzy chyba ciężko dorwać gdziekolwiek?

Na półkach: , , , ,

Fajna młodzieżówka, dóbr, że główny bohater nie był wampirem :)

Fajna młodzieżówka, dóbr, że główny bohater nie był wampirem :)

Ach, jak ja lubię takie historie! Magiczna historia miłosna Ever i Damena, który prędko znalazł się wśród moich ulubionych fikcyjnych chłopaków:) Wróciłam do niej po wielu latach i nie rozczarowałam się - dalej wciąga i jest bardzo lekką i przyjemną lekturą, od której nie sposób się oderwać!

"Ever " opowiada historię 16-letniej Ever Bloom.
Dziewczyna jest oszałamiająco piękna blondynka ,jednak ona ukrywa swoją urodę pod bluzami z kapturem i workowatymi spodniami .
Ever kiedyś była czirliderka, popularna szkolna pięknością, miała przystojnego chłopaka, szczęśliwa i kochająca rodzinę. Niestety jej życie zmieniła jedna tragiczna noc ...

W wypadku samochodowym zginęła cała rodzina dziewczyny a ona cudem ocalała. Ever wciąż cierpi po stracie ukochanych osób i obwinia się o to ,że ona przeżyła a oni nie żyją.

Po wypadku Ever zyskuje nieludzkie zdolności -widzi aury innych ludzi, przewiduje przyszłość, słyszy myśli innych osób i widzi i rozmawia z duchem swojej zmarłej siostry Riley.

Dziewczyna nie radzi sobie z niezwykłymi umiejętnościami i próbuje zagłuszyć je głośna muzyka .

Pewnego dnia w szkole zjawia się Damien najpiękniejszy chłopak jakiego kiedykolwiek widziała.

Do tego jest bogaty, czarujący, seksowny i tajemniczy.
Początkowo Ever nie chce się przyznać, że chłopak totalnie ja oczarowal . Ale jak dziewczyna może się oprzeć nie tylko idealnemu chłopakowi, ale i takiemu dzięki któremu głosy w jej głowie milkną i czuje się przy nim spokojna i bezpieczna?

Co Damien przed nią ukrywa? Wiadomo ze jest niezwykły ale jak bardzo? Kim jest piękna i tajemnicza Drina i co ja łączy z Damienem?

Jak dla mnie książka jako paranornal romance jest idealna . Miłość Damena i Ever urzeka i wzrusza . Coś niesamowitego i pięknego. Kocham ich sceny razem . Są takie słodkie i przeurocze a ich randki mega romantyczne.
Chemia między bohaterami i uczucie to coś cudownego. Podobał mi się motyw z tulipanami. Taki romantyczny;

Bardzo polubiłam Ever ,a Damien wprost mnie oczarowal i zdobył moje serce . Polubiłam tez Riley. Drina to bardzo ciekawa postać. Chociaż Haven, koleżanka Ever bywała irrytujaca.

Sama fabuła naprawdę oryginalna i jest to jedna z moich najlepszych i najbardziej ukochanych serii fantasy. Zakochałam się w historii Ever i Damiena ;

"Ever " opowiada historię 16-letniej Ever Bloom.

W wypadku samochodowym...