Niezrównani

Okładka książki Niezrównani Alyson Noël
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Niezrównani
Alyson Noël Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Beautiful Idols (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Piotr Grzegorzewski
młodzież gwiazdy czerwony dywan

Z życia celebrytów

1997

Książka genialna jak dla mnie powiew nowości i nie wiem czemu nie wydali dalszych tomów nad czym ubolewam bo im dalej tym lepiej

Ciężko jest powiedzieć o czym ta książka miała być. Niby miał być to thriller/kryminał młodzieżowy, ale pojawia się on dopiero na ostatnich 100 stronach, i jest napisany w sposób nie ciekawy. Niby miała to być opowieść o młodych ludziach, biorący udział w konkursie, jednak postacie nie są napisany w sposób interesujący, tak by czytelnik mógł im kibicować, ani też nie mamy zbytnio pokazane jak prowadzili te kluby, co było zadaniem konkursowym. Przy okazji autorka skupia się tylko i wyłącznie na tych 3 głównych bohaterach, więc jesteśmy pewni, że oni trafią do finałowej trójki, pozostali uczestnicy są tylko imieniem/ksywką w tej książce. Jako pierwsza część też się nie broni, w żaden sposób nie zachęca do przeczytania następnej części. Jedynym ciekawym wątkiem było życie celebrantów, tak nam przypomina, że ich życie to tak naprawdę tylko gra. Przy okazji styl autorki jest w porządku, i książka raczej nie denerwuje. Ta pozycja po mnie tak spłynęła, była nie najgorszym wymóżdżaczem. Polecam raczej młodzieży, która lubi oglądać różnego rodzaju reality show.

Typowa młodzieżówka. Minusy za: płytkich bohaterów, głupie zakończenie, wymagające przeczytania kolejnego tomu, bawienie się czytelnikiem (jeżeli narrator jest wszechwiedzący, to czemu nie podzielił się z nami wiedzą, z kim spotyka się Madison? Oprócz tego, że chciał wymusić przeczytanie książki?). Sięgając, po tę pozycję liczyłam na coś zbliżonego bardziej do PLL, ale to było inne. Czy lepszym? Raczej nie. Wróciłabym do tej książki w ramach kolejnego rozluźnienia, ale zbyt irytująco napastliwa zagadka.

Gdy okładka i opis książki dają nadzieje, że czytanie jej będzie dobrą przygodą, a niestety kończy się na tym, że czyta się ją z trudem, byle tylko dobrnąć do końca to daje wielkie rozczarowanie... Historia jest przeciętna, nie dająca wielkiego zaskoczenia, a jedyne co może ratować fabułę to pewna tajemnica oraz dosyć ciekawi bohaterzy... Każdy z nas na pewnym etapie życia marzył o byciu sławnym, ale życie bardzo szybko weryfikuje takie marzenia. Tak samo jest tutaj, marzenia to wielka potęga, ale w mieście takim jak Los Angeles jest ich pełno i najczęściej się nie spełniają, a pogoń za nimi może sprowadzić więcej złego niż dobrego. Na złej sławie głównie opiera się fabuła, ale jest ona do tego stopnia przewidywalna, że po prostu nudna. Jedyne co może zastanawiać czy gwiazda, która zaginęła, faktycznie zaginęła czy to tylko zabieg z jej strony, żeby gdzieś indziej zbudować życie, bo jej przeszłość ją dogania. Polecam tylko fanom skandalicznego życia Hollywood, bo tak to szkoda czasu.

Książka przykuła moją uwagę okładką i opisem. Myślałam, że będzie nieco ciekawsza, jednak nie uważam, żeby była zła. Jest to typowa młodzieżówka. Myślę, że fabuła jest bardzo ciekawa. Przez całą historie śledzimy życie bohaterów, jednak nie uważam, żeby, któreś z nich było dobrze wykreowane. Książka jest fajna, lekka, ale nic więcej.

Akcji niezbyt dużo, ale czyta się przyjemnie

Akcji niezbyt dużo, ale czyta się przyjemnie

To świat w którym odnajdą się młodzi ludzie, młodzi wiekiem ale i duszą, rządni oderwania os codzienności. Takie sytuacje mają miejsce w prawdziwym życiu. Czasem każdego nastolatka dopada chęć prowadzenia takiego stylu życia choć przez chwilę by poczuć jak tak jest. Ciekawa seria, łatwo i przyjemnie się czyta. Intrygująca opowieść o świecie nastolatków, warstw społecznych rządzy sławy, popularności i pieniędzy w imprezowej oraz nie tak łatwej rzeczywistości jakby mogło się wydawać .

Książka przyjemna, krótka, szybko się czytało. Nie wnosi jakoś bardzo dużo do życia, ale nie o to w niej chodzi, raczej książka do czytania, żeby się zrelaksować. Chooociaż końcówka i to co zdarzyło się z Madison jest bardzo ciekawym wątkiem. Mimo tego, że książka nie jest jakaś fenomenalna, czyta się ją dla samej przyjemności czytania i z chęcią sięgnę po drugą część.

Polecam!

Charakter jakim ta książka jest napisana zupełnie mi nie podpasował. Mimo drobnych trudów udało mi się ją skończyć, bo historia mnie nawet zaciekawiła.
I mimo, że spodziewałam się czegoś więcej na zakończeniu, to jestem zadowolona nawet z tego które jest :)

• 2016
  • Egzemplarz recenzencki