Skrzydła Laurel

Cykl: Laurel (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Wings
Accio

Bohaterką jest dziewczyna o imieniu Laurel. Laurel nie jest typową nastolatką. Je tylko warzywa i owoce, nie może wytrzymać bez świeżego powietrza, przez całe życie uczyła się w domu oraz została adoptowana przez rodziców w przedziwny sposób: ktoś zostawił ją na ich schodach w koszyku. Kiedy idzie do szkoły, musi przyzwyczaić się do siedzenia w zamkniętych pomieszczeniach i nowych wyzwań. Ale...

Kiedy idzie do szkoły, musi przyzwyczaić się do siedzenia w zamkniętych pomieszczeniach i nowych wyzwań. Ale gdy pewnego dnia na jej plecach pojawia się tajemniczy punkcik, zaczyna dziać się magia i całe jej życie staje do góry nogami. Co wybierze Laurel? Świat tajemnic z niezwykłym chłopakiem o szmaragdowych oczach czy spokojny świat z zawsze pomocnym kolegą z klasy?

Justilla | 2010-08-17
Na półkach: Przeczytane, Zagraniczna, Oddane
Przeczytana: 15 sierpnia 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zacznę od okładki, która jest - przykro mi to mówić - okropna (jedynie napis ładny) i bardzo zniechęcała mnie do czytania tej książki. Wbrew opiniom, wychodzi na to, że dobra szata graficzna to połowa sukcesu. Jednak przyjaciółka pożyczyła mi tę książkę, no to czytam.

Czytałam i z każdą stroną podobała mi się coraz bardziej. Po dojściu do ostatniej strony zapytałam samą siebie "No dobra, to gdzie drugi tom?". Na niego muszę jednak niestety poczekać.

Książkę się czyta szybko i przyjemnie. Historia dzieciństwa Laurel jest co najmniej dziwna, a to co się z nią dzieje, gdy odkrywa na plecach tajemniczy punkcik jest już całkowicie oryginalne. Jednak, nie powiem, spodziewałam się, że to naprawdę skrzydła (jak w tytule), lecz nie jest to tak do końca. Tutaj koncepcja wróżki jest inna niż to każdy sobie wyobraża. Na dłuższą metę może się to zdawać totalnie dziwne i godne zainteresowania badaczy UFO, ale... Ale jest miło czytać coś takiego, zwłaszcza jeśli ktoś już nie może patrzeć na...

Angelika Lachór | 2014-08-23
Przeczytana: 07 sierpnia 2014
Meredith | 2014-04-23

Jestem pozytywnie zaskoczona tą książką, bardzo się cieszę, że ją przeczytałam.
Cóż... powiem tylko jedno: nie lubię Dawida, wolę Tamaniego. :)

''Skrzydła Laurel'' to pierwsza część cyklu opowiadająca o wróżkach.Dla mnie wróżki kojarzą się z bajkami dla dzieci,dlatego też bałam się sięgnąć po tą książkę.Ale że książka posiada tutaj 298 recenzji to nie wypadałoby się z nią nie zapoznać :D
Pomysł na książkę ? Fajny,jednak można było przedstawić to lepiej :D Przede wszystkim OPISAĆ to lepiej (tak,ostatnio mam na tym punkcie alergię :D),rozwinąć dialogi i zwrócić większą uwagę na detale.Czemu cały ten świat wróżek nie został dokładnie opisany ? 2 zdania nie wystarczą,bym to sobie wyobraziła.
Bohaterowie też są w porządku,chociaż nie wszyscy przypadli mi do gustu.Chodzi mi tutaj o Tamaniego,którego charakter był dla mnie nie do zniesienia.A Daniela wprost uwielbiam ! Takiego chłopaka spotkać - marzenie :D Laurel też może być,tylko mogłaby się zdecydować kogo woli,bo całując się raz z tym,a raz z tym tylko niepotrzebnie miesza :D Mam nadzieję,że wszystko okaże się w drugiej części i że wybierze Daniela :D I też,że Chelsea...

krosciucha | 2011-01-23

Ło-ho-ho, jestem wdzięczna kwietniowej autorce, że dostarczyła mi tak przedniej rozrywki. Dawno się nie spotkałam z czymś równie bezsensowym, oj, a próżno podobnych rzeczy szukać.

Tu jest wszystko co potrzebne by maksymalnie 'ugłupić' fabułę. Wszystko. Aż mi się wyrywa jękolący chichot gdy widzę ten tytuł.

Ledwie dobrnęłam do połowy. Koszmar i grafomania pierwszej wody. Nie polecam "Skrzydeł Laurel" tym Czytelnikom którzy tak jak ja, nie znoszą tak idealnych bohaterów, że aż można rzygać tęczą (za przeproszeniem). Ona - piękna jak modelka poruszająca się z gracją większą niż u jakiejkolwiek baletnicy (choć nigdy nie ćwiczyła baletu), a jej dwóch adoratorów oczywiście także mogą poszczycić się godną uwagi aparycją (tak przystojni, że aż oczy bolą). Poza tym Laurel jest odważna, "inteligentna", ma złote serduszko itd. Ideał.
W każdym razie, książka mi się nie podobała, nie polecam. Z całą pewnością nie sięgnę po kolejne tomy tego gniotka.

Dodi | 2013-12-18

Lekka i przyjemna książka dla osób lubiących bajkowy świat wróżek :)
Mimo, że przeczytałam ją kilka lat temu, to zapadła mi w pamięć i z ogromną chęcią kiedyś do niej wrócę kompletując całą serię :)

Dominika | 2014-02-11

Książkę tę dostrzegłam kiedy przeglądałam książki i bibliotece. Okładka mnie nie zachwyciła,ale treść bardzo.
Bohaterką jest Laurel.Kiedy przeczytałam pierwsze kilka stron zdziwiła mnie jej diera , jadła same warzywa i owoce. Została ona adoptowana przez swoich przybranych rodziców .Kiedy idzie do szkoły poznaje tam chłopaka o imieniu Dawid , który pomaga oswoić się jej z nowym otoczeniem . Kilka dni później Laurel zauważ na swoich plecach mały punkcik . Po kilku dniach obserwacji stwierdza że on rośnie. Niebawem zamienia się on w skrzydła. Dziewczyna jest zaskoczona tym faktem . Jej dalsze losy mnie zachwyciły . Nie mogę się doczekać kiedy zacznę czytać następną część.

Beata | 2015-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2015

Przyjemna i bardzo lekka lektura ,pisana prostym językiem dla osób lubiących świat baśni i magicznych stworzeń-wróżek ,które przedstawione są w ciekawy i troszkę nietypowy sposób ,różniący się od mojej wizji , co bardzo mi się spodobało i dało ogromny plus aktorce. Jedynym minusem jest okładka powieści. Dziewczyna przypomina mi na niej chińską porcelanową laleczkę, która zamiast czarować swoim spojrzeniem ,przyprawia raczej o dreszcze, ale oprawa w niczym nie ujmuje książce.
Z chęcią przeczytam drugi tom ,by dowiedzieć się o przyszłych losach młodziutkiej wróżki Laurel i jej przygodach.

Kasia1101998 | 2016-02-16
Na półkach: Przeczytane, Ulubione :)

Książkę czytałam dawno temu bo 3 lata temu, jednak zapada w pamięć. Książka może się wydawać bardziej dla nastolatek niż dorosłych. Nic bardziej mylnego. Fantastyka nie ma kategorii wiekowych i z chęcią ją znów przeczytam, więc gorąco polecam. Dla mnie cała seria zajmuje pierwsze miejsce pod względem książek fantastycznych i nie tylko. Warto przeczytać bo nawet wybór Laurel co do miłości jest w 100% trafny:)