Agnesscorpio

Opowieść o tym, jak stracić wszystko, by móc zacząć żyć od nowa. Agnieszka Lingas-Łoniewska znowu prowadzi czytelników przez niezwykły labirynt emocji. Ona – Paulina Litwiak – artystyczna dusza, niebieski ptak. Szczęśliwa, mimo braku ojca, bo ma cudowną matkę. Gdy w wyniku wypadku zostaje sierotą, trafia do domu, w którym panuje wojskowy dryl, do człowieka, który ją porzucił tuż po...

Opowieść o tym, jak stracić wszystko, by móc zacząć żyć od nowa.

Ona – Paulina Litwiak – artystyczna dusza, niebieski ptak. Szczęśliwa, mimo braku ojca, bo ma cudowną matkę. Gdy w wyniku wypadku zostaje sierotą, trafia do domu, w którym panuje wojskowy dryl, do człowieka, który ją porzucił tuż po narodzeniu. Nierozumiana, niekochana, a na dodatek obwiniająca się o śmierć matki, wycofuje się w swój świat.

On – Piotr Sadowski – przystojny, honorowy i poukładany. Matematyk zaczynający karierę wojskową w jednostce ojca Pauliny. Kochający i kochany syn.

Gdy przypadkiem się spotykają, wydaje się, że są tak różni, że nic ich nie może połączyć. Miłość ma jednak inne plany, choć oboje nie ułatwiają jej działania.

Bez przebaczenia to opowieść o tym, jak drobne niedomówienia mogą się zmienić w mur obojętności i nienawiści, rzucający cień na całe życie. O tym, jak trudno się odsłonić ze strachu przed odrzuceniem i brakiem akceptacji. I wreszcie o tym, że jedyną siłą ratującą ten świat jest miłość.

Napięcie, wzruszenie, wstrzymywany oddech i ściskane kciuki – bohaterowie "Bez przebaczenia" wciągną was w swój świat.

Bonus dla fanów autorki – rozdział zapowiadający kolejny tom serii: "Bez pożegnania".

źródło opisu: empik.com

źródło okładki: empik.com

Claudia | 2019-08-22
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2019
Przeczytana: 22 sierpnia 2019

"Jeśli będziesz powtarzać słowa ludzi, którzy tego nie rozumieją, sama w to uwierzysz. A ty musisz wierzyć, że rysujesz świetnie. Jeśli nad tym popracujesz, będziesz to robić doskonale."

"Bez przebaczenia" to chyba jak dotąd najlepsza książka Pani Agnieszki jaką miałam okazję przeczytać. Bardzo się cieszę, że jest kontynuacja tej książki!

Bohaterką książki jest Paulina Litwiak, młoda dziewczyna, która przeżyła wielką tragedię jaką jest śmierć najbliższych jej osób. W wypadku samochodowym straciła matkę, brata i ojczyma. Opiekę nad Pauliną przejmuje ojciec, który nie utrzymywał z dziewczyną żadnego kontaktu. Jej ojciec jest dla niej kompletnie obcą osobą. Przywodzi ją oddalonego o prawie czterysta kilometrów miejscowości, gdzie znajduje się osiedle wojskowe. Nowe miejsce w ogóle nie podoba się Paulinie, a najgorsze jest to, że w domu panuje wojskowy rygor, gdzie każdy ma swoje obowiązki. Paulina to typowa buntowniczka, co na każdym kroku swoim zachowaniem pokazuje. Dziewczyna nie...

Weronika | 2019-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2019

A mnie się ta powieść nie podobała, były momenty kiedy myślałam "co to za bzdury..." i chciałam zakończyć tę lekturę. Może nie jestem w odpowiedniej grupie wiekowej, żeby być dobrym odbiorcą tej książki (czy naprawdę na co drugiej stronie muszą być opisy jęków Pauliny...?).

Snieznooka | 2019-08-07

Agnieszka Lingas-Łoniewska zdobyła moje szczere uznanie, pierwszą książką jej autorstwa, którą przeczytałam był „Kastor”. Zaczęłam szukać informacji na temat autorki, a kiedy okazało się, ze wydawnictwo Burda planuje wydać ponownie, kilka jej książek bardzo się ucieszyłam. Dostałam w ten sposób szansę na zaznajomienie się z jej twórczością i jej lepsze poznanie. Uprzyjemni mi to oczekiwanie na drugi tom cyklu „Bezlitosna siłą”, który zapowiada się równie interesująco jak pierwszy. Czy autorka przekona mnie do siebie i tą książką? Czego mogę się spodziewać po „Bez przebaczenia” poza przepiękną okładką?

„Bez przebaczenia trudno żyć. Bez przebaczenia trudno nawet umrzeć”.

Bohaterką książki „Bez przebaczenia” jest Paulina Litwiak, to młoda dziewczyna, którą życie zdążyło boleśnie doświadczyć. Nieszczęścia potrafią chodzić parami, a jak los się na kogoś uprze to nie ma zmiłuj, czasem ciężar, który niesiemy na ramionach jest zbyt silny, aby iść przez życie wyprostowanym i bez żadnego...

Justyna107 | 2019-08-06

Paulina, to młoda dziewczyna, kończąca szkołę średnią. Wychowuje ją matka, jej życie jako nastolatki można by powiedzieć że jest wymarzone. Mama pozwala jej na wiele. Uczy się w szkole o ukochanym plastycznym kierunki, Wszystko układa się rewelacyjnie do momentu śmierci matki, która ginie wypadku.  Opiekę nad Pauliną przejmuje ojciec. Przywozi są do oddalonego oj jej poprzedniego domu o 400 km nowego miejsca. Osiedle wojskowe, nie robi dobrego wrażenia na dziewczynie. Od zawsze była pewna, ze ojciec się jej wyrzekł, ojciec nawet nie zaprzecza. W nowym domu panuje wojskowy rygor, każdy ma swojej obowiązki. Kuba, młodszy, przyrodni brat Pauliny okazuje jej wsparcie. Ona z duszą buntowniczki przeciwstawia się wielu zasadom. Jedynym jej celem, który utrzymuje ją przy lepszej przyszłości są studia plastyczne. Jednak w szkole do której trafiła nie ma takiego kierunki. Dziewczyna postanawia szukać inspiracji w albumów plastycznych które znajduje w bibliotece.  Przypadkiem spotyka tam...

Katarzyna | 2019-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2019

Moja ulubiona książka tej autorki, chociaż jest kilka nieścisłości w niej.

Martynayna | 2019-07-29
Przeczytana: 15 lipca 2019

Historia, która porusza nasze serca i pobudza nasze uczucia. Historia przy której zaczniemy marzyć i przy której się popłaczemy. "Bez przebaczenia" to historia prawdziwej miłości, która mimo wielu lat rozłąki dalej była w bohaterach, historia, która pokazała, jak wygląda prawdziwa trwała miłość i jak niedomówienia potrafią zmienić bieg wydarzeń. Nawet lata rozłąki nie zmieniły siły uczucia jaka była pomiędzy bohaterami i w końcu, gdy się spotykają ich oczy mówią wszystko. Historia pokazuje jak upór i duma mogą powodować nieodwracalne skutki. Historia też pokazuje jak z pozoru dobry przyjaciel może okazać się wrogiem, czasem najgorszego wroga mamy przy sobie i nawet nie zdajemy sobie o tym sprawy. Ale to tylko do czasu.

Historia, która mnie wzruszyła. Czytałam książkę z zapartym tchem. Kibicowałam bohaterom i ich miłości. Historia jest owiana tajemnicą, tajemnicą jaką ukrywała Paulina, która gryzła ją od środka, tajemnicą jej ojca, który był surowy, zarozumiały i obowiązywały u...

Jagusia | 2019-07-06

Paulinę Litwiak lat 18 po tragicznej śmierci matki i braciszka, trafia pod opieką ojca, którego nie znała. Ojciec wojskowy , surowy, żołnierz pozbawiany emocji nie pomaga dziewczynie w odnalezieniu się w nowej sytuacji. Negatywne emocje ze strony ojca i dręczące Paulę koszmary i poczucie winy związane z wypadkiem są prostą drogą do szaleństwa. Jednak w wojskowych koszarach jest „prawa ręka” ojca młody wojskowy Piotra Sadowskiego lat 24 dzięki, któremu dziewczyna wierzy, że wszystko może się ułożyć. To opowieść o niezagojonych ranach, które uleczyć może jedynie miłość i uczuciach silniejszych niż przeciwności losu czy czasu. Historia o błędach, które ludzie popełniają wciąż na nowo i o dumie, która może zniszczyć wszystko.

Aga | 2019-05-27
Przeczytana: 27 maja 2019

Książka jest bardzo życiowa, świetnie się czyta a do tego uczy ludzi pokory...- nie wszystko jest takie na jakie wygląda...

Tę książkę zauważyłam w bibliotece. Już wcześniej miałam okazję przeczytać inne książki tej autorki i nawet mi się podobały więc postanowiłam ją przeczytać. Historia banalna i przewidywalna, ale wg. mnie jak jest happy end to jest to to przeżycia. Czytając historię Pauli i Piotra miałam wrażenie, że oglądam wykres elektrokardiogramu. Ich wzloty i upadki kojarzyły mi się właśnie z biciem serca. Po prawdzie ich problemem była zła komunikacja i niepewność (w przypadku Pauliny). Najbardziej mi szkoda tego jak potoczyły się sprawy dziewczyny z jej ojcem. Początkowo go nienawidziłam ale w drugiej części książki zostało wyjaśnione jego zachowanie i zrobiło mi się go żal i Pauliny też. Nie mniej książkę czytało mi się szybko i przyjemnie (hurra jest HAPPY END). Polecam.

Kasienka | 2019-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2019

Przepiękna i wzruszająca książka, nie można było się od niej oderwać, jej się nie czyta ją się przeżywa.