Lilianna

Okładka książki Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Siła zemsty Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła zemsty Agnieszka Lingas-Ło...

Wyróżniona opinia i

Lilianna

przeczytanych książek 2729 napisanych opinii 508

O mamo, jakie to było proste :( . Pierwszy raz od dawna dałam szansę polskiej autorce i to był błąd. Jeśli taka książka ma średnią ocen ponad 8 to po prostu brakuje mi słów :(

❤️recenzja♡
Autor:Anna Szafrańska
Cykl: PInk Tattoo (tom 1)

Jeżeli miałabym skrócić moją recenzję do kilku słów to byłoby to napisane tak:Świetna,wspaniała,mocna,szokująca.
Rzadko się zdarza ,żeby historia od pierwszych rozdziałów była tak napisana żeby czytelnikowi łezka w oku się zakręciła. Ja natomiast po prostu się popłakałam.
Liliana to kobieta ,która przeszła prawdziwe piekło w swoim mlodym życiu. Stwierdzam, że trochę na własną rękę bo nie miała na tyle odwagi aby wcześniej odejść od faceta, który ją maltretował, ale mimo wszystko ja uwazam, że potrafiła znieść naprawdę wiele. Robiła to dla synka którego kochała najbardziej na świecie i potrafiła obronić go przed każdym ciosem, aż w końcu nadchodzi dzień kiedy przez swojego chłopaka zostaje wystawiona jako żywy towar do spłacenia jego długów, wtedy coś w niej pęka i ucieka. Ja mam wrażenie, że dopiero wtedy, kiedy kobieta ucieka od swojego oprawcy to dopiero wtedy ta książka tak naprawdę się rozpoczyna, ponieważ przepracować w sobie traumę spowodowaną maltretowaniem, upokarzaniem biciem, gwałceniem na życzenie trzeba też umieć sobie poradzić. bohaterka przeżywała okropne rzeczy i bardzo długo do siebie po tym dochodziła ,aż spotkała na szczęście na swojej drodze przepięknych przyjaciół, dobrych życzliwych i niosących bezinteresownie pomoc.Nasza bohaterka w swoim nowym życiu spotyka faceta, który jest bardzo mrukliwy ,zamknięty w sobie i zaczyna "coś więcej" czuć, tylko czy taki facet potrafi kochać??? czy nie wyrządzi jej krzywdy ??czy będzie na tyle silny aby pomóc jej przetrawić wszystkie potwory jakie ma w głowie?I dlaczego tatuowanie ciała ma w sobie uzdrawiająco moc????Tego już musicie dowiedzieć się sami, ja tę historię pokochałam całym sercem, a miłość rodząca się między bohaterami była tak elektryzująca że czytając wstrzymywałam oddech . Książka jest po prostu napisana przepięknie i ma w sobie głębokie przesłanie.10/10

❤️recenzja♡
Autor:Anna Szafrańska
Cykl: PInk Tattoo (tom 1)

Liliana to kobieta ,która przeszła...

Jak tatuaż może zmienić życie, czyli „Lilianna” Anny Szafrańskiej.

Książkę tę dostałam wczoraj pod choinkę. Ostatnio rzadko sięgałam po obyczajówkę czy romanse nieobsadzone w fantastycznych światach. Po przeczytaniu opisu nie byłam do końca przekonana czy mi się spodoba. Stwierdziłam jednak, że dam szansę książce, której tematem przewodnim jest tatuaż, skoro sama mam ich kilka.

„Lilianna” opowiada o losach tytułowej Lilki, 22-letniej dziewczyny w mocno nieciekawej sytuacji życiowej. W bardzo młodym wieku przeszła więcej niż niejeden człowiek przez całe swoje życie. Walczy o lepsze jutro dla siebie i swojego syna, każdego dnia żyjąc w strachu. Szczęśliwy traf stawia jej w końcu na drodze dobrych ludzi oraz pewnego tatuatora.

Sama Lilka jest bardzo odpowiedzialną osobą, opiekuje się synem najlepiej jak potrafi i skupia na nim całą swoją uwagę. Jednocześnie jest zastraszona, zaszczuta i bardzo obciążona psychicznie przez swoją sytuację i partnera.
Można by powiedzieć, że jest słaba i głupia, bo nie odeszła od swojego narzeczonego mimo jego zachowania. Jednak ja, osobiście nigdy nie powiem tak o żadnej osobie, która żyła, bądź żyje w przemocowej relacji i nie ma na tyle odwagi, aby opuścić swojego wybranka.

Książka jest napisana lekko pomimo tematyki, która przez nią się przewija. Czyta się ją nad wyraz szybko. Ja dosłownie przeszłam przez nią w jeden dłuższy wieczór.

Jedyną rzeczą jaką muszę zarzucić tej historii jest spłaszczenie problematyki przemocy, gwałtu, uzależnień bardzo schematyczną historią romantyczną. Dosłownie na przestrzeni kilku tygodni/miesięcy od odejścia od partnera po bardzo traumatycznych wydarzeniach, dostajemy opisy zaciskających się ud po dotyku innego mężczyzny.
Dodatkowo, sama książka posiada kilka wątków głównych, które nie są jednocześnie prowadzone, a rozwijane osobno, przez co czasami ma się wrażenie, że autorka zapomina o nich i ratuje sytuacje po 40 stronach.

Ostatecznie książkę uważam za dobrą. Tematyka poruszana w niej jest ważna i nie powinna być pomijana przez autorki książek obyczajowych. Pokazanie mechanik psychologicznych, wstydu i wypierania przez Lilkę zaistniałych sytuacji, bardzo odzwierciedla zachowania kobiet będących ofiarami przemocy domowej. Dlatego też, ode mnie bardzo duży plus za realność tej książki.

Podsumowując 6* i polecenie dla każdej osoby, która lubi ciężką problematykę i „szczęśliwe” zakończenia.

Jak tatuaż może zmienić życie, czyli „Lilianna” Anny Szafrańskiej.

"Lilianna" najpierw rzuciła mi się w oko okładka, później opis, a treść...
historia o tym, że zawsze trzeba wierzyć w siebie, walczyć o siebie. Ciężka historia o tym, co w życiu może się wydarzyć, kiedy człowiek kocha...jak bardzo można nie widzieć tej prawdy, która się dzieje wokół Ciebie przez miłość. Świetna książka, teraz zabieram się za kolejne z serii.

"Lilianna" najpierw rzuciła mi się w oko okładka, później opis, a treść...

Piękna historia.
Chociaż czytałam już wiele podobnych, to ta jakoś szczególnie mną wstrząsnęła, może dlatego że akcja osadzona jest w Polsce. Szokujące jest to co niektórzy ludzie przeżywają na codzień i nikt tego nie widzi. Ile jest takich osób? Na pewno za dużo, mam nadzieję że każda z nich trafi na taką Malwinę.

Piękna historia.

Życie Lilki nie ułożyło się tak jak to sobie wyobrażała. Wiele się wydarzyło i stanęła na rozdrożu - mogła zawalczyć o siebie i syna lub schować się w skorupie i nic nie zrobić. Na szczęście odnalazła w sobie siłę, a także grono osób które pomogło uporać jej się z przeszłością.
Książka bardzo stereotypowa - ona po przejściach, ukrywająca się przed byłym narzeczonym oraz on - rycerz na białym koniu, który ratuje ją z opresji i pokazuje świat na nowo. Jednak na pewno ważne jest to jaki temat podejmuje - osoba skrzywdzona przez ukochanego ma problemy z zaufaniem, a jeżeli na dodatek jest to krzywda fizyczna, musi się zmagać z bliznami. I myślę, że ta książka pokazuje w bardzo pozytywny sposób jak można odmienić skrzywdzone ciało. Za tatuażem można schować wiele blizn, ale także przykrych wspomnień. Tatuaż może być początkiem czegoś nowego, nowego życia.
Książka jest przewidywalna i schematyczna, ale mimo wszystko czyta się dobrze, lekko.

Czytałam tom książkę już parę razy i dalej podoba mi się tak bardzo to ile było w tym emocji było piękne najlepszy w całej tej historii jest Oskar to dziecko potrafiło mnie tak rozczulić. Relacja Lilki z Matem to, jakie miał do niej podejście na początku nie było za fajne, ale potem jak się dowiedział co się działo widać było u niego tę zmianę, to jak zaakceptował Oskar jako swoje dziecko bez najmniejszego problemu, jak przyjęły je do swojej paczki, mega polecam bardzo emocjonalna książka.

Krótko mówić pobeczałam się !
Pierwsz książka tej autorki . Pierwsza i nie ostatnia. Pięknie opisane życie i tak sobie myślę że może to być prawda!!!
Brawo !!

Krótko mówić pobeczałam się !
Brawo !!

"Lilianna" to pierwszy tom serii PInk Tattoo autorstwa Anny Szafrańskiej.
🖤 To historia jakich wiele pisze życie. Opowieść skrywa wiele brutalnych prawd, trudnych tematów otulonych słodko-gorzkim uczuciem. To niesamowita opowieść o sile i wytrwałości, samoakceptacji i przede wszystkim walce o samego siebie.
🖤 Nasza główna bohaterka ma na imię Lilianna. to dziewczyna z tzw. "dobrego domu", która kiedy poznaje trzy lata starszego Maćka zakochuje się w nim bez pamięci i dla niego diametralnie zmienia swoje życie. Nie wyobraża sobie ani chwili bez ukochanego mężczyzny więc kiedy zachodzi w ciążę podąża za ukochanym. Jednak przyjście na świat ich syna odmienia życie pary... mały świat Lilianny gwałtownie się zmienia.
🖤 Ramiona ukochanego mężczyzny stają się ramionami oprawcy, kata...potwora, który życie dziewczyny zamienia w niekończącą się udrękę. Czuły dotyk zamienia się w bezlitosne razy a delikatny szept w groźby i wyzwiska.
w najbardziej traumatycznym momencie z pomocą przychodzi Malwin. To dzięki niej Lilka staje na nogi i wraz z synem rozpoczyna kolejny, lepszy rozdział swojego życia. Jednak rany na duszy i blizny pokrywające ciało kobiety nie pozwalają zamknąć bolesnej przeszłości.
🖤Czy Matt arogancki, porywczy, tajemniczy ale diabelnie przystojny współwłaściciel studia PInk Tattoo pomoże kobiecie odnaleźć wewnętrzną siłę aby zapomnieć o przebytym koszmarze?
🖤 "Lilianna" to literacka perełka przepełniona emocjami. Anna Szafrańska to autorka z niezwykłym talentem do opisywania życiowych historii, które wciągają czytelnika już od pierwszych zdań. Książka mimo poruszonych w niej tematów emanuje szczerością pełną ciepła i nadziei. Ta historia pokazuje, że każdy dzień to to walka z własnymi lękami i słabościami. Jednak walcząc musimy wierzyć, że wokół nas są ludzie gotowi wyciągnąć pomocną dłoń.
Ta opowieść przypomina, że każdy z nas ma swoją szansę na szczęście. Bohaterowie opowieści są ukazani w sposób niezwykle realistyczny a ich losy zmiękczą nawet najbardziej zatwardziałe czytelnicze serca... takie jak moje.

"Lilianna" to pierwszy tom serii PInk Tattoo autorstwa Anny Szafrańskiej.
🖤 Nasza główna bohaterka ma na imię Lilianna. to dziewczyna z...

Pełna emocji historia. Nie mogłam się oderwać od literek. Polecam

Pełna emocji historia. Nie mogłam się oderwać od literek. Polecam