Syndykat. Siła życia

Okładka książki Syndykat. Siła życia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Okładka książki Syndykat. Siła życia
Agnieszka Lingas-ŁoniewskaAnna Szafrańska Wydawnictwo: JakBook Cykl: Syndykat (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Syndykat (tom 4)
JakBook
2024-03-15
2024-03-15

Okładka książki Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Siła zemsty Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła zemsty Agnieszka Lingas-Ło...

"Syndykat w tańcu się nie pie*doli"

Co tu sie do diabła wydarzyło?
Tak, to idealne rozpoczęcie tej recenzji, bo musicie wiedzieć, że ta książka zmiażdży niejednego czytelnika.
Przeora i rozczuli. Skopie tyłek , a przy okazji wywoła mnóstwo uśmiechu na twarzy. Zaskoczy w najmniej spodziewanym momencie i zapewni ogromną rozrywkę. Uwierzcie, że rollercoaster to pikuś przy tym, co tutaj się wyprawia. Przed czytaniem weźcie sobie coś na uspokojenie.
Tutaj tylko jedno było pewne. Ktoś miał zginąć. Reszta rzeczy była nieprzewidywalna i poza schematem. Trzymała w napięciu do samego końca, czyli coś co misiaczki lubią najbardziej.

Chyba nie muszę mówić, że bawiłam się z tą książką wyśmienicie. Myślę, że to jest po prostu oczywiste. Z twórczością tych autorek zawsze mam tylko dobre wspomnienia, nawet jeśli próbują sprawić, abym miała zawał albo pękło mi serce ( tak, mam tu na myśli końcówkę)

,,Siła życia" jest wciągającą, emocjonalną, a przy tym też piękną historią. Opowiada o skomplikowanej miłości, bezwzględnym i surowym świecie, w którym panują zasady, a za zdradę czeka śmierć oraz o walce z innymi i samym sobą.

Nie bez powodu ta seria ma miano mojej ukochanej. Z każdym tomem utwierdzam się w przekonaniu, że Syndykat może mieć nieskończoną ilość tomów, a ja i tak będę je czytać.

"Syndykat w tańcu się nie pie*doli"

Co tu sie do diabła wydarzyło?

"(...) byłem go­to­wy na wszyst­ko, by­le­by za­pew­nić Agniesz­ce bez­pie­czeń­stwo. Na wszyst­ko. Nawet za cenę wła­sne­go życia. Ona była moją siłą. Siłą życia."

Agnieszka Długosz na własnej skórze przekonała się, jaki los może spotkać kobiety, które są związane z syndykatem. I choć jest już po wszystkim, wciąż ten koszmar do niej powraca. Tylko jedna osoba jest zdolna wyrwać ją z tego piekła- Kordian, przyjaciel jej brata, mężczyzna, któremu oddała swoje serce. A kiedy Kordian Gawroński okazał się zdrajcą, wszystko skomplikowało się jeszcze bardziej..

Gawron od początku miał swój plan zemsty. Wiedział, że jest na straconej pozycji, ale nie zamierzał się wycofać. W końcu obiecał to przed laty Agnieszce. Wtedy jeszcze nie wiedział, jak smakuje zło w czystej postaci. Ale teraz już wie, i nie zamierza odpuścić. Zrobi wszystko, aby ochronić Agnieszkę- jedyną kobietę, której oddał swoje serce.

Za zdradę płaci się tylko raz. Nie ma litości, nie ma wybaczenia. W końcu w syndykacie panują pewne zasady. Co zwycięży tym razem? Miłość? Życie? Honor? Zasady? A może... wróg?

Książki autorek uwielbiam, a kiedy po nie sięgam wiem, że spędzę świetnie czas z książką. Ale jeśli chodzi o ten duet i serię o syndykacie- to jest po prostu mistrzostwo!
Książka nie jest długa, ale jest treściwa i konkretna. Ma wszystko to, co powinno być w niej zawarte. Mamy tutaj świetnie wykreowane postacie, akcję, która trzyma w napięciu i nie pozwala odłożyć książki oraz wiele emocji. Jest humor, jest niebezpieczeństwo, jest ryzyko, tajemnice, intrygi, porachunki. No i najważniejsze- miłość, która jest ponad to. Ta jedyna, prawdziwa i wyjątkowa. A jeśli chodzi o dialogi bohaterów 🤭🤭 to jest nie do podrobienia. Dawka dobrego humoru gwarantowana! Cudownie było wrócić do tych bohaterów!

Autorki zabierają nas do świata, w którym rządzi syndykat, gdzie honor, lojalność i braterstwo są na pierwszym miejscu. Dopuszczając się zdrady trzeba liczyć się z tym, że za swoje czyny zapłaci się najwyższą karę, to tylko kwestia czasu. Czy taką cenę zapłacił Gawron? Koniecznie sprawdźcie! Po raz czwarty docierając do ostatniej strony miałam ochotę powiedzieć: ale jak to koniec? W takim momencie? Ja mam tylko nadzieję, że nie będzie trzeba długo czekać na kolejną część. Polecam wysłuchać audiobook. Pani Ewaabart umili Wam czas. Świetnie wciela się w rolę.

"Syndykat" to niezaprzeczalnie seria, która zaprasza czytelnika do świata emocji, niebezpiecznych facetów oraz mafijnych układów. Nie specjalnie sięgam po tego typu książki, ale temu duetowi nie sposób odmówić!

Wydawać by się mogło, że są granice, których po prostu nie da się przekroczyć. W końcu, jeżeli raz zdradzi się syndykat, nie ma się do niego powrotu. Ba, czeka cię śmierć. Agnieszka długosz wie więcej niż nie jeden człowiek. Jest siostrą Glisdy i doskonale zna konsekwencje, jakie niesie za sobą oraganizacja. Niestety na własnej skórze przekonała się, jak brutalny potrafi być świat. Pewnie zaczyna się czuć u boku Kordiana, ale nie trwa to długo, bowiem ten okazał się zdrajcą.

Powiedzenie "nadzieja matką głupich" sprawdza się w tej części idealnie. Autorki nie zamierzają zostawić na bohaterach suchej nitki, pokazując kto tak naprawdę rządzi w tej historii. Bohaterowie czuli na sobie dotyk śmierci i mieli bardzo mało czasu na okazanie sobie miłości. Niestety w mafii nie ma na nią miejsca, a zdrada jest najgorszym złem. Zakończenie sprawiło, że opadła mi szczęka! Wprost nie spodziewałam się takiego zagrania!

Agnieszka Długosz wie doskonale co to syndykat i jakie niesie ze sobą konsekwencje. Jest bowiem siostrą Glisty. Na własnej skórze przekonała się także czym może być piekło na ziemi. Pewniej zaczyna czuć się dopiero przy jednej osobie Kordianie, przyjacielu jej brata, którego zadaniem jest teraz ją chronić. Pewnego dnia okazało się jednak, że Kordian zdradził syndykat, a to od razu spowodowało, że zawisł nad nim wyrok śmierci.

Kolejna część serii o syndykacie. Jest ona utrzymana w podobnej konwencji co poprzednie. Są tu emocje, uczucie, jest akcja i odpowiednie tempo. Czyli jest praktycznie wszystko co powinno być. Ja jednak w tej części nie potrafiłam się odnaleźć, nie potrafiłam wczuć się w bohaterów, którzy stanęli właściwie po przeciwnych stronach, a jednak ich uczucie do siebie było tak ogromne, że przezwyciężało tą granicę. Dla mnie była ona zbyt odległa.

Zakończenie wprawdzie nie pozostawia złudzeń i nie ma tu miejsca na niedopowiedzenie. Choć ja coś czuje, że a 5 tomie serii Autorki nas zaskoczą. Dlatego z niecierpliwością czekam na ostatni tom i jestem ciekawa czy moje domysły się sprawdzą!

siłażycia ~ @annaszafranskaauthor @lingasloniewska.pisarka @wydawnictwo_jakbook ♥️

[ #współpracareklamowa 18+]

Książka ma bardzo duży wymiar emocjonalny, ponieważ są moje urodziny i cieszę się, że dziś mogę wstawić recenzję o tym dziele💐

Zdrada Syndykatu oznacza jedno - śmierć. Tego dopuścił się Gawron mając uzasadnione powody. W wyniku całego zamieszania, porwał Agnieszkę, w której kochał się od zawsze, a ona w nim. Kobieta została więźniem i kartą przetargową dla Kordiana. Jest tylko jedna rzecz…obydwoje pragnęli żyć normalnie. Daleko od krwi, broni, prania brudnych pieniędzy i całych tych interesów mafii. Łudziłam się do samego końca, że jednak los będzie łaskawy dla nich, ale jak to się mówi - nadzieja matką głupich. #plottwist w epilogu gdzie mamy przeskok czasowy o ponad 20 lat - autorki wiedzą jak zaskoczyć czytelnika🤯♥️ Narodziło się następne pokolenie, które przejmie stery. Księżniczka Syndykatu oraz Syn Zdrajcy - wyczuwam piekielny romans z #enemiestolovers ❤️‍🔥Nie mogę doczekać się 5 książki 📕

Książka pokazała mi, że życie jest krótkie, a w szczególności gdy wiesz, że Twoje dni zostały policzone i cień śmierci depcze ci po piętach. Tak miał Gawron. Miał zaledwie tydzień, aby pokazać Agnieszce, jak bardzo ją kochał. Tak mało czasu ma człowiek na wszystko, co nas otacza. I tego życzę sobie i wam moi drodzy. Byście żyli. Nie żałowali żadnego błędu, decyzji czy miłości wobec drugiej osoby. Bo taka jest siła życia.
5/5✨

[ #współpracareklamowa 18+]

Nie mogło być lepszego zakończenia tej historii. Prawdziwa mafia, a nie popierdułka. Czekam na Siłę zemsty!

No jesteście zajebiste dziewczyny! Nie zawiodłam się! Chciaż szkoda mi gawrona ale takie życie w syndykacie. Niestety. Płacisz za błedy. Kocham!
#straconadlasyndykatu

#straconadlasyndykatu

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

kolejna ciekawa ksiązka z kategorii krajowej mafii

kolejna ciekawa ksiązka z kategorii krajowej mafii

Nadal niezmiennie #syndykat jest najlepszy. Autorki super wszystko wymyślają i opisują. Tym razem było trochę inaczej ale ...... 🤯. Uwielbiam tę serię i z niecierpliwością czekam na kolejne części.

Jak na czwartą część serii to całkiem dobrze wyszła i totalnie zaskoczyła zakonczeniem więc teraz trzeba czekać co bedzie dalej.

• Mafia