Szczęście pachnie bzem

Cykl: Aleja Bzów (tom 2)
Wydawnictwo: Prozami
Darmowe dodatki Edytuj książkę
AMisz

Izabela Wieniawska, dziennikarka pisma o kulturze, ma wszystko, co sobie wymarzyła: dobrą pracę, kochającego mężczyznę, mieszkanie, do którego wkrótce ma się wprowadzić. Jest na prostej drodze do szczęścia. Ale los bywa przewrotny. Izabela nie wie, że niebawem jej poukładany świat stanie na głowie, a dotychczasowe plany trzeba będzie zweryfikować, a co najważniejsze – zadać sobie pytanie czym jest przyjaźń i jak wiele jesteśmy w stanie dla niej zrobić?

„Szczęście pachnie bzem” to poruszająca opowieść o zaufaniu, miłości i przyjaźni, która bywa narażona na próby, a także o szczęściu zaklętym w zapachach i miejscach…

Czytelnicy spotkali się z bohaterami książki w powieści „Aleja Bzów”.

źródło opisu: Wydawnictwo Prozami, 2012

źródło okładki: http://www.prozami.pl/

czytamcałyczas | 2018-11-24

Okładka
to chyba Oliwka

skąd
biblioteka
Moja opinia
O,ta Oliwa to dzielne dziecko.Ludzie walczą,o nią .I dobrze,bo to fajne dziecko.
A jak ładnie wygląda Warszawa na Wiligię.
I cukier trzcinowy,taki zdrowy nie jest.

basik | 2016-07-14

Dla mnie "Szczęście pachnie bzem" jest trochę słabsze niż "Aleja bzów"
To już nie te klimaty.
Bo większość akcji rozgrywa się w Warszawie.
Połowa książki opowiada o kłopotach i problemach Izy w nowej pracy. Nic tylko praca , praca i jeszcze raz praca.
Do szału doprowadzała mnie Iza swoją postawą w stosunku do Wiktora. Tak nie postępuje zakochana kobieta. Nie można pozwolić, żeby jeden artykuł w bulwarowej prasie zniszczył związek. Trzeba rozmawiać, żądać wyjaśnień a nie kierować się emocjami.Nie chować głowę w piasek, tylko walczyć o swojego mężczyznę.
Bardzo wzruszyła mnie jej stanowcza postawa w stosunku do Oliwii.Nie każda samotna kobieta zdecydowała by się na taki krok.
Mimo niektórych nudnych momentów związanych z problemami w pracy, książkę czyta się szybko, tylko zakończenie takie jakieś nijakie.

MartaKu | 2015-12-02
Przeczytana: 01 grudnia 2015

Kontynuacja pierwszej części "Aleji Bzów " zaskoczyła mnie tym iż była jeszcze bardziej wciągająca. Pierwsze 50 stron zaczęło mnie zniechęcać, wiało nudą, no ale potem,autorka się rozszalała :). Cała książka jest słodko-gorzka , może dlatego tak "trafia " do czytelniczek. Historia jest całkiem realna,prawdopodobna. Nie jest to ckliwy romans,ani powieść o beztroskim życiu. Tu są problemy, niedomowienia (z "babskiej solidarnej głupoty "), smutki, łzy ale i imprezy, ciepło więzów rodzinnych,przyjaźń, miłość, oddanie,poświęcenie.

boziaczek | 2017-01-30
Na półkach: Przeczytane, E-booki

"Gdyby głupota mogła latać, latałaby Pani jak gołębica..."
Dla mnie jest to jak najbardziej adekwatny cytat, który odnosi się do głównej bohaterki tej książki - Izabeli. Kobieta dobrze po 30-tce, pracująca, będąca w poważnym związku, zachowuje się jak nastolatka, naiwnie i głupio. Powiem szczerze, że miałam parę razy wielką ochotę cisnąć tą książkę w kąt! Ale szkoda mojego czytnika!
Zachowanie Izy wobec przeciwności losu, które spotyka na swojej drodze jest dla mnie irracjonalne. Zamiast rozmawiać, woli dołożyć sobie swoją wymyśloną historią i kłamać. Szczerze mówiąc, nie rozumiem, przecież tak nie postępują ludzie dorośli. A jeszcze przy tym Izabela jest osobą niezwykle arogancką, aż nawet chamską. Nie wspomnę już o jej naiwności, wręcz głupocie, która powodowała, że co chwilę opadały mi ręce podczas lektury. Jedyne co przyciągnęło mnie w tej książce to historia małej Oliwki i dlatego doczytałam ją do końca. Nie wiem dlaczego autorka uwidoczniła akurat takie cechy głównej...

Kris | 2019-05-03
Przeczytana: 03 maja 2019

Przyjemnie spędziłem czas z tą książką. Co prawda trudno pobić pierwszą część, ale ta wcale tak bardzo od niej nie odbiega. Jest to poruszająca powieść o zaufaniu, które zostaje wystawione na ciężką próbę. Miłości i przyjaźni, które trwają najsilniejsze i pomagają w pokonywaniu trudów, a także o szczęściu, którego każdy z nasz poszukuje. Z przyjemnością mogę wam polecić powieść i życzyć przyjemnej lektury.

Przebudzona | 2016-03-21
Przeczytana: 15 marca 2016

W drugiej części już poszło pisarce lepiej, ALE to za sprawą całego DRAMATU i NIEDOMÓWIEŃ związanych z NIE słuchaniem własnej INTUICJI i ROZUMU, a osób trzecich.

SPOILERKI :)

Tym razem PRACOHOLIZM bohaterki sięgnął zenitu - wykazanie się na nowym stanowisku w nowej pracy. Powrót "marnotrawnej" przyjaciółki. I wielki dramat wcześniej i konsekwencje później (no nie zdradzę wszystkiego ;). Babci nie zabrakło i jej dobrej rady i ciepła rodzinnego :). ALE chłopa mi tu zabrakło - czekało się i czekało, aż się doczekało, ALE dla mnie to za mało, niestety. Choć tak czy inaczej i tak wsiąkłam i tak śledziłam i tak czytało mi się dość przyjemnie.

Dlatego CZYTADEŁKO do PODUSI jak najbardziej :)

Priada | 2016-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2016

Słodko gorzka opowieść. Z jednej strony wszystko jest jak najbardziej realne bo takie historie naprawdę się zdarzają. Jednak jednego uczy na pewno...nie pozostawiać wszystkiego przypadkowi a szczególnie nasze szczęście z osoba która jest do nas idealnie dopasowana. Rozmowa w tym tkwi sekret każdego udanego związku ale również sukces w życiu z drugimi bez niepotrzebnych stresow.
Polecam.

magda | 2014-09-04

Dosłownie kilka dni temu skończyłam czytać Aleję Bzów autorstwa Aleksandry Tyl. Powieść zaciekawiła mnie na tyle, że postanowiłam od razu sięgnąć po kontynuację, czyli Szczęście pachnie bzem. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona, bo książka okazała się jeszcze lepsza niż część pierwsza i wciągnęła mnie be reszty.

W życiu Izabeli Wieniawskiej jak zwykle dużo się dzieje. Długo wyczekiwane mieszkanie jest wreszcie gotowe do odbioru. Udało się uzbierać pieniądze na operację Oliwki i wkrótce jej mała chrześnica wyjedzie do Stanów, by tam przejść skomplikowany zabieg. Poza tym nasza bohaterka ma nową pracę, której poświęca mnóstwo czasu i energii. Zależy jej żeby sprawdzić się na nowym stanowisku, dlatego jest maksymalnie zaangażowana w to, co robi i daje z siebie wszystko. Wolne chwile najczęściej spędza z ukochanym. Stara się też zbytnio nie zaniedbywać babci. Mimo wielu obowiązków Iza czuje, że wszystko w jej życiu powoli zaczyna się układać i do pełni szczęścia brakuje jej naprawdę...

mclola20 | 2015-11-19
Na półkach: Przeczytane, 2015, E- book
Przeczytana: 19 listopada 2015

Poproszę więcej takich książek:)
Pani Aleksandra jest wręcz stworzona do pisania. Wciągające wątki i wartka akcja to tylko niektóre z komplementów na jakie zasłużyła ta książka, zresztą nie tylko ta, ale obie części jako całość. Mimo, że akcję można było lekko do przodu przewidzieć to i tak chciało się czytać, wątek małej Oliwki był wręcz mistrzowski. Polecam bardzo mocno:)

Kasiek | 2014-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2014

Po pierwszej części bezzwłocznie sięgnęłam po drugą i przeczytałam ją jeszcze szybciej. Bezpośrednio nawiązuje do poprzedniej części, rozpoczyna się od dalszej akcji, nie ma niepotrzebnych nawiązań i opisów tego co wydarzyło się przedtem. Trzeba przeczytać pierwszą część. Obie są bardzo interesujące i czyta je się za szybko.