Allegro - kampania grudzień kat. romans

Szczęśliwa przystań

Tłumaczenie: Ewa Siarkiewicz
Cykl: Lucky Harbor (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
The Sweetest Thing
romans,
Ag2S

Dwóch mężczyzn to o jednego za dużo... Tara ma tysiące powodów, by nie wracać do małego miasteczka Lucky Harbor w stanie Waszyngton. Jednak kiedy jej życie rozpada się na kawałki, każde miejsce z dala od jej niespełnionych marzeń i byłego męża będzie dobre. Tara postanawia więc pomóc swoim dwóm siostrom w renowacji, otwarciu i prowadzeniu małego hotelu. Wreszcie może wziąć sprawy we własne...

Dwóch mężczyzn to o jednego za dużo...

Tara ma tysiące powodów, by nie wracać do małego miasteczka Lucky Harbor w stanie Waszyngton. Jednak kiedy jej życie rozpada się na kawałki, każde miejsce z dala od jej niespełnionych marzeń i byłego męża będzie dobre. Tara postanawia więc pomóc swoim dwóm siostrom w renowacji, otwarciu i prowadzeniu małego hotelu. Wreszcie może wziąć sprawy we własne ręce i wymyślić nowy plan na życie. Lecz pewien opalony, zielonooki żeglarz ma swoje własne plany, w których Tara jest główną bohaterką. A kiedy jej były mąż zechce ją ponownie zdobyć, okaże się, że troje to tłum, nad którym Tara nie ma kontroli – zwłaszcza gdy nagle wychodzi na jaw jej najgłębszy sekret. Teraz Tara musi stawić czoło swojej przeszłości i odkryć, czego tak naprawdę chce. Jeśli będzie miała szczęście, odnajdzie wszystko, czego pragnie jej serce.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Tara powróciła po rozwodzie z pierwszym mężem Loganem – gwiazdą NASCAR do rodzinnego miasteczka Lucky Harbor, by tu razem z siostrami Maddie i Chloe otworzyć i prowadzić hotel. Niestety jej przeszłość dopadła ją tutaj w postaci przystojnego żeglarza i byłej młodzieńczej miłości – Forda. Co zrobi nasza bohaterka, gdy w walkę o jej serce oprócz niego włączy się również jej były mąż - Logan. Stare przysłowie mówi, że od przybytku głowa nie boli, ale jak w takiej sytuacji postąpi nasza bohaterka Tara? Którego z mężczyzn wybierze? Jak potoczą się ich losy, kiedy w miasteczku pojawi się ktoś trzeci z wspólnej przeszłości Tary i Forda?

Książkę świetnie się czytało. Znajdziemy w niej bardzo dużo humoru sytuacyjnego, również sporo seksu, ale nie przedstawionego wulgarnie czy zbyt dosłownie. Mnie oprócz dwójki głównych bohaterów podobała się zwariowana i szczera do bólu siostra Tary – Chloe, której losy poznamy w kolejnym tomie. Dodatkowo dialogi między postaciami miejscami przezabawne....

deana | 2015-05-10
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 09 maja 2015

Są książki, których jedynym zadaniem jest wywołanie uśmiechu na twarzy. Nie opowiadają dramatycznych historii, nie pouczają, nie zmieniają światopoglądu. Taka właśnie jest ,,Szczęśliwa przystań".

To niewiarygodnie zabawna historia opowiadająca o skomplikowanych relacjach między Tarą a Fordem. Ona - idealna, chłodna, zawsze zorganizowana, on - żeglarz, lekkoduch. Przed laty połączył ich wakacyjny romans, którego owocem było dziecko oddane do adopcji. Siedemnaście lat później spotykają się znowu w Lucky Harbour. I zanim będą mogły rozwinąć się na nowo obudzone uczucia pojawiają się oddana do adopcji córka i były mąż Tary. Taki zestaw gwarantuje, że nie może być nudno w małym nadmorskim miasteczku.

Chyba lepiej bawiłam się czytając ,,Szczęśliwą przystań" aniżeli wcześniejszy tom. Opowieść była dużo zabawniejsza. Smaczku historii dodawały postaci drugoplanowe, nieustannie mieszające się w związek bohaterów. Lekka narracja, świetni bohaterowie, dużo humoru, wybuchów namiętności oraz...

Monika | 2014-04-06
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

Dużo czasu minęło odkąd czytałam poprzednie książki Jill Shalvis, właściwie dużo czasu minęło, odkąd czytałam jakąkolwiek książkę, ale powrót zaczęty od "Szczęśliwej przystani" totalnie mi to wynagrodził :).

Z tego, co się dowiedziałam, to moja kolejność czytania jej książek był odwrotny do zamierzonego. Zaczęłam od ostatniej, by skończyć na drugiej :). Nie zmienia to faktu, że każda książka dostarczała dużo przyjemności.

Jill pisze w dość nieskomplikowany sposób. Każda jej historia zawiera dużo miłości, zawirowań, przyjaźni.

"Szczęśliwa przystań" opowiadała o jednej z sióstr- Tarze, której życie było dosyć skomplikowane, lecz już od pierwszej strony było wiadomo, z kim będzie i bardzo dobrze! Głosowałam na niego :D.

Idealna książka na nudne wieczory, polecam!

Kasiek | 2014-08-10
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 10 sierpnia 2014

Dość przyjemna książka. Przedstawia lekkie miłosne zawirowania kolejnej pary Lucky Harbor, a przy tym przewijają się losy głównych bohaterów pierwszej części. Książka oczywiście dobrze się kończy, można się przy niej odprężyć, ale raczej trudno się nią zachwycić.

mania_kch | 2014-09-30
Na półkach: Przeczytane, 2014

Lucky Harbor zawładnęło moim sercem. Piękne miejsce z ogromnymi możliwościami...a romanse, które tam się rozpoczynają, nie dają o sobie zapomnieć, tym razem padło na Tarę:) Cudowna, ciepła opowieść, lekka i z dystansem. Warto zatracić się w miasteczku Lucky Harbor :)

książek: 1952
Anicaf | 2014-01-19
Przeczytana: 16 stycznia 2014

Kolejna powieść Jill Shalvis jest o... Jak zwykle u tej autorki o miłości, szczęściu, obawach o jutro.
Poza ciekawą historią znajdziecie tu także opis scen erotycznych, ale przedstawionych w sposób nienachalny, subtelny i miły. mhmh, aż by sie chciało "zjeść" głównego bohatera :)

myślnik | 2013-03-27
Przeczytana: 26 marca 2013

Hotel w Lucky Harbor powoli nabiera kolorów. Trzy siostry,teraz działające razem robią niemałe zamieszanie w tej nadmorskiej mieścinie(ku uciesze ciekawskich mieszkańców). Obecnie na celownik została wzięta Tara,zwana - Stalową Magnolią. Przydomek ten nie wziął się z powietrza. Tara to nieustępliwa,twarda,przekonana o swojej nieomylności,wszechwiedząca kobieta. Jak można się domyśleć,taki perfekcjonizm nie przysparza wielkiego grona przyjaciół. Kto chciałby padać przed blaskiem chwały Pani Doskonałej?

Pozory jednak zazwyczaj mylą...Nic nie jest tak białe i czyste jakby się mogło wydawać.Opanowanie i zimno kryją miękkie,wrażliwe serce,które już miało okazję zostać złamane. Tara ma wiele do ukrycia,przez lata chowała niejedną tajemnicę,nawet przed siostrami.

Zawsze przychodzi jednak taki dzień,w którym czara się przelewa,wywołując powódź...

Zawsze przychodzi taki dzień,w którym trzeba zmierzyć się ze swoją przeszłością,inaczej będzie ona ujadać za nami jak wściekły pies.

Nawet...

chanel | 2014-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2014

Druga część historii jednej z trzech sióstr, a mianowicie przygoda Tary o jej poczynieniach, planach i wzmaganiach z przeszłością. Bohaterka była najstarszą z sióstr i chciała być wzorem dla pozostałych. Być inteligentną " Stalową Magnolią ". Bardzo podobała mi się ta część, a szczególnie relacje jakie powstały między siostrami, odnalezioną córką i ukochanym. Historia jak najbardziej z odrobiną przesłania.
Gorąco polecam. !

Jest to pierwsza pozycja tej autorki po którą sięgnęłam. Mimo, że jest to kolejny tom, można zagłębić się w wydarzenia, bez wrażenia braku wiedzy z poprzedniego tomu. Tym razem poznajemy historię kolejnej z sióstr - Tary. Bardzo zrównoważona, poukładana kobieta, która nie pozwala sobie na żadne odstępstwa od założonych planów. Wraca do małego miasteczka, aby pomóc nieznanym wcześniej siostrom odbudować pozostawiony przez zmarłą matkę pensjonat. Chce pomóc ale zamierza się angażować emocjonalnie. Niestety w miasteczku nadal mieszka jej wielka młodzieńcza miłość - Ford, po romansie z którym pozostało dziecko oddane do adopcji. Uczucia wybuchają na nowo, ale aby nie było zbyt sielankowo w miasteczku pojawia się były mąż Tary, który chce ją odzyskać i utracona córka...
Bardzo ciekawa, ciepła i pełna humoru opowieść. Bardzo lekka narracja, czyta się szybko i przyjemnie z uśmiechem na ustach, gdyż wiele zabawnych scen tworzą postaci drugoplanowe. A smaczku dodają pikantne scenki...
Choć...

książek: 1943
Magda | 2012-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2012

Drugi tom zapowiadał się ciekawie. Wielkie oczekiwania na tą pozycję trwały. I jak zwykle w moim przypadku - nadeszło rozczarowanie. A może zbyt wiele oczekiwałam? Historia przeszłości dwójki bohaterów i tak, jak będą na siebie reagować po wielkiej tragedii sprzed 17 lat sprawiła, że wiłam się ze zniecierpliwienia. Jedyne, co moge powiedzieć - zbyt wiele stworzonych problemów w zbyt krótkim czasie i to na jedną głowę. Nie ma jednak co narzekać - Stalowa Magnolia poradzi sobie ze wszystkim: z ex mężem, który nagle zatęsknił; z mężczyzną z przeszłości, który jest chodzącym bogiem seksu; z córką, która postanowiła nagle poznać swoich biologicznych rodziców; dwiema siostrami przepełnionymi energią i kłopotliwymi pomysłami, a do tego przypalone potrawy i próba przeżycia. Innymi słowy - szybkie czytadło warte nieprzespanej nocy, choć z lekkim niesmakiem sytuacyjnym.