The Fallen: Genesis

Okładka książki The Fallen: Genesis Tillie Cole
Okładka książki The Fallen: Genesis
Tillie Cole Wydawnictwo: Independently published Cykl: Deadly Virtues (tom 0.5) kryminał, sensacja, thriller
Deadly Virtues (tom 0.5)
Independently published
2019-05-28
2019-05-28
Dark Sociology > Abuse sekta krew wiara

Wstęp do serii o Upadłych. Bez przeczytania tego trudno byłoby zrozumieć dlaczego Ci mężczyźni są tak złamani i lubią zabijać. Poznajemy ich powiązania z Bractwem. Jeżeli chcecie zagłębić się w serię Upadłych koniecznie przeczytajcie Genezę. Jest mrocznie, bardzo mrocznie. I po raz kolejny ukryte chore praktyki ludzi powiązanych z Kościołem. Skąd autorka bierze takie pomysły na książki, nie mam pojęcia. Ale mnie to wciąga do końca!!!

Szukałam polskiego wydania w formie osobnej książki, a okazało się, że Wydawnictwo Papierówka wydało "Genesis" w jednym tomie razem z pierwszą częścią pt. "Raphael". Cześć im za to i chwała! Genesis to pozycja mrożąca krew w żyłach i zdecydowanie nie dla każdego. Chore praktyki zwyrodnialców przypominają poczynania proroków z sekty znanej z "Katów Hadesa", to lektura zdecydowanie dla czytelników o mocnych nerwach.

43/2022

To jest książka z serii, albo ją kochasz albo nienawidzisz.
Ja ją kocham tak jak wszystkie książki autorki. Mocna, ciemna i nie dla każdego. Polecam, wbija w fotel.

43/2022

To jest książka z serii, albo ją kochasz albo nienawidzisz.

Co się tu wydarzyło, cóż za emocje!
Będzie krótko, bo i książka krótka, a jest to taki przykład literatury, z którym wypada zmierzyć się osobiście, niż przeczytać zbyt wiele w opinii. Do całości oczywiście namówiła mnie Emilia z Po drugiej stronie okładki i nie wiem do końca czy jej za to dziękować, czy jednak lecieć z siekierą w ramach zemsty. "The Fallen: Genesis" to stosunkowo krótka nowelka, która jest wprowadzeniem do serii Deadly Virtues. To, co tutaj zastaniecie, to naprawdę mocna historia, która zdecydowanie nie spasuje każdemu. Tillie Cole jest swego rodzaju specem od poruszania tematów tabu, szczególnie tych związanych z różnymi religiami, wyznaniami czy sektami.
Nowelka skupia się na głównym bohaterze, który po stracie rodziców trafił wraz z bratem do sierocińca. Ten sierociniec wychowuje swoich podopiecznych w wierze chrześcijańskiej, wykorzystując przy tym bardzo surowe reguły. Bycie księdzem jest celem najwyższym, odznaczeniem, wybraniem z tłumu. Jednak za otoczką religijnej poprawności kryje się mrok, zepsucie i brutalność. Księża zachowują się wobec wychowanków karygodnie, ale to, co robią oficjalnie jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. Na terenie tego stowarzyszenia znajduje się jeszcze miejsce, które nazwano Czyśćcem. To, czego tam dopuszczają się skrajni wyznawcy wiary wywoła w Was szok i odrazę. Autorka nie patyczkuje się z czytelnikiem i serwuje nam naprawdę mocne sceny.
Tillie Cole jest dla mnie wyznacznikiem dobrej lektury. Ta kobieta wie, jak zaszokować czytelnika i jak wykreować bohatera z dobrze skrojonym tłem psychologicznym. Choć ta historia nie mieści mi się w głowie, to wszystko było tutaj sensownie i starannie opisane. Autorka porusza tematy skrajne i nie ubarwia ich na siłę: te książki mają wywołać w nas refleksję na temat pewnych spraw. Jestem pewna, że nie wszystkie czytelniczki są gotowe na taką lekturę. Mimo wszystko niesamowicie jestem ciekawa, jakie będą Wasze reakcje, jeśli ten tytuł pojawi się na polskim rynku. Po tak dobrym wprowadzeniu, z pewnością sięgnę po serię Deadly Virtues.

Co się tu wydarzyło, cóż za emocje!

Na półkach: , , , , , ,

Mroczna, niezwykła, wciągająca, absolutnie dla mnie bomba!

Mroczna, niezwykła, wciągająca, absolutnie dla mnie bomba!

Nowa mroczniejsza seria?

Tillie Cole słynie z książek, w których porusza tematy tabu. Słynie także ze skrajności. Jej książki albo szokują i podnoszą ciśnienie, albo wyciskają najmniejsze nawet łzy. Jej nowa seria Deadly Virtues, rozpoczynająca się nowelką „The Fallen: Genesis” jest pozycją, przy której na pewno będziecie zszokowani, ale też i lekko obrzydzeni.

Joseph razem ze swoim bratem żyli w sierocińcu Holy Innocents (Niewinni Święci?),gdzie wychowywani przez księży douczali się od razu do bycia przyszłymi sługami Boga. Starszy Joseph zawsze brał odpowiedzialność za młodszego brata Jamesa, który był jednym z trudnejszych wychowanków w sierocińcu, z racji mani robienia innym krzywdy. Poważnej krzywdy.
Pewnego dnia Jamesa poniósł szał krwi i chłopak sięgając po nóż ranił innego chłopca, a potem zaatakował swojego własnego brata, który chciał go uspokoić.
To przeważyło szalę i James został zabrany do miejsca nazwanego Czyśćcem.
Joseph nie widział swojego brata przez trzy miesiące, aż usłyszał niepokojące wieści o izolatce, do której został zabrany jego brat.
Czyściec okazał się prawdziwym Piekłem.
Joseph okazał się wilkiem w owczej skórze.

Wychodzi na to, że w tej serii będzie siedem tomów. Dlaczego?
Bo w Czyśćcu jest siedmiu chłopców, którzy zostali nazwani na cześć aniołów.
Stąd pierwszy tom, który ma ukazać się 11 czerwca nazywa się Raphael i opowiadać będzie o jednym z nim.
Nowa seria zapowiada się naprawdę krwawo i brutalnie, ale w nowelce, która rozpoczyna i nakreśla całą fabułę mam jedną scenę, która znacząco nadwątliła moją miłość do Tillie Cole.

Pisałam Wam na facebooku o filmie Siekielskiego „Nie mów nikomu”, który każdy, kto choć trochę telewizji, albo internetu widział zna. No i tutaj... wiecie, księża, izolatka nazwana Czyśćcem, w którym siedmiu młodych chłopców ma odpokutować winy i wypędzić ze swojego ciała Diabła daje jeden obraz. Pedofilii.
Myślę, że więcej pisać na ten temat nie muszę, aczkolwiek choć scena jest naprawdę obrzydliwa to podziwiam autorkę za odwagę i poruszenie tematu, który ciągle istnieje w naszych głowach, ale mało kto ma odwagę poruszyć go publicznie.
Jeżeli wytrzymacie tę jedną, krótką, powiedzmy scenę to całość nowelki prezentuje się naprawdę świetnie.

Jeżeli inne książki Tillie Cole nazywacie dark romance... to „The Fallen: Genesis: jest chyba darkiem nad darkami i ni w ząb romansem. W tej książce nie ma kobiet. Przynajmniej jeszcze nie.
To pozycja, która zostawia w dziwnym zamyśleniu, bo tak naprawdę mało co się dowiadujemy i szybko chcemy więcej. Nie polecę Wam czekania, aż wyjdą kolejne tomy, bo to jest bez sensu. Jeżeli macie chwilę czasu to przeczytanie 140 stron raczej nie będzie dla Was za dużym problemem, a będziecie mieli obraz tego, bo będzie się działo w kolejnych książkach z tej serii.

I chociaż z jednej strony jestem zniesmaczona tą pozycją, przez tę jedną scenę, to i tak czekam na 11 czerwca i pierwszy konkretny tom „Deadly Virtues”. No co ja poradzę, że lubię Tillie Cole i jej popaprane do potęgi książki? Zresztą nie tylko ja, bo Wy także.
Wychodzi na to, że nikt w tym towarzystwie nie jest normalny.

Ach i jeszcze jedno. Wiele z Was pisało, zaraz po ukazaniu się informacji o tej nowelce, że będzie to znowu sekta. No powiem Wam..., że tutaj nie ma takiej prawdziwej sekty. Są Upadli... chłopcy, który będą się mścić, aż zabiją wszystkich, którzy zniszczyli im życie.

Nowa mroczniejsza seria?

Miałam nie czytać... serio. Obiecałam sobie, że nie ruszam "darków" a już tym bardziej od Tillie Cole, bo kobitę czasem serio ponosi wyobraźnia, ale kurcze te opinie innych czytelników były zbyt kuszące. Uznałam, że spróbuję, co mi szkodzi? Nowelka nie jest zbyt długa, najwyżej sobie odpuszę...
jak ja się cieszę, że ją przeczytałam.

Od razu mi się przypomniały czasy kiedy czytałam A Hades Hangmen i bylam zachwycona pierwszymi tomami tej serii. Z czasem co prawda pomysł się przejadł, ale nadal wspominam te książki bardzo dobrze. Tutaj może być inaczej... mogą wszystkie tomy okazać się sukcesem, bo każdy Fallen jest inny. Nie ma kopiuj-wklej, jeśli Tillie Cole nie przesadzi, to może być bardzo dobra seria. I tak jak zazwyczaj pomniejsze nowelki uważam za zbedne, tak ta tutaj jest kluczowa, dlatego polecam przeczytać ją w pierwszej kolejności. Nie sądziłam, że Cole jeszcze tak mnie zaskoczy. Czas na Raphael!

jak ja się cieszę, że ją przeczytałam.

Od razu mi się przypomniały czasy kiedy...

Świetny wstęp do cyklu! Tillie Cole w pełnej, mrocznej krasie - jednocześnie przeraża i zaostrza apetyt na o wiele, wiele więcej! Czekajcie na premierę u Wydawnictwa Papierówka 😍

• Po angielsku
  • 2019 ✔