Inkub 940x200

Mam na imię Jutro

Wydawnictwo: Albatros
Tomorrow
tree

Ten, kto decyduje się na posiadanie psów, straci ich wiele w swoim życiu. Ja byłem psem, który stracił wielu ludzi. Wenecja. Zimowa noc 1815 roku. 217-letni pies szuka swojego zagubionego pana. Tak zaczyna się przygoda Jutra, który na przestrzeni wieków przemierza świat w poszukiwaniu człowieka, który uczynił go nieśmiertelnym. Jego łapy niestrudzenie przebiegają pola bitew i królewskie...

Wenecja. Zimowa noc 1815 roku. 217-letni pies szuka swojego zagubionego pana. Tak zaczyna się przygoda Jutra, który na przestrzeni wieków przemierza świat w poszukiwaniu człowieka, który uczynił go nieśmiertelnym. Jego łapy niestrudzenie przebiegają pola bitew i królewskie dwory. A jego historia jest opowieścią o lojalności i determinacji, przyjaźni (zarówno ze zwierzętami, jak i z ludźmi), miłości (tej jednej, jedynej), podziwie (dla ludzkich talentów) i rozpaczy (z powodu ich nieumiejętności życia w pokoju).

Na samotnego psa czyhają wielkie niebezpieczeństwa, a pewien odwieczny wróg pragnie jego zguby. Musi jak najszybciej odnaleźć swojego pana, inaczej utraci go na zawsze. Bierze więc udział w szalonym wyścigu z czasem, by u jego kresu poznać ludzkość od podszewki i okrutną cenę nieśmiertelności.

Barwny portret ludzkości na przestrzeni wieków. Niesamowita i wciągająca bez reszty opowieść o odwadze i poświęceniu oraz nierozerwalnej – silniejszej niż czas – więzi między dwiema duszami.
Należy zawsze mieć nadzieję, nawet w obliczu rozpaczy – bo to, co zaginęło, musi się w końcu odnaleźć!

„Opowieść o miłości i nierozerwalnych więziach ” – „New York Post”.

„Historia psa, który nie umiera, o cudach i tragediach, które widział. O psie, który stracił swego pana sto lat temu i od tego czasu go szuka… Epicka opowieść o miłości, odwadze i nadziei” – „London Evening Standard”.

„Oryginalny, ambitny, poruszający” – „Stylist”.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

WielkiBuk | 2019-04-14
Przeczytana: kwiecień 2019

Poruszająca serce opowieść o wiecznym życiu, wierności i nieśmiertelnej przyjaźni na przestrzeni wieków – „Mam na imię jutro” Damiana Dibbena.

Pies, bo to on jest narratorem tej opowieści, snuje barwną, pełną tęsknoty opowieść o dziejach minionych, o podróżach i odkryciach, o kolejnych miejscach, w których on i jego pan odnaleźli chwilową przystań. Był towarzyszem alchemika, ale też lekarza i filozofa, człowieka o dobrym sercu i wielkim miłosierdziu. Doradzał największym tego świata, ratował ich kruche żywoty, dawał z siebie wszystko co najlepsze, chociaż mógł jedynie gromadzić, bogacić się, by wreszcie samemu po latach zdobyć władzę. Mógł tego dokonać, ale wybrał ścieżkę wiecznego tułacza, samotnika z ukochanym zwierzakiem u boku, który wciąż żył w strachu przed potworem, którego stworzył przed laty. Jego nemezis, ten, który nie wytrzymał presji nieśmiertelności, a który nieustannie mści się, szarżuje, wciąż goni i niszczy, będąc przeklętym, ale też samemu przeklinając swojego...

aneta_taka | 2019-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2019

Ten pies czeka 127 lat. Tak! Ktoś chciał, by czworonóg towarzyszył mu zawsze. Jeśliby się zgubił ma czekać przed katedrą. Jest 1815 rok i wierne zwierzę czeka. W poszukiwaniu kochanego człowieka (chemika i lekarza) przeżywa wiele i wspomina. Tęskni za czasami, kiedy ze swoim właścicielem przebywał na królewskich dworach i polach bitew, wędrował przez świat, podróżował przez historyczne wydarzenia, wojny religijne i zmagania różnych frakcji europejskich XVII wieku. Pies z nosem przy ziemi, co pewien czas wpada na trop by za chwilę go stracić. Czuje, że tuż za nim pojawia się jego największy wróg - Vilder. Musi odnaleźć w plątaninie dziejów swojego opiekuna, zanim zrobi to Zły. 🐕 Psy tyle nie żyją, powiecie. Jednak w świecie literatury wiele się może zdarzyć. Zwłaszcza jeśli jest ona utrzymana w tonie baśniowości z nutą fantastyki. Wszak niektóre rzeczy się zdarzają. I choć akcja jest interesująca, książka nieco przytłacza fabułą i językiem. Niby współczesne słowa, zdania zdania, a...

Rafał Pawlak | 2019-04-13
Przeczytana: 08 kwietnia 2019

Ma coś w sobie. Dla psiarzy obowiązkowa :)

Sonja | 2019-04-16
Anna | 2019-04-03
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 08 kwietnia 2019

Czytamy w weekend

Ten weekend zapowiada się naprawdę niesamowicie. I nie chodzi tylko o słoneczną pogodę, ale także o lektury, na które zdecydowała się redakcja serwisu lubimyczytac.pl. Agnieszka zagłębi się w historii neurochirurgii, Kinga razem z pewnym czworonogiem wyruszy na poszukiwania jego pana, a Ewa kupi sobie bilet do Westeros, bo już nie może doczekać się premiery 8. sezonu „Gry o tron”.

Patronaty tygodnia

Jeśli aktualnie nie posiadasz żadnej nowej książki do czytania, pilnie sprawdź poniedziałkowe patronaty serwisu lubimyczytac.pl, ponieważ brak lektury może zagrażać twojemu życiu lub zdrowiu. Oczywiście żartujemy, ale gdybyście chcieli zakupić wszystkie nowości z tego tygodnia, zrobilibyście krzywdę nie tylko swojemu portfelowi, ale i plecom. Oto tylko część premier, którym patronujemy w tym tygodniu.