Chiński ekspres

Tłumaczenie: Bartłomiej Ulatowski
Cykl: Strażnicy historii (tom 3)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Night Ship To China
HouseOfReaders

Trzeci tom serii przygód Jake’a Djonesa i jego przyjaciół należących do Tajnych Służb Straży Historii, stowarzyszenia, którego członkowie podróżują przez stulecia, aby udaremnić poczynania złoczyńców manipulujących przy dziejach świata. Tym razem miejscem trzymającej w napięciu akcji będą XVII-wieczny Londyn i egzotyczny Kanton, a bohaterowie szukają klejnotu zwanego Lazuli Serpent, dającego...

Tym razem miejscem trzymającej w napięciu akcji będą XVII-wieczny Londyn i egzotyczny Kanton, a bohaterowie szukają klejnotu zwanego Lazuli Serpent, dającego władzę nad oceanami.

źródło opisu: http://www.egmont.pl/

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

Meggie | 2015-01-18

Jake Djones jest jednym z członków Tajnych Służb Straży Historii, co napawa dumą i niesie wiele intrygujących zadań, ale także niebezpieczeństw. W pogoni za wrogiem Jake trafia wraz z grupą przyjaciół do XVII-wiecznego Londynu, a także pełnego egzotyki Kantonu. Czy uda im się odzyskać niezwykły klejnot, który może okazać się zabójczy w niepowołanych rękach?

Tajemnicza okładka, dopracowana i kolorowa zachęca do zagłębienia się w trzeci tom serii. Zarówno ta część, jak i dwie poprzednie mają ujednoliconą i ciekawą oprawę graficzną.

Lektura porywa od początku i jednocześnie stanowi lekką i przyjemną wyprawę do świata wykreowanego przez autora. Przyczyną tego jest swobodny styl pisarski i interesująca tematyka. Lubię ten gatunek literacki i chociaż powieść skierowana jest bardziej do młodzieży to myślę, że i starszym czytelnikom może się spodobać, szczególnie tym lubiącym lekką fantastykę. W tym przypadku nieznajomość poprzednich części nie utrudnia czytania i nie wpływa istotnie na...

Sage | 2016-08-18
Przeczytana: 17 sierpnia 2016

Choć czytałam wszystkie te książki jedna po drugiej, to gdy zaczęłam czytać tą to wyczułam lekką różnice. Było to spowodowane tym, że między drugą a trzecią książką upływa więcej czasu w książce niż pomiędzy pierwszą a drugą. Jednak to uczucie szybko minęło, bo ta książka jest równie cudowna jak jej poprzedniczki.
Cieszę się, że pani w bibliotece "sprzedała" mi od razu trzy książki choć prosiłam o jedną ( bo nie wiedziałam czy mi się spodoba). Myślałam, że to jest seria zamknięta, ale zanim zaczęłam czytać trójkę z internetu wyczytałam, że to chyba nie było to tak planowane, że ma być tylko trzy książki. Pomyślałam, że fajnie, bo jeśli wyjdzie czwórka to z chęcią przeczytam. Teraz zmieniam zdanie: autor musi ją napisać!!!
Jeszcze jedno co do autora: udało mu się mnie oszukać co do jednej rzeczy -oczywiście na jego szczęście oczywiście :)
Po tym wszystkim zostaje mi tylko jedno czekać na czwartą część i mieć nadzieję, że i wy po nią sięgniecie.
NAPRAWDĘ BARDZO POLECAM CAŁĄ...

figlarna24 | 2014-10-09
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 09 października 2014

Przeglądając nowości książkowe zainteresowała mnie książka "Strażnicy Historii. Chiński ekspres" angielskiego pisarza Damiana Dibbena. Ciekawił mnie opis a wzrok przyciągnęła świetna okładka. Moja intuicja podpowiadała mi, że warto dać tej lekturze szansę i tak też zrobiłam.

Na potwierdzenie mojej ciekawości tą pozycji zamieszczam link do recenzji pierwszej części, ekscytujących przygód głównego bohatera Jake,a i innych Strażników Historii. Pierwsza cześć nosi tytuł: "Strażnicy historii. Nadciąga burza" .

"Strażnicy Historii. Chiński ekspres" jest nie kolejną, ale aż trzecią częścią cyklu.
Niestety nie miałam możliwości zapoznać się ze środkowym tomem. Ale postanowiłam, że ją kupię i będę mogła uzupełnić swoja wiedzę, o tym, co się wydarzyło od momentu, gdy Jake poszukiwał rodziców i próbował pokonać śmiertelnie groźnego Zeldta, aż do momentu, w którym Strażnicy Historii znaleźli się obecnie.

A znaleźli się w dosyć zagadkowym i kłopotliwym położeniu. Cała akcja rozpoczyna...

xVariax | 2014-09-22

Strażnicy Historii to w znacznej części bajka, a dopiero potem ryzykowna zabawa, za to czas można z nimi spędzić przednio.

Po dwóch udanych misjach grupa Strażników Historii myśli, że już nic gorszego nie może ich spotkać. Jake Djones zdołał przywrócić ład historii, jednak teraz przed bohaterami staje kolejne niebezpieczeństwo. Tym razem będą musieli udać się w podróż do XVII-wiecznego Londynu i egzotycznego Kantonu, by zmierzyć się z wrogiem jakiego do tej pory nie znali. Poprzednie zadania są niczym przy potężnym i okrutnym Xi Xiangu. Czy Strażnikom uda się go pokonać? I jaką prawdę odkryje Jake o swoim bracie Filpie?

Strażnicy Historii to seria, która od pierwszego tomu mnie urzekła. Są czasami takie książki, które nie są nowatorskie czy niesamowite, jednak mimo wszystko znajdują sobie miejsce w naszym sercu. Właśnie tak się czuję względem Strażników Historii. Trzeba przyznać, że od wydania poprzedniego tomu upłynęło sporo czasu i mój gust literacki nieco się zmienił, jednak dalej muszę przyznać, że jest to miła książka na kilka dni.

To jedna z niewielu młodzieżowych serii, która zawiera w sobie...

Najtrudniejsze zadanie

„Xi jest nieludzko zły, Różo, jego dusza jest czarna jak noc. W innych zachował się choć okruch człowieczeństwa, ale on jest jak wcielony diabeł”.*

Zawsze mamy jakieś wyobrażenie o znanych nam osobach. Tworzymy sobie w głowie obraz człowieka i na jego podstawie często stwierdzamy jaki ktoś jest. Uważamy, że znamy go na tyle, by z pewnością stwierdzać, że on/a tak by nie zrobili lub to właśnie do nich podobne. Szczególnie mocno utrwalamy w sobie kogoś kogo już z nami nie ma. Pielęgnujemy wspomnienia i nie dajemy powiedzieć na jego/jej temat nic złego. Tym bardziej więc boli oskarżenie tej osoby o bratanie się z wrogiem…

Po dwóch udanych misjach Jakie Djones wraz z przyjaciółmi udaje się na kolejną. Tym razem podróżują do Londynu w XVII w. oraz Kantochu. Ich zadaniem jest odnaleźć niezwykle niebezpiecznego i okrutnego Xi Xianga oraz pokrzyżować mu plany namieszania w historii. Dla Jakie’a ta wyprawa, to również próba uzyskania jakiś informacji na temat...

| 2018-04-24

Cykl: Strażnicy historii

Nadciąga burza (tom 1)
Circus Maximus (tom 2)
Chiński ekspres(tom 3)

Teraz jest teraz nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem ; było minęło nie ma do czego wracać ; kiedyś to było ; Po co będziesz rozmyślać i gdybał a gdyby coś gdyby ktoś ...

A może właśnie jednak JESTEŚMY CAŁY CZAS W BŁĘDZIE !?!?!

+Niby to normalne:
- Świat toczy się własnymi torami
- Są wymyślane nowe technologie aby ulepszyć nam nasze życie
- Wpajana nam jest wiedza która (Się nie zmienia !!!)
- Zwyczaje są pielęgnowane i przekazywane z pokolenia na pokolenie
- - - Wydaję nam się, że TO WSZYSTKO CO NAS OTACZA JEST TAKIE OCZYWISTE - - -

(Tak chociaż nam się wydaję)

Ale jak to możliwe, że tak wiele rzeczy przetrwało do XXIw. ? hhmmm... Człowiek po chwili odpowie: No bo przecież są ludzie którzy pielęgnują te zwyczaje i wsio.

A jeżeli pod wyrażeniem "PIELĘGNUJĘ" kryję się coś zupełnie innego ?
Jak Strażnicy historii: którzy żyją po to aby walczyć ze złymi siłami które chcą...

alex | 2016-09-01
Przeczytana: 01 września 2016

Właśnie skończyłam trzecią część serii o Strażnikach Historii, na którą trafiłam przypadkiem. "Chiński ekspres" jest tak samo wciągający i trzymający w napięciu jak "Nadciąga burza" i "Circus Maximus". Mam tylko nadzieję, że autor nie zakończył w ten sposób całej serii.

Arkadiusz | 2014-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2014

Bardzo przeciętne czytadło. A może nawet coś odrobinę gorszego? Sam już nie wiem :| Historia zupełnie mnie nie wciągnęła, to co działo się między bohaterami również. Czytałem "siłą rozpędu". Choć nie jest to książka zupełnie zła, po kolejną część raczej już nie sięgnę. A na pewno nie wydam na nią pieniędzy.