Co o mnie wiesz?

Wydawnictwo: Znak
The Perfect Stranger
Maria Jaszczurowska
Ag2S

Leah z dnia na dzień traci wszystko karierę, chłopaka, znajomych. Na szczęście może jeszcze liczyć na Emmy. Razem przeprowadzają się do małego miasteczka, gdzie Leah zaczyna wszystko od nowa. Niespodziewanie w jej życiu pojawia się David Cobb, napastliwy adorator. Kiedy mężczyzna zostaje oskarżony o napaść na znalezioną w lesie w stanie krytycznym Bethany, Leah jest przerażona. Tymczasem Emmy nie wraca do domu. Leah zgłasza jej zaginięcie i dowiaduje się, że ktoś taki jak Emmy nie istnieje.

Leah, Bethany i Emmy są do siebie łudząco podobne. Bethany walczy o życie w szpitalu. Emmy zaginęła i nie pozostał po niej ślad. Leah już nie wie, kim tak naprawdę jest.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

czytanienaplatanie | 2019-04-14
Przeczytana: 10 kwietnia 2019

Leah nie znała Emmy, ale zaufała jej na tyle, by razem zamieszkać i nazwać przyjaciółką. Czy słusznie?

Po ośmiu latach świat Leah się wali, traci pracę, zdradza ją chłopak i wtedy ponownie na jej drodze staje Emmy. Wspólnie decydują się na przeprowadzkę do Pensylwanii, gdzie Leah rozpoczyna pracę w liceum. Jednak spokojne miasteczko skrywa swoje sekrety. Gdy w okolicy jej domu dochodzi do zbrodni, a Emma znika, Leah wykorzystując dziennikarskie doświadczenie próbuje ją odnaleźć.

Tylko czy Emma naprawdę istnieje? Czy jest może jedynie wytworem chorej wyobraźni Leah?

Okazuje się, że nic nie jest takie jak się z początku wydawało, a każdy skrywa swe małe, lub większe sekrety, tajemnice z przeszłości, które miały na zawsze pozostać pogrzebane.

Historia tak mnie zaintrygowała, że nie odłożyłam książki dopóki nie poznałam zakończenia. Wszyscy miłośnicy thrillerów psychologicznych, lubiący stopniowo budowane napięcie i odkrywanie poszczególnych elementów układanki, będą z pewnością...

księgozbiór | 2019-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2019

W dniu dzisiejszym przychodzimy do Was z przedpremierową recenzją książki Megan Mirandy pod tytułem: „Co o mnie wiesz?”. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak mam możliwość przedstawić Wam moją opinię na temat tego thrillera, który swoją premierę będzie miał 17 kwietnia.

Główną bohaterką i zarazem narratorką jest Leah. Młoda dziennikarka z dania na dzień traci wszystko: pracę, chłopaka, przyjaciółkę. Jednak mimo pasma nieszczęść na swej drodze spotyka Emmy, koleżankę ze studiów. Dziewczyny postanawiają razem zamieszkać, jednak nie jak dotąd w Bostonie a w małym miasteczku. Każda z nich chce zacząć od nowa. Leah podejmuje pracę w miejscowej szkole, natomiast Emmy, jak na lekkoducha przystało, nie potrafi nigdzie dłużej zagrzać miejsca.

W okolicy pewnego dnia dochodzi do napadu na kobietę, która do złudzenia przypomina naszą bohaterkę. Do tego okazuje się, że Emmy od dłuższego czasu nie ma w domu. Leah podejrzewa, że coś złego mogło przydarzyć się również jej przyjaciółce. Czy Emmy...

wrotka | 2019-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2019

wrotkaczyta.blogspot.com

"Lepiej być jak czysta kartka. Wtedy można być kimkolwiek. Albo nikim"

Leah Stevens jest dziennikarką, a właściwie jeszcze do niedawna nią była. Pisząc swój ostatni artykuł nie przypuszczała, że tragedia, która w związku z jego ukazaniem się rozegra, z dnia na dzień pozbawi ją chłopaka, pracy i dotychczasowego życia. Za namową współlokatorki Emmy Grey postanawia zacząć wszystko od nowa. Razem przeprowadzają się do małego miasteczka w stanie Pensylwania, gdzie Leah podejmuje pracę w szkole. Pewnego dnia niedaleko ich domu zostaje napadnięta kobieta, Bethany Jarvitz. Jej stan jest krytyczny. Nie ma żadnej rodziny i żadnych przyjaciół, za to bogatą kryminalną przeszłość i jest z wyglądu bardzo do Leah podobna. Kobieta jest przerażona sytuacją, tym bardziej, że już od dłuższego czasu odbiera głuche telefony i ma wrażenie, że jest obserwowana. Dodatkowo Emma od paru dni nie wraca do domu. Gdy Leah zgłasza jej zaginięcie uświadamia sobie, że tak naprawdę nic...

Gąska | 2019-05-09
Przeczytana: 09 maja 2019

Leah z dnia na dzień musiała zmienić swoje życie o sto osiemdziesiąt stopni. Po incydencie, jaki miał miejsce w jej pracy, musiała wyprowadzić się z miasta, by zacząć wszystko od nowa, przeszłość zostawiając daleko za sobą. Całe szczęście nie jest sama, ma przyjaciółkę, która wyjeżdża razem z nią. Leah niestety nie zaznaje spokoju w nowym miejscu. Zaczyna się kręcić przy niej nachalny adorator, który wkrótce zostaje oskarżony o napaść na znalezioną nad jeziorem kobietę, która zostaje przywieziona do szpitala w stanie krytycznym, a Emma nie wraca do domu, bohaterka jest przerażona i sama nie wie, w co nieświadomie się wplątała.

Nareszcie wpadł w moje ręce bardzo dobry thriller psychologiczny, który jest tajemniczy, zaskakujący oraz wciągający od pierwszej strony. Książka z dreszczykiem wcale nie musi być krwawa, by zasługiwała na miano mrocznego thrillera. Zaskakującym motywem dla mnie jest fakt, że zarówno główna bohaterka, jak i jej przyjaciółka oraz kobieta napadnięta, są bardzo...

"potrafiłam bezszelestnie zakraść się do czyjegoś świata, do cudzych myśli, przekraczając nieistniejącego granice - umiałam z powodzeniem zatrzeć różnice między tym, co akceptowalne, a tym, co nie"

Przez prawie całą książkę zastanawiałam się co z główną bohaterką jest nie tak?! Paranoja? Rozdwojenie jaźni? Opętanie?
Do tego ten spokojny i tajemniczy klimat, który bez przerwy pobudza wyobraźnię sprawiał, że ciągle chciałam wracać do tej książki.
Uwielbiam takie thrillery. Niby niewiele się dzieje a jednak nasze myśli cały czas maltretują się wymyślając i analizując różne scenariusze.
Mamy tutaj dziwną główną bohaterkę Leah, która ucieka od swojego bostońskiego życia do jakieś małej pipidówy, gdzie nikt jej nie zna i gdzie może być anonimowa. To co zrobiła w przeszłości kwalifikuje ją do darmowego wyjazdu na turnus do psychiatryka. Mamy też zamordowaną młodą kobietę, podejrzanego o morderstwo kolegę Leah i jeszcze dziwniejszą współlokatorkę głównej bohaterki- Emmę, która nagle...

martah | 2019-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2019

Co wiesz o swojej przyjaciółce? Co wiesz o sąsiedzie? Czy tak na prawdę znasz ludzi, z którymi się spotykasz, z którymi pracujesz?

Tekst na okładce "Czytając, będziesz podskakiwać na dźwięk najmniejszego szmeru i zasypia tylko przy zapalonym świetle" jest grubo przesądzony. Chociaż wiadome jest, że jestem strachliwa ta książka nie wywołała u mnie lęku.

Do połowy historia wydaje się bardzo przewidywalna, wręcz zalatuje nudą a główna bohaterka jest z każdą stroną coraz bardziej irytująca.

Jednak to co autorka daje nam w drugiej połowie książki jest zaskakujące. Dla tej części warto było przemęczyć początek. Ciągła akcja jest tak wciąga, że nie da się jej odłożyć. To co na początku wydawało się przewidywalne już takie nie jest. Autorka tak mną zakreciła, że z zaskoczeniem śledziałam losy Leah, która niestety do końca mnie irytowała.

Jeśli lubicie historię z dreszczykiem to nie jest książka dla Was. Jednak jeśli fascynują was zagadki, zwroty akcji to jak najbardziej polecam.

wposzukiwaniuidealow | 2019-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2019

Leah ucieka przed przeszłością, rozpoczyna nowe życie w Pensylwanii. Kobieta wynajmuje urokliwy stary domek wraz ze swoją przyjaciółką Emmy. Pewnego dnia Emmy znika, Leah martwi się o nią i stara się ją odnaleźć, ale okazuje się, że... ktoś taki jak Emmy nigdy nie istniał.

Czy Emmy istniała naprawdę? Być może Leah sama jest odpowiedzialna za okrutne zbrodnie dokonane w okolicy jej nowego domu? Co skrywa przeszłość kobiet?

Nic nie jest takie na jakie wygląda. Nikt nie jest taki za jakiego chce uchodzić, a tajemnice z przeszłości muszą w końcu ujrzeć światło dzienne

"Co o mnie wiesz" to dobrze napisany thriller psychologiczny, który wywołuje w czytelniku poczucie, że nikomu nie można ufać.

Autorka całą fabułę oparła na znajomości protagonistki z tajemniczą Emmy. Pomysł uważam za ciekawy, a jego realizację za udaną. Na początku wszystko wydaje się wręcz banalne, lecz z czasem okazuje się, że nic nie jest takie na jakie wygląda, a wiele rzeczy to czysta gra pozorów. Akcja stopniowo...

kokardka | 2019-05-04

Lubię książki, w których trzeba czasem pomyśleć, rozwiązać jakąś łamigłówkę, czy skupić się na fabule do tego stopnia, że nie możesz myśleć o niczym innym. Czytając książkę Co o Mnie Wiesz? Zastanawiałam się co kieruje główną bohaterką. Opętanie? Paranoja? Strach? Urojenia? Mogłabym tak wymieniać i wymieniać i tak bez końca. Rzadko kiedy spotykam tego typu thrillery, w których akcja dzieje się powoli, choć wszystko rekompensuje oddany jej mroczny klimat. Muszę przyznać, że na prawdę bałam się spać. Cały czas miałam przed oczami niektóre sceny.

W co O Mnie Wiesz, mamy główną bohaterkę Leah, która postanawia uciec od bostońskiego życia do jakiejś małej miejscowości, w której nikt jej nie zna. Dzięki temu może być zupełnie anonimowa. To co zrobiła Leah w przyszłości kwalifikuje się do psychiatryka jak dla mnie o zaostrzonym rygoże. Mamy tutaj również kolegę głównej bohaterki, który jest głównym podejżanym i jeszcze dziwniejszą współlokatorkę. Jak myślicie, jak to wszystko się...

ebookoholic | 2019-04-26

Dobra! Nie oczekiwałam Bóg wie czego, a tu proszę - otrzymałam całkiem niezły thriller. Dobrze mi się to czytało. Jestem szczerze pod wrażeniem - poprzednia książka autorki co prawda też mi się podobała, ale wiem że nie była idealna.

"Co o mnie wiesz" naprawdę trzyma poziom. Jest taka jakaś tajemnicza, nie powiedziałabym, że jest mroczna i straszna tak jak to czytamy na blurbie, ale na pewno sięga jakoś wgłąb naszej psychiki. Akcji konkretnej tu nie ma - ale ja się ani trochę nie nudziłam. Jest dużo opisów i retrospekcji, które jakoś tak zgrabnie zostały wplecione, że nie przeszkadzały. Pokazywały tylko jak wielowarstwowa jest to historia. Może kogoś dziwić postawa głównej bohaterki - mnie jednak ona zaimponowała i zyskała dużą sympatię. Tak samo mały wątek miłosny - ja to jednak lubię jak nawet w kryminałach czy thrillerach są one tak fajnie i delikatnie wprowadzone - pod warunkiem, że nie stanowią nagle głównego przedmiotu rozterek bohaterów. Tutaj wszystko było dobrze...

książek: 1937
dorotbook | 2019-04-17
Przeczytana: 16 kwietnia 2019

Co tak naprawdę wiesz o ludziach ze swojego otoczenia? Czy jesteś pewien/pewna, że mówią Ci prawdę, a nie to, co chcesz usłyszeć? A gdyby okazało się, że Twoja najlepsza przyjaciółka tak naprawdę nie istnieje… Czy to okropna pomyłka, czy może Ty masz urojenia? Z taką sytuacją spotkamy się w najnowszej powieści Megan Mirandy „Co o mnie wiesz?”.

Główna bohaterka Leah do niedawna pracowała jeszcze w gazecie jako dziennikarka, miała chłopaka i w miarę dobre życie. To, co dobre, nigdy nie trwa wiecznie. Leah z dnia na dzień traci wszystko – karierę, chłopaka i znajomych. Na szczęście obok siebie ma Emmy. Razem z nią zrywa ze starym życiem i przeprowadza się do małego miasteczka, w którym zaczyna pracę jako nauczyciel. Tam poznaję Davida Cobba, który okaże się napastliwym adoratorem. Gdy mężczyzna zostanie oskarżony o napaść na znalezionej w lesie Bethany – nasza bohaterka będzie przerażona. Okaże się, że Bethany łudząco jest podobna do Leah. Na dodatek Emmy nie wraca do domu i nie...