Dziewczynka z Widow Hills

2021-08-11
2021-08-11
Maria Jaszczurowska
kryminał lunatykowanie

Dwadzieścia lat temu sześcioletnia Arden Maynor zniknęła na wiele dni podczas lunatykowania. Kiedy się już odnalazła, zarówno ona, jak i jej matka zostały otoczone uwagą ludzi i wielką sławą.

Stres, jakiego doświadcza, przywołuje na nowo lunatykowanie.

Którejś nocy budzi się pod własnym domem, a u jej stóp leżą zwłoki mężczyzny. Kogoś, kogo pamięta z przeszłości…

Ta książka ma różne opinie, ale mnie się podobała. Wciągnęłam się w historię, odkryłam po drodze kilka wątków, ale jednak byłam ciekawa, jak autorka to rozegra. Nie jest bez wad, jednak nie wpłynęło to jakoś wybitnie na mój odbiór.

Dziś, kiedy Arden ma już inne nazwisko i inne życie, starając się za wszelką cenę odciąć od tamtych wydarzeń, media zaczynają wspominać, a ona sama czuje się znów obserwowana....

Wciągający thriller o zaskakującym zakończeniu. Po dwudziestu latach do Olivi wraca traumatyczna przeszłość. Myślała, że zmiana imienia, przeprowadzka, nowe znajomości pozwolą jej zacząć nowe życie.
Najpierw znajduje zwłoki mężczyzny w swoim ogrodzie, później ginie jej koleżanka i znów kolejny trup w jej domu.
Polecam.

Polecam.

Super książka, trzymająca cały czas w napięciu. Polecam

Super książka, trzymająca cały czas w napięciu. Polecam

Ciekawy, wciągający thiller, polecam.

Ciekawy, wciągający thiller, polecam.

Książka pruszajaca wiele ciekawych tematów. Słysząc jakąś poruszajaca historie w tv za dzien lub dwa ledwie o niej pamiętamy, a jej bohaterowie żyją gdzieś tam nadal i przez resztę życia zmagają się z konsekwencjami tej jednej sytuacji... Tak jak i bohaterka "Dziewczynki...." - nękana przez media, uciekająca przed swoją własną przeszłością, zmagająca się z nieustannym brakiem zaufania do wszystkich dookola. Morderstwo i pytanie "kto zabil" było samo w sobie interesujące i trzymające w napięciu ale według mnie jeszcze ciekawszy jest właśnie aspekt psychologiczny całej historii, a przewrotne zakończenie bardzo sprawnie zamyka całość.

Książka okej, bez większych zaskoczeń i poruszeń. Nie jestem wielką fanką zakończenia, bo nic na to zakończenie nie wskazywało i uważam, że czytelnik nie miał szansy sam się tego domyślić.

Książka wciągająca, nie spodziewałam się zakończenia, ale moje uczucia po lekturze są nijakie i ciężko mi ją ocenić. Może kwestia tego, że nie skupialiśmy się zbytnio na zbrodni a wszystkim wokół, nie wiem. Podsumowując uważam, że ta pozycja była po prostu okej.

Ciekawa powieść, szybko się ją czytało, chociaż to również oznacza, że nie zapamiętam jej na zbyt długo. Warta przeczytania szczególnie ze względu na lekkie napięcie towarzyszące przez cały czas - nie było momentu, by zaczęła nudzić. Jedynym mankamentem do którego można się przyczepić to nagminna ilość powtórzeń, ale to również może być przyczyną kiepskiego przełożenia.

Bardzo dobry thriller.
Czyta się szybko i płynnie, jednak cały czas odczuwamy przy tym napięcie i pewnego rodzaju niepokój.
Bardzo ciekawy pomysł na fabułę. Na tyle oryginalny, że chyba jeszcze nie spotkałam się z podobnym.
Jestem bardzo zadowolona z lektury i z przyjemnością sięgnę również po inne książki autorki.

Bardzo dobry thriller.

Krótko - przereklamowana, a na początku nudna jak flaki z olejem. Jak się przebrnie 60 stron, to dopiero zaczyna się coś dziać. Potencjał był, ale coś nie wyszło chyba do końca.

• Egzemplarz recenzencki
  • Recenzenckie