Megapolis

Cykl: Kroniki Jaaru (tom 5)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Ag2S

Przez uchyloną zasłonę czasu do świata Jaaru przenikają duchy. Jaka siła zdołała wezwać Strażników i obalić wszelkie prawa magii? Jakie mroczne tajemnice skrywa przeszłość braci Charmlingów? Duchy przemówiły – czy jednak warto ich słuchać?

Piąty tom bestsellerowej serii „Kroniki Jaaru” to jeszcze więcej magii w najlepszym wydaniu!

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/kroniki-jaaru-megapolis/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/kroniki-jaaru-megapolis/

LydiaPL | 2019-07-11
Przeczytana: 10 lipca 2019

Jak zwykle Pan Adam zaskoczył nas zakończeniem kolejnego tomu!

Megapolis okazała się niemniej ciekawą częścią niż jej poprzedniczki. Wszystkie wątki zostały w niej ujęte tj. róg Jawisa, na którego kontynuację (wątku) czekałam od końca pierwszego tomu.

Dostaliśmy również tą uczuciowość: raz było wesoło i mogliśmy się z dumą uśmiechać, po chwili zaś płakaliśmy po śmierci postaci - przyzwyczaiłam się już, że co tom ktoś umiera.

W dodatku pojawiły się wątki romantyczne, które uwielbiam w tej książce! Przez te miłosne przygody aż przestałam lubić ukochanego Kate ale w pełni go rozumiem.

Z niecierpliwością czekam na kontynuację (ma prawdopodobnie być).

mysiomrowcia | 2019-07-04

Po przeczytaniu Tajemnego Imienia od razu zabrałam się do czytania Megapolis. Ja osobiście nie przepadam za książkami z podróżami w czasie, mega zwariowanym niby znanym, ale jednak obcym świecie. Ale tu akurat było z tym całkiem (i to bardzo) dobrze. Może troszeczkę spodziewałam się czegoś innego, że będzie lepsza od poprzedniczki jednak nic z tych rzeczy. Była dobra aczkolwiek czytam lepsze, co nie zmienia faktu, że jak wyjdzie kolejna to jej nie przeczytam:) Podobało mi się co się ''stało'' z Mel. Mógł być bardziej rozwinięty wątek Kaspara i Lilian bo to jedna z moich ulubionych ''par'' w tej książce może jak będzie kolejna to coś się dalej potoczy.

Sowie_Skrzydło | 2019-05-29
Przeczytana: 17 czerwca 2019

Ciekawe i inspirujące zakończenie tej serii!

Luna014 | 2019-05-10

Hej powiedźcie mi kate i Jonathan będą razem czy nie bo jeszcze nie czytałam tej części ale chciałabym wiedzieć

tygrysica | 2019-04-29
Przeczytana: 21 kwietnia 2019

Książki Adama Fabera mają w sobie to coś, co za każdym razem każe mi niecierpliwie wyczekiwać ich premiery. Nawet wtedy, gdy znajduję w poprzednim tomie pewne niedociągnięcia, to jednak zawsze szybko o nich zapominam i z nieskrywaną przyjemnością sięgam po kolejną część, by przekonać się jak potoczą się dalsze losy Strażników oraz magicznego Jaaru. W przypadku „Megapolis” wcale nie było inaczej. Po tych wszystkich szumnych zapowiedziach, nie mogłam się wprost doczekać na premierę piątego tomu.

Moje oczekiwania względem tej książki okazały się chyba jednak zbyt wielkie, ponieważ w przeciwieństwie do poprzednich tomów na początku niespecjalnie polubiłam się z „Megapolis”, a jego lektura strasznie mi się dłużyła. Przez pierwsze kilka rozdziałów akcja parła w ślimaczym tempie na przód. Miałam wrażenie, że prawie nic się nie dzieje, choć wbrew temu wrażeniu ciągle pojawiały się nowe wątki, a fabuła nie raz zaskakiwała swoją wielowątkowością. Jednak ciągle coś nie pozwalało mi pozbyć...

magical_bookcase | 2019-03-26

Tom piąty Kronik Jaaru to zupełnie inna bajka- nasi bohaterowie przenoszą się w odległą przyszłość aby spróbować wykonać ważną misję. Przyszłość niestety nie wygląda kolorowo... mamy tutaj dużo polityki i zdecydowanie dużo więcej śmierci.. Czy misja zakończy się sukcesem?

Recenzentka Doskonala | 2019-03-19

Już myślałam, że nie mogę dostać od Adama Fabera niczego lepszego, przecież pierwsze trzy tomy były fantastyczne, im dalej zagłębiałam się w tę historię, to było tylko i wyłącznie lepiej.
Moim ogromnym zaskoczeniem okazał się jednak tom czwarty, ale tom piąty osiągnął po prostu mistrzostwo. Czytelnicy tej serii mówili mi wiele na temat tego, że im dalej poznajemy historię Kate, tym jest lepiej, nie mylili się, mieli rację. Bo to my jesteśmy świadkami jej dorastania, razem z nią przechodzimy przez to wszystko, widzimy jakie błędy popełnia, na co ją stać. Ta cała wewnętrzna przemiana mnie urzekła, a to już zdecydowanie najmocniej było jednak widać w piątym tomie, ostatnim jak na daną chwilę. Według mnie, wszystkie elementy są bardziej dopracowane, bardziej staranne.
Po pierwsze, bohaterowie. Nie mam na myśli samej Kate, ale wszystkie inne postacie. Najlepiej wyszło zaprezentowanie ich w dialogach. Chyba właśnie moją ulubioną częścią w tych książkach są dialogi i jeszcze jedno -...

Krainaksiążek | 2019-03-11

To już piąty tom Kronik Jaaru, w ogromnym tempie się rozrosła ta seria, sama będąc już tym ogromnie zaskoczona, że tyle tomów jej posiadam. Przygody naszej bohaterki na nowo wprowadzają nas w magiczny świat Jaaru. Kariny, w której i ja sama bez reszty się zakochałam, uwielbiam takie magiczne klimaty, a wraz z kolejnymi częściami odkrywanie tego świata było dla mnie samą przyjemnością. Następne części dawały nam go jeszcze więcej, przedstawiając ciekawe, bajkowe i pełne walki ze złem przygód. Pomimo że w głowie mam fakt, że są one może swoim bajkowym stylem bardziej skierowane do młodszego odbiorcy to i tak, liczne grono dojrzalszych czytelników na pewno dobrze może się przy nich bawić, tak samo, jak ja. Mają one sobie coś, co przyczynia się do tego, że gdy się otwiera kolejne strony historii, coraz mocniej zżera ciekawość, tajemnica, jaka się w tym wszystkim kryje. Zaś teraz w tym wszystkim, mamy opowieść, w której są i duchy, przemawiają do naszej głównej bohaterki. Jednak co...

1991monika | 2019-03-03

W pokoju Kate Hallander pojawia chłopak, twierdzący, że przybywa z przyszłości. Prosi ją o pomoc, ponieważ jego świat jest w niebezpieczeństwie i bez interwencji Strażników Żywiołów może zniknąć. Natomiast we współczesnym świecie również wiele się dzieje. Liliana doznaje wizji, które kierują ją do maga, Kaspara. Okazuje się on być kolejnym Strażnikiem. A jakby tego było mało, przez uchyloną zasłonę, do Jaaru przenikają duchy. Jak bohaterowie poradzą sobie z tymi przeciwnościami losu?

„Megapolis” to piąty tom serii Kroniki Jaaru. Książki są ze sobą mocno powiązane, więc warto je czytać we właściwej kolejności. Styl autora jest lekki, więc nie ma co się zrażać obszernością najnowszego tomu – książkę czyta się bardzo szybko. Fabuła w tej części jest wielowątkowa i dzieje się tu naprawdę wiele. Przy recenzji poprzednich tomów już to pisałam, ale powtórzę to i tym razem. Uważam, że w tej serii można zaobserwować, jakie postępy robi autor, jeśli chodzi o swój warsztat pisarski. Każda...

Trochę bałam się sięgnąć po tę pozycję, bo poprzedni tom w ogóle mi się nie podobał. Na szczęście okazało się, że ta część jest chyba najlepszą.

Przede wszystkim co chwila coś się dzieje. Bohaterowie przenoszą się do przyszłości, więc cały świat jest o wiele bardziej rozbudowany. Widać, że autor się przyłożył. Jego styl się poprawił i w końcu wykorzystał swój potencjał.

Owszem, było kilka niedociągnięć. Momentami aż za bardzo książka ta przypominała "Kosogłosa", jednak mimo to bardzo mi się ona podobała.