Megapolis

Piąty tom odstaje od reszty - jeden wielki chaos i zbyt duże nagromadzenie wątków sprawia, że ciężko brnie się przez karty powieści. Mam nadzieję, że finał wynagrodzi ten trud, ponieważ dotąd cała seria była wspaniała i fascynująca.

Strasznie nie chciałam sięgać po ten tom. Tak bardzo, że potrzebowałam ponad dwóch lat zanim w końcu kopnęłam się w tyłek i ją przesłuchałam. Dużo pomógł fakt, że na Storytel zaczęły pojawiać się audiobooki, dlatego cierpliwie poczekałam na te części, które mnie interesują. I zaskoczyło mnie, jak mocno się wciągnęłam, bo pierwszego dnia przesłuchałam prawie 3/3 książki :O.

Od samego początku mam problem z tą serią, bo wiele rzeczy mi się nie podoba i ciężko mi przebrnąć przez kolejne tomy. Ale nawet jeśli jest ciężko, to gdzieś tam z tyłu głowy ta seria się dobija i o sobie przypomina. Mimo to - ten tom był trochę za długi, ale miał chyba najfajniejszą akcję ze wszystkich. Nie licząc początku, ten podobał mi się najbardziej i naprawdę dobrze się tego słuchało. Na tyle dobrze, że jestem gotowa na wielki finał i obiecuję sobie, że nie będę czekać kolejnych dwóch lat. Plus jestem ciekawa innych książek autora i jego pomysłów :).

Pomimo, że uwielbiam motyw podróży w czasie, to ta część wydała mi się chaotyczna. Myliły mi się wątki i miałam wrażenie, że ta część jest za długa oraz nie wnosi wiele do całokształtu serii. Mam nadzieję, że ostatnia część będzie dla mnie pozytywnym zaskoczeniem.

O tej serii powiedziałam już tyle, że nie mogę za bardzo już na co ponarzekać i co pochwalić. Przy każdym tomie mam niemal te same zarzuty lub zachwyt, ale "Megapolis" zdecydowanie zasłużył na order najlepszej części z całej serii (przynajmniej jak dotąd, bo jeszcze nie znam finału).
......

Bardzo lubię wątki podróży w czasie i właśnie tu się pojawia. Został ukazany w bardzo ciekawy, choć nie do końca dokładny sposób, co jednak uważam za plus. Otoczka tajemnicy dodała napięcia całej akcji, a trzeba przyznać, że naprawdę dużo się tu wydarzyło. I było bardzo mrocznie, rodem z dystopii połączonej z science-fiction ✨ Miło było też poczytać mało pozytywne zakończenie, które daje nieco do myślenia. Na poprawę poszedł także humor, który zapewnił Luperkus.
......

Za duży minus uznaję, co rzadko się zdarza, wątek romantyczny. Kate świadomie zdradziła Jonatana i — mimo że jej zachowanie było wyjaśnione — ja nie toleruję zdrady. Na miejscu biednego chłopaka nigdy bym jej tego nie wybaczyła, a tym bardziej nie spróbowałabym od nowa.
......

Co do reszty, podobnie jak w poprzednim tomie, ale muszę przyznać, że "Megapolis" ma, według mnie, najładniejszą okładkę z całego cyklu.
.....

Jestem naprawdę zaskoczona, że zdołałam tak dobrze się bawić podczas czytania 5 tomu "Kronik Jaaru". Nadal nie jestem pewna, czy ta seria jest warta polecenia, niemniej "Megapolis" przyznaję 7/10 ☄️

......

Akcji tak dużo, że czasami myślałam, że aż za dużo ale dzięki temu płynęło się przez książkę dość sprawnie po dłuższej przerwie od serii.

Póki co najgorsza część. Zobaczymy jeszcze, jaka będzie ostatnia.

Póki co najgorsza część. Zobaczymy jeszcze, jaka będzie ostatnia.

Kroniki Jaaru to ciekawa i wciągająca seria dla młodego czytelnika, autor wykreował świat w którym magia przeplata się z rzeczywistością a młodzi bohaterowie muszą zmierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami współpracując z magicznymi stworzeniami.

Fajna ,książka.Tyle tu światła i magii.Czuć moc.A ona jest ze mną

Fajna ,książka.Tyle tu światła i magii.Czuć moc.A ona jest ze mną

Ta część nie podobała mi się. Za długa jak dla mnie i nic nie wnosiła

Ta część nie podobała mi się. Za długa jak dla mnie i nic nie wnosiła

Bardzo dobra książka. Historia wciągnęła mnie bez reszty.
Mocne 8.

Bardzo dobra książka. Historia wciągnęła mnie bez reszty.
Mocne 8.

Adam Faber Megapolis Zobacz więcej