Peter Nimble i magiczne oczy

Tłumaczenie: Marta Szelichowska
Wydawnictwo: Wydawnictwo MAC
Peter Nimble and His Fantastic Eyes
Tusia0605

10-letni niewidomy Peter Nimble jest bezdomnym sierotą, który aby przeżyć, zmuszony jest kraść. Pewnego popołudnia Peter włamuje się do objazdowego sklepu i kradnie szkatułkę z trzema parami magicznych oczu. Kiedy przymierza pierwszą z nich, zostaje w magiczny sposób przeniesiony na tajemniczą wyspę. Tam otrzymuje niezwykle trudne zadania – ma udać się do Zaginionego Królestwa i uratować jego mieszkańców. Chłopiec
wyrusza w pełną przygód, niebezpieczną wyprawę, u kresu której być może odkryje być przeznaczenie. Urzekająca opowieść dla wszystkich fanów Piotrusia Pana i Harry’ego Pottera.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Vrcharka | 2016-12-29
Na półkach: Dziecięca

Już miałam wychodzić ze sklepu, gdy zaczęłam oglądać tę książkę. Po przeczytaniu opisu i kilku akapitów wiedziałam już, że nie będę mogła bez niej wyjść. I nie pomyliłam się. Wyznaję zasadę, że wybierając utwory dla siebie nie patrzę na target, tylko na to o czym one naprawdę mówią. Ta książka przemówiła do mnie całą sobą: przygoda klasycznie fantastyczna, lecz całkowicie odmieniona przez ślepotę głównego bohatera. Autor nie rozczula się nad jego "niepełnosprawnością", wręcz przeciwnie, niejednokrotnie przedstawia ją nawet jako atut. Podobne podejście ma do czytelnika: nie patyczkuje się z nim i wprowadza kilka pełnych grozy wątków, które mogłyby przestraszyć co młodsze i wrażliwsze dzieci. Dlatego polecam ją raczej czytelnikom 10+, akurat w wieku głównego bohatera. A naprawdę warto, dobrze zarysowana tajemnica, elementy układanki odsłaniają się we właściwym tempie, przy tym wszystkim oryginalne postacie o niekonwencjonalnych obliczach. Pełna smaku i wielu innych zmysłów narracja,...

silwana | 2017-09-03
Przeczytana: 03 września 2017

Książka całkiem dobra. Miła odskocznia od romansów. Co prawda, młodszej młodzieży bym tej książki nie poleciła (trochę strasznych momentów), ale tej ciut starszej jak najbardziej. Pewnie sięgnę po kolejny tom Petera i jego niezwykłego kota.

Littafin | 2017-10-13
Grzegorz Śmiałek | 2017-09-20