Czerwone słońce

Cykl: Żniwiarz (tom 2)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Sophie Carmen

Druga odsłona bestsellerowej serii „Żniwiarz”. Słowiańskie demony nie dają o sobie zapomnieć! Jeszcze do niedawna Magda była zwykłą dziewczyną, pracującą w małej księgarni, jednak obecnie jej życie wygląda całkiem inaczej niż sobie to zaplanowała. Po ostatnich perypetiach Magda wraca do życia w innym ciele, zmienia się również jej charakter… Razem z Feliksem chcą odszukać i unicestwić...

Druga odsłona bestsellerowej serii „Żniwiarz”.

Słowiańskie demony nie dają o sobie zapomnieć!

Po ostatnich perypetiach Magda wraca do życia w innym ciele, zmienia się również jej charakter… Razem z Feliksem chcą odszukać i unicestwić Pierwszego, najbardziej niebezpieczną istotę z jaką przyszło im się mierzyć. Gdy trafiają na Mateusza, który po wydarzeniach z poprzedniego roku wyprowadził się z Wiatrołomu, we troje wyruszają na poszukiwania zaginionego żniwiarza. A na świecie z niewiadomych przyczyn pojawia się coraz więcej nawich.​

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/zniwiarz-czerwone-slonce/

biblioteka

fabuła
dalszy ciąg

moja opinia
Tom drugi świetny.Świetna książka,dla tych co kochają.Słowianskie demony.
Mamy tu nowych bohaterów,nowe demony.
Jak choćby brzeginie,akcja nie zwalnia.
Jest idealnie.

Magnis | 2018-12-09
Przeczytana: 05 grudnia 2018

Druga część cyklu Żniwiarz pod tytułem Czerwone słońce za mną. Pierwszy tom bardzo spodobał mi się, bo połączenie słowiańskich wierzeń i demonologii był dobrym pomysłem. Wyszła z tego ciekawa historia, która mnie wciągnęła. Drugi tom zapowiadał się również interesująco i chciałem przeczytać mimo pewnych obaw jakie miałem wobec niej. Byłem jednak nastawiony na dobrą opowieść i ciekawy przygód bohaterów. Dlatego kiedy nadarzyła się okazja do zdobycia i przeczytania nie wahałem się ani chwili. Po ostatnich przygodach jakie miała Magda wraca do domu jako żniwiarz w nowym ciele. Wraz ze swoim wujkiem chcą powstrzymać Pierwszego przed dalszym działaniem. Jednak okazuje się, że zwiększa się liczba nawich na jakie dotychczas polowali. Będą musieli dociec prawdy, co za tym wszystkim kryje się.

Sięgając po kolejną część przygód pary bohaterów Magdy i Feliksa chciałem znów dostać opowieść sięgającą po wierzenia, demony i walkę z nimi. Gdzie tło obyczajowe i perypetie poszczególnych postaci...

Jabłuszkooo | 2017-10-14
Przeczytana: 14 października 2017

,,Żniwiarz. Czerwone słońce'' to genialna kontynuacja pierwszego tomu. Jak dla mnie poprzeczka poszła w górę i już nie wiem czy wytrzymam do premiery trzeciego tomu! Dzieje się naprawdę dużo. Magda zostaje żniwiarzem i rzuca się wraz z innymi w pogoń za Pierwszym, po którym nie ma śladu. Mordercza wyprawa? To się jeszcze okaże! Na pewno nie ma nudy, ani zbędnych momentów. Nie da rady nawet opisać książki, bo już na samym początku ma się wrażenie, że zdradzi się za dużo. Dlatego nie będę już nic pisać, przeczytajcie, nie pożałujecie, macie moje słowo! :D

Fragment tekstu pochodzi z mojego bloga, po ciąg dalszy zapraszam tutaj:

Wybredna Maruda | 2017-09-26
Przeczytana: 26 września 2017

Najpierw czytałam Pustą Noc, która naprawdę pozytywnie mnie zaskoczyła - tym bardziej, że spotkania z polskimi autorami zazwyczaj nie kończą się tak dobrze. Teraz przyszła kolej na Czerwone Słońce (a już niedługo Trzynasty Księżyc!).

Kiedy pierwszy raz spotkałam się (na papierze, of course) z Pauliną Hendel, byłam zachwycona pomysłem, by podzielić się z młodzieżą historiami o demonach i upiorach, jakie przenikają tradycje ludowe. Udało się to, bo powieść zgrabnie zaprezentowała nam pracę Żniwiarza, trudniącego się łapaniem wszelkich tego typu potworów. Akcja pędziła, plot twist zaskoczył - ale co dalej?

Oprócz tego, że drugi tom dostarcza nam nowych postaci, to Czerwone Słońce kontynuuje historię znanych nam Magdy, Feliksa i Mateusza, a także groźnego Pierwszego. Charakter każdego z nich ulega ewolucji, choć obawiałam się pewnego ryzyka związanego z zabiegiem, na jaki zdecydowała się autorka. Okazało się jednak, że niepotrzebnie, bo stworzył on fabułę i narrację jeszcze...

Chodząca-Parodia | 2018-10-24
Przeczytana: 23 października 2018

Czas, by kolejny raz stanąć ramię w ramię ze Żniwiarzami i razem z nimi walczyć ze słowiańskimi demonami.
Czy to starcie będzie lepsze od poprzedniego?

Trudno mi stwierdzić, czy pod względem fabularnym "Czerwone słońce" jest lepsze od "Pustej nocy", bo obie książki trzymają podobny poziom. W tym tomie jest jeszcze więcej słowiańskich stworzeń, które cały czas zaskakują. One sprawiają, że lektura jest porywająca a "polowanie" na demony wręcz uzależniające.

Pojawiają się nowe wątki, które pozwalają na zrównoważenie akcji. W tym wszystkim jest tyle polskości, że momentami byłam rozczulona, choć nie powinnam ze względu na opisane sytuacje. To po prostu to jest takie polskie, że aż czytelnik ma wrażenie, iż to może go dotyczyć osobiście. Cieszę się, że Paulinie Hendel udało się uchwycić kawałek naszej mentalności.

Widać duży progres w piórze autorki w stosunku do poprzedniej książki. Styl pisania jest przyjemniejszy, sztuczność w dialogach nie jest już tak wyczuwalna a bohaterowie...

vicky222 | 2018-06-27
Przeczytana: 26 czerwca 2018

Drugi tom często niesie za sobą wysoką poprzeczkę do przeskoczenia. Więc bardzo się zaskoczyłam, że Czerwone słońce dało radę. Książkę szybko przeczytałam a teraz szybko zrecenzuję. Uwaga mogą się pojawić spoilery, jeśli ktoś nie czytał pierwszego tomu Pustej nocy.

Kontynuacja Żniwiarza przyprawia o zawrót głowy. Paulina Hendel nakręciła akcję tak bardzo, że ciężko się oderwać od książki. Poza tym autorka odrzuciła przewidywalność i potrafiła zaskoczyć nie jeden raz. A jej warsztat również się wyrobił, co ogromnie cieszy.

Do plusów należy także, tak jak w poprzednim tomie, kreacje bohaterów. Magda coraz bardziej mi się podobała. Wydawała się dojrzalsza i pewniejsza siebie. A Feliksa to ja zawsze uwielbiałam.

Ponownie książka wydana oryginalnie. Wycięty tytuł na okładce robi wielkie wrażenie, a grafika w środku dodaje pazura. Wydawnictwo Czwarta Strona ma talent do wyróżniających się lektur.

Z Czerwonym słońcem czytelnik może ruszyć w świat mrocznych przygód świetnych bohaterów....

Milena | 2017-09-29
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 29 września 2017

Magda powraca do świata żywych w nowym ciele. Plan ma jeden, a mianowicie pozbycie się Pierwszego żniwiarza. Oczywiście pomaga jej wuj Feliks, a także Mateusz. Tym razem nawii są jeszcze bardziej niebezpieczni i nieobliczalni z niewiadomych dla głównych bohaterów powodów.

Główna bohaterka już nie jest tą samą dziewczyną co w poprzedniej części. W raz ze zmianą ciała zyskała również niektóre cechy charakteru i zachowanie Oliwii. Teraz to kobieta z charakterem, która potrafi mieć czasem odzywki, nieco we wrednym stylu. Tak sobie myślę, że wolę jej nową wersję, tamta była bardziej rozważna, a co za tym idzie nieco przewidywalna. Ponownie spotykamy się z postaciami, których już znaliśmy, ale również pojawiają się całkiem nowi, którzy wnoszą sporo do całokształtu, a co najważniejsze namieszają nam.

„Żniwiarz” jest serią pełną akcji, niemal na każdym rogu możemy spotkać Nawi, którego trzeba unicestwić. Magda nie ma co liczyć na dłuższą chwilę oddechu. Głównym tematem książki są...

CzytanieNaszymZyciem | 2017-09-30

Dajcie mi następny tom!

Gdybym miała opisać jednym zdaniem drugi tom "Żniwiarza", powiedziałabym, że jest to lepsza, mroczniejsza i ciekawsza wersja tej historii. Miałam spore obawy czy autorka poradzi sobie z kontynuacją, ale jak widać nie było się czego obawiać. Pierwszy tom bardzo mi się spodobał, o czym już wiecie. Ale drugi tom kompletnie skradł moje serce!

"Czerwone słońce" to kontynuacja, w której autorka przedstawia głównie mroczną stronę świata żniwiarzy. Nic już nie jest pewne, każde miejsce wydaje się być niebezpieczne, a bohaterowie już nie wiedzą, komu mogą ufać... Potwory zaczynają dziwnie się zachowywać, a Pierwszy wybiera się na poszukiwanie Feliksa. Cała fabuła okazuje się być o wiele lepsza od tej z pierwszej części "Żniwiarza", co bardzo mnie cieszy. Autorka bardzo sprawnie połączyła problematykę świata fantastycznego z życiem normalnych osób i ich przyziemnymi sprawami. Pojawiają się nowi bohaterowie, równie dobrze wykreowani jak pozostali. Znajdziecie tutaj...

MamaNaPetardzie | 2018-03-28
Przeczytana: 28 marca 2018

pełna opinia na blogu:

Druga część przygód Magdy i jej wuja Feliksa. Dziewczyna powraca w nowym ciele i nikt nie wie dlaczego i ona ze zwykłego śmiertelnika stała się też żniwiarzem. Coraz więcej demonów przybywa na ziemię, tylko co za tym się kryje?
Powraca Mateusz, którym zawładnął w pierwszej części Pierwszy Żniwiarz. Tylko czy ma takie same zamiary wobec głównych bohaterów niż ostatnim razem? I jakie uczucia żywi do Mateusza dziewczyn , którą wcześniej zabił?
Na te i więcej pytań uzyskujemy odpowiedzi.
Książkę czyta się szybko i przyjemnie.
Polecam i czekam na kolejną część.

KsiążkiJakCzekolada | 2018-09-05
Przeczytana: 04 września 2018

Magda wraca do żywych. Musi zmierzyć się ze swoim nowym wcieleniem, jest bowiem żniwiarzem. Jej powrót do Wiatrołomu, rodzinnej wsi, sprawia, że bliscy wreszcie mogą odetchnąć z ulgą. Magda ma cel i zamierza go osiągnąć za wszelką cenę. Obiecuje sobie zemstę na Pierwszym i nic nie jest w stanie stanąć jej na przeszkodzie. Jest gotowa do wszelkich poświęceń, byleby dorwać w swoje ręce tego, który odebrał jej życie. To dlatego pozwala Mateuszowi ponownie wkroczyć w jej życie - wierzy, że chłopak może jej pomóc odnaleźć Pierwszego.

W międzyczasie Magda musi oswoić się nie tylko ze swoim nowym wyglądem, osobowością, ale i wspomnieniami z momentu śmierci dziewczyny, której ciało przejęła. To jej pierwsze miesiące w roli żniwiarza i wszystko jest dla niej nowe. Jednak nie ma zbyt wiele czasu na dochodzenie do siebie, we wsi pojawiają się nowe upiory, a mieszkańcy potrzebują ochrony.

Jakby tego było mało, po rodzinny spadek upomina się zapomniana siostra ciotki Magdy. Wraz ze swoimi...