Czerwone słońce

Cykl: Żniwiarz (tom 2)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Sophie Carmen

Druga odsłona bestsellerowej serii „Żniwiarz”. Słowiańskie demony nie dają o sobie zapomnieć! Jeszcze do niedawna Magda była zwykłą dziewczyną, pracującą w małej księgarni, jednak obecnie jej życie wygląda całkiem inaczej niż sobie to zaplanowała. Po ostatnich perypetiach Magda wraca do życia w innym ciele, zmienia się również jej charakter… Razem z Feliksem chcą odszukać i unicestwić...

Druga odsłona bestsellerowej serii „Żniwiarz”.

Słowiańskie demony nie dają o sobie zapomnieć!

Po ostatnich perypetiach Magda wraca do życia w innym ciele, zmienia się również jej charakter… Razem z Feliksem chcą odszukać i unicestwić Pierwszego, najbardziej niebezpieczną istotę z jaką przyszło im się mierzyć. Gdy trafiają na Mateusza, który po wydarzeniach z poprzedniego roku wyprowadził się z Wiatrołomu, we troje wyruszają na poszukiwania zaginionego żniwiarza. A na świecie z niewiadomych przyczyn pojawia się coraz więcej nawich.​

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/zniwiarz-czerwone-slonce/

biblioteka

fabuła
dalszy ciąg

moja opinia
Tom drugi świetny.Świetna książka,dla tych co kochają.Słowianskie demony.
Mamy tu nowych bohaterów,nowe demony.
Jak choćby brzeginie,akcja nie zwalnia.
Jest idealnie.

Jabłuszkooo | 2017-10-14
Przeczytana: 14 października 2017

,,Żniwiarz. Czerwone słońce'' to genialna kontynuacja pierwszego tomu. Jak dla mnie poprzeczka poszła w górę i już nie wiem czy wytrzymam do premiery trzeciego tomu! Dzieje się naprawdę dużo. Magda zostaje żniwiarzem i rzuca się wraz z innymi w pogoń za Pierwszym, po którym nie ma śladu. Mordercza wyprawa? To się jeszcze okaże! Na pewno nie ma nudy, ani zbędnych momentów. Nie da rady nawet opisać książki, bo już na samym początku ma się wrażenie, że zdradzi się za dużo. Dlatego nie będę już nic pisać, przeczytajcie, nie pożałujecie, macie moje słowo! :D

Fragment tekstu pochodzi z mojego bloga, po ciąg dalszy zapraszam tutaj:

Wybredna Maruda | 2017-09-26
Przeczytana: 26 września 2017

Najpierw czytałam Pustą Noc, która naprawdę pozytywnie mnie zaskoczyła - tym bardziej, że spotkania z polskimi autorami zazwyczaj nie kończą się tak dobrze. Teraz przyszła kolej na Czerwone Słońce (a już niedługo Trzynasty Księżyc!).

Kiedy pierwszy raz spotkałam się (na papierze, of course) z Pauliną Hendel, byłam zachwycona pomysłem, by podzielić się z młodzieżą historiami o demonach i upiorach, jakie przenikają tradycje ludowe. Udało się to, bo powieść zgrabnie zaprezentowała nam pracę Żniwiarza, trudniącego się łapaniem wszelkich tego typu potworów. Akcja pędziła, plot twist zaskoczył - ale co dalej?

Oprócz tego, że drugi tom dostarcza nam nowych postaci, to Czerwone Słońce kontynuuje historię znanych nam Magdy, Feliksa i Mateusza, a także groźnego Pierwszego. Charakter każdego z nich ulega ewolucji, choć obawiałam się pewnego ryzyka związanego z zabiegiem, na jaki zdecydowała się autorka. Okazało się jednak, że niepotrzebnie, bo stworzył on fabułę i narrację jeszcze...

vicky222 | 2018-06-27
Przeczytana: 26 czerwca 2018

Drugi tom często niesie za sobą wysoką poprzeczkę do przeskoczenia. Więc bardzo się zaskoczyłam, że Czerwone słońce dało radę. Książkę szybko przeczytałam a teraz szybko zrecenzuję. Uwaga mogą się pojawić spoilery, jeśli ktoś nie czytał pierwszego tomu Pustej nocy.

Kontynuacja Żniwiarza przyprawia o zawrót głowy. Paulina Hendel nakręciła akcję tak bardzo, że ciężko się oderwać od książki. Poza tym autorka odrzuciła przewidywalność i potrafiła zaskoczyć nie jeden raz. A jej warsztat również się wyrobił, co ogromnie cieszy.

Do plusów należy także, tak jak w poprzednim tomie, kreacje bohaterów. Magda coraz bardziej mi się podobała. Wydawała się dojrzalsza i pewniejsza siebie. A Feliksa to ja zawsze uwielbiałam.

Ponownie książka wydana oryginalnie. Wycięty tytuł na okładce robi wielkie wrażenie, a grafika w środku dodaje pazura. Wydawnictwo Czwarta Strona ma talent do wyróżniających się lektur.

Z Czerwonym słońcem czytelnik może ruszyć w świat mrocznych przygód świetnych bohaterów....

Milena | 2017-09-29
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 29 września 2017

Magda powraca do świata żywych w nowym ciele. Plan ma jeden, a mianowicie pozbycie się Pierwszego żniwiarza. Oczywiście pomaga jej wuj Feliks, a także Mateusz. Tym razem nawii są jeszcze bardziej niebezpieczni i nieobliczalni z niewiadomych dla głównych bohaterów powodów.

Główna bohaterka już nie jest tą samą dziewczyną co w poprzedniej części. W raz ze zmianą ciała zyskała również niektóre cechy charakteru i zachowanie Oliwii. Teraz to kobieta z charakterem, która potrafi mieć czasem odzywki, nieco we wrednym stylu. Tak sobie myślę, że wolę jej nową wersję, tamta była bardziej rozważna, a co za tym idzie nieco przewidywalna. Ponownie spotykamy się z postaciami, których już znaliśmy, ale również pojawiają się całkiem nowi, którzy wnoszą sporo do całokształtu, a co najważniejsze namieszają nam.

„Żniwiarz” jest serią pełną akcji, niemal na każdym rogu możemy spotkać Nawi, którego trzeba unicestwić. Magda nie ma co liczyć na dłuższą chwilę oddechu. Głównym tematem książki są...

CzytanieNaszymZyciem | 2017-09-30

Dajcie mi następny tom!

Gdybym miała opisać jednym zdaniem drugi tom "Żniwiarza", powiedziałabym, że jest to lepsza, mroczniejsza i ciekawsza wersja tej historii. Miałam spore obawy czy autorka poradzi sobie z kontynuacją, ale jak widać nie było się czego obawiać. Pierwszy tom bardzo mi się spodobał, o czym już wiecie. Ale drugi tom kompletnie skradł moje serce!

"Czerwone słońce" to kontynuacja, w której autorka przedstawia głównie mroczną stronę świata żniwiarzy. Nic już nie jest pewne, każde miejsce wydaje się być niebezpieczne, a bohaterowie już nie wiedzą, komu mogą ufać... Potwory zaczynają dziwnie się zachowywać, a Pierwszy wybiera się na poszukiwanie Feliksa. Cała fabuła okazuje się być o wiele lepsza od tej z pierwszej części "Żniwiarza", co bardzo mnie cieszy. Autorka bardzo sprawnie połączyła problematykę świata fantastycznego z życiem normalnych osób i ich przyziemnymi sprawami. Pojawiają się nowi bohaterowie, równie dobrze wykreowani jak pozostali. Znajdziecie tutaj...

MamaNaPetardzie | 2018-03-28
Przeczytana: 28 marca 2018

pełna opinia na blogu:

Druga część przygód Magdy i jej wuja Feliksa. Dziewczyna powraca w nowym ciele i nikt nie wie dlaczego i ona ze zwykłego śmiertelnika stała się też żniwiarzem. Coraz więcej demonów przybywa na ziemię, tylko co za tym się kryje?
Powraca Mateusz, którym zawładnął w pierwszej części Pierwszy Żniwiarz. Tylko czy ma takie same zamiary wobec głównych bohaterów niż ostatnim razem? I jakie uczucia żywi do Mateusza dziewczyn , którą wcześniej zabił?
Na te i więcej pytań uzyskujemy odpowiedzi.
Książkę czyta się szybko i przyjemnie.
Polecam i czekam na kolejną część.

NaTapet | 2017-10-01
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 29 września 2017

Jeśli spodobał wam się pierwszy tom (Żniwiarz. Pusta Noc), to zdecydowanie musicie przeczytać drugi! Paulina Hendel nie zwalnia tempa, akcja coraz bardziej się rozkręca, a słowiańskie demony przybywają hordami, aby uprzykrzyć życie żniwiarzy.
Aby nikomu nie zdradzić zakończenia pierwszej części, mogę jedynie napisać, że „Żniwiarz. Czerwone Słońce” rozwija zakończenie pierwszego tomu, ale również poprzez retrospekcje wypełnia roczną dziurę, którą otrzymaliśmy po wydarzeniach z Pustej Nocy.
Książka jest napisany w przepiękny sposób. Malarskie opisy autorki urzekły mnie już w pierwszej części, ale tutaj wychodzą zdecydowanie na prowadzenie. Wydarzenia z tej części wprowadzą do naszego życia dreszczyk emocji oraz strach – tak strach!- moja wyobraźnia bowiem po przeczytaniu tej części szalała i widziała w ciemnościach niektóre potwory. Jednak pomimo zagrożenia w postaci nieprzespanej nocy, nie mogłam się od niej oderwać.
„Żniwiarz. Czerwone Słońce” zdecydowanie powinien pojawić się na...

readforrhys | 2017-10-12
Na półkach: Przeczytane, 2017

Pierwsza część naprawdę mnie zaciekawiła, ciekawe polskie fantasy z domieszką słowiańskich wierzeń, czyli gatunek, który ostatnio bardzo lubię. Zakończenie było takie, że nie umiałam się doczekać drugiego tomu :D Aktualnie jestem po lekturze „Czerwonego słońca” i czekam na trzeci, haha :D Trochę mi zeszło przeczytanie go, bo szkoła :/ Ale przejdźmy do konkretów, a mianowicie – zapraszam na recenzję drugiego tomu „Żniwiarza”. ^^

Wydarzenia z „Czerwonego słońca” rozgrywają się blisko rok, po tych z „Pustej nocy”. Magda wraca do świata żywych jako Żniwiarz, w nowym ciele, które wcześniej należało do dziewczyny w wieku zbliżonym do niej. Magda za wszelką cenę pragnie zemścić się na Pierwszym, który ją zabił rok wcześniej. Chce go odnaleźć i odesłać do Nawii. Nie jest sama, może liczyć na pomoc Feliksa, ale i przez różne zbiegi okoliczności – i innych osób. I całe szczęście, bo gdyby działała w pojedynkę to.. no cóż, zbyt długo w nowym ciele by nie pobyła ;P Żniwiarzy jest „dzięki”...

Boookslife | 2018-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2018

Po roku czasu od konfrontacji z Pierwszym, Magda budzi się w nowym ciele. Po chwili zrozumiała, że została Żniwiarzem i wraz z wyglądem otrzymała pewne cechy charakteru zmarłej, nad którymi będzie musiała się nauczyć zapanować. Następnie po kilku dniach wraca do Wiatrołomu, a w głowie ma jeden cel: dopaść i zniszczyć Pierwszego. Ma jej w tym pomóc Feliks oraz Mateusz. Niestety nie jest to takie łatwe, gdyż nie wiadomo gdzie podziewa się Pierwszy oraz osoba, która wie jak go pokonać, a na świecie pojawia się coraz więcej nawich.
---
Po przeczytaniu pierwszej części cyklu Żniwiarz, miałam ochotę na więcej, więc natychmiast wzięłam się za drugi tom. Autorka utrzymuje bardzo podobny poziom i nie zwalnia ani na chwilę z akcją. Fabuła jest równie ciekawa, jest jeszcze więcej mroku oraz walk z potworami, lecz nie są już takie łatwiej, jak wcześniej. Magda teraz jest bardziej stanowcza, szczera i nie szczędzi kąśliwych uwag, co powoduje, że między nią a Feliksem oraz Mateuszem dochodzi...