Co się stało z Iwoną Wieczorek?

Seria: Śledztwa Szostaka
Wydawnictwo: Wydawnictwo harde
literatura faktu
ACu

Osiem lat poszukiwań, zaangażowanie Policji, jasnowidzów, detektywów. Ślad po Iwonie Wieczorek zaginął w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Znajomi widzieli ją po raz ostatni o 2:50 nad ranem. O godzinie 4:12, 20 minut od domu kobiety, monitoring zarejestrował, jak wracała z imprezy w Sopocie. Siedem lat po całym zdarzeniu policja pokazała nagranie, na którym widać mężczyznę z ręcznikiem idącego za zaginioną.

Janusz Szostak jako jedyny dziennikarz zapoznał się z aktami sprawy. Co z tego wynikło, jakie są tropy i co się stało z Iwoną?

źródło opisu: https://www.gandalf.com.pl/b/co-sie-stalo-z-iwona-wieczorek/

źródło okładki: https://www.gandalf.com.pl/b/co-sie-stalo-z-iwona-wieczorek/

katarzyna | 2019-06-26

"Co się stało z Iwoną Wieczorek" Janusz Szostak
Sprawę zaginięcia 19-latki z Sopotu zna chyba każdy. Dziewczyna wyszła z dyskoteki 17 lipca 2010 roku i ślad po niej zaginął. O 4 rano widać ją na monitoringu, a później już nic. Mimo, że sprawa nie znalazła swojego rozwiązania to książka nasuwa pewne wnioski. Szostak zwraca uwagę na opieszałość policji, nieprzyjęcie zgłoszenia zaginięcia od razu i rażące błędy jak m.in. nieprzeszukanie miejsca, w którym ostatnio była widziana dziewczyna. Czy jednak możliwa jest zbrodnia doskonała? Dlaczego po tylu latach, mimo dużych rozbieżności w zeznaniach nie przeprowadzono przesłuchań po raz drugi? Dlaczego park, przez który przechodziła nastolatka został przeczesanie dopiero po kilku latach (!)? Co miał do ukrycia były chłopak Iwony? Czy trop z sutenerstwem mógł być prawdziwy? Pytań jest mnóstwo. Może przyjdzie czas, że ta sprawa się wyjaśni. Szostak przeprowadził karkołomne śledztwo dziennikarskie. Komu nadepnął na odcisk, że dostał...

Justyna | 2019-06-25
Przeczytana: 27 grudnia 2018

Czekałam na tę premierę bardzo niecierpliwie.
Sprawa Iwony Wieczorek, poruszyła mnie dogłębnie, myślę, że nie tylko mnie. Żyło nią większość ludzi w Polsce, każdy snuł swoje domysły. Sprawa do dziś nie została rozwiązana. Iwona zaginęła, ciała nie odnaleziono. Nikt oficjalnie nie poznał prawdy.

Książka Szostaka przedstawia prawdę, wg mnie najprawdziwszą prawdę. Bez skrupułów operuje nazwiskami ludzi, którzy próbowali ukryć dowody, i którym zależało na wyciszeniu całej sprawy. Niedopatrzenia policji, zbyt późno przesłuchani świadkowie itp.
Profesjonalne śledztwo. W książce zdjęcia, jestem pod wrażeniem.

setore | 2019-06-23
Przeczytana: 21 czerwca 2019

Od dawna czekałam na tę książkę. Bardzo rzetelne śledztwo dziennikarskie, oparte na materiale dowodowym sprawy. Autor nie bał się grzebać głęboko w nierozwiązanej sprawie sprzed prawie 10 lat (mimo tego, że mu grożono, jak dowiadujemy się z książki), łącznie z tym, że szukał pomocy wszędzie, nawet u jasnowidzów, przeprowadzał także wizje lokalne. Książka zawiera wiele nieznanych opinii publicznej faktów, dlatego warto ją przeczytać, jeśli interesuje się sprawą zaginięcia Iwony. Wynikająca z lektury ocena pracy policjantów jest jednoznacznie negatywna. Myślę że zaproponowana przez autora wersja wydarzeń feralnej nocy 16/17 lipca 2010 roku może być prawdziwa. Pytanie, co teraz z tym materiałem zrobią śledczy. Niektóre możliwości dowodowe zostały bezpowrotnie zaprzepaszczone przez upływ czasu. Może jednak dzięki pracy dziennikarskiej Janusza Szostaka uda się wytypować winnych morderstwa i wymierzyć im zasłużoną karę. Głęboko wierzę że tak się stanie, a rodzina Iwony odnajdzie spokój.

Marta | 2019-06-02
Przeczytana: 2019 rok

Najgłośniejsza sprawa z 2010 roku,która do dzisiaj wzbudza wiele kontrowersji i niejasności. Młoda dziewczyna jest widziana na nagraniu z kamery miejskiej,a niecałe 10 minut później znika bez zostawienia jakiegokolwiek śladu. Osobiście sądziłam,że ta książka rozwieje moje wątpliwości,jednak jedyne co mogę o niej powiedzieć to ,to,że w moim odczuciu autor opisał swoje teorie spiskowe,które nie mają pokrycia w rzeczywistości. Brak jakichkolwiek dowodów potęguje tylko wymyślanie coraz to nowych spekulacji.

Paweł | 2019-05-05

Książka jest rozszerzeniem tego, co znalazłem w Internecie o tej sprawie. Ciekawa historia napisana w przystępny sposób.

Ola | 2019-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2019

Jestem wstrząśnięta tą lekturą. Jest dla mnie czymś niepojętym fakt, że w XXI wieku w środku Europy ginie człowiek bez śladu i przez tyle lat służby nie są w stanie (nie chcą?) dowiedzieć się co się stało. Książka Janusza Szostaka zawiera fakty z jego dziennikarskiego, niełatwego śledztwa. Dobra robota! Bardzo chciałabym dowiedzieć się, że sprawa ta została wyjaśniona a winni ukarani.

nedved23 | 2019-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2019

Książka bardzo dobra, ciężko się oderwać, do przeczytania na raz. Autor ma ogromną wiedzę na temat tej sprawy. Gdyby gdańska policja wykazała identyczne zaangażowanie w rozwiązanie tej sprawy, sprawca bądź sprawcy już od dawna byliby osądzeni. Niestety panowie i panie z komisariatów oprócz chodzenia na l4 i domagania się przywrócenia przywilejów emerytalnych oraz podwyżek, nie za bardzo mają chęci oraz umiejętności do prowadzenia takich postępowań. Smutne jest to, że w przypadku zaginięcia dziecka, rodzice muszą zapłacić takiej postaci jak Rutkowski, który samym swoim przybyciem, zmusi policję do podjęcia jakichkolwiek działań...

Karolina Nitka | 2019-04-07
Przeczytana: 04 kwietnia 2019

Przeczytałam w 2 dni. Naprawdę świetna książka, wszystko zebrane w jedną całość, sporo nowych informacji, których nie ma w Internecie. Dla osób, które interesują się tą sprawą, pozycja obowiązkowa.

molarnia | 2019-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2019

Nie ma chyba osoby, która nie słyszała by o sprawie Iwony Wieczorek. Od lat wszyscy zastanawiają się co stało się z tą młodą kobietą. Została zamordowana z zimną krwią? Porwana? Uciekła dobrowolnie z domu a może zdarzył się nieszczęśliwy wypadek z jej udziałem? Co jakiś czas pojawiają się w prasie nowe sensacyjne doniesienia, które mają być przełomowe w sprawie. Niestety od 9 lat wiemy niewiele więcej niż na początku śledztwa. Myślę, że ta sprawa jest tak elektryzująca ponieważ Iwona zaginęła w wielkim mięście mimo, że kilkukrotnie została „wychwycona” przez miejski monitoring a wokół kręciło się dużo mieszkańców i turystów. A mimo to jakimś cudem ślad po niej zaginał. Ogrom informacji jaki pojawił się w prasie, Internecie spowodował, ze dziś ciężko ze stu procentową pewnością stwierdzić, że coś jest faktem a nie wymysłem dziennikarza czy internauty.

Janusz Szostak w swojej książce Co się stało z Iwoną Wieczorek spróbował przedstawić najważniejsze etapy w śledztwie i tropy jakimi...

Mozdzenskie_książki | 2019-03-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019, Maj
Przeczytana: 02 maja 2019

Nie znam osobiście osoby która nie zna tej głośnej sprawy zaginięcia. Był taki okres w moim życiu kiedy bardzo się interesowałam tą sprawą. Była mi w jakimś stopniu bliska ponieważ co roku w dzieciństwie i w okresie dorastania bywałam w trójmieście na wakacjach. Chodziłam tymi ścieżkami. Mam wiele miłych wspomnień z tej okolicy.
W dniu jej zaginięcia wcale nie byłam o wiele starsza. Dlatego bardzo poruszyła mnie ta sprawa. Liczę na to, że kiedyś dowiemy się prawdy. Dowiemy się, prawda?

Czy dowiedziałam się czegoś nowego? Tak. Ale te nowości nie wniosły niczego nowego, a moje podejrzenia (kto zabił -bo nie oszukujmy sie ale po tylu latach to juz szuka sie sprawcy morderstwa i ciała a nie żyjącego ((chociaż sa przypadki uprowadzenia gdzie po 20 latach sie znajdują osoby)) są słuszne. I się potwierdziły po przeczytaniu książki.

Książkę czytało sie swietnie, szybko i jak na książkę tego typu (reportaż) to jest bardzo fajnie i dobrze napisana. Były też łzy...

Mnie przeraziła...