Co się stało z Iwoną Wieczorek?

Janusz Szostak Wydawnictwo: Wydawnictwo harde Seria: Śledztwa Szostaka literatura faktu
Wydawnictwo harde
literatura faktu polska zaginięcia
literatura faktu
Śledztwa Szostaka
literatura faktu polska zaginięcia

Rewelacyjny reportaż.
Ponieważ czytałam sporo artykułów na ten temat, książka pozwoliła mi usystematyzować i poukładać wszystkie informacje w głowie.
Przeraża skala zaniedbań podczas prowadzenia śledztwa przez policję. Może gdyby ich zaangażowanie było większe, dzisiaj sprawa byłaby wyjaśniona. Cały czas zastanawiam się jak to możliwe, żeby zniknąć bez śladu.. Książka...

Dobrze poprowadzona książka - mnie dzięki niej trochę poukładało się w głowie, jeśli chodzi o sprawę Iwony. Bardzo dobrze mi się to czytało.

Mam nadzieję, że ta książka i śledztwo Pana Szostaka przyczyni się do rozwiązania sprawy zaginięcia tej młodej dziewczyny. Książka wprawia w przerażenie nie tylko z powodu zbrodni, do jakiej najpewniej doszło, ale przede wszystkim z powodu zaniedbań i błędów policji. Rzetelny repotraż człowieka, który naprawdę chce pomóc Mamie Iwony dowiedzieć się, co się stało z jej Córką.

Ilość zaniedbań porażająca, jeśli prawdziwa.
Autor dociera do pominiętych świadków, ale tezę kto zabił stawia już na początku, a potem obala wszystkie inne hipotezy. Niektóre wątki na siłę wkopane pod dywan.

Przełomowy moment śledztwa, kiedy wchodzi jasnowidzka i mówi „jak jest” dość zabawny. Rozumiem, że autor nie mógł zdradzić źródeł, ale wiadomości, które przekazała...

Tragiczne. Wnioski z przeczytanej książki: unikaj jakichkolwiek powiązań ze znajomymi, którzy mają związki z policją. Tam gdzie jest styk show-businessu, przestępczości i policji najłatwiej o mataczenie.

Sprawą Iwony Wieczorek żyła swojego czasu cała Polska. Pamiętam, że zastanawiałam się wtedy jak to możliwe, żeby zapaść się pod ziemię dosłownie kilkaset metrów od domu. Nie było tajemnicą, że policja spartaczyła sprawę i gdyby nie szum medialny, pewnie nikt by się nie przejął zaginioną nastolatką (bo pewnie zapiła i niedługo wróci, co nie?).
Janusz Szostak napisał bardzo...

Doskonale napisany reportaz- ksiazka. Autor zrobil wiecej niz policja. Szkoda ze od poczatku wszystlo bylo takie nieudolne. Moze gdyby zaangazowanie bylo prawdziwea nie udawane juz dzis wiedzielibysmy co stalo sie z Iwona. Bardzo mocno polecam. Mam nadzieje ze sledztwo dziennikarski przyniesie rozwiazanie, zeby Pani Iwona mogla zamknac ten bolesny rozdzial.

Bardzo dobrze napisane dochodzenie/reportaż. Czyta się z ogromnym zaciekawieniem. Pojawia się wiele pytań kto na prawdę zamordował i w jakich okolicznościach Iwonę? Tak jak wspomina red. Szostak, pewnie w tej książce już o sprawcy niejednokrotnie przeczytaliśmy...

Gdy działy się wydarzenia opisane w książce, ja miałem dopiero jedenaście lat. Tylko przez mgłę pamiętam urywki oglądanych razem z rodzicami Wiadomości i informacji o zaginięciu Iwony Wieczorek.
Kilka tygodni temu trafiłem na podcast w serwisie Spotify, opowiadający historię zaginionej dziewczyny. Kierowany ciekawością, postanowiłem znaleźć książkę, opowiadającą o całym...

Nie jest to mój typ literatury, sięgnęłam po nią z czystej ciekawości zrodzonej z mnogości mianowników, przez które obie jestesmy podzielne.

Dyskusje

• 2019