Co się stało z Iwoną Wieczorek?

Okładka książki Co się stało z Iwoną Wieczorek?
Janusz Szostak Wydawnictwo: Wydawnictwo harde Seria: Śledztwa Szostaka reportaż
reportaż
Śledztwa Szostaka
Wydawnictwo harde
2018-11-28
2018-11-28
literatura faktu polska zaginięcia

Po książkę „Co się stało z Iwoną Wieczorek?” sięgnęłam po wysłuchaniu audiobooka "Zbrodnie niewyjaśnione". Bardzo ciekawy reportaż. Pan Janusz Szostak na swój sposób bada całą sprawę zaginięcia Iwony Wieczorek. Poruszane są różne wątki i możliwości tego, co mogło się tam wtedy stać. Mogło by się wydawać, że nie można tak po prostu zniknąć, że zawsze po nas zostanie jakiś ślad, a Iwona przepadła jak kamień w wodę. Minęło już prawie 12 lat od tej feralnej nocy, a w dalszym ciągu nie udało się ustalić tego co się wtedy stało. Mam nadzieję, że ta sprawa mimo wszystko zostanie rozwiązana.

To był bardzo dobrze napisany reportaż. Ta sprawa jest jedną z trudniejszych mam wrażenie i to nie przez jej zawiłość samą w sobie, a zaniedbania oraz niestaranność organów ścigania. Kiedy był czas szukać nikt tego nie robił, a po latach im się przypomina.
W pierwszym rozdziale panuje informacyjny chaos, ale w dalszej części książki autor naprawdę porządnie i konsekwentnie wyjaśnia każdy możliwy wątek. Bardzo dobra pozycja jeśli ktoś chce bliżej przyjrzeć się tej sprawie.
Odnoszę wrażenie jednak stronniczości podanych czytelnikowi faktów, ale z drugiej strony po analizie całkowicie popieram te przemyślenia autora, to do jakich doszedł wniosków i że jego hipotezy mają sens...

Mocna książka, która pozwala zarówno wyrobić sobie zdanie o Iwonie Wieczorek jak i zrozumieć ból jej matki.

Książka treściwa jednak za dużo jest zeznań jasnowidzów, a w tych szamanów nie wierzę.

Ciężko cokolwiek napisać w tej sprawie, tak wiele niejasności, tak wiele tropów a zaginionej brak.
Brnąc przez tą pozycję możemy poczuć wielkie rozczarowanie i irytację jak wiele rzeczy "oczywistych" nie udało się wyjaśnić, jak wiele matactwa według zeznań istnieje w koło tej sprawy. Chylę czoła przed dziennikarskim dochodzeniem do prawdy śp. Pana Janusza.

Zgrabne podsumowanie informacji dotyczących tej głośnej sprawy. Przykre tylko, że to prawdziwa historia. Przykre również, że poszukiwanie zaginionych, czy też tropienie zbrodni jest zapewne często pełne zaniedbań. Jest zbrodnia nie ma kary, nie tak to powinno w prawdziwym życiu wyglądać...

Książka „Co się stało z Iwoną Wieczorek?” Janusza Szostaka to świetny reportaż o jednym z najgłośniejszych zaginięć w Polsce z ostatnich lat, które do tej pory nie zostało wyjaśniona.
Z tego reportażu dowiedziałam się o rzeczach, które nie były nagłośnione.
Czytając tę lekturę czytelnik ma wrażenie, że sprawa jest toczona tylko dlatego, że dziennikarze ciągle się nią interesują. Sprawa od początku niezbyt dobrze była poprowadzona, a po latach istnieje pewne prawdopodobieństwo, że ktoś się w końcu wygada.
Szokujące jest to, że istnieją ludzie, po których takie zbrodnie spływają jak po kaczce.
Czy kiedykolwiek Polska pozna prawdę?
Warto przeczytać, książka zawiera liczne fotografie z opisami.

Z tego reportażu dowiedziałam się o rzeczach, które nie były nagłośnione.

Mnie temat fascynuje podobnie jak np. historia Krzysztofa Olewnika. Pomimo, że dużo czytałem okazało się, że jest kilka wątków o których nie wiedziałem. Polecam.

Bardzo dobra i wciągająca książka dla zainteresowanych osób. Polecam.

Bardzo dobra i wciągająca książka dla zainteresowanych osób. Polecam.

W tym roku minęło 11 lat od tajemniczego zaginięcia Iwony Wieczorek. Nad ranem, 17 lipca 2010 dziewczyna samotnie wracała z imprezy. Do domu jednak nigdy nie dotarła. Co się z nią stało ? Czy została zamordowana ? A może wyjechała za granicę ?
Janusz Szostak w swojej książce próbuje odpowiedzieć na te i inne pytania.

Swego czasu bardzo interesowałam się prowadzonym śledztwem. Pamietam jakby to było wczoraj, gdy w wiadomościach pokazały się pierwsze informacje o zaginięciu Iwony. Dzisiaj pojawiają się nowe fakty, nowe ślady ale czy kiedykolwiek dowiemy się co takiego stało się z Iwoną? Czy bliscy Iwony w końcu poznają prawdę?

Reportaż Janusza Szostaka to kawał rzetelnie wykonanej roboty. Książkę mimo, trudnego tematu czyta się niezwykle szybko. Przeraża mnie jednak to jak nieudolna jest policja. A może za takich chcą uchodzić ? Może coś ukrywają ?
Czytając snułam swoje domysły kto stoi za zaginięciem Iwony i mam nadzieję, że mimo upływu lat komuś w końcu otworzą się oczy i sprawa ta zostanie zakończona sukcesem. Z całego serca życzę tego mamie Iwony.

Janusz Szostak w swojej książce próbuje odpowiedzieć na te i inne pytania.

Swego czasu bardzo interesowałam się prowadzonym...