Najnowsze artykuły
- Artykuły7 gotyckich powieści na mgliste dniKonrad Wrzesiński31
- Artykuły„Psychoza”, „Lśnienie”, „Zagłada domu Usherów”, czyli różne oblicza motywu szaleństwa w literaturzeMarcin Waincetel18
- ArtykułyCzytamy w weekend – Światowy Dzień Zwierząt 2024LubimyCzytać424
- ArtykułyReese Witherspoon i Harlan Coben piszą wspólną powieść. Premiera thrillera już w przyszłym rokuKonrad Wrzesiński36
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Richard Shepherd
Źródło: materiały wydawnictwa Insignis
2
7,4/10
Pisze książki: biografia, autobiografia, pamiętnik, zdrowie, medycyna
Richard Shepherd urodził się w zachodnim Londynie. Dorastał w Watford w Hertfordshire. W szkole średniej natknął się na przemycony przez kolegę podręcznik akademicki medycyny sądowej i w ten sposób zapoznał się ze światem zbrodni i morderstw. To z kolei sprawiło, że resztę życia poświęcił na zrozumienie istoty śmierci w jej najrozmaitszych odsłonach.
Studiował medycynę na Uniwersytecie Londyńskim (St. George’s Hospital Medical School),dyplom lekarza uzyskał w 1977 roku, po czym w 1987 roku zrobił specjalizację z medycyny sądowej. Wkrótce potem zaczął pracować w elitarnym Guy’s Hospital, w tamtejszym zakładzie medycyny sądowej.
W swojej karierze badał tysiące śmierci w niewyjaśnionych okolicznościach, począwszy od głośnych spraw z pierwszych stron gazet, a kończąc na katastrofach naturalnych z dziesiątkami czy setkami ofiar.
Z doświadczenia i umiejętności Richarda Shepherda nadal chętnie korzystają wydziały policji z całego świata.
Studiował medycynę na Uniwersytecie Londyńskim (St. George’s Hospital Medical School),dyplom lekarza uzyskał w 1977 roku, po czym w 1987 roku zrobił specjalizację z medycyny sądowej. Wkrótce potem zaczął pracować w elitarnym Guy’s Hospital, w tamtejszym zakładzie medycyny sądowej.
W swojej karierze badał tysiące śmierci w niewyjaśnionych okolicznościach, począwszy od głośnych spraw z pierwszych stron gazet, a kończąc na katastrofach naturalnych z dziesiątkami czy setkami ofiar.
Z doświadczenia i umiejętności Richarda Shepherda nadal chętnie korzystają wydziały policji z całego świata.
7,4/10średnia ocena książek autora
3 920 przeczytało książki autora
3 811 chce przeczytać książki autora
18fanów autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Powiązane treści
Zobacz więcej treści
Popularne cytaty autora
W mojej pracy nie mogę mieć wątpliwości. Tymczasem zawsze jestem ich pełen. Albowiem tylko jedno jest pewne: możliwości jest bez liku.
W mojej pracy nie mogę mieć wątpliwości. Tymczasem zawsze jestem ich pełen. Albowiem tylko jedno jest pewne: możliwości jest bez liku.
4 osoby to lubiąKtoś mógłby powiedzieć, że skoro patolodzy codziennie patrzą śmierci w twarz, nie potrzebują, by przypominano im o własnej śmiertelności. Ni...
Ktoś mógłby powiedzieć, że skoro patolodzy codziennie patrzą śmierci w twarz, nie potrzebują, by przypominano im o własnej śmiertelności. Nic bardziej mylnego. Potrzebujemy tego tak samo jak większość ludzi, a może nawet bardziej. Odejście najbliższych uświadamia nam wartość życia i to, czego jeszcze chcemy w nim dokonać.
4 osoby to lubią
Najnowsze opinie o książkach autora
Siedem wieków śmierci Richard Shepherd
7,7
Książka Siedem wieków śmierci zaciekawiła mnie tematyką jaką porusza i opowieścią lekarza medycyny sądowej przedstawiającego sprawy w jakich brał udział. Miałem nadzieje na właśnie taką pozycję, ale również autor pokusił się o ukazanie wpływów różnych czynników w przypadku morderstw i nieszczęśliwych przypadków mogących mieć wpływ na życie ofiar jakie poznawał po ich tragicznej śmierci.
Książka Siedem wieków śmierci jest pozycją ciekawą, ale nie dostajemy tylko wyłącznie opisów spraw w jakich uczestniczył autor. Skupiając się w czasie autopsji na różnych czynnikach wewnętrznych ukazuje obraz życia i śmierci danego człowieka. Przytoczone przykłady służyły na przedstawienie roli jaką odgrywają nasze upodobania i ukazanie wpływów na nasz organizm. Niekiedy samo morderstwo, nieszczęśliwy wypadek lub znalezienie kogoś prowadziło do odkrycia prawdy o ofiarach, toczących ich chorobach i przyczynach śmierci. Jednocześnie podczas autopsji dostajemy obraz wewnętrzny ciała i odkrywamy wraz z autorem problemy zdrowotne jakie ich trawiły. Dlatego nie dostajemy tylko spraw jakie w takim przypadku można oczekiwać, ale także wyjaśnienia jak do wszystkiego doszło i czemu nieraz nie zagrażający życiu na przykład bójka skończyła się śmiercią ofiary. Bardzo ładnie autor wyjaśnia po kolei znalezione poszlaki i ślady mogące być z jednej strony gwoździem dla sprawcy, a z drugiej strony nieraz trudno było stwierdzić dokładnie co było przyczyną śmierci. Czytając ze zmarłych odsłania kulisy życia ofiar, ich problemy zdrowotne i zagłębia się w życie prowadzone przez ofiary. Takim sposobem poznajemy prawdę o nich samych, która prowadzi do ukazania zależności między naszymi upodobaniami, częstych nawykach i zagrożeniach jakie stają na drodze od czasów dziecięcych po starszy wiek. Przypadki jakie przedstawia mieszają się z jego komentarzami na temat życia i śmierci jaką bada jako patolog mający za cel odkrywanie tajemnic jakie skrywają ciała oraz sami zmarli. Wszystko podane zostało w ciekawy sposób i wciąga podczas czytania. Opisując przypadki stara się być dokładny, lecz jeśli ktoś chce dostać coś w postaci Trupiej farmy i działalności patologa z makabrycznymi szczegółami może zawieść się. Autor nie położył nacisku na takie opisy, lecz bardziej ukazaniu zależności rozwoju człowieka od dziecięcych lat do dorosłości i problemów jakie czyhają na ludzi w kwestiach zdrowotnych. Przykłady jakie wybrał obrazują niebezpieczeństwa w każdym wieku czyhające na każdego i nie omijające nikogo. Skupiając się na szczegółach z życia ofiar uzyskanych przez policje i rodzinę poznajemy zależności po tragicznej śmierci jaka ich dotknęła. Wnikliwość autora w kwestiach medycznych jak zginęli, świetne podejście do tematu i nie takie makabryczne jak można było spodziewać się po opowieści patologa przynosi wiele zaskoczeń w czasie czytania. Książka może trochę inna niż oczekiwałem, ale bardzo dobra i ciekawa.
Książka Siedem wieków śmierci jest nie tylko historią związaną z ofiarami nieszczęśliwych wypadków lub morderstw z jakimi autor spotykał się w swojej pracy. Przedstawia problemy współczesnego świata w kwestii zdrowotnych, możliwości zachorowania w każdym wieku i wpływ czynników mogących przyczynić się do choroby. Nieraz nie świadomi i bagatelizując objawy ludzie nie dają sobie szansy na wyleczenie. Autor skupiając się na ukazaniu właśnie takich problemów na przykładach ofiar jakie badał wskazuje nie tylko przyczyny śmierci, ale odkrywa tajemnicę wewnątrz ciała jakie mogą okazać się przerażające. Nie zdając sobie sprawy z choroby dopiero po śmierci podczas prowadzonej autopsji wiele zostaje odsłoniętych chorób trawiących ofiar jakie zostały zbadane. Podane wszystko zostało w przystępny i świetny sposób. Nie pozbawione empatii do drugiego człowieka i szczerości jaką kieruje się autor podczas opowiadania o kolejnych przypadkach. Chcący jak najlepiej poznać ludzi jacy po śmierci do niego trafiają wypytujący o ich losy policję lub dostający informacje od rodzinny. Takim sposobem dostajemy nieraz pełny obraz życia lub większej części składający się z kłopotów, nurtujących problemów i wyborów jakie dokonywali. Sięgając po książkę nie spodziewałem się tego co dostałem w tym przypadku. Zamiast makabry i opisów uzyskiwania informacji podczas drobiazgowych autopsji lub badań miejsc zbrodni, autor skupia się na opowieści o nich nie pozbawionych wnikliwości i szczerości jaka pojawia się w przypadku kolejnych spraw jakie prowadził. Spodobało mi się jego podejście do tematu życia i śmierci jakie posiada. Po drodze nie brakuje nieraz odniesień do jego samego i opowieści o znajomych w kwestiach zdrowotnych. Pod sam koniec dostałem opowieść o problemach jakie wynikały z wieku autora i jego oczekiwaniach wobec dalszego życia.
Książka napisana w sposób ciekawy, przystępny mimo wyjaśnienia nieraz zagadnień medycznych i wciągająca od samego początku. Nie przynudzająca i męcząca mimo medycznych opisów jakie dostajemy podanych w przystępnie od samego początku. Wciągająca od pierwszej strony podróż po życiu i śmierci jaką funduje nam autor. Ciekawe spojrzenie ukazane w sprawach jakich uczestniczył i wyjaśnieniach tajemnic jakie skrywały ofiary ujawnione podczas przeprowadzonych sekcji. Zagłębienie się w losy ludzi jacy do niego trafiali po śmierci i wyjaśnienie medycznych zagwozdek w przystępnej formie sprawiało, że nie żałuje czasu na czytanie i ciesze się z sięgnięcia po książkę jaką szybko przeczytałem. Znajdziemy w książce wiele ciekawostek, momentów do przemyślenia i fascynujących opowieści jakimi raczy nas autor. Napisanych w przemyślany i umiejętny sposób potrafiących zaciekawić od samego początku. Autor pisze intrygująco i z każdym kolejnym rozdziałem zostałem wciągnięty w historie jakie miał do opowiedzenia. Siedem wieków śmierci okazała się bardzo dobrą i ciekawą pozycją, że chętnie przeczytam inne książki autora jeśli będę miał ku temu okazje.
Niewyjaśnione okoliczności Richard Shepherd
7,2
Dobre dla zainteresowanych tematyką. Pokazuje rozwój medycyny sądowej w ostatnich dekadach. Chociaż mamy tutaj dużo trupów, to opisy są na tyle rzeczowe i niebrukowcowe, że nie ma obawy o wymioty nawet u osób wrażliwych.
Dobrze jest też przyswoić sobie umieszczony w książce wiersz Aleksandra Pope'a "O krytyce" a zwłaszcza fragment
"Ucz Ludzi, jakby nauk potrzeby nie mieli.
O czem nie wiedzą, ostrzeż, jakby zapomnieli,
Bez Grzeczności nie może Prawda ujść przygany. "
W czasach chamstwa i hejtu naprawdę tego potrzebujemy.