Widziadła. Świadectwa z zaświatów

Okładka książki Widziadła. Świadectwa z zaświatów Janusz Szostak
Okładka książki Widziadła. Świadectwa z zaświatów
Janusz Szostak Wydawnictwo: HARDE Wydawnictwo reportaż
reportaż
HARDE Wydawnictwo
2021-02-23
2021-02-23
paranormalne szostak duchy widziadła reportaż zaświaty

Ciekawa, wciągająca, a dodatkową wartość stanowi fakt, że dotyczy zdarzeń w Polsce. Polecam ciekawym tematu.

Bardzo ciekawa książka, która wpadła w moje ręce poniekąd przypadkiem. Tematyka mnie interesuje i uważam, że wiemy o wiele mniej niż nie wiemy, a to, że czegoś nie widzimy wcale nie oznacza, że tego nie ma. W związku z tym, chociaż staram się być człowiekiem myślącym racjonalnie, to nie wątpię, że tzw. "widziadła" istnieją.

Książka przedstawia różne sytuacje, selektywnie wybrane przez autora, mające pokazać, że różne zjawy krążą po świecie, chociaż wszystko dotyczy Polski. Mamy też kilka wywiadów i jedną legendę.

Językowo bardzo średnio, rzec by można... słabo. Wywiady praktycznie z tymi samymi osobami. Trochę zbyt wąsko zebrana tematyka, ale super, że w ogóle zebrana i za sam pomysł wydania takiej książki należy się brawo!

Czy polecam? Jak ktoś jest sceptykiem, to nie... nie sądzę, że go to przekona, chociaż może da do myślenia. Osoby bardziej zainteresowane bądź zaznajomione tematem też pewnie nie będą urzeczone, bo z pewnością są "wydajniejsze" pozycje. Myślę, że to książka wstępna, mająca pokazać, że jednak na świecie jest o wiele więcej niż widać i może to zachęci do innej, wnikliwszej lektury.

Dowiedziałam się kilku przydatnych rzeczy, więc warto ;)

Niełatwo ocenić taką formę literacką. Ode mnie, po subiektywnym uśrednieniu, 6.5/10 zaokrąglone w górę, a więc 7/10.

Książka przedstawia różne sytuacje, selektywnie...

Bardzo lubię książki o tej tematyce, a książka "Widziadła" jest naprawdę ciekawa, czyta się ją szybko i przyjemnie.

“Widziadła” to ciekawa lektura dla tych, którzy są sceptykami i nie wierzą w istnienie życia niematerialnego, duchowego. Autor opisuje kilkadziesiąt historii dotyczących nawiedzeń, złośliwych bytów przebywających w domach czy duchów, które wydają się bronić swoich dawnych domostw i są nieprzyjazne wobec żyjących w nim mieszkańców. Oprócz przytoczonych opowieści Szostak rozmawiał z kilkoma osobami posiadającymi mediumistyczne zdolności, m.in. z Krzysztofem Jackowskim czy Markiem Szwedowskim. Ich doświadczenia oraz sytuacje z pracy dopełniają całą historię i każą zastanowić się, jaki ten świat jest naprawdę. Mi momentami brakowało konkretów – niektóre historie to dosłownie 2-3 strony, ale i tak bardzo spodobała mi się ta książka.

„Widziadła. Świadectwa z zaświatów”- to reporterska podróż do nawiedzonych miejsc oraz domów, które zasiedliły zjawy. To relacje świadków o pojawiających się tam widmach, widziadłach, duchach oraz demonach.

Janusz Szostak odwiedził kilkadziesiąt takich miejsc, zmierzając śladem niewyjaśnionych zdarzeń oraz zjawisk paranormalnych. Rozmawiał z osobami, które zetknęły się ze zjawami bądź były świadkami zdarzeń, które nie sposób wyjaśnić. Odwiedził ludzi, w których domach zadomowiły się zjawy, z którymi przyszło im walczyć. Opowiada też o klątwach, które stały się przyczynami tragedii.

W tej książce znajdziecie także rozmowy z osobami, które na co dzień mają kontakty z duchami: jasnowidzami, mediami, egzorcystami, oraz hipnoterapeutą. Oni także opowiedzą o swoich doświadczeniach z duchami, i o tym, jak ich się pozbyć.

Książka "Widziadła. Świadectwa z zaświatów" autorstwa Janusza Szostaka to podróż reporterska w świat nawiedzonych miejsc i domów, gdzie rzekomo pojawiają się widma, duchy i demony. Autor odwiedził wiele takich miejsc i przeprowadził rozmowy z osobami, które miały doświadczenia z zjawami paranormalnymi.

Podchodząc do tej książki, spodziewałem się interesujących relacji i fascynujących historii związanych z nadprzyrodzonymi zjawiskami. Niestety, muszę stwierdzić, że moje oczekiwania zostały nieco zawiedzione. Książka ma wiele opisów miejsc i wydarzeń, jednak brakuje jej głębi i solidnych dowodów na istnienie tych zjawisk.

Autor opisuje rozmowy z osobami, które twierdzą, że miały kontakt z duchami, ale nie udaje mu się przekonać czytelnika do tego, że są one autentyczne. Opowieści te są raczej subiektywnymi relacjami, które można interpretować na różne sposoby. Brakuje rzetelnych badań naukowych czy dowodów potwierdzających istnienie widm, duchów i demonów.

Dodatkowo, po przeczytaniu książki, miałem wrażenie, że autor stara się wprowadzić atmosferę grozy i tajemniczości, ale nie udaje mu się tego osiągnąć w pełni. Często opisywane zdarzenia wydają się być bardziej efektem sugestii i wyobraźni niż rzeczywistymi zjawiskami paranormalnymi.

Na plus można jednak zaliczyć rozmowy z jasnowidzami, mediami, egzorcystami i hipnoterapeutami, które dodają trochę różnorodności i ciekawości do treści książki. Opowiedzenie o różnych technikach i metodach radzenia sobie z duchami może zainteresować osoby zainteresowane tym tematem.

Janusz Szostak dziennikarz śledczy,reporter,pisarz,wydawca lokalnej prasy oraz magazynu kryminalnego "Reporter" jest autorem licznych książek poświęconych grupom przestępczym. Pisze także książki poświęcone osobom zaginionym. Od wielu lat prowadzi fundację "Na tropie". Tym razem zajął się zjawiskami paranormalnymi.
Czy ta książka mi się podobała? Hm... była przeciętna. Chciałam więcej przykładów zjawisk paranormalnych ,dwa zapadły mi w pamięć ,reszta nie wywarła na mnie większego wrażenia,a wywiady z jasnowidzami ,mediami (połowa książki),była nużąca.

#52bookchallenepl
#czytampolskichautorow
#zjawiskaparanormane
#duchywliterarurze

Czy ta książka mi się podobała? Hm... była przeciętna....

Opis książki i zachęcające napisy "Świadectwa z zaświatów" to zupełnie co innego niż treść książki.
Wiele z tych historii kojarzę (z zamiłowania do tematów nadprzyrodzonych) i to co przeczytałam w tej książce to totalna kicha, którą nawet ciężko jest przeczytać.
Zawiodłam się :(
Daje dwie gwiazdki za możliwość pośmiania się z opowieści i wywiadów :)

Zawiodłam się :(
Daje dwie gwiazdki za możliwość pośmiania się z opowieści i wywiadów :)

Widziadła Janusza Szostaka to zbiór reportaży o tematyce paranormalnej,okraszony wypowiedziami jasnowidzów i osób posiadających nadprzyrodzone zdolności.Ciekawa pozycja dla wszystkich,którzy interesują się tym tematem.

Bardzo ciekawa książka. Przedstawione nawiedzone miejsca w polsce przeplatane wywiadami z różnymi osobami - jasnowidz,ksiądz, hipnotyzer.

Właściwie 5,5.
Rozdziały dzielą się na lepsze i gorsze a przepaść między nimi jest ogromna. Do gustu nie przypadły mi zwłaszcza te, mające formę wywiadu.

Właściwie 5,5.

• Przeczytane 2021