Niepełka Moc Marzeń

Okładka książki Niepełka Moc Marzeń Dorota Schrammek
Okładka książki Niepełka Moc Marzeń
Dorota Schrammek Wydawnictwo: Szara Godzina Cykl: Niepełka (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Niepełka (tom 3)
Szara Godzina
2018-10-17
2018-10-17

Piękną i mądrościową jest ta literatura młodzieżowa,aż żal kończyć...
Wszystkie trzy tomy audio czyta Lena Schimscheiner. Wspaniale.
Wzbogaciłam swoją wiedzę o..."innych możliwościach"czychających na młodego człowieka w internecie. Goraco polecam!

Piękną i mądrościową jest ta literatura młodzieżowa,aż żal kończyć...
Wszystkie trzy tomy audio czyta Lena Schimscheiner. Wspaniale.

Trzecia i ostatnia część opowieści o grupie znajomych. W tej części klasa udaje się tygodniowe warsztaty z bliźniaczą klasą z Niemiec.
Paweł podczas treningu doznaje kontuzji, której nie może ujawnić przed wychowawcami. Jeden z Niemców, także sportowiec, daje mu tajemniczą tabletkę, po której chłopak nie czuje bólu i jest pełen energii. Paweł prosi o kolejną, bo wiem że musi ciężko trenować przed eliminacjami do ważnych zawodów.
Anielka głodzi się coraz bardziej, udając tylko, ze je. Zauważa to i Weronika i młoda Niemka. Lana bardzo by chciała jeść, ale nie może, bo cierpi na chorobę Leśniewskiego - Crona.
Gabriel cierpi, ponieważ jego ukochany ojciec nie zwraca na niego uwagi, nawet gdy przyjeżdża do niego na weekend. Na warsztatach poznaje młodego uchodźcę - Syryjczyka Huzafę, który również tęskni za rodziną pozostawioną w Syrii.

Szkoda, że to ostatnia część, bo czyta się rewelacyjnie.
Tak jak w poprzednich tomach - książki mogą być doskonałym początkiem do rozmowy rodziców z dojrzewającymi dziećmi. Choć pojawia się też myśl, że lepiej nie sugerować pewnych zachowań...

Kolejny rok szkolny, więc kolejne zadania i wyzwania dla Niepełki i jej przyjaciół. W pogoni za realizacją marzeń i celów niejednokrotnie popełniają błędy, wpadając w pułapki zastawiane przez los. Ale czy nie na tym właśnie polega życie? Często popełniamy błedy, ale warto byśmy nauczyli się wyciągać z nich wnioski. Klasa naszych bohaterów zostaje wytypowana na polsko-niemieckie warsztaty fotograficzne. To nowe doświadczenie będzie ciekawą lekcją, ale jakże inną od wszystkich i możliwością nawiązania nowych przyjaźni. W tej powieści Niepełka nawiązuje korespondencyjną znajomość z chłopcem, ukrywając swoją niepełnosprawność. Anielka dalej chorobliwie się odchudza. Paweł zaczyna stosować niedozwolone substancje, by poprawić swoje wyniki w sporcie. Kinga wraz z niemiecką koleżanką robi to, co lubi najbardziej- śpiewa. Czego młodzi ludzie nauczą się od rówieśników zza Odry? Jak wyniesione z wyjazdu doświadczenia, przyzwyczajenia i myśli wpłyną na ich dalsze życie?

DOSTAŁAM TE 3 AUDIO JAKO PREZENT URODZINKOWO-IMIENINOWY OD BABCI😍😂😘👏🏻🎈🎈🎁🎁🎉🎊 MAMA PRZYWIOZŁA JE W PIĄTEK BO JESTEM NA TURNUSIE REHABILITACYJNYM JAK NIEPEŁKA 😍😮 NATYCHMIAST OPIS PRZYKUŁ MOJĄ UWAGĘ😮😂 NIETRUDNO ZGADNĄĆ,ŻE W WERONICE WIDZĘ SIEBIE JESTEM W IDENTYCZNEJ SYTUACJI JAK GŁÓWNA BOHATERKA CYKLU, JEDNAK WERONIKA JEST ODE MNIE ODWAŻNIEJSZA 😂😂
BARDZO WCIĄGAJĄCA I POUCZAJĄCA LEKTURA, CAŁA TRYLOGIA, CUDOWNA LEKTORKA LENA SCHIMSCHEINER😂😂
POLECAM😂👏🏻👏🏻

BARDZO WCIĄGAJĄCA I...

To już trzecia książka z serii o Niepełce. Wszystkie są cudowne, prawdziwe, wzruszające a po każdej stajemy się lepszym człowiekiem.

• Audiobooki
  • Audioteka