Wiele powodów, by wrócić

Cykl: Najlepszy powód, by żyć (tom 2)
Wydawnictwo: OMGBooks
Mirror_of_soul

Czy pierwszą miłość można przeżyć drugi raz? Marcel po wypadku nie odzyskuje przytomności. Dominika jest zdruzgotana – zamiast układać sobie życie z ukochanym, spędza długie godziny w szpitalu, czuwając przy jego łóżku. Heroicznie walczy o każdy oddech Marcela i nie traci nadziei, że ten pewnego dnia do niej wróci. Chwila, w której chłopak budzi się ze śpiączki, jest jedną z...

Czy pierwszą miłość można przeżyć drugi raz?
Marcel po wypadku nie odzyskuje przytomności.

Czy łączące ich niegdyś uczucie okaże się silniejsze od zapomnienia?
Czy ktoś, kto odszedł tak daleko, znajdzie powód, by wrócić?

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

itysiek_reads | 2019-04-16
Przeczytana: 15 kwietnia 2019

Marcel i Dominika w końcu mogą z uśmiechem patrzeć w przyszłość – kochają się, mają siebie i małą Amelkę, a w głowach pełno planów. Jednak los potrafi być przewrotny. W wyniku wypadku samochodowego Marcel w krytycznym stanie trafia do szpitala i zapada w śpiączkę. Gdy w końcu udaje mu się obudzić okazuje się, że nie pamięta dwóch ostatnich lat swojego życia, a co za tym idzie – Dominiki. Czy dziewczynie uda się ponownie rozkochać w sobie Marcela? A może nie da się dwukrotnie zakochać w tej samej osobie?

Fundamentem książki po raz kolejny jest tragiczne wydarzenie, które wywraca życie do góry nogami. Tym razem trafia na Marcela, książka w większości prowadzona jest z jego perspektywy, co jest największym minusem. Zdecydowanie nie przepadam za językiem, jakim autorka go obdarzyła. Jest bardzo irytujący, aż nie da się tego czytać… „Hłe, hłe”? Coś strasznego. Do tej pory nie spodziewałam się jak bardzo język może wpłynąć na odbiór lektury.

Ta książka to typowa młodzieżówka z...

Książki_takie_jak_my | 2019-05-16
Przeczytana: 16 maja 2019

„Wiele powodów, by wrócić” jest bezpośrednią kontynuacją powieści „Najlepszy powód, by żyć” i polecam czytać te książki razem.

Pierwszy tom, w którym poznałam Dominikę i Marcela bardzo mi się podobał. Ich relacja jest bardzo dynamiczna, związek jest taki typowo młodzieńczy, burzliwy. I chociaż łączy ich naprawdę głębokie uczucie, które umocniło się podczas trudnych przeżyć, to ich sielskie życie ciągle zostaje wystawiane na próby.

Tym razem autorka rzuca na nas prawdziwą bombę, bowiem Marcel ulega poważnemu wypadkowi samochodowemu, czego konsekwencją jest zapadnięcie w śpiączkę. W końcu chłopak się budzi i mogłoby się wydawać, że wszystko jest już dobrze, jednak… chłopak ma pewien uraz, który powoduje problemu z pamięcią. Marcel nie pamięta ostatnich dwóch lat, nie pamięta Dominiki, niczego co wspólnie przeżyli.

Przed główną bohaterką staje wyzwanie. Musi na nowo zawalczyć o serce swojego chłopaka i sprawić, aby wspomnienia w jego głowie i sercu na nowo nabrały barw.

Bardzo...

izabela81 | 2019-05-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019 rok
Przeczytana: 07 maja 2019

Marcel po wypadku nie odzyskuje przytomności. Dominika jest zdruzgotana – zamiast układać sobie życie z ukochanym, spędza długie godziny w szpitalu, czuwając przy jego łóżku. Heroicznie walczy o każdy oddech Marcela i nie traci nadziei, że ten pewnego dnia do niej wróci. Chwila, w której chłopak budzi się ze śpiączki, jest jedną z najszczęśliwszych w jej życiu. Radość błyskawicznie zamienia się w rozpacz, gdy Dominika odkrywa, że Marcel nie pamięta ostatnich dwóch lat. Czy łączące ich niegdyś uczucie okaże się silniejsze od zapomnienia? Czy ktoś, kto odszedł tak daleko, znajdzie powód, by wrócić?

"- Już zapomniałeś? Nauczyłeś mnie płakać, nauczyłeś mnie żyć. Jesteś moim powodem, by żyć.

- A ty moim powodem, by wrócić. Muszę wrócić cały, taki, jaki byłem kiedyś."

"Najlepszy powód, by żyć" porwał mnie swoją fabułą i niecierpliwie czekałam na kontynuację. Podobnie jak w przypadku pierwszego tomu, tak i tu tym, co natchnęło Augustę Docher do napisania "Wiele powodów, by...

werka_books | 2019-04-14
Przeczytana: 12 kwietnia 2019

💜"Nie da się wejść dwa razy do tej samej rzeki, wszystko płynie, zmienia się, lecz to nie przeszkadza w byciu szczęśliwym i spełnionym."
[RECENZJA PRZEDPREMIEROWA]
Jeden moment, jedna chwila wystarczy, aby życie każdego z nas diametralnie się zmieniło. Wypadek, w którym Marcel doznał ciężkich obrażeń sprawia, że na długi okres zapada w śpiączkę. Rodzina oraz dziewczyna walczą o jego życie. Robią wszystko, by przypomnieć mu o tym, że ma do kogo wrócić, że żyje wśród ludzi, którzy go kochają. Nikt nie traci nadziei, na to że Marcel w końcu się obudzi. Ich modlitwy niesione do Boga zostają wysłuchane, Marcel wraca do świata żywych. Jednak nie wszystko jest tak, jak być powinno. Chłopak nie pamięta niczego z dwóch ostatnich lat życia, co za tym idzie nie kojarzy również swojej dziewczyny. Dominika nie traci jednak nadziei, kocha Marcela i liczy, że przypomni on sobie ich związek. Gdy szansę na to coraz bardziej maleją, dziewczyna postanawia pokazać mu jak dobrze czuli się w swoim...

Pośredniczka | 2019-05-31
Przeczytana: 31 maja 2019

„Wiele powodów, by wrócić” jest książką bardzo emocjonującą i pokrzepiającą. Podczas czytania dobrze zaopatrzyć się w paczkę chusteczek i nieco cierpliwości, żeby nie zniechęcić się nieco specyficznym językiem. Po trudnym początku autorka serwuje prawdziwą bombę emocjonalną dla czytelnika, a akcja, mimo że toczy się raczej nieśpiesznie to niezaprzeczalnie porywa.
Cała recenzja na: http://www.posredniczka-ksiazek.pl/2019/05/augusta-docher-wiele-podow-by-wrocic.html

Olovereads | 2019-04-17

Marcel i Dominika mimo burzliwego i pełnego emocji życia tworzą zgraną parę. Wszystko zmienia się w momencie gdy chłopak ulega wypadkowi samochodowemu. Zapada w śpiączkę, spędza w szpitalu tygodnie. Dziewczyna cały czas czuwa przy jego łóżku z nadzieją czeka aż Marcel się wybudzi. Nadzieja umiera w momencie, kiedy po odzyskaniu przytomności okazuje się, że chłopak ma częściową amnezję i pamięta wszystkich oprócz… Dominiki.

No cóż ja mogę Wam powiedzieć skoro część mojego zdania mogliście poznać już w trakcie czytania. Dobra, finalnie książka nie była aż taka zła. Wątek przewidywalny, powtarzalny w młodzieżówkach ale mimo to czytało się w miarę dobrze. Wiecie dlaczego „w miarę” prawda? Marcel. Ten bohater zostanie ze mną chyba do końca życia. Język jakim się posługiwał to było dla mnie coś nie do zniesienia. Śmiech przez łzy. Miało być buntowniczo, młodzieżowo a wyszło sztucznie i prostacko. Myślałam, że nie przebrnę przez tę książkę. Jednak w momencie, kiedy chłopak zapada w...

ZaczytanaOlaa | 2019-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2019

Recenzja przedpremierowa! Premiera 17.04!

-"Już zapomniałeś? Nauczyłeś mnie płakać, nauczyłeś mnie żyć. Jesteś moim powodem, by żyć.
-A ty moim powodem, by wrócić. Muszę wrócić cały taki, jaki byłem kiedyś."

Po skończeniu "Najlepszy powód, by żyć" wiedziałam, że sięgnę po "Wiele powodów, by wrócić". Pierwszy tom bardzo przyjemnie mi się czytało, a czy tak stało się podczas czytania drugiej części?

Nie chcę tego pisać, przykro mi, że muszę to napisać, ale pierwsza połowa książki mnie zawiodła... ten język, to słownictwo... jakoś do mnie nie przemówiło, dopiero w połowie coś ruszyło i lepiej się czytało.Po opisie spodziewałam się, że ta część będzie jeszcze lepsza niż pierwsza. Niestety miałam za duże oczekiwania.

Całą książkę przeczytałam bardzo szybko, bo w dwa dni. Moim zdaniem pomysł na tą historię jest świetny, ale wykonanie już trochę mniej. Plusem tej książki na pewno jest to, że wydarzenia oparte są na życiu prawdziwego człowieka, co wytłumaczone jest w podziękowaniach...

Dominika Płotka | 2019-04-16

Oryginał recenzji na: domiczyta.blogspot.com

Pierwszy tom tej serii, czyli „Najlepszy powód, by żyć”, bardzo przypadł mi do gustu. Bardzo zżyłam się z moją imienniczką, główną bohaterką tej książki i z zapartym tchem i współczuciem śledziłam jej losy. Mimo tego, że nie była pozbawiona wad. To w ostatecznym rozrachunku naprawdę mi się podobała. Sięgając po drugi tom, miałam równie wysokie oczekiwania i niestety trochę się zawiodłam. Autorka również w tej części starała się przybliżyć problemy młodych dorosłych, dlatego poruszane są tutaj takie tematy jak rodzicielstwo, wiara w Boga, motyw śpiączki i budowanie na nowo relacji dwojga kochających się ludzi. Książkę czyta się błyskawicznie. Fabuła prowadzona jest dwutorowo podobnie jak w pierwszym tomie, co w bardzo fajny sposób przybliża nam myśli, uczucia i motywy zachowań głównych bohaterów Niestety realizacja wypadła naprawdę kiepsko. A mam na myśli tutaj styl, w którym została napisana ta książka. Autorka zbyt siliła się na...

ZaczytanaMajka | 2019-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2019

Drugi tom z cyklu Najlepszy powód, by żyć to młodzieżówka, w sam raz na odpoczynek i odetchnięcie od codziennych obowiązków. Jednak mam wrażenie, że język młodzieżowy, jakim posłużyła się autorka w tym przypadku został mocno przerysowany, co niestety, ale trochę zaburzyło mój odbiór tej historii. Pytanie czy tak naprawdę musiało być, czy przy redakcji nikt nie pochylił się nad tekstem i po prostu machnął ręką, bo tak było prościej?

Oczywiście wielkim plusem jest to, że problemy młodych dorosłych, którzy wkraczają w to dorosłe życie nie jest proste i muszą mierzyć się z niejednymi rzuconymi kłodami. Wiara w Boga też jest tutaj przestawiona, co dla mnie jest wielkim plusem, bo na naszym rynku wydawniczym wciąż jest mało takich powieści. Nie brakuje emocjonalności, walki o utracone szczęście, wielkiej miłości, nadziei i braku sił, które powodują, że jakoś odnajdujemy jeszcze resztki, żeby coś zmienić.

Gypsy_Girl_Recenzuje | 2019-05-05

Wiele powodów by wrócić. Augusta Docher
Mówią, że nie da się dwa razy wejść do tej samej rzeki.
A czy można dwa razy zakochać się w tej samej sobie ??
Takie dylematy, i nie tylko, czekają na Was w najnowszej książce Augusty Docher ,,Wiele powodów by wrócić"

Marcel i Dominika to bohaterowie książki Najlepszy powód by żyć. Niektórzy powiadają, że Wiele powodów by wrócić można czytać bez znajomości pierwszego tomu. Jednak ja się z tym nie zgadzam. Jednak to taka moja mała dygresja.
Przejdźmy do fabuły.

Dominika i Marcel tworzą fajną parę. Może i ich związek bywa burzliwy i pomimo młodego wieku swoje już w życiu przeszli to jednak razem tworzą coś fajnego.
Jednak sielanka i może trwać wiecznie.
Marcel ulega wypadkowi samochodowemu i zapada w śpiączkę.
Wszyscy jego najbliżsi, wraz z Dominiką, czekają na to aż się obudzi.
I kiedy nadchodzi ten dzień, Dominice pęka serce. 💔
Marcel nie pamięta dwóch ostatnich lat. Nie pamiętam jej i tego jak się poznali.😥

Dla Dominiki zaczyna...