Książka Roku 2018

Miłość z błękitnego nieba

Wydawnictwo: Edipresse Polska SA
literatura polska
palalela

Walentynkowy Kraków to dla wielu zakochanych jedno z najbardziej romantycznych miejsc na ziemi. Tu właśnie przybywa Angelika, która ma do podpisania najważniejszy kontrakt w karierze. Nie zawaha się przed niczym, byle tylko osiągnąć cel. Dla niej Kraków to miasto, z którego kiedyś uciekła i nie zamierza wracać do niełatwych wspomnień. Jest skoncentrowana na pracy i nie pozwala sobie na żadne sentymenty.

Po drugiej stronie barykady stoi właściciel prężnie rozwijającej się firmy, prywatnie niepoprawny kobieciarz, choć z zasadami. On też chce podpisać ten kontrakt, ale na swoich warunkach. I również nie ma oporów, by korzystać ze wszelkich sposobów, które mogą do tego doprowadzić.

Co się stanie w mroźną walentynkową noc? Kto zwycięży w biznesowych negocjacjach i w jaki sposób zakończy się próba osiągnięcia niemożliwego kompromisu? Z pozoru niewinny splot wydarzeń sprawi, że życie wielu osób zmieni się bardzo mocno.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

izabela81 | 2019-02-22
Na półkach: 2019 rok, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 22 lutego 2019

"Miłość z błękitnego nieba" to wznowienie powieści...

NIEnaczytana | 2019-02-20

"Miłość wymaga zaufania. Jeżeli ma być prawdziwa, trzeba się otworzyć i wpuścić drugą osobę bardzo głęboko we własne życie. Można dzięki temu wiele zyskać, ale tyleż samo stracić. Dlatego ludzie, którzy się boją, nie potrafią naprawdę kochać".

Nie miałam okazji czytać książki "Miłość z jasnego nieba", dlatego byłam ciekawa, jaka jest jej poprawiona wersja. Czy dałam się porwać uczuciu opisanemu w książce?

Angelika pracuje dla niemieckiej firmy i pewnego dnia ląduje w Krakowie, aby sfinalizować ważny dla jej pracodawcy kontrakt. Powrót do kraju wiąże się ze smutnymi wspomnieniami z dzieciństwa, dlatego młoda kobieta nie chce wracać do trudnej przeszłości. Partnerem rozmów biznesowych Angeliki jest Daniel, właściciel dużej firmy, który jest znany ze swojego zamiłowania do... kobiecej urody. Jak potoczą się negocjacje i dokąd zaprowadzą one tych dwoje?
Po tę książkę sięgnęłam mając nadzieję na lekką i przyjemną lekturę, która pozwoli mi na pewnego rodzaju reset. Początek zapowiadał...

Michelle | 2019-02-16
Przeczytana: 09 lutego 2019

Miłość z błękitnego nieba miała być drugą szansą po świątecznej powieści autorki, która przekonałaby mnie do tego, że Tylko jeden wieczór był jednorazowym spadkiem mocy. Niestety jestem dość mocno rozczarowana. Spodziewałam się czegoś innego, a raczej liczyłam na coś innego.

Z pozytywnym nastawieniem zabierałam się za poprawioną wersje Miłości z jasnego nieba (Obecnie: Miłość z błękitnego nieba). Miałam ochotę na coś lekkiego i niezobowiązującego, bo do tej pory znajdowałam to w powieściach Krystyny Mirek. Niestety przez bite dwieście stron (z trzystu dwudziestu ośmiu) marzyłam tylko o tym, by skończyć i zapomnieć, że w ogóle zdecydowałam się na lekturę tej książki. Przez cały czas miałam wrażenie, że dukam, a nie płynnie czytam kolejne zdania, a sama fabuła i bohaterowie wołali o pomstę do nieba. Całość była płaska, nijaka, momentami miałam wrażenie, że absurdalna (podchody, by podpisać umowę, jeśli tak zdarza się w prawdziwym życiu, to współczuję) i koniec końców zero emocji....

Magdalena Krauze | 2019-02-13

Walentynki - dla jednych, dzień, na który czekają cały rok, a dla drugich, komercyjna nagonka nakazująca kochać w tym dniu najbardziej jak się da.
A co ten dzień zmieni w życiu bohaterów książki ''Miłość z błękitnego nieba" Krystyny Mirek?

Angelika jest rodowitą krakowianką, która mieszka i pracuje w Monachium.
Jej życie nie było usłane różami, a wszystko, co do tej pory osiągnęła, zawdzięcza ciężkiej pracy, determinacji, zawziętości i ambicji.
Kiedy przed laty opuszczała Kraków, było jej bardzo ciężko. Matka nie dawała jej poczucia bezpieczeństwa. W domu brakowało na życie, a matka przebierała w facetach jak w ulęgałkach.
Angelika po latach wraca do Krakowa w interesach, bo właśnie tutaj ma podpisać najważniejszy w jej dotychczasowej karierze kontrakt. Dziewczyna jest z tych osób, które mocno stąpają po ziemi i nie poddają się bez walki, dlatego nie zawaha się przed niczym, byle cel został osiągnięty.
Jak wizyta w rodzinnym mieście odmieni jej życie?

Daniel jest młodym i...

Ewa | 2019-02-13

Angelika jest (z pozoru) silną kobietą, dla której wynegocjowanie korzystnego kontraktu dla firmy, w której pracuje, to przysłowiowa bułka z masłem. Trudne dzieciństwo, zmusiło ją do tego, że musiała dorosnąć szybciej niż jej rówieśniczki. Ale szczęście się uśmiechnęło do dziewczyny z krakowskiej kamienicy, otrzymała stypendium i wyjechała do Niemiec, gdzie po ukończeniu studiów znalazła bardzo ciekawą finansowo pracę. Przeszłość jednak pozostawiła głęboką ranę, spowodowała, że dziewczyna stroni od uczuć i boi się zaangażować w jakikolwiek związek. Pnie się po szczeblach kariery nie myśląc o miłości i związku, który mógłby zostać jej ostoją życiową, do momentu… gdy zostaje wysłana przez swojego szefa w swoje rodzinne strony – do Krakowa. Silna, bezwzględna kobieta biznesu nagle wpada w pułapkę uczucia. Czy poradzi sobie z nim? Czy doprowadzi do korzystnego finału i podpisze umowę, która zagwarantuje jej awans i wysoką gratyfikację finansową? A może zmagając się z „upiorami”...

CzasemTakJest | 2019-02-14

Krystyna Mirek to autorka, której powieści bardzo często goszczą w mojej biblioteczce i jeszcze nigdy się na nich nie zawiodłam. Dodatkowo są pisane zazwyczaj zgodnie aktualnym świętem - tym razem są to Walentynki. Piękna dziewczyna, przystojny mężczyzna i klimatyczny Kraków... Czy w przypadku książki "Miłość z błękitnego nieba" również będę pełna zachwytu?

Angelika pochodzi z Krakowa, ale mieszka i pracuje w Monachium. Jest silną i pewną siebie kobietą, jednak w środku, nadal jest małą dziewczynką, która musiała zbyt wcześnie dorosnąć. Uciekła kiedyś z rodowitego miasta i nie chce tam wracać, z powodu przykrych wspomnień. Jednak praca i kontrakt, który bardzo chce podpisać, znów przywodzi ją do Krakowa, na dodatek w walentynki...

Daniel to młody i przedsiębiorczy mężczyzna, który równie mocno pragnie podpisać ten sam kontrakt, co Angelika. Siłą rzeczy więc ich drogi musza się skrzyżować. Jak się domyślacie, między naszą parą zaiskrzy, jednak Daniel lubi kobiety na jedną noc, a...

janielka | 2019-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2019

Obchodzicie Walentynki? Ja nie jestem zwolenniczka tego święta, jednak nie przeszkadza mi to, że inni je obchodzą. Jest to taki dzień, który każdy obchodzi według swoich upodobań. Jedni będą na niego czekali z utęsknieniem, inni, jak ja np. uważają, że to tylko i wyłącznie komercja. No ale nie o tym jednak mówimy. Jednak ten dzień wpisuje się w fabułę najnowszej książki Krystyny Mirek „Miłość błękitnego nieba”.
Angelika to rodowita krakowianka, która dostaję w przeszłości swoja szanse na wybicie się. Wyjeżdża do Monachium tam, ciężko pracuje i osiąga wiele zawodowych sukcesów. Jest bardzo ambitną i zdeterminowaną kobietą, nie ma w jej życiu czasu na rodzinę ani miłość. Jest to, może trochę, związane z jej dzieciństwem, które nie było usłane różami. Kiedy kobieta po latach wraca do Krakowa, żeby podpisać bardzo ważny kontrakt w jej życiu. Czy wizyta w rodzinnym mieście okaże się zwykłą wizytą biznesową?
Daniel to młody i przystojny biznesmen ma własną firmę komputerową. Uwielbia...

Kama | 2019-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2019

Walentynki to święto, które wzbudza różnorakie uczucia, jedni czekają na kartki, prezenty, chodzą na romantyczne kolacje, po prostu świętują. Inni wręcz przeciwnie, krzyczą, że to komercja, że nie będą obchodzić amerykańskiego święta ani wręczać kiczowatych serduszek.
Główna bohaterka "Miłości z błękitnego nieba" Angelika Niemirska jest chłodną, ułożoną kobietą i skupioną wyłącznie na jednym zadaniu: podpisaniu umowy w imieniu swojego niemieckiego szefa z krakowską firmą informatyczną. Jak można się spodziewać, po drugiej stronie umowy ma złożyć swój podpis właściciel tejże firmy, Daniel Jakubowski, niepoprawny uwodziciel, a przy tym sympatyczny człowiek. Jednak Angelika nie jest zwyczajną dziewczyną, która piastuje dobre stanowisko, dysponuje niemałą gotówką i mieszka w luksusowym hotelu. To kobieta, która kiedyś, dawno temu, wyjechała z Krakowa w niezbyt dobrych okolicznościach, i to romantyczne miasto ewidentnie źle jej się kojarzy.
Czy uda im się porozumienie, czy poznają się...

KatarzynaI | 2019-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2019

Jeśli szukacie lekkiej i nietypowej historii o miłości, to serdecznie polecam Wam "Miłość z błękitnego nieba".

Podczas czytania tej książki nie wzruszałam się, nie śmiałam się, ani nie ekscytowałam specjalnie. Czytałam ją jednak z wielkim zaciekawieniem i lekkością. To bardzo ciekawa pozycja, która uczy czym jest dążenie do miłości i jak wiele człowiek czasem potrafi dla niej poświęcić.

Główni bohaterowie Angelika i Daniel to postacie z krwi i kości bardzo różne od siebie. Niby oboje stąpają twardo po ziemi, ale każdy z nich ma zupełnie inne podejście do uczuć i bytu w świecie.

cała recenzja https://stylowamisja.blogspot.com/2019/02/milosc-z-blekitnego-nieba-krystyna-mirek.html

Recenzentka Doskonala | 2019-02-15

Miłość z błękitnego nieba, Krystyna Mirek. Ojej, to kolejna pozycja z literatury obyczajowej, która zaskoczyła mnie i to tak bardzo pozytywnie. To świetna powieść o miłości, uznaniu, ale dodatkowo mamy tutaj elementy psychologiczne. To trudna, dająca do myślenia książka, która zawiera wiele przemyśleń i refleksji dotyczących ludzkiego życia. To książka, która już od pierwszych stron wywołuje emocje i dosłownie-wzrusza! Zaś samo zakończenie zaskakuje nas, nie jest to jednak taka zwyczajna, przewidywalna książka. Angelika to młoda kobieta, która mieszka w Krakowie, zaś obecnie pracuje w Monachium. To typ kobiety, która wcześnie musiała stanąć na nogi i poradzić sobie z dotychczasowymi problemami. Przeżyła w swoim domu wiele przykrych chwil i wspomnień, dlatego postanawia żyć na własną rękę. Zaś Daniel to młody mężczyzna, pracowity, pewny siebie, idealny... akurat los chciał, że oboje spotykają się w tym samym momencie, w kontaktach służbowych. Oboje akurat muszą podpisać ten sam,...