Paranoja

Okładka książki Paranoja Katarzyna Berenika Miszczuk Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Paranoja
Katarzyna Berenika Miszczuk Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: W lekarskim fartuchu (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
W lekarskim fartuchu (tom 2)
W.A.B.
2018-10-17
2018-10-17

Tajemnica czerwonej nitki

Bardzo rzadko dodaję opinie o książkach, ale w tym przypadku postanowiłem zrobić wyjątek. To pierwsza książka, którą oceniam tak nisko. Pierwsza część była ok, dlatego postanowiłem kupić jej kontynuację. Do tej pory, uważałem, że seria tych książek to thriller, ale czytując "paranoję" zastanawiałem się co właściwie czytam - thriller czy tanie romansidło? Dialogi były dla mnie infantylne i w pewien sposób żenujące. W mojej opinii, Autorka skupiła się w zbyt dużej mierze do części romansów bohaterów, aniżeli części kryminalnej, co powodowało, ze ksiazka byla dla mnie momentami nudna. Mężczyźni oczywiscie pokazani w jeden sposob, dosc popularny w ostatnin czasie. Samo zakończenie książki też bardzo słabe i zupelnie niezaskakujace, a tylko to trzymało mnie, żeby książkę przeczytać do końca.
Może następnym razem będzie lepiej, czego życzę Autorce, bo myślę, że potrafi pisać lepsze książki.

Bardzo przyjemna lektura.Grasujący psychopata, sercowe perypetie i szczypta humoru sprawiają, że czyta się błyskawicznie .

Ciekawa książka.

Ciekawa książka.

„Paranoja” to drugi tom dylogii „W lekarskim fartuchu” Katarzyny Bereniki Miszczuk. Pierwszy, „Obsesja”, bardzo mi się podobał, ten ten zasługuje na uwagę, ale przyznam, że nie zachwycił mnie aż tak jak pierwszy.

Policja w Warszawie odnotowuje falę samobójstw. Ciała owych samobójców bada Marek Zadrożny, lekarz medycyny sądowej. Choć śmierci te pozornie nie wydają się podejrzane i nic ich nie łączy, to Marek dostrzega wspólny wątek – każda z tych osób ma na ciele czerwoną nić w jakiejś formie. Tymczasem do Warszawy wraca Joanna Skoczek, która po traumatycznych wydarzeniach gotowa jest spróbować zbudować relację z Markiem.

Zacznę od tego, że trudno określić tę część thrillerem medycznym. Mamy tu głównie wątki typowo policyjne, choć z perspektywy lekarza medycyny sądowej. Nie jest to oczywiście wada, ale bardzo podobały mi się właśnie te medyczne wątki w pierwszym tomie.

Dowiadujemy się tu więcej o samym Marku i choć nie jest to chodzący ideał, to zdecydowanie budzi sympatię – zarówno czytelników, jak i Joanny.

Wątek kryminalny jest bardzo ciekawy i trzymający w napięciu, autorka trochę wodzi nas za nos w kwestii podejrzanych, ale przyznam, że tym razem udało mi się właściwie wytypować sprawcę sporo przed końcem książki. Z jednej strony to satysfakcja, z drugiej... no cóż, czytelnik lubi być w tym gatunku zaskakiwany, prawda? ;)

Czyta się tę serię bardzo dobrze i chętnie przeczytałabym więcej o tych bohaterach. Jeśli nie kontynuacja serii, to może film? ;) Widzę tu spory potencjał do ekranizacji. Pani Miszczuk – proszę iść znowu w stronę thrillerów medycznych! 💜

No dużo lepiej niż pierwsza część, zakończenie zaskakujące. Nie wiem tylko poco autorka skupia się tak na piersiach każdej pani z tej powieści. Nic to nie wnosi do fabuły. Za którymś razem robi się żenujące.

Dobry thriller, wciągająca fabuła lecz w drugiej trzeciej książki domyśliła się już mordercy, mimo wszystko warto przeczytać.

Paranoja" jest kontynuacją powieści " Obsesja". Obydwa tomy czyta się jednym tchem.

Komisarz policji Sebastian Pol, lekarz medycyny sądowej Marek Zadrożny i prokurator Natalia Świetlik prowadzą dochodzenie w sprawie zgonów, do których dochodzi po kilku miesiącach od wydarzeń z "Obsesji". Czerwona włóczka, czerwona nitka, czerwona sznurówka, czerwony sznur... Czerwony kolor nitki, jest wskazówką i znakiem rozpoznawczym mordercy. W akcję kryminalną sprytnie wpleciony jest wątek miłosny Marka Zadrożnego i Joanny Skoczek, rozpoczęty w "Obsesji".
Jak rozwinie się akcja miłosna i jaki będzie finał śledztwa?
Warto sprawdzić to osobiście, czytając książkę.
Mnie podobało się odkrywanie nowych faktów w prowadzonym śledztwie, rozwój wątku miłosnego i niespodziewany finał.
POLECAM !

Świetna książka, szybko się czyta. Zakończenie zaskakuje, chociaż wszystko jest na wyciągnięcie ręki.

Świetna książka, "sama się czyta" i szkoda tylko, że to ostatnia część. Może Pani Katarzyna mogłaby pomyśleć o napisaniu trzeciej części? :)

Świetna druga część książki.
Uwielbiam książki które mega wciągają od pierwszej strony do końca.
Polecam.

Świetna druga część książki.
Uwielbiam książki które mega wciągają od pierwszej strony do końca.
Polecam.