Nietypowa Matka Polka

Wydawnictwo: Edipresse
Ag2S

W świecie, w którym większość cytuje Paulo Coelho, ona zapytana o ulubioną sentencję o życiu odpowiada: "Urrrr Arrr Aghrrrr Uhrrrr", cytując" Chewbaccę. W świecie, w którym wszyscy są piękni, fit i ćwiczą z Chodakowską, ona postanowiła nie nakładać filtra na swoje zmarszczki i cellulit, a jako guru wybrała sobie Dorotę z "Moich Wypieków". W świecie, w którym rodziny w mediach społecznościowych są zawsze uśmiechnięte jak z reklamy pasty do zębów, mają nienaganne maniery i lśniący dom - ona mówi, że zawsze chciała, by pośmiertnie mówiono o niej "fajna babka", a nie ta z najczystszymi oknami. O synu, który został superlesbijką. O tym, jak to nie należy wpuszczać niemetroseksualnego mężczyzny samego do łazienki celem natłuszczenia twarzy. Jakie zadanie ma angielska dwumetrowa pielęgniarka tuż przed cesarką, kto poza pensjonariuszami domu starości "Pogodna Jesień? ogląda zawody w darta, co robią Brytyjczycy zimą, oprócz owijania się stringami, gdy temperatura spadnie do krytycznych -3 stopni. I że każdy choć raz w życiu miał sąsiada mendę. Generalnie pozycja jest jednak głównie o tym, że życie jest zbyt krótkie żeby się nie śmiać, popijając wino i głaszcząc koty. Debiutancka książka Nietypowej matki Polki, której cięty język, zmysł obserwacji i charyzmatyczna osobowość, a przede wszystkim absurdalny humor doprawiony szczyptą zdrowego rozsądku zgromadził tysiące fanów w sieci.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Piotr | 2018-09-13
Na półkach: Od wydawcy, Przeczytane
Przeczytana: 10 września 2018

Po książkę sięgnąłem przypadkowo. Ufam temu, co wypuszcza wydawnictwo Edipresse i tym razem się nie zawiodłem. Autorka opowiada o swoim życiu na obczyźnie, o swoich perypetiach. Autorka ma rzadki dar śmiania się samej ze siebie, uwewnętrzniania komicznych sytuacji, w których brała udział. Dzięki dystansowi do siebie i świata powstały niezwykłe historie, które bawią ale również wprowadzają refleksję.
Anna Szczepanek bawi się słowem, nie ubierając go nadto, ale nie żałuje sobie przy tym epitetów, które ogólnie uważane są za wulgarne, ale w tej książce wpasowują się doskonale.
Dlaczego warto sięgnąć po tę pozycję? Emanuje z niej pewna siła, kobiecy pierwiastek osoby, która pod pozorem delikatnej istoty ukrywa potężną broń. To taka wojownicza, polska księżniczka Xena. Oj, potrafi walczyć nie tylko na sali porodowej, ale także w prozaicznych sytuacjach, jak chociażby sytuacja w sklepie.

Warto mieć na uwadze. Polecam serdecznie.

nieperfekcyjnie | 2018-09-19
Przeczytana: 17 września 2018

Przyznaję bez bicia, że do tej pory kompletnie nie wiedziałam, kim jest Nietypowa Matka Polka. Może to i lepiej, bo gdybym była jej fanką od dłuższego czasu, to pewnie znałabym jej teksty, zatem czytanie ich w formie książkowej nie sprawiłoby mi takiej przyjemności.

Anna Szczepanek mieszka w Anglii wraz z mężem zwanym Siarą oraz synami - Don Juanem, Szarą Eminencją, Stilferem oraz Szeregowym. Jej humor od razu przypadł mi do gustu, bo ironia i sarkazm nie są mi obce, także czytane teksty nie budziły we mnie zniesmaczenia bądź przerażenia, a raczej kupę śmiechu. Niektórzy narzekają na sporą ilość wulgaryzmów - owszem, przekleństwa występują i to całkiem licznie, może czasami nie są potrzebne, ale widocznie autorka w danym momencie czuła potrzebę użycia ich, zatem tego dokonała. Chociaż czy da się nie przeklinać, kiedy pojawia się potrzeba walki z kocimi pchłami, nastraszenia dzieci czy pragnie się...

Katarzyna | 2018-09-14
Przeczytana: 14 września 2018

„ … Może i ja powinnam iść do okulisty, ale ona to z całą pewnością musi sobie aparat słuchowy jebnąć. Nie dalej niż piętnaście metrów już nas dzieliło, cała plaża mnie jakoś słyszała, bo się ludzie gapili, a ona nie! …”

Tym razem będzie szybko, krótko i na temat. Ten wcale nie jest błahy, momentami daleki od słynnego 500 + , ale z wielkim autorytetem. Matka Polka musi umieć zajmować się dziećmi, mężem, domem i być na każde skinienie palca. Ale czy na pewno? Książka, o której pragnę napisać kilka słów polecana jest dla osób posiadających potomstwo, ale i takich, którzy nie mają dzieci. Absurdalny humor pisarki docenia wielu czytelników. Jestem ciekawa Waszej reakcji i nie ukrywam, że roztoczona wizja nie wszystkim będzie się podobać. Mieć dystans do siebie, czyli '' -umieć żartować sobie z siebie, ze swych wad, zalet”. Oznacza też ich akceptację. Niestety nie każdy tak potrafi.

Autorka publikacji to Nietypowa Matka Polka znana herszt baba, żona, matka czterech synów i...

Gąska | 2018-09-18
Przeczytana: 18 września 2018

„Nietypowa Matka Polka”, to spojrzenie na macierzyństwo z przymrużonym okiem. Anna Szczepanek jest osobą, która zrzesza w Internecie masę fanów. Jej książka jest przezabawna i napisana w taki sposób, że nie można przestać się uśmiechać oraz cieszyć jak głupi do sera. Niby opisuje zwykłe życie, ale robi to tak, że wychodzi z tego istny skecz kabaretowy lub inny cyrk na kółkach. Czasem żałuję, że ja nie mam takiego lekkiego pióra i umiejętności tworzenia zabawnych tekstów, jakby ktoś poczytał o moim życiu, to dopiero dostałby niezły komediodramat.

Dzieci nie mam, ale za jakiś czas chciałabym mieć, choć lektura tej pozycji dała mi nieźle do myślenia. Żartuję, ale jednocześnie podziwiam, gdyż autorka ma czwórkę dzieci i to samych synów! Chyba bym oszalała. Mój mąż ma trójkę braci, dlatego podziwiam moich teściów, że zdołali ogarnąć to towarzystwo i jeszcze wykarmić. Ja to się chyba zatrzymam na dwójce, choć czytając o przebiegu porodów Nietypowej Matki Polki, zatrzymam się pewnie na...

Kate1404 | 2018-09-22
Przeczytana: 18 września 2018

Masz dzieci? Bój się! Nie masz? Tym bardziej przeczytaj!

Tak czytamy na okładce książki wcześniej nie znanej mi do tej pory blogerki. Myślę jednak, że ta sytuacja wyszła mi na dobre, bo nie znałam żadnej anegdoty, dlatego w wielu momentach prychałam ze śmiechu. Wszystko dla mnie było nowe. To książka, którą śmiało można podarować komuś kto umie spojrzeć z dystansem i uśmiechem na życie. Także w macierzyństwie.

Pierwsze co zrobiłam jak dostałam tę książkę, to spojrzałam na ostatnią stronę chcąc zobaczyć zdjęcie autorki. A tu zonk! Twarz jest zakryta hehe.

Kim jest Nietypowa Matka Polka? To Anna Szczepanek, mieszkająca w Anglii z mężem i czteroma synami i dwoma kotami. Na samą myśl o takiej ilości samców w domu można zwariować.

Skąd taki tytuł? Wyjaśnię cytatem: "Nietypowa, czyli jaka? ....Taka, co nie aspiruje do tytułu "perfekcyjnej pani domu", bo chce, by ją pośmiertnie wspominano jako zajebistą babę, a nie tę z najczystszymi oknami". To tylko jeden z powodów, reszta...

Boisfarine | 2018-08-26
Na półkach: 2018, Przeczytane

Nie wiem jak wyrazić swoją dezaprobatę wobec tej "książki". Takie mamy czasy, że "książkę" może napisać każdy - pisarz, dziennikarz ale też aktor, celebryta i bloger. Niestety. Bo w zalewie ukazujących się książkowych nowości coraz trudniej wybrać wartościowe pozycje. O ile blog i sfera internetowa wiele wybaczy to papierowa (no dobra, może też być elektroniczna) książka już niekoniecznie. Nie znałam wcześniej autorki tego bloga, przeglądając nowości książkowe przed weekendowym wyjazdem zobaczyłam TO. Przeczytałam opis, a że jestem przeciwniczką lansowanej teorii o konieczności bycia perfekcyjną matką/żoną/kobietą to uznałam, że może to być fajna, lekka lektura na weekend, ot co. Po przeczytaniu pierwszych kilkunastu stron byłam skonsternowana. Rynsztokowy język (nie jestem przeciwniczką wulgaryzmów ale używanie ich w co drugim zdaniu w KSIĄŻCE to naprawdę przegięcie), żenujące opowiastki (które z założenia mają chyba być śmieszne), poczucie humoru rodem spod budki z piwem. Nie...

Pośredniczka | 2018-10-08
Przeczytana: 08 października 2018

"Nietypowa matka polka" nie jest książką, która wciąga jak ruchome piaski. Nie można o niej powiedzieć, że jej akcja zapiera dech w piersiach. Jest to książka idealna do czytania podczas przerwy w pracy, w kolejce do lekarza, czy jak tylko ma się chwile nicnierobienia. Krótkie anegdoty są idealne jako chwilowa rozrywka. Jedno co z całą pewnością mogę o niej powiedzieć to to, że po jej przeczytaniu czułam nieodpartą ochotę opowiadania o niej koleżankom.

Pisacja | 2018-08-21

Jedyna w swoim rodzaju. Nietypowa Matka Polka. Rosół gotuje na brukwi i pasternaku. Wyciąga koty spod łóżka, ale tylko wtedy, gdy uciekają. Do lekarza nie pójdzie, chyba że musi (bo się udusi) lub rodzi. Z potwierdzonych źródeł (akty urodzenia) wiadomo, że była minimum cztery razy. Ponoć groziła, że przybędzie z własnym znieczuleniem i żądała cesarskiego cięcia, ekstrakcji i liposukcji. Najlepiej wykonanych jednocześnie. Niestety nie zezwolono jej na spożywanie alkoholu w szpitalu. Na pewno wszyscy lekarze ją doskonale zapamiętali, zwłaszcza że urządziła ospa party w angielskiej przychodni. Przypadkiem oczywiście. Zaświeciła gołym biustem na przejściu dla pieszych, także przypadkiem, staruszce narysowała na aucie fallusa, czy ktoś wątpi w to, że przypadkiem? Psią kupę oddała właścicielowi. Psa, nie kupy, tym razem celowo, trzeba koniecznie dodać dla jasności Co nie zmienia faktu, że psy bardzo lubi i jak sama wyznaje – łączy się w bólu z właścicielami wszystkich Maksów.

Koty też...

książkowe_zacisze | 2018-09-16
Przeczytana: 16 września 2018

Nietypowa Matka Polka to pamiętnik kobiety, która wie, co to brudne gary, zna konsekwencje wysyłania męża po zakupy i nie boi się powygłupiać z własnymi dziećmi, nawet kosztem podejrzliwych spojrzeń reszty ludzkości. Książka napisana na wielkim luzie, z dużą ilością absurdalnego humoru i wyszukanego sarkazmu. Nie znajdziesz tutaj ani grama perfekcyjnej pani domu, lecz cały wór codziennych dylematów, z którymi musi się borykać kobieta o statusie: żona mężom, matka dzieciom.
Pozycja zdecydowanie warta poznania, choćby dla samej rozrywki i oczyszczenia umysłu. W czasach kiedy media zasypują nas photoshopowym wizerunkiem rodziny, fajnie jest poczytać o zwykłych ludziach ze zwykłymi, przyziemnymi problemami.

Nietypowa Matka Polka to trochę stan umysłu, którego może nie każda kobieta w pełni doświadczyła, ale z pewnością większość z nas utożsami się z autorką i jej życiowymi przygodami. Ta lektura to mnóstwo humoru, ale także niebanalnych, wartościowych przemyśleń. Dobrze wiedzieć, że...

alex2586 | 2018-10-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Śmieszne
Przeczytana: 30 września 2018

Cudowna, po prostu cudowna! Dawno tak dobrze się nie bawiłam przy czytaniu książki, która w gruncie rzeczy opisuje stan życia (matka z czwórką dzieci) tak dalekim od mojego.
Autorka ma nieprzeciętne poczucie humoru, dystans do siebie oraz do świata a także umiejętność opisania wyjścia na zakupy jakby to była przygoda życia. Umie też poruszyć wprost nie zawsze łatwe tematy ale w sposób, który pozwala mieć nadzieję, że można sobie z wszystkim poradzić. To, że ktoś jest dla innych autorytetem nie znaczy, że musi być dla mnie. Jeśli ktoś niewłaściwie się zachowuje nie znaczy, że muszę być miła i grzeczna bo nie wypada się odezwać. Jeśli ktoś nie ma dla mnie szacunku to dlaczego ja mam mieć dla niego? Warto było przeczytać takie słowa. Pozwalają nabrać dystansu.
Jedyną wadą jest to, że przeczytałam książkę w jeden dzień. W związku z czym idę się teraz zagłębiać w internety w poszukiwaniu bloga gdyż cierpię na syndrom odstawienia jak przy pierwszym dniu diety.