Paranoja

Patronat LC
Katarzyna Berenika Miszczuk Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: W lekarskim fartuchu (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
W.A.B.
W lekarskim fartuchu (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Tajemnica czerwonej nitki

5 Link do recenzji

"Paranoja" trafiła do mnie bardziej niż "Obsesja". Po kilku średnich kryminałach trafiłem na książkę która mnie wciągnęła. Dość długo rozkręca się akcja ale podoba mi się konstrukcja tej książki, gdzie głównym punktem widzenia nie jest mimo wszystko spojrzenie policjanta. Trochę za dużo romansu ale ten wątek jakość ujdzie. A całość zamyka zaskakująca końcówka.
Polecam, ale...

Jak to na Panią Miszczuk bywa czyta się leciutko. Cała fabuła jakoś skomplikowana nie jest a styl pisania sprawia, że nie czujemy kryminalnego dreszczyku. Brakowało mi tego.

Mamy za to sporo bohaterów z poprzedniej części i ich życie prywatne. Ot takie przyjemne czytadełko na jesienne popołudnia.

Recenzja „Paranoja”
Myślicie że gdybyście pracowali w służbach śledczych umieli byście wychwycić najmniejszy szczegół? Tak drobny że cała reszta uważała by to za niezwiązany ze sprawą zbieg okoliczności? Obstawiali byście przy swoim czy zgodzili się z resztą? Co jeżeli wasze podejrzenia to tylko paranoja?
„-I dlaczego jest czerwona? –drążył lekarz. –Czerwona nitka nie jest...

31/52

Trochę więcej lekkiego romansu niż kryminału - całkiem, całkiem

Podobnie, jak Obsesja to książka na raz. Jeden raz. Już się potem do niej nie wróci. Niewiele zmieniło się od czasu Obsesji. Prosty, ubogi język, nieprawidłowe rozmieszczenie zaimków w zdaniach. Moja polonistka dałaby mi za to pałę. Treść nie intryguje, nie zaciekawia na tyle, by zarwać noc z jej powodu, nie powoduje, że zamiast położyć się do łóżka tłuczemy się po domu...

Książka mi się podobała, ale jest zupełnie inna od "Obsesji", która była mroczna i niepokojąca mimo że przewidywalna.

"Paranoja" to lekki kryminał, jeszcze bardziej przewidywalny niż pierwsza część. Czytając tę książkę miałam wrażenie, że samo śledztwo policyjne jest na drugim planie, ponieważ wątek romansowy jest rozwleczony do granic możliwości. Jednak czytało mi się ją...

Cały ten główny romans strasznie mnie irytował, znacznie więcej pikanterii dostarczały mi teksty Świetlik. Samo śledztwo było ciekawe, ale zasypiałam na tym romansie i przez to bardzo długo zastanawiałam się nad oceną...

Jeszcze lepsza od "Obsesji". Pochłonęłam w kilka godzin i żałuję, że nie ma trzeciej cześci. Marek Zadrożny -mniam, a Sebastian Pol i Natalia Świetlik- no chętnie przeczytałabym jak rozwinie się ich relacja, bo to bardzo ciekawy wątek.

Niestety muszę przyznać, że trochę się rozczarowałam tą książką. W pierwszej książce "Obsesja" cała intryga była lepiej poprowadzona, tu autorka o wiele więcej czasu poświęciła budowaniu związku Marka i Asi.

Dyskusje

1 331