Allegro - kampania wrzesień (25 najpopularniejszych)

Naturalista

Tłumaczenie: Jacek Żuławnik
Cykl: Naturalista (tom 1)
Wydawnictwo: W.A.B.
The Naturalist
Jacek Żuławnik
Ag2S

Jeśli po "Blair Witch Project" podejrzliwie zerkaliście na lasy, po "Naturaliście" więcej do żadnego nie wejdziecie. Profesor biologii obliczeniowej Theo Cray widzi prawidłowości tam, gdzie inni widzą chaos. Pewnego dnia w lasach Montany zostają znalezione zmasakrowane zwłoki byłej studentki profesora. Wkrótce okazuje się, że ofiar jest więcej, a jedynym podejrzanym policji jest... niedźwiedź...

Profesor biologii obliczeniowej Theo Cray widzi prawidłowości tam, gdzie inni widzą chaos. Pewnego dnia w lasach Montany zostają znalezione zmasakrowane zwłoki byłej studentki profesora. Wkrótce okazuje się, że ofiar jest więcej, a jedynym podejrzanym policji jest... niedźwiedź grizzly. Względnie sam profesor Cray. Mężczyzna postanawia więc wykorzystać całą swoją wiedzę i zawodową skrupulatność, żeby znaleźć zabójcę. Czerpie z biologii, antropologii, botaniki, statystyki i algorytmów komputerowych, aby zlokalizować kolejne ciała. Czy wykaże się większym sprytem niż jego przeciwnik, zanim sam stanie się ofiarą?

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Anka Markova | 2018-09-21
Przeczytana: 21 września 2018

No i pięknie! Nockę zarwałam.... nie było żadnych szans, żeby się oderwać.
Adrenalina, 300, pazury....

Główny bohater kojarzył mi się z Dr Hunterem z serii książek Becketta. Doskonale, bo uwielbiam ten styl.

a teraz, szybko, szybko! kawka i do pracy ;)

Matylda Saresta | 2018-09-12

To będzie kolejny mój ulubiony bohater, co się mi widzi.

Co w tej opowieści jest najlepsze?
Klimat. Aż kipi - jest świetnie.
Główny bohater - posiada w sobie mniej emocji, które kipią, ale jest niepowtarzalnym typem osobowości, które ubóstwiam.

Cała reszta też daje redą, sama historia może ciutkę bajkowa, jeśli chodzi o metody dedukcji, ale to w całości ma swój wyjątkowy urok.

W końcu coś innego, dzięki czemu z przyjemnością wyrwałam się z marazmu czytelniczego.

POLECAM

mirabelka01 | 2018-09-13
Przeczytana: 13 września 2018

Wyobraźcie sobie, że jesteście w lesie zupełnie sami. Idziecie drogą wśród powoli przebarwiających się już liści, które szeleszczą przy każdym waszym kroku. Nagle coś was zatrzymuje, jakieś nieokreślone uczucie, wrażenie, że ktoś was obserwuje. Czujecie ciarki na karku, uścisk w klatce piersiowej… Odwracacie się, by się rozejrzeć i w tym momencie, gdzieś z tyłu, z trzaskiem pęka gałązka…

Andrew Mayne stworzył w Naturaliście niesamowity klimat. Łatwo nastraszyć czytelnika, ale zrobić to tak, by jednocześnie się bał i nie mógł oderwać wzroku od tekstu, to już trudniejsza sztuka. Nie spodziewałam się, że połączenie wątków naukowych, sensacyjnych i elementów thrillera przyniesie tak genialne rezultaty.

Głównym bohaterem Naturalisty jest profesor bioinformatyki – Theo Cray. Jest on typowym genialnym naukowcem, którego wielka inteligencja nie przekłada się na kontakty społeczne. Gdy w okolicy, w której prowadzi badania ginie jego była studentka, postanawia przyjrzeć się tej sprawie....

zaczytanasowka | 2018-09-13
Przeczytana: 13 września 2018

Oj Kochani ta książka jest idealna na jesienne wieczory :)
Theo Cray to profesor bioinformatyki.
Poznajemy go w momencie "aresztowania". Jak się okazuje jego była studentka zostaje zamordowana. W lesie gdzie prowadziła badania, jak ustaliła Policja grasował niedźwiedź. Ofiary miały na ciele, ślady pazur, zostały zakopane, wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek.
Nasz bohater bardzo szybko, zdaje sobie sprawę że ofiar jest więcej.
Dzięki swojej wiedzy odnajduje kolejne ciała.
Kim jest seryjny morderca ? Dlaczego to robi ?
Tego Kochani dowiecie się gdy siądziecie do książki :)
To co urzeka w tej książce, to myślenie profesora.
Obserwuje i analizuje zachowanie ludzi. Bardzo szybko potrafi zorientować się kto kłamie, a kto mówi prawdę. Myślenie jak morderca nie przychodzi mu łatwo, ale dzięki temu jego "śledztwo" posuwa się do przodu.
W takim małym miasteczku każdy ma "trupa w szafie" tylko trzeba wiedzieć jak podejść ludzi do gadania :)

Zapraszam do zajrzenia na...

Katarzyna | 2018-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2018

Zapraszam na www.nalogowyksiazkoholik.pl

Podobno po przeczytaniu tej książki miałam nigdy więcej nie wejść do lasu. Prawda była taka, że już po przeczytaniu pierwszego rozdziału, postanowiłam, że w najbliższym czasie moja noga w nim nie postanie. Taki ze mnie mężny i dzielny rycerz, normalnie żadnemu zbirowi nie przepuszczę, że już nie wspomnę o seryjnych mordercach grasujących gdzieś pośród uspokajającej zieleni lasu. Naturalista zapowiadał się wspaniale i był taki przez większość lektury...

Profesor Theo Cray jest uznanym biologiem – naprawdę nie chce mi się tłumaczyć jego dokładnej specjalizacji – który zostaje oskarżony o morderstwo. Szybko jednak wychodzi na wolność, ponieważ policja dochodzi do wniosku, że jego byłą studentkę zabił niedźwiedź grizzly. Cóż... Theo widzi jednak znacznie więcej, niż policja i rozpoczyna śledztwo na własną rękę. Odkrycie kolejnych ciał nie przybliża go jednak do rozwiązania zagadki. Okazuje się, że będzie musiał zmierzyć się nie tylko z...

książek: 1924
Sherry | 2018-09-01
Przeczytana: 31 sierpnia 2018

CO CZAI SIĘ POMIĘDZY DRZEWAMI?

Pewnego dnia padacie ofiarą oskarżeń o brutalne zamordowanie kogoś kogo niegdyś znaliście - co robicie? Cóż, Theo Cray, genialny naukowiec, postanawia poświęcić zbrodni nieco swojej uwagi i nim ma szansę się zorientować, tkwi w sprawie głębiej niż początkowo zamierzał. Dokąd zabiorą go jego przypuszczenia i błyskotliwe procesy myślowe?

W swojej powieści, Andrew Mayne rzuca nas w sam środek dramatu uwzględniającego znalezione w lesie ciało młodej dziewczyny i podejrzanego o dokonanie zbrodni, niesłychanie inteligentnego profesora. Theo Cray może być niegłupi, ale wraz z problemami z socjalizowaniem się i perspektywą na dziejące się wokół wydarzenia różniącą się od tej, którą widzą policjanci, nie przypuszcza, że zaangażuje się w śledztwo wręcz za bardzo... A las jest pełen niebezpiecznych stworzeń - nigdy nie wiadomo kto koniec końców okaże się łowcą, a kto zwierzyną.

"Naturalista" ma swoje mocne i słabe punkty. Pomysł wykorzystania w powieści nauki...

eR_ | 2018-09-22
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 11 września 2018

Kryminał, czy thriller rządzi się tymi samymi prawidłowościami. Powinien być wciągający, z interesującymi postaciami oraz zagadką, która od początku do końca jest zaskoczeniem dla czytelnika. A to już połowa sukcesu.
I taką właśnie książką jest”Naturalista” Andrew Mayne’a.

Profesor bioinformatyki Theo Cray widzi prawidłowości tam, gdzie inni widzą chaos. Kiedy policja głowi się nad zagadką odnalezionego w ostępach Montany okaleczonego ciała, Theo zauważa coś, co stróże prawa przeoczyli. Coś nienaturalnego. Wkrótce okazuje się, że ofiar jest więcej, a jedynym podejrzanym policji jest niedźwiedź grizzly lub… profesor Cray. Mężczyzna postanawia więc wykorzystać całą swoją wiedzę i naukową skrupulatność, żeby znaleźć zabójcę. Czerpie z biologii, antropologii, botaniki, statystyki i algorytmów komputerowych, aby zlokalizować kolejne ciała. Czy okaże się tak samo sprytny jak drapieżnik, na którego poluje – zanim sam stanie się ofiarą? Tyle okładka.

Sama książka, napisana przez magika,...

książek: 1930
Magda | 2018-09-16
Przeczytana: 2018 rok

Więcej na: http://smag-rekomendacje.blogspot.com/

Nareszcie coś innego trafiło w moje rączki. Nie fantastyka, nie romans, nie obyczaj. Raczej tajemnicza książka, z ofiarą i podejrzanym, a i z dziwnym równie tajemniczym stworzeniem. Tak przynajmniej się zapowiada. A jak faktycznie było?

Profesor bioinformatyki, Theo Cray, może i jest inteligentnym mężczyzną, ale bardzo wyobcowanym, nagle staje się podejrzanym o dokonanie zbrodni. Wszak w lesie jest ciało młodej kobiety, a tylko profesor mógł to zrobić. Prawda? Jednak Cray widzi to inaczej, niż policja. Zamiast tłumaczyć się ze swojej niewinności, zagłębia się w zbrodnię aż za nadto…. Kto jest tu prawdziwym myśliwym, a kto ofiarą? I co czai się w mroku lasu, gdy nikt nie patrzy?

Podsumowując: Zaskakująca i naprawdę wciągająca. Choć nie moja tematyka, dałam się porwać tej historii. Klimatyczna. Fascynująca. Szybkie zwroty akcji. Dość krótkie rozdziały. Cała fabuła sprawiała, że nim się obejrzałam, byłam już w połowie powieści....

czyczytasz | 2018-09-07
Przeczytana: 06 września 2018

Bohaterem książki jest profesor bioinformatyki Theo Cray, który widzi więcej niż zwyczajny człowiek. Gdy w okolicach Montany policja znajduje okaleczone ciało Theo zauważa prawidłowość, której nikt inny nie wziął pod uwagę. Wkrótce okazuje się, że ofiar jest znacznie więcej a głównymi podejrzanymi stają się szalony profesor Cray oraz . . niedźwiedź grizzly. Profesor obserwując bierność policji postanawia wziąć sprawy we własne ręce i odszukać mordercę. Czy Theo okaże się na tyle sprytny aby nie stać się kolejną ofiarą ? Kto stoi za tymi tajemniczymi zaginięciami ? Zapewniam, że warto się przekonać !

Początkowo czytając opis nie byłam w 100% przekonana czy będzie to książka dla mnie. Jednak widząc mnóstwo poztywnych opinii postanowiłam dać jej szansę i nie żałuję ! Książka wciąga od pierwszych stron i . . . połyka w całości. Przeraża swoją prawidłowością i wprowadza atmosferę napięcia i niepewności. Główny bohater podchodzi do rozwiązania zagadki w sposób naukowy i podejmując...

Shetani | 2018-09-14

Naturalista to książka, na którą miałam ochotę z jednego głównego powodu – co nieco przypominała mi w zarysie fabuły Relikt autorstwa mojego ulubionego duetu pisarskiego, Douglasa Prestona i Lincolna Childa. Połączenie nauki i dochodzenia w sprawie morderstwa brzmi niezwykle obiecująco, a ja uwielbiam obserwować naukowców w akcji! Dodatkowo nie mogłam nie ulec tej ciekawości, która kazała mi się zastanawiać nad tym, co morduje ludzi. I wierzcie mi, już sam prolog sprawił, że poczułam się mocno zafascynowana tą tajemnicą.

Głównym bohaterem jest profesor bioinformatyki Theo Cray, który staje się jednym z podejrzanych, gdy policja odnajduje zwłoki jego dawnej studentki. Dziewczyna z ogromną pasją studiowała jego prace i zginęła w trakcie prowadzonych przez siebie badań. Choć Theo nie utrzymywał z nią bliższych kontaktów, to mimo wszystko postanawia się dowiedzieć, jak zginęła młoda dziewczyna. Choć wydawałoby się, że policja zamknęła śledztwo i ustaliła, że Juniper została...