paprotkowa 
"Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera" Monteskiusz
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 41 książek i 1 cytat, ostatnio widziana 3 dni temu
Teraz czytam
  • Pępowina
    Pępowina
    Autor:
    „Może jest tak, że wyobcowanie rodziców zagnieżdża się w dziecku, że czyni je obcym dla samego siebie i całego świata. Tak jak było kiedyś z moją matką i jak zawsze będzie z moją córką". Ja duży...
    czytelników: 1193 | opinie: 71 | ocena: 7,36 (468 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-14 17:13:45
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Czytnikowo :)
Autor:

Trudno jest mi zrozumieć ogólne rozczarowanie fanów Kinga "Uniesieniem", gdyż jak dla mnie jest to po prostu kolejne jego opowiadanie. Krótka forma, wydana pojedynczo, a nie w antologii. Fakt, fabuła nie jest zbyt oryginalna, ale też istotnie różni się od "Chudszego". Mi "Uniesienie" przypadło do gustu, choć ogólnie za opowiadaniami nie przepadam.

 
2019-01-13 13:08:25
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Czytnikowo :)

"A ja żem jej powiedziała" to nic specjalnego. Krótkie wypowiedzi wokalistki zespołu Hey na różne tematy, okraszone ironią i dużym dystansem do siebie samej. Humor niestety występuje tam w mniejszych dawkach niż się po Nosowskiej spodziewałam. Można śledzić jej posty na instagramie/blogu/facebooku czy gdziekolwiek, aczkolwiek po co od razu wydawać je w formie książki?

 
2019-01-13 13:05:09
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Lipowo (tom 10)
 
2019-01-12 20:37:03
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2019-01-12 20:36:29
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Najlepsze!

"Królowa cukru" Natalie Baszile od momentu pokazania się na księgarskim rynku zbiera bardzo różne recenzje. Od pozytywnych po całkowicie negatywne. Mnie spodobała się od pierwszej przeczytanej strony. Jednak nie jestem w stosunku do niej całkowicie bezkrytyczna. Dostrzegam jej wady - największą jest przede wszystkim pobieżność fabuły. Nie znajdziemy tam mnogości wątków, pogłębionej psychologii... "Królowa cukru" Natalie Baszile od momentu pokazania się na księgarskim rynku zbiera bardzo różne recenzje. Od pozytywnych po całkowicie negatywne. Mnie spodobała się od pierwszej przeczytanej strony. Jednak nie jestem w stosunku do niej całkowicie bezkrytyczna. Dostrzegam jej wady - największą jest przede wszystkim pobieżność fabuły. Nie znajdziemy tam mnogości wątków, pogłębionej psychologii postaci czy tematu poddanego czytelnikowi do refleksji. Jest to raczej prosta historia kobiety, która otrzymała w spadku po ojcu podupadającą plantację trzciny i bez grosza przy duszy próbuje przywrócić jej lata świetności. Jak na Luizjanę przystało, nie mogło się obejść bez tematu segregacji rasowej i niewolnictwa. Jednak również te zagadnienie wspomniane jest tylko w paru wątkach pobocznych. Dlaczego więc dodałam tę powieść na półkę "Najlepsze"? Ponieważ mimo swoich wad i niedociągnięć książkę czytałam z przyjemnością. Trafiłam z nią na odpowiedni moment. Widocznie na ten czas potrzebna była mi "lżejsza" i mniej wymagająca lektura, a jako taka "Królowa cukru" spełniła swoją rolę. Dostarczyła mi rozrywki i mogę polecić ją każdemu, kto szuka powieści na weekendowy relaks :)

pokaż więcej

 
2019-01-11 19:22:10
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Czytnikowo :)
Cykl: Arystokratka (tom 2)

Nie tak prześmiewcza jak "Ostatnia arystokratka", ale wciąż dość dobra.

 
2019-01-07 18:50:53
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2019-01-02 19:45:51
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Joanna Chyłka (tom 5)
 
2018-12-28 19:36:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Paulo Coelho jak zawsze nawiedzony więc generalnie można stwierdzić, że utrzymuje stały poziom ;) Sięgnęłam po niego, bo w domu zostały mi same opasłe tomy, a nie mam ochoty zaczynać żadnego z nich. Świąteczny nastrój i nadchodzący koniec roku rozleniwił mnie na tyle, że nie mam motywacji zagłębiać się w dłuuuuugie historie. "Hipis" ze swoimi 230 stronami był na jedno popołudnie jak znalazł. A... Paulo Coelho jak zawsze nawiedzony więc generalnie można stwierdzić, że utrzymuje stały poziom ;) Sięgnęłam po niego, bo w domu zostały mi same opasłe tomy, a nie mam ochoty zaczynać żadnego z nich. Świąteczny nastrój i nadchodzący koniec roku rozleniwił mnie na tyle, że nie mam motywacji zagłębiać się w dłuuuuugie historie. "Hipis" ze swoimi 230 stronami był na jedno popołudnie jak znalazł. A treść? Jak to u Coelho. Opisuje on swoją duchową i mistyczną podróż do Nepalu w celu znalezienia sensu życia i ukrytej światłości, ale nigdy tam nie dociera, bo w Turcji tak spodobały my się tańce derwiszów, że postanowił tam zostać ;) Ot, cała fabuła. W trakcie podróży poznaje jeszcze dziewczynę, której najpierw był obojętny, potem ona się w nim zakochała, a jak już to zrobiła, to on stwierdził, że jednak jej nie kocha i dziewoja pojechała sama do wspomnianego już Nepalu. Prosta historia okraszona wzniosłymi złotymi myślami. Książkę można poczytać z braku czegoś lepszego pod ręką. Bo raczej nie ze względu na poszukiwanie w niej duchowej strawy.

pokaż więcej

 
2018-12-27 20:16:22
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Joanna Chyłka (tom 7)
 
2018-12-27 13:18:17
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Miałam chwilowy kryzys związany z czytaniem powieści Kinga. Bardzo długo nie mogłam zabrać się do jego poprzedniej książki i wydawało mi się, że w ogóle nie sięgnę już po "Śpiące królewny". Coś, trudno określić co, odrzucało mnie od tego autora. Z góry wiedziałam jakie elementy tam wystąpią, jak scharakteryzuje postaci i w jakim tonie poprowadzi całą akcję. To, co zawsze było dla mnie atutem,... Miałam chwilowy kryzys związany z czytaniem powieści Kinga. Bardzo długo nie mogłam zabrać się do jego poprzedniej książki i wydawało mi się, że w ogóle nie sięgnę już po "Śpiące królewny". Coś, trudno określić co, odrzucało mnie od tego autora. Z góry wiedziałam jakie elementy tam wystąpią, jak scharakteryzuje postaci i w jakim tonie poprowadzi całą akcję. To, co zawsze było dla mnie atutem, tym razem zniechęcało mnie do czytania kolejnych pozycji Kinga. Na szczęście taka dłuższa przerwa wyszła mi na dobre i po "Outsidera" sięgałam już z dawno nie odczuwanym zainteresowaniem. Znowu to, co uprzednio mnie nudziło, stało się dla mnie atutem. "Outsider" to dobra powieść. Łączy w sobie elementy grozy i fantastyki, jak na Kinga przystało. Problemem większości czytelników - moim niestety też - jest dzielenie dzieł tego autora na "starego Kinga" i "nowego". Z rozrzewnieniem wspomina się takie powieści jak "Carrie", "Lśnienie" czy "Misery", pomstując przy tym na "Joyland", "Przebudzenie" czy "Doktora Sen". Kluczem do uniknięcia rozczarowania jest nieporównywanie starszych powieści do nowych. To w dużej mierze sprawiło, że "Outsider" przypadł mi do gustu. Trzeba po prostu pogodzić się z tym, że "stary" King już nie wróci i każdą nową powieść traktować jako tabula rasę. W moim przypadku to zadziałało.

pokaż więcej

 
2018-12-22 21:07:56
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-12-19 20:38:39
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
 
2018-12-13 20:56:04
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Zbiór opowiadań świątecznych autorstwa najpoczytniejszych polskich autorów. Łączy je osoba pana Alojzego i jego urocza księgarenka przy ul. Wiśniowej. Jak to w antologii bywa - jedne opowiadania są lepsze, a inne gorsze. Dobrze się czyta, mimo że fabuła niektórych z nich jest odrobinę naiwna.

 
2018-12-11 20:24:41
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
Moja biblioteczka
1456 324 5710
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (115)

Ulubieni autorzy (44)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (20)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd