Życie stewardesy, czyli o tym, jak mierzyć wysoko i przekraczać granice

Okładka książki Życie stewardesy, czyli o tym, jak mierzyć wysoko i przekraczać granice Olga Kuczyńska
Olga Kuczyńska Wydawnictwo: Burda Publishing Polska literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Burda Publishing Polska
2018-04-18
2018-04-18
lotnictwo samolot lotnisko stewardessa

Skrzydła o rozpiętości marzeń

To książka o codzienności w chmurach, o spełnianiu marzeń i o nie poddawaniu się. Czytamy o Oldze, która od drugiej klasy gimnazjum odkryła miłość do latania, bo latanie ją uwiodło. Została stewardesą, to pasja pozwalała przetrwać jej trudne problemy, a entuzjazm przyćmiewał niedogodności, bo kto ukochał niebo, to ukochał je na zawsze. Niebo było wiec jej domem, a członków rodziny zastępowały osoby z pracy. Olga była ambitna więc zrealizowała jak czytamy również swoje największe marzenie jakim była praca w arabskich liniach lotniczych. A, że nic nie dziej się bez przyczyny to podczas wycieczki po Bombaju w slamsach spotkała na swojej drodze niebieskooką Pooje, z którą połączyła ją niesamowita więź. To ciekawa opowieść o podróżach, egzotycznych miejscach, oraz o pasażerach i ich zachowaniu na pokładzie. Olga opisuje tu zarówno swoje życie prywatne jak i zawodowe także dla przyszłej stewardesy może być to interesujące vademecum.

Przyjemna książka o życiu stewardesy. Zaczynamy od początków i porad na temat tego jak zostać stewardesą. Przechodzimy przez gorsze i lepsze momenty. Ciekawie było dowiedzieć się o różnych ciekawostkach dotyczących lotnictwa, szkolenia stewardes, zasad bezpieczeństwa. Mogłam zobaczyć, jak wygląda życie stewardesy. Podobała mi się, ale fragmenty, w których główna bohaterka filozofowała, już nie koniecznie. Opowieści dotyczące podróżowania i opisywania tych miejsc, także ludzi z konkretnych krajów, nie bardzo mnie pociągały w tej książce. Myślę też, że powinna pojawić się aktualizacja życiowa z tego co widać na Instagramie. POLECAM

"Życie Stewardesy" to nie tylko życie zawodowe. Olge poznajemy jako nastolatke, z wieloma zainteresowaniami i marzeniami. Poprzez moment jej pierwszego lotu pasażerskiego, gdzie już wiedziała, że wzbijanie sie w przestworza daje jej radość, niesamiwite emocje, do tego stopnia, że nie może doczekać się gdy poraz kolejny wsiądzie do samolotu. Od tamtej pory ambitnie będzie dążyła by stać się częścią personelu pokładowego. Szlifuje język, szuka kontaktów w liniach lotniczych i cały czas...marzy, chociaż znajomi nie biorą na poważnie jej planów, ona wie swoje.
Po kilku latach wszyscy przekonują się, że to nie było zwykłe budowanie zamku z piasku.
W między czasie w życiu Olgi dzieją się normalne, przyziemne sytuacje. Sytuacje dobre jak i te dramatyczne, po których nie jest łatwo się podnieść. Całe szczęście ma ona oparcie w Arku, swoim chłopaku oraz rodzicach.
Dużo zdjęć Olgi w mundurku i bez w różnych pozach, trochę z podróży i właśnie tych brakowało mi ciut więcej.
Książka bardzo lotna;) dobrze się czyta, może zainspirować. Multum praktycznych informacji dla przyszłych stewardów oraz dla tych, których interesuje jak sytuacja wygląda od strony zawodowej. Bo to nie tylko piękne kraje, plaża i drink pod palemką na hamaku. Jak w każdym zawodzie - są plusy ale też i minusy.
I do tego wszystkiego trzeba jeszcze dodać kwestie zachowań pasażerów na pokładzie...autorkę już nic nie zdziwi ale jak przeczytalam niektóre historie to i chyba mnie też ciężko będzie bardziej zaszokować...istny odlot:)

Olga Kuczyńska to zdecydowanie jedna z tych osób, które już od dziecka wiedzą co chcą w życiu robić. Olga już w gimnazjum chciała latać. Muszę przyznać, że nasze życia mają parę podobnych elementów. Ja byłam w trzeciej klasie technikum kiedy zmarli moi dziadkowie. Najpierw dziadek, a trzy miesiące później babcia. Pamiętam jak dziś jak siedziałam w samolocie (a leciałam tylko dwa razy z życiu) będąc tak w górze, że płakałam jak bóbr. W książce pojawia się wzmianka o powstałej piosence "Dla mojego anioła" - nie mogłam sobie odmówić znalezienia jej i przesłuchania. Przypomniał mi się wszystko, a od tamtych wydarzeń minęło już ponad 10 lat.. Czas nie leczy ran, on tylko przyzwyczaja nas do bólu.
Jednak Olga się nie poddawała i ciągle walczyła o swoje, o swoje marzenia, o swój kawałek nieba. Wyrzucili ją drzwiami to wracała oknem. Nie poddawała się w dążeniu do swojego celu. Złą passa nie może jednak trwać wiecznie i przyszedł czas kiedy zła moneta się obróciła.

[...] Patrząc na samoloty , czujemy coś specyficznego, co wprawia nas zwyczajnie w zachwyt. Masz chęć robienia zdjęć, potrzebę, aby wsiąść i polecieć gdziekolwiek, nie zwracając tym samym uwagi na porę i kierunek? To jest właśnie pasja. [...] Nie czuję aż takiego pociągu do samolotów. Ja mam tak jednak z tramwajami więc wiem doskonale jak to jest.

"Raz stewardesą, stewardesą w sercu na zawsze!"

Bardzo ciekawa książka o spełnianiu swoich marzeń. Autorka to przemiła, odważna i empatyczna dziewczyna. Opowiada o swojej pracy, pasjach i miłości.

Jeśli chciał_abyś zostać stewardesą to świetna książka dla ciebie. Olga opisuje swoją drogę od marzeń do podjęcia pracy w swojej pierwszej linii lotniczej i dojściu do swojego celu - pracy dla przewoźnika arabskiego. Opisuje też trochę swoje życie, historie i niesamowitą więź jaką stworzyła z "przypadkowo" spotkaną dziewczynką w slamsach Bombaju (z którą ma kontakt już kilka lat).

Mnie się książka Pani Olgi podobała. Przede wszystkim przesłanie jest bardzo optymistyczne (mimo licznych perypetii). Wydanie jest bardzo kolorowe z licznymi zdjęciami, co podkreśla jeszcze radosny nastrój. Styl pisania prosty, ale przyjemny, bo też Pani Olga nie opisuje procesu konstruowania bomby atomowej. A temat dla mnie ciekawy, bo lubię latać i z pewnością następnym razem zwrócę uwagę na niektóre rzeczy w samolocie.

Bardzo słaba książka- zdania głównie pojedyncze, co utrudnia odbiór lektury.

Bardzo słaba książka- zdania głównie pojedyncze, co utrudnia odbiór lektury.

to historia o tym , że gdy się czegoś pragnie to nie ma przeszkód nie do pokonania,. to opowieść o spełnianiu marzeń. O życiu na emigracji z dala od rodziny. Autorka z pasją opowiada o swoim zawodzie. Pokazuje Zachowania podróżnych podczas lotu samolotem. Opowiada również z o pasji do podróżowania. Pokazuje , że świat jest piękny, a ludzie dobrzy. Czytając tę książkę czułam się jak bym była przyjaciółką autorki. cieszyłam się z jej sukcesów , smuciłam gdy napotykała trudności. Uwielbiam tą dziewczynę o wielkim sercu.

Miało być dobrze, a wyszło jak zwykle. Niestety, jeśli ktoś chce się dowiedzieć czegoś o życiu stewardessy (tym pokładowym),to nie z tej książki. Stylistycznie średnio, trochę na poziomie nastoletnich blogów z czasów ich istnienia na Onecie.

• Przeczytane w 2018

Dodaj cytat z książki Życie stewardesy, czyli o tym, jak mierzyć wysoko i przekraczać granice