Gemina. Illuminae Folder_02

Tłumaczenie: Mateusz Borowski
Cykl: The Illuminae Files (tom 2)
Wydawnictwo: Moondrive, Otwarte
Gemina. The Illuminae Files_02
illuminae
MoondriveShop

Razem zdołają dokonać tego, co zapewne nie udałoby im się, gdyby działali w pojedynkę. Stacja skoku Heimdall – najnudniejsza stacja kosmiczna w galaktyce. Hanna Donnelly – rozpieszczona córeczka kapitana stacji Heimdall, która swój pobyt na końcu galaktyki traktuję jako największą karę. Niklas Malikov – niepokorny członek rodzinnej organizacji przestępczej Dom Noży z kryminalną...

Stacja skoku Heimdall – najnudniejsza stacja kosmiczna w galaktyce.

Niklas Malikov – niepokorny członek rodzinnej organizacji przestępczej Dom Noży z kryminalną przeszłością.

BeiTech Industries – korporacja, która prowadzi agresywną politykę zmierzającą do przejęcia kontroli na wszystkich koloniach w galaktyce zasobnych w złoża.

Lanimy – drapieżniki hodowane na kosmicznych farmach; z ich wydzielin wytwarzany jest silnie uzależniający halucynogenny narkotyk.

Mało? Do tego wszystkiego dodajmy hakerów, elitarną jednostkę Bei Techu wysłaną na stację Heimdall w celu likwidacji jej mieszkańców oraz awarię tunelu czasoprzestrzennego grożącą zagładą wszechświata.

I reaktywację AIDANA...

Historia, która porwała tysiące czytelników na całym świecie powraca w jeszcze lepszym stylu. Protokoły z przesłuchań, zapisy czatów, notatki służbowe, raporty, korespondencja prywatna, opisy nagrań z kamer monitorujących, cyfrowe zapisy procesów myślowych sztucznej inteligencji oraz oryginalna szata graficzna książki sprawiają, że czytelnik trafia do świata, w którym nikomu nie można ufać.

Nawet sobie.

źródło opisu: Strona WWW wydawcy

źródło okładki: https://shop.moondrive.pl

Gemina, druga część serii Illuminae, wydaje mi się odrobinkę słabsza od swojej poprzedniczki, albo moje wymagania wobec tej pozycji wzrosły. Bo nie samym pięknym wydaniem człowiek żyje, ale też porywającą treścią. Tutaj za wydanie oczywiście brawa, bo przepiękne i zachęca, ale z treścią to już tak różnie.

Akcja rozgrywa się po wydarzeniach w Illuminae, na stacji skoku Heimdall, do której to zmierza statek Hypatia z poprzedniej części. Dowiadujemy się, co działo się na stacji do momentu dotarcia do niej wspomnianego statku.

Co dostajemy? Dużo akcji. BeiTech tak łatwo nie odpuszcza, bo jak zacierać ślady swoich poczynań, to skutecznie, niezależnie od kosztów w ludziach. Dostajemy też nowych bohaterów. Ciekawych, ale dość schematycznych. Ona, Hanna, rozpieszczona córeczka dowódcy, ale oczywiście wyszkolona we wszystkim, co córeczka dowódcy umieć i wiedzieć powinna. On, Nick, członek gangu, niby taki zawadiaka, wydziarany, ale oczywiście muchy by nie skrzywdził (ideał każdej panny)....

Chodząca-Parodia | 2018-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2018

Książka "Illuminae" była czymś świeżym, co totalnie zawracało w głowie. "Gemina" napawała mnie wielką ekscytacją, ale też niepokojem, gdyż już mniej więcej wiedziałam, czego się spodziewać po tej formie piśmienniczej. Dodatkowo akcja miała się skupiać na innych bohaterach a ja byłam całkowicie oddana Ezrze i Kady.
Bałam się nowych postaci. Bałam się "Geminy".

I słusznie. Nie można tej książki czytać na spokojnie.

Na początku nie przepadałam za Hanną i Nikiem. To było spowodowane tym, że akcja "Geminy" rozwijała się wolniej niż w "Illuminae", więc sporo powieści przeznaczono na "przyziemne" problemy. Nie pasowało mi to w tym uniwersum. Jednak potem maszyna zaczęła przyśpieszać, aż w pewnym momencie wyleciała w kosmos.

Postaci okazały się genialne. Banda zabawnych, inteligentnych, nieco wulgarnych nastolatków z wielką wolą przetrwania. Muszę przyznać, że momentami relacja Nika i Hanny wydawała mi się nieco sztuczna, ale byłam w stanie przymrużyć na to oko. Zwłaszcza, gdy do akcji...

LodowaPani | 2018-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2018

Absolutnie zjawiskowa.Oderwała mnie od rzeczywistości na jeden dzień,a ja nawet nie zauważyłam upływającego czasu...niesamowita seria.Z niecierpliwością czekam na kontynuację i przyznaję się zapłacę za nią każde pieniądze :D Przyszła do mnie akurat w moje imieniny-najlepszy prezent na świecie <3 Niesamowita.Niezapomniana.A do tego fascynuje mnie AIDAN.Od pierwszego tomu.Cieszę się,że mogłam ponownie go spotkać.Chcę już trzeci tom,nie wiem jak dam radę doczekać do jego wydania :( Nie wiem czy to był dobry pomysł czytanie jej zaraz po dostaniu,ale nie mogłam się powstrzymać przez co sama skazałam się na długie czekanie...ale chociaż znowu trafiłam do tego niesamowitego świata.Śmiałam się,płakałam,czytałam z wypiekami na twarzy.Polecam.BARDZO.Chyba zacznę od początku :D

dwor_ksiazek_i_slow | 2018-08-12
Przeczytana: 09 sierpnia 2018

"Gemina" to drugi tom trylogii "Illuminae", którą zamówiłam w boxie od moondrive.shop.pl . Ta książka funduje nam, tak jak jej poprzedniczka, emocjonalny wstrząs. Pełna jest ciągłych zwrotów akcji i niespodzianek niedających nam spokoju. Trzyma nas w narastającym napięciu, które nie ma możliwości spaść, aż nie dotrzemy do ostatniej strony. A potem i tak niedowierzamy w to co się stało.

Akcja, tym razem, rozgrywa się na stacji skoku Heimdall, do której zmierza statek Hypatia z uratowanymi z Kerenzy lV. Na stacji znajduje się tunel czasoprzestrzenny, którym Hypatia chce dostać się do Centrum. Spotykamy się tutaj z nowymi bohaterami, co mi się spodobało, autorzy nie zamykają się w kręgu jednych i tych samych głównych postaci. Mamy więc Hannę, córkę dowódcy stacji, która jest rozpieszczana przez swojego ojca, ale również inteligętna i wysportowana. Ojciec stara się by znała sztuki walki i strategie wojenne. Nikles to "książę bandytów ". Należy do gangu Domu Noży, który tworzy i...

Wybredna Maruda | 2018-09-03
Przeczytana: 03 września 2018

<ładowanie opinii>
scr %progress[[ 10%
<ładowanie opinii>
scr %progress[[ 30%
<ładowanie pozytywnej opinii>
<błąd>

Tekst w pełnej krasie na KulturalnieWybredna.pl

To będzie trudny do napisania tekst. Bo... Nie wiem. Serio, nie wiem. Fakt, czytałam Geminę w niezbyt odpowiednim do tego momencie, przez co miałam ogromne problemy, by się skupić i wciągnąć w fabułę, w efekcie czego męczyłam ją przez jakieś 2 tygodnie. Ale czy to na pewno tylko tego wina?

<enter>
<ładowanie akapitu>

Pamiętam, że bardzo obawiałam się sięgnięcia po Illuminae. Kosmos? Międzygalaktyczne korporacje? Blurby autorów, których książki mi się nie podobały? Nawet jeśli ten niepociągający mnie temat miał być skierowany do młodzieży, nie byłam przekonana, czy nie wyrzucę pieniędzy w błoto. Niespodziewanie okazało się, że Illuminae było jedną z lepszych książek, jakie miałam okazję przeczytać w 2017 roku, a może i w ogóle w ciągu mojego małego, krótkiego życia. Z jednej strony nie mogłam doczekać...

bractworozy | 2018-09-07
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 07 września 2018

wow!!!

kolejna porcja szaleństwa w postaci rozmów na czatach, sztucznej inteligencji, skoków w czasie, stacji kosmicznych, skreenów z ekranów, itp.
druga część jest tak samo świetna jak pierwsza i opowiada o historii stacji skoku heimdall, na którą zdąża hypatia
głównymi bohaterami są córka dowódcy hanna, młody członek gangu nik i jego kuzynka ella
oczywiście spotykamy także starych znajomych - kady i ezrę
ciekawy sposób na książkę, chociaż wiadomo czego możemy się spodziewać, ponieważ znamy to już a illuminae

oczywiście jest kilka minusów:
- szara czcionka na czarnym tle (brrr....)
- czarne napisy na czarnym tle (masakra, nie wiem czy w oryginale w pamiętniku hanny są czerwone plamy z krwi i na tym czarne napisy, ale w polskiej wersji jest to beznadziejne)
- pierwsze 100 stron jest o wielkiej miłości między hanną a jednym z członków załogi (im jestem starsza taki małoletni romantyzm mnie zabija)

jednak tych kilka minusów nie przeszkadzało mi aż tak bardzo, bo książkę czyta się...

Jestem mega zachwycona tą powieścią ♥ Nie mam się zupełnie do czego przyczepić. Wszystko tu było dobre. Bohaterowie, fabuła, akcja, forma zapisu. Do Hanny i Nika przywiązałam się trochę bardziej niż do Kady i Ezry. Nie mogłam się totalnie oderwać od tej powieści. Pragnęłam jak najszybciej dowiedzieć się, co bohaterowie zrobią w danej sytuacji. A końcówka była najbardziej zaskakująca. Kompletnie nie spodziewałam się takiego obrotu sytuacji. Jestem pod ogromnym wrażeniem jak Jay Kristoff i Amie Kaufman z każdym tomem pokazują coraz to lepsze pomysły i coraz to lepsze przedstawienie postaci. Nie mogę się doczekać następnej części ♥ Mam nadzieję, że zaskoczy mnie tak pozytywnie jak "Gemina" ♥

Kamila | 2018-07-20

Gemina, czyli druga część trylogii Illuminae jest po prostu - WOW! Dosłownie nie mogłam się od niej oderwać! Tym razem akcja przenosi się z uciekającej floty na międzygalaktyczną stację kosmiczną Heimdall a głównymi bohaterami są Hanna Donnelly i Niklas Malikov.
Pocztąkowo książka zaczyna się powoli. Śledzimy realia życia na stacji kosmicznej na obrzeżach galaktyki. Poznajemy Hannę, córkę dowódcy stacji, typową bogatą i uprzywilejowaną dziewczynę z kwitnącym życiem uczuciowym oraz Niklasa, jej dealera i drobnego kryminalistę, który jest w niej kompletnie i beznadziejnie zakochany. Wszyscy na stacji są podekscytowani nadchodzącym świętem (Terra Day) i nie mogę się doczekać przepustki, by wrócić do domów. Jednak skorumpowana korporacja nie spoczywa na laurach i już wkrótce tę kosmiczną sielankę spotka gwałtowny koniec.
Tu muszę nadmienić, że ilustracje i szkice w Geminie są po prostu cudowne! Nie mogłam się na nie napatrzeć. Jestem pełna podziwu dla odwagi autorów przy tworzeniu...

Kris | 2018-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2018

Szukalem ebooka do srodkow masowego transportu. Moj wybor padl na "The Illumiae Files". Po otwarciu ksiazki widze mezalians pamietnika nastolatki z opowiescia przygodowa. Lekkie pioro, rysunki, opisy, wartka akcja.Wszystko w sam raz do metra, na lezak wakacyjny, na werande.
Niezobowiazujaca pozycja, ktora pozwoli umyslowi odpoczac, jak szklaneczka aperol spritz po calym dniu pracy.

Anna Nowak | 2018-09-03
Przeczytana: 22 sierpnia 2018

Rewelacja, tak samo wciągająca jak pierwsza część!. Poznajemy zupełnie nowych bohaterów ale dowiadujemy się też, jak potoczyły się losy tych znanych nam z "Illuminae".
Po raz kolejny zachwycam się pięknym wydaniem, absolutnie niepowtarzalnym. Aż miło było się zrzucić na wydanie takiej książki!
Polecam wszystkim fanom Sci-Fi, będziecie zachwyceni.