Podróżniczka

Cykl: Passenger (tom 2)
Wydawnictwo: Sine Qua Non
The Wayfarer
Madziek

Została osierocona przez swój czas. Jej przyszłość przestała istnieć. Etta Spencer marzyła o karierze skrzypaczki, lecz los miał dla niej inne plany. Zmuszona, by tułać się po najróżniejszych krajach i epokach, cierpiąc z powodu rozłąki z ukochanym Nicholasem, poszukuje tajemniczego astrolabium, które jest najpotężniejszym artefaktem podróżników. Tylko ono pozwoli jej odnaleźć i ocalić tych,...

Została osierocona przez swój czas. Jej przyszłość przestała istnieć.

Etta Spencer marzyła o karierze skrzypaczki, lecz los miał dla niej inne plany. Zmuszona, by tułać się po najróżniejszych krajach i epokach, cierpiąc z powodu rozłąki z ukochanym Nicholasem, poszukuje tajemniczego astrolabium, które jest najpotężniejszym artefaktem podróżników. Tylko ono pozwoli jej odnaleźć i ocalić tych, których kocha.

Szalona podróż po egzotycznych miejscach, spiski, ciągła walka z czasem, nieoczekiwane sojusze i zdrady. Oto, co czeka na was w ostatnim tomie serii.

Kto jest sprzymierzeńcem, a kto wrogiem? Czy stawką za uratowanie świata okaże się miłość?

źródło opisu: Wydawnictwo SQN

źródło okładki: Sqn

Blanka | 2018-05-12
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 11 maja 2018

Etta Spencer i jej ukochany- Nicholas Carter podróżują po różnych epokach i krajach, poszukując astrolabium – najpotężniejszego artefaktu wśród podróżników. Jednak tym razem, z powodu rozłąki zmuszeni są kontynuować swoje poszukiwania osobno. Czy jeszcze się spotkają? Tego nie zdradzę, ale przygotujcie się na fascynującą podróż po czasoprzestrzeni, pełną intryg i niespodzianek.

„Karmiłam się pragnieniem zemsty przez lata. […] Zemsta była dla mnie celem, uczyniłam ją ostatnim rozdziałem swojej opowieści. Wówczas jednak uświadomiłam sobie, że najdoskonalszą zemstę wywrę wtedy, gdy zamiast patrzeć wstecz, skieruję wzrok naprzód”.

Na wstępie powiem, że nie czytałam ,,Pasażerki", która jest pierwszą częścią przygód Etty i Nicholasa. Doskonale o tym wszystkim wiedziałam, jednak przez panujący szał na ,,Podróżniczkę", dałam się ponieść emocjom i nie mogłam powściągnąć swojej ciekawości. Książkę zamówiłam, bo stwierdziłam, że rzadko kiedy czytam tomy po kolei i teraz też nie będzie...

Fantasy-Bestiarium | 2018-06-04

„Podróżniczka” zaciekawiła mnie już od pierwszej strony i z dużym zaciekawieniem przeczytałem o perypetiach głównych bohaterów. Alexandra Bracken za sprawą drugiego tomu cyklu „Passenger” zabiera nas w odmęty niebezpiecznego świata, który przepełniony jest prastarą i potężną magią. Klątwy i uroki na każdym kroku mogą pozbawić życia bogu ducha winnego obywatela, który stał się ofiarą w odwiecznej walce dobra ze złem. Wybierzmy się w emocjonującą podróż po egzotycznych miejscach, gdzie spiski i intrygi sprawiają, że nie wiadomo kto jest wrogiem, a kto sprzymierzeńcem.

Etta Spencer została zmuszona rozstać się z ukochanym Nicholasem, a kariera skrzypaczki już dawno legła w gruzach. Dziewczyna tuła się po świecie, chcąc odnaleźć tajemnicze astrolabium, które jest potężnym artefaktem podróżników. Etta musi odnaleźć przedmiot o niemal boskich właściwościach, jeżeli chce ocalić najbliższych i ukochanego.

Akcja mknie w szybkim tempie, a losy Etty potrafią na długo zapaść w pamięci. Język...

Wiiki_books | 2018-09-21
Przeczytana: 21 września 2018

"Podróżniczka" to drugi tom cyklu "Passenger" autorstwa Alexandry Bracken.

W tym tomie poznajemy dalsze perypetie Etty oraz Nicholasa, którzy przemieszczają się pomiędzy epokami, gdzie poszukują astrolabium, najpotężniejszego artefaktu pośród podróżników. Niestety swoje dalsze poszukiwania muszą prowadzić oddzielnie, jednak nie sprawia to, że się poddają. Wręcz przeciwnie, rozłąka oraz myśl o ponownym wspólnym spotkaniu zachęca obojgu do szybszego i sprawniejszego działania.

Książka zaciekawiła mnie w większym stopniu niż tom pierwszy, który momentami mnie zanudzał. Autorka swoim lekkim piórem sprawia, iż książkę czyta się błyskawicznie, a momentami śmieszne i ciekawe dialogi wywołują u czytelnika uśmiech na twarzy. Akcja jest wartka i dynamiczna, a opisy epok rzeczywiste i autentyczne. Powieść jest barwna, a ciekawe, realne i zaskakujące opisy miejsc i bohaterów wciągają nas jeszcze bardziej. Bohaterzy z tomu na tom stają się dojrzalsi, a ja, jak nie było w poprzednim tomie,...

hawi86 | 2018-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2018

Czy nie można było dać w tej książce szerszych marginesów?!

Jakoś nie za dobrze mi się przez nie czytało.

Ale opowieść całkiem spoko, nie porwała mnie jakoś specjalnie. Pierwsza część nadal wydaje mi się lepsza, ale jest dobra i pełna akcji.
Choć czytałam ją chyba całe wieki ;)

Ania | 2018-04-18

Jesteście gotowi, aby na nowo poznać losy Etty i Nicholasa? Ciekawi Was, czy bohaterowie będą mogli wspólnie cieszyć się szczęściem? A może chcecie wytrwale poszukiwać astrolabium i snuć własne domysły na temat rodu Ironwooda? Jeżeli chociaż na jedno pytanie odpowiedzieliście sobie tak, to uważam, że jesteście gotowi na kolejne podróże w czasoprzestrzeni. Pamiętajcie, aby zapiąć pasy!

W poprzedniej części losy Etty i Nicka została rozdzielone, a bohaterowie trafili do odległych od siebie lat. W najnowszej powieści Alexandry Bracken poznajemy zmagania Podróżników w różnych zakątkach świata i dowiadujemy się, jak radzili sobie w danej sytuacji. Równocześnie rozgrywają się dwie akcje, gdzie w pierwszej Etta z Julianem chce zabezpieczyć astrolabium przed Ironwoodem, a w drugiej Nicholas i Sophia prowadzą poszukiwania. Nick za wszelką cenę chce znaleźć swoją ukochaną, natomiast jego towarzyszka pragnie zdobyć cenny artefakt.

Wraz z bohaterami przenosimy się w różne zakątki świata....

Olga | 2018-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2018

jaka jest druga część historii Etty i Nicholasa? nie wiadomo jaka. teoretycznie dużo się dzieje, ale nie dzieje się nic szczególnego. najciekawszy element poprzedniej części, czyli podróże w czasie, został ograniczony w taki sposób, że już nie możemy rozkoszować się opisami egzotycznych miejsc i emocjami zaskoczonych nowością podróżników. teraz to po prostu środek transportu - taki sam jak taksówka czy pociąg. mamy tu za to aż nadto filozoficznych i moralnych rozważań, opisów stanów emocjonalnych bohaterów, niedokończonych wątków oraz wskazówek, które niestety nie łączą się w sensowną całość. zakończenie było nudne, poprowadzone po łebkach i trochę bez sensu, a całość niestety nie zachwyca. cóż, może zwyczajnie nie jestem fanką "happily ever after".

Oczytana | 2018-05-26

Przedstawiona recenzja może, być przepełniona żalem wynikającym z rozczarowania, jakie przyniosła książka.

„… nie możemy kochać się w tym życiu, kochajmy się w następnym…”

Dalszy ciąg przygód Etty Spencer, która nie tylko musi ratować własną przyszłość, ale także odnaleźć Nicolasa, chłopaka, któremu oddała swoje serce. Po uprowadzeniu Etta trafia do roku 1905, gdzie pilnowana jest przez cienie i nieoczekiwanie, tam też poznaje swojego ojca.
W tym samym czasie Nicolas i Sophie próbują odnaleźć Ettę oraz ostatnią wspólną datę dwóch linii czasu.

AKCJA I FABUŁA
Przez większość książki akcja toczy dwutorowo. Jest przedstawiona wędrówka Nicolasa i Sophie, którzy dość w szybkim tempie przemierzają różne epoki, a także losy Etty. Pod względem fabularnym obydwa wątki same w sobie są ciekawe, choć momentami niepotrzebnie sztucznie podkręcane przez autorkę.

STYL I JĘZYK
Ta i jak poprzednia pierwsza część jest bogata w dość szczegółowe opisy. Bracken barwnie opisuje każdą odwiedzaną...

agusia61000 | 2018-05-18
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 12 kwietnia 2018

"Życie jest podróżą pośród śmiechu i łez. Podążając przed siebie, napotykamy innych ludzi, by dzielić się z nimi dalszą drogę i trudy. Ale jesteśmy też wszyscy bez wyjątku, tułaczami odbywającymi jeszcze wspanialszą podróż, taką, która nie ma końca, a której celem jest znalezienie odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Jednak nie lękaj się, bo choć musimy podróżować samotnie, los nagradza dobre uczynki i dowodzi, że wszystko to, czego odmawia nam życie, nigdy nie stanie się klatką dla naszych dusz. „

Tym przydługim aczkolwiek pięknym cytatem chciałabym Was zabrać w kolejną podróż po różnych epokach i krajach.

Podróżniczka jest kontynuacją Pasażerki, o której możecie przeczytać tutaj. Drugą i ostatnią częścią tej krótkiej serii. Opowieść zaczyna się od prologu, z którego dowiadujemy się, co przytrafiło się Rose Linden gdy była jeszcze dzieckiem. Następnie przenosimy się do Etty, która w skutek osierocenia przez czas z Damaszku przeniosła się do odległego o setki kilometrów i lat...

kunak | 2018-08-04
Przeczytana: 30 lipca 2018

Niestety to już koniec.Po przeczytaniu ostatniej strony tej powieści czułam pustkę zwiastującą porządnego kaca książkowego i się nie pomyliłam.
Pierwszy tom swoim zakończeniem kazał czekać na kolejny z zniecierpliwieniem i mimo obaw,że może kontynuacja nie dorówna pierwszemu tomowi sięgnęłam po niego z dość dużymi wymaganiami.Całe szczęście,ale moje obawy były niesłuszne i książka wciągnęła mnie już od pierwszych stron.
Pierwszy tom pozostawiał wiele pytań np.Czy Etta i Nick jeszcze się spotkają?No i oczywiście jak zakończy się ta historia,czy ich poszukiwania zakończą się sukcesem.
Co do samej historii to muszę przyznać,że jest bardzo oryginalna,wciągająca i ogólnie wspaniała ,ale czym by ona była gdyby nie te barwne opisy i wspaniały język,które są umiejętnie wplecione w kartki tej powieści przez autorkę. Nadają one klimatu,dzięki nim można poczuć się częścią tych przygód.
Zdecydowanie polecam tą książkę wszystkim fanom fantastyki,książek przygodowych,ale też osobom które docenią...

Bibliofilem_być | 2018-04-18
Na półkach: 2018, Przeczytane

MÓJ PATRONAT
Kto by nie chciał podróżować poprzez czas, epoki i miejsca? Trafić do XIX-wiecznego Nowego Jorku, XIV-wiecznego Watykanu, na XVII-wieczny statek piracki? Zobaczyć na własne oczy wielkie wydarzenia, a może nawet brać w nich udział. Pisalibyście się na taką podróż?

Moja pragmatyczna i realistyczna dusza mówi mi, że pomarzyć można, że bardzo fajnie to wszystko brzmi, ale nie ma możliwości, aby nasze nagłe pojawienie się kilka wieków wstecz nie miało wpływu w jakiś sposób na dalszy bieg historii. Od czego jednak jest literatura sci-fi i wybujała wyobraźnia autorów?

Ahoj, przygodo!
Alexandra Bracken w «Pasażerce», pierwszym tomie dylogii, porwała nas z główną bohaterką w wir przygody poprzez tajemnicze przejścia do różnych lat i miejsc w historii. Etta, tak samo jak my, czytelnicy, była w tej dziedzinie zupełnie zielona, a mimo to całkiem sprawnie przyswoiła fakty i dobrze radziła sobie w roli podróżującej w czasie piratki. Losy dziewczyny i pewnego korsarza okazały się...