Gemina. Illuminae Folder_02

Okładka książki Gemina. Illuminae Folder_02 Amie Kaufman, Jay Kristoff
Nominacja w plebiscycie 2018
Okładka książki Gemina. Illuminae Folder_02
Amie KaufmanJay Kristoff Wydawnictwo: Moondrive, Otwarte Cykl: The Illuminae Files (tom 2) fantasy, science fiction
The Illuminae Files (tom 2)
Gemina. The Illuminae Files_02
Mateusz Borowski
illuminae
Inne

Okładka książki Aurora: Koniec Amie Kaufman, Jay Kristoff
Aurora: Koniec Amie Kaufman, Jay K...
Okładka książki Aurora: Pożoga Amie Kaufman, Jay Kristoff
Aurora: Pożoga Amie Kaufman, Jay K...

Fantastyczna przygoda. Cała trylogia bardzo wciągająca 🤩

Fantastyczna przygoda. Cała trylogia bardzo wciągająca 🤩

witam ma ktos na sprzedaż 2 tom w Polskiej wersji?

witam ma ktos na sprzedaż 2 tom w Polskiej wersji?

Bardziej przewidywalna od pierwszej, ale nadal bardzo wciągająca, przeczytana w zasadzie na raz. Podoba mi się, że stworzyli nową historię, która przeplata się z poprzednią.

Niesamowita książka. Pełna humoru, akcji oraz wszystkiego co powinno znaleźć się w topowej książce science-fiction. Książkę jak i poprzednią cześć czyta się bardzo szybko a ciąg wydarzeń oraz perypetie bohaterów nie pozwalają oderwać się od lektury. Polecam wszystkim którzy chcą przeczytać świetną i nietuzinkową książkę.

Po przeczytaniu Illuminae Folder_01 stwierdziłem że jeżeli kolejna książka cyklu będzie lepsza i miała ciekawsze zakończenie dostanie 10. I w jednym ,i w drugim przypadku muszę stwierdzić że tak jest. Chociaż z tym zakończeniem to chyba tylko w mojej pokręconej głowie. Bo jak by na to nie parząc cała historia kończy się iście amerykańskim happy endem. Ale czy na pewno? Tak dzieje się w świecie który opisują autorzy. A jak się kończy w świecie alternatywnym? I tak naprawdę w którym świecie jesteśmy my...

Uwielbiam te serie głównie za formę, która jak dla mnie niesamowicie dodaje wartości tej lekturze. Można by się pokusić o stwierdzenie "przerost formy nad treścią" i byłoby w tym trochę racji, ale ta treść nie jest wcale taka zła. Racja, bohaterowie są trochę infantylni (młodzi),akcja jest przewidywalna i brak pełnokrwistych antagonistów, ale czyta się to z zapartym tchem.

Oh tosz to jest przecudne!

Oh tosz to jest przecudne!

Oryginalna konwencja przyspiesza akcję. Choć ma wątki słabe, trochę jak dla nastolatek to i tak czyta się rewelacyjnie. jakby było się w środku akcji.

IG: @DOMIBOOK

„Illuminae”, czyli pierwszy tom tego cyklu zaskoczył mnie swoją formą i wniósł do mojego czytelniczego dorobku pewien powiew świeżości. Tego samego oczekiwałam po kontynuacji, czyli „Geminy”. Niestety po przeczytaniu czuję duże rozczarowanie. Fabuła, którą otrzymałam, prawie niczym nie różni się od pierwszego tomu. Stylizacja językowa, infantylizm i budowa postaci, które są strasznie stereotypowe, to wszystko naprawdę mnie porządnie wymęczyło. Gdyby nie fakt, że posiadam też trzeci tom, to nie męczyłabym się z tą książką.

IG: @DOMIBOOK

Oj Gemina rozwaliła mi mózg w wielu momentach, na plus w stosunku do pierwszej części. Nie mogę się doczekać aż siądę do 'Obsidio'.