Gemina. Illuminae Folder_02

Nominacja w plebiscycie 2018
Amie KaufmanJay Kristoff Wydawnictwo: Moondrive, Otwarte Cykl: The Illuminae Files (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Gemina. The Illuminae Files_02
Data 1. wydania:
2016-10-18
Mateusz Borowski
Moondrive, Otwarte
illuminae
Gemina. The Illuminae Files_02
The Illuminae Files (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Mateusz Borowski
illuminae
Inne

Okładka książki Aurora Burning Amie Kaufman, Jay Kristoff
8,5
Aurora Burning Amie Kaufman, Jay K...
Okładka książki Obsidio Amie Kaufman, Jay Kristoff
7,9
Obsidio Amie Kaufman, Jay K...
Okładka książki Aurora Rising Amie Kaufman, Jay Kristoff
7,5
Aurora Rising Amie Kaufman, Jay K...

DNF @ 3%.

Illuminae czytałam kilka lat temu i było w miarę ok, ale pamiętam, że strasznie mnie nudziło. Na pewno forma jest ciekawa, ale zarówno tam, jak i teraz przy tych kilku stronach muszę przyzać, że ta forma choć wydaje się fajna, to w czytaniu nie sprzyja. Dosłownie czytanie w takiej formie mieszanej zanudza mnie na śmierć! Chciałam dać jeszcze szansę tej serii i...

Na półkach: , , , ,

Oczekiwałam trochę czegoś innego. Tak naprawdę otrzymujemy inną historię niż z 1 części. Szkoda, że nie jest to kontynuacja. Podobnie jak w 1 tomie, tak rownież tutaj mam wrażenie, że przez styl pisania dużo straciłam z historii.

Kolejna część mega kosmicznej przygody, której nie można przegapić!
Są obcy, są najeźdźcy, zagrożenie życia, kosmiczny statek który trzeba ocalić i jakże oczekiwany AIDAN!
Wybuchowa mieszanka doprowadzająca do takiego otępienia, że obiad można przypalić :D
Wciąga!

Polecam

Niestety dostajemy prawie to samo co w pierwszym tomie tylko z innymi bohaterami przy czym główna para ciekawiła mnie w tym przypadku mniej niż poprzednia. Z jednej strony autorzy dostarczyli to co fani oczekiwali jednak czekałam aż cokolwiek mnie zaskoczy a nic takiego się nie stało przez co książkę skończyłam czytać bez większych refleksji.

Pierwszy tom totalnie mnie kupił, ten niestety stanowi mocne rozczarowanie w porównaniu do poprzednika. Historia jest mocniej skierowana do "young adult" niż miało to miejsce w pierwszym tomie, a środki przekazu są znacznie bardziej ubogie, mniej oryginalne oraz nie tak porywające i ciekawe jak mogłyby być.

Na półkach: , , , ,

Bitwy kosmiczne (prawie), statki, stacje kosmiczne, obcy prawie jak z aliena, multiwersa, roboty, potężna SI statku, jedynie czego brakowało to podróże w czasie. A wtedy Gemina miałaby prawie wszystko co znajduje się w SF.

Super genialna kontynuacja odrazu mam ochotę sięgnąć po trzecia cześć a niestety muszę czekać aż przesyłka do mnie dotrze :(

Kolejna część kosmicznej przygody i intrygi.
Nowi bohaterowie, nowe charaktery, ale z poprzednikami łączy ich jedno - muszą przetrwać. Dołożą wszelkich starań, aby Ci, którzy przeżyli, uratowali się z Heimdall. Hypatia zmierza do Heimdall ale nie wie, co się tam dzieje. Wiadomości, jakie do nich w końcu docierają, nie napawają ich szczęściem.
W tym folderze dowiecie się...

Zaplanowałam sobie na ten rok, że przeczytam wszystkie książki, które napisał Pan Kristoff.
Cykl "Wojny Lotosowej" rozkochał mnie w piórze Autora. "Illuminae" była genialna a "Gemina" jest jeszcze lepsza. Autor napisał ten cykl w połączeniu z Panią Kaufman i moim zdaniem zrobili kawał mega dobrej roboty. Książki są wydane w nietypowy sposób: maile, przeróżne raporty,...

Cześć dla mnie o wiele lepsza niż pierwsza, która powala irytującymi dialogami i bohaterami. W tej części też ich nie brakuje, ale jednak jest więcej dobrych elementów i urozmaicenia. Gdyby autorzy zastąpili nierealne i infantylne teksty bohaterów takimi adekwatnymi do sytuacji, to książka byłaby świetna. Za sam pomysł niemniej WARTO.

Dyskusje

• 2018