Łowca posagów

Tłumaczenie: Nina Dzierżawska
Wydawnictwo: Marginesy
The Fortune Hunter
Ag2S

Sisi, cesarzowa Austrii to ktoś, kogo pragnie każdy mężczyzna i komu zazdrości każda kobieta. Piękna, wysportowana i inteligentna Sisi ma wszystko – z wyjątkiem szczęścia. Jest znudzona ogłupiającą etykietą na dworze Habsburgów i swoim znacznie starszym, sumiennym, lecz mało ekscytującym mężem, Franciszkiem Józefem. Musi wyrzec się prywatności, nieustannie towarzyszą jej damy dworu i służące....

Piękna, wysportowana i inteligentna Sisi ma wszystko – z wyjątkiem szczęścia. Jest znudzona ogłupiającą etykietą na dworze Habsburgów i swoim znacznie starszym, sumiennym, lecz mało ekscytującym mężem, Franciszkiem Józefem. Musi wyrzec się prywatności, nieustannie towarzyszą jej damy dworu i służące. Sztywny rozkład dnia nie odpowiada przyzwyczajonej do swobody cesarzowej. Życia nie ułatwia też despotyczna teściowa. Sisi, żeby zabić nudę i uciec od rutyny, często wsiada na jacht, na grzbiet konia albo do swojego prywatnego pociągu.

Na zaproszenie Korony Brytyjskiej przyjeżdża do Anglii na polowanie. Szuka tu wrażeń i znajduje je w osobie zawadiackiego kapitana Baya Middletona, jedynego człowieka w Europie, który jeździ na koniu lepiej niż ona. Młodszy od Sisi o dziesięć lat i zaręczony z bogatą i oddaną mu Charlotte Bay może stracić wszystko, zakochując się w kobiecie, która nigdy nie będzie należeć do niego. Ale Middleton i cesarzowa są jednakowo nierozważni, a ich wzajemny pociąg to siła, której nie da się powstrzymać.

Pełny namiętności i dramatyzmu Łowca posagów opowiada prawdziwą historię XIX-wiecznej Królowej Serc i kapitana kawalerii, historię o walce między miłością a obowiązkiem.

„Fenomenalne połączenie suspensu, namiętności i imponującego zaplecza historycznego”. – „The Times”

„Dzięki dowcipnym dialogom i gościnnym występom królowej Wiktorii oraz innych koronowanych głów powieść Goodwin stanowi przyjemną wycieczkę do krainy Downton Abbey, w której nie brakuje arystokratycznych ślubów, wystawnych bali, a nawet zapierającego dech w piersiach finałowego wyścigu konnego”. – „Kirkus Reviews”

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: http://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133165/lowca-posagow?idcat=0

Meggie | 2018-09-23

Kapitan Bay Middleton uosabia wszystkie cechy, które zarówno przyciągają, jak i odpychają. Przystojny, zabawny, szarmancki, pewny siebie, odważny, zawsze otoczony przez wianuszek kobiet. Świetnie jeździ konno i to właśnie na polowaniu spotyka Sisi, cesarzową Austrii. Piękną, tajemniczą, oszałamiającą kobietę, która jeździ konno równie dobrze, jak on. Jest oczarowany, ale równocześnie zaniepokojony, gdyż zaręczył się już z majętną Charlotte. Ludzie i tak już nazywają go łowcą posagów, teraz dopiero będą mieli tematy do plotek. Czy słusznie nosi taki przydomek? Czy zwycięży miłość, czy poczucie obowiązku?

Twórczość Daisy Goodwin poznałam za sprawą powieści „Wiktoria”, która wywarła na mnie pozytywne wrażenie i zachęciła do przeczytania innych książek pisarki. Gdy więc zobaczyłam w zapowiedziach „Łowcę posagów” wiedziałam, że dla mnie to lektura obowiązkowa, dodatkowo o pięknej okładce i zachęcającej treści.

Z początku nieco trudno mi było skupić się na wydarzeniach. Nie wiem...

MałaPisareczka | 2018-09-21
Przeczytana: 21 września 2018

Elżbieta Bawarska wydaje się posiadać wszystko - urodę, inteligencję, sławę. Pragnie jej każdy mężczyzna, zazdrości każda kobieta. Tylko czy słusznie? Podczas jednej z wycieczek do Anglii okazuje się jednak, że świat ulubienicy salonów wcale nie jest tak różowy, jak wszystkim się wydaje. I bynajmniej nie staje się łatwiejszy, gdy na jej drodzy staje kapitan Bay Middleton - mężczyzna, który uważa się za lepszego jeźdźca konno od niej. Zainteresowani sobą zdają się przez długi czas ignorować fakt, że Bay jest młodszy o dziesięć lat, a co ważniejsze zaręczony z bogatą Charlotte. Elżbieta natomiast nosi koronę jednej z najważniejszych mocarstw na świecie. Jednakże nie od dziś wiadomo, że serce głuche jest na rozsądek...

Przyznam szczerze, że swego czasu miałam swego rodzaju "hopla" na punkcie Sisi. Obejrzałam kilka filmów (pod rząd!) z nią w roli głównej i w każdej z nich znajdowałam coś, co tylko utrwalało mnie w przekonaniu, że kobiety takie jak ona, muszą przechodzić do historii....

motheroftworeads | 2018-07-17
Przeczytana: 14 lipca 2018

Piękna, atletyczna cesarzowa Sisi można powiedzieć, że ma wszystko. Brakuje jej tylko poczucia bycia szczęśliwą. Znudzona swoim życiem postanawia przyjechać do Anglii i wziąć udział w polowaniach. Poznaje tutaj doskonałego jeźdźca Kapitana Baya Middletona, który zostaje przydzielony cesarzowej jako opiekun podczas polowań. Pomimo, że jest zaręczony z 20-letnią Charlotte, zakochuje się w cesarzowej, mając świadomość że nigdy nie będzie jego oraz, że może stracić wszystko. Niestety zarówno cesarzowa jak i Middleton nie są w stanie powstrzymać tej wzajemnej siły przyciągania. Co wyniknie z romansu Baya i Sisi? Czy Charlotte dowie się o poczynaniach swojego narzeczonego i jak zakończy się cała historia?

„Łowca posagów” jest interesującym spojrzeniem na czasy wiktoriańskie oraz problemy, które powstają pomiędzy porywami serca a oczekiwaniami społeczeństwa. Polecam tę książkę dla fanów romansu, którzy szukają książki z nieco większą głębią historyczną niż zwykle, a także tych, którzy...

Justyś | 2018-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2018

Sięgając po „Łowcę posagów” miałam przed oczami kreację postaci Sissi z filmów, gdzie główną rolę Cesarzowej grały Romy Schneider oraz Cristiana Capotondi. Ujęcie trenów, krynolin czy chociażby dziewiętnastowiecznych bryczesów jeździeckich stało się takie autentyczne i możliwe do wyobrażenia.

W książce spotykamy Cesarzową Elżbietę znudzoną codziennymi obowiązkami, nadal liberalną i szukającą zajęcia, omijającą sztywną etykietę wiedeńskiego dworu. Idealnym rozwiązaniem stały się coroczne polowania angielskie, gdzie Sissi, znana z nienagannej postawy jeździeckiej mogła zaznać odrobinę rozrywki i odprężenia. To właśnie w Northaptonshire zostaje zapoznana z kapitanem Bayem Middeltonem, który z nakazów i wyborów barona powinien być „opiekunem” Jej Cesarskiej Mości. Wspólne polowania i sztuka jazdy sprawia, że poznają się bliżej, a znajomość szybko przeradza się w większe zamiłowanie i przypadkowo wymyka się spod kontroli. Bohaterowie stają się głównym celem plotek i domniemań...

grace | 2018-07-07

Historia oficera i miłośnika koni Baya Middletona i jego związku z austriacką cesarzową Sissi. Na początku Bay jest zauroczony młodą Angielką Charlottą jednak gdy na jego drodze staje cesarzowa sprawy się komplikują. Ciekawa i wciągająca lektura, przyjemnie się czytało.

Olga | 2018-08-19
Na półkach: Ebook, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 19 sierpnia 2018

przyjemna (zarówno pod względem tematyki, jak i językowo) powieść, którą można określić mianem "nic specjalnego". doskonała na leniwe popołudnie, ale nie oczekujcie po niej cudów.

Lilijka89 | 2018-07-21

Kochanek cesarzowej?
Spieszymy donieść,że cesarzowa Elżbieta Habsburg przebywa obecnie w Anglii. Monarchini wraz ze swoim dworem zatrzymała się w Easton Neston. Jedną z rozrywek Jej Cesarskiej Mości jest polowanie na lisy. Według zgromadzonych przez nas informacji,cesarzowej na czas polowań przydzielono opiekuna-kapitana Baya Middletona.Mężczyzna ten nie uchodzi za wzór cnót, podejrzewa się go o to,że jest łowcą posagów. Ostatnimi czasy zaczął uwodzić pannę Charlottę Barid, dziedziczkę fortuny Lennoksów. Panna Barid uległa jego czarowi i nawet zgodziła się go poślubić.Nie wiadomo jednak czy do tego ślubu dojdzie, ponieważ kapitan Middleton coraz więcej czasu poświęca cesarzowej Elżbiecie. Czyżby się w niej zakochał? A może to monarchini zapałała uczuciem do Middletona? Czy możliwe, że cesarzowa Elżbieta wdała się w romans ze swoim opiekunem? Być może spędzają ze sobą czas tylko w trakcie polowań, ale czy na pewno?
Zastanawia nas, jak zachowa się kapitan Middleton? Czy będzie...

książek: 1978
Kasia b | 2018-09-23

XIX w. - przebłyski nowoczesności jak flesze aparatów. Najpierw powoli, zrobienie jednego zdjęcia trwa tyle co jedno Ojcze Nasz, wywoływanie jest żmudne, wymaga specjalistycznej wiedzy i drogiego sprzętu. Dla jednych chwile utrwalone na kliszy to prawdziwa rewelacja, cud i wspaniałość, inni podchodzą do nich nieufnie, traktując jak wytwór czarnej magii kradnący duszę, niepotrzebną i krótkotrwałą modę. Pożądają być uwiecznieni lub próby wykonania takiego portretu traktują jamo zniewagę. I podobnie jest z każdą inną nowością czy poglądem... A na tym tle miłość, pożądanie, zazdrość, intrygi, towarzyszące ludzkość od zawsze i na zawsze. A wszystko to przyprawione więcej niż szczyptą pikantnej historii.

Mother_of_Madness | 2018-09-13

Wciągająca historia z bardzo dobrze wykreowanymi postaciami z krwi i kości. Nie sposób niektórym z nich nie kibicować. Książka zdecydowanie warta polecenia.

Karolina | 2018-09-06
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 06 września 2018

Rewelacyjnie się czyta. Dawno nie czytałam książki z taka przyjemnością. Przy niej jest 100% relaksu i odpoczynku. POLECAM to mało powiedziane. Wręcz zachęcam do przeczytania tej książki.