Spadkobierca Zakonu, księga 1, tom 2

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Рыцарь Ордена Книга первая. Наследник Ордена
Spadkobierca, Zakonu, księga 1, tom 2
foolosophy

Gdzie szukać magicznego artefaktu, który nie chce być odnaleziony? Tylko Bóg jeden wie, i może jeszcze jasnowidz... Jegorowi udało się przetrwać ciężkie próby i zostać rycerzem, ale to dopiero początek drogi. Trzeba będzie się nieźle napocić, by dojść do wyznaczonego celu. Na szczęście, ma w świecie magii oddanych przyjaciół. Na nieszczęście, ma też zajadłego wroga! Kim jest tajemniczy mag Lśniący, który wszelkimi sposobami, maniakalnie, usiłuje zabić Jegora. Nie wahając się rozpętać nawet wojny, byle dopaść chłopca... Czemuż tak straszliwie go nienawidzi? A może panicznie się boi? Zdeterminowana i nader malownicza grupka podróżników - dwaj rycerze, elf, mag, złodziejka - przedziera się przez niebezpieczne tereny. Za nimi podążają najemni zabójcy i "łowcy głów". Przed nimi rozciąga się kraj ogarnięty wojenną pożogą. Czy zdołają dotrzeć do Bizancjum i wpaść na trop Klucza?

źródło opisu: Fabryka Słów, 2010

źródło okładki: http://www.fabryka.pl/ksiazki/spadkobierca-zakonu-...»

Linoskoczek | 2014-03-30
Przeczytana: 30 marca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nastolatek rycerzem.
Na dodatek to młodzian współczesny.
Przenosi się owa chłopaczyna do świata równoległego, innego a zarazem podobnego do naszego. Jest Amster nad morzem, Teutonia, Ruś, Bizancjum. Polski jako takiej nie ma, choć między Teutonią, a Rusią znajduje się jakaś Paradyzja, która jednakże rajem nie jest. O nie. Paradyzję zamieszkują fanatycy religijni, w ogóle wariaci. Dzieci i kobiety rzucają się w czasie wojny na wrogów. Wrogowie w stal zakuci, oni raczej słabo uzbrojeni. To chyba jedyne widoczne pokrewieństwo między Autorem „Spadkobiercy Zakonu” a Dostojewskim i Tołstojem, ten kompleks na tle Polski, którą koniecznie trzeba obsabaczyć. No, chyba, że bralibyśmy jeszcze pod uwagę pewną naiwność bohatera, nieco, ale zaznaczam, nieco przypominającą księcia Myszkina. Bardzo nieco, bo „Spadkobierca Zakonu” to jednak nie „Idiota”.
Główny bohater, ten młokos wikła się w intrygi, trochę bez własnej woli, zmierza do Bizancjum, a to co stanie mu na przeszkodzie, to zostanie...

Z61gn13w | 2011-02-11

Kiedy następna część ?

veterynarka | 2011-10-26

czekam na 3 tom

ChoiYoona | 2011-07-04
Przeczytana: 21 czerwca 2011

Młody chłopak rzec można, że dzieciak o imieniu Jegor. Pewnego dnia, który rozpoczął się dla niego okropnie, za sprawą tajemniczego artefaktu przenosi się do innego świata. Jak okazało się jego marzenia o świecie bez szkoły, nauczycieli i rodziców spełnił się. Trafił on na wyspę i spotkał pewnego Maga i Rycerza, a to spotkanie to tylko początek jego przygody. Musi poświęcić wszystko gdyż jeśli chce wrócić do domu musi stać się wielkim wojownikiem i pokonać zły charakterek. Podczas swojej wędrówki spotyka wiele ciekawych osobistości, które później stają się jego przyjaciółmi ;]

Pierwsza księga tej historii została podzielona przez wydawnictwo na dwa tomy. Bardzo tego nie lubię, ale na szczęście zaopatrzyłam się od razu w 2 tom. Całą historię czyta się dość przyjemnie i jak dla mnie jest ona napisana łatwym językiem i po przeczytaniu niej czuję niedosyt. Jak dobrze wiadomo, każda książka, po której mamy takie odczucia jest warta naszej uwagi.

Jegor jeden z moich ulubionych...

hayzer | 2013-11-24
Przeczytana: 07 listopada 2013

Świetna kontynuacja tomu pierwszego!! Pytanie nasuwa się samo... kiedy Księga druga ??

Lynnka | 2011-12-31
Przeczytana: 30 grudnia 2011

Gdyby główny bohater był o wiele starszy to jeszcze mogłabym zrozumieć niektóre akcje, ale 13-letni dzieciak kreujący się na superbohatera, na dodatek z kompleksem niższości, w którego jak w obrazek jest wpatrzona reszta drużyny - to już lekkie przegięcie pały. Czasem trudno było dociec, czy Jegor alias Ening (alias sir En o.O kurcze, ile on jeszcze będzie miał tych aliasów?!) na pewno ma te 13 lat a nie przypadkiem dwa, trzy razy tyle. Poza tym bohaterowie wydają się być jacyś tacy "płascy", czarno-biali - autor widocznie grupuje ich w dwa obozy: dobrych i tych złych, którym z reguły nic nie ma prawa wyjść:)
Sama akcja czasem ciekawie się rozwija, chociaż w większości da się przewidzieć i jest raczej zlepkiem szczęśliwych zbiegów okoliczności i wynikiem kombinatorskich pomysłów Jegora, rodem "nie z tego świata, co zbyt cysto autor zdaje sie podkreslac.
Książka raczej przeciętna, chociaż pewnie młodsi czytelnicy mogą mieć w tej kwestii inne poglądy.

Józef Śliwiński | 2010-10-22
Przeczytana: 2010 rok

Drugi tom niczym nie zachwyca. Fabuła jest nadal niezwykle przewidywalna i banalna, charaktery płaskie, słownictwo niewyszukane. Jedynym plusem są dość ciekawe rozwiązania, za pomocą których bohater pokonuje kolejne przeszkody. Opowieść nastoletniego miłośnika fantasy o tym jakby wyglądała historia z jego marzeń. Bez wątków erotycznych.

Reddius | 2010-09-24
Przeczytana: lipiec 2010

Bardzo ciekawa przygoda. Osobiście urzekł mnie motyw prostopadłych strumieni czasu. Oprócz tego , do gustu przypadła mi konstrukcja głównej postaci.

Satanistic | 2014-03-18

Kolejny tom wspaniałej opowieści za mną, historia trwa dalej i ponadto stała się bardziej barwna, czekam na III tom którego z pewnością kupię.

Jeti | 2016-03-29
Przeczytana: 20 września 2010