The Kissing Booth

Cykl: The Kissing Booth (tom 1)
Wydawnictwo: Insignis
The Kissing Booth
ew_cia

Bestseller zekranizowany przez NETFLIX Poznajcie się. Rochelle Evans: ładna, popularna dziewczyna, która jeszcze nigdy się nie całowała. Noah Flynn: nieprzewidywalny, atrakcyjny podrywacz. Kiedy Elle postanawia zorganizować na szkolnym festynie budkę z całusami, nie ma pojęcia, że sama w niej usiądzie – ani że swój pierwszy pocałunek przeżyje z aroganckim Noah. Jej życie wywraca się do...

Bestseller zekranizowany przez NETFLIX

Poznajcie się.

Noah Flynn: nieprzewidywalny, atrakcyjny podrywacz.

Kiedy Elle postanawia zorganizować na szkolnym festynie budkę z całusami, nie ma pojęcia, że sama w niej usiądzie – ani że swój pierwszy pocałunek przeżyje z aroganckim Noah. Jej życie wywraca się do góry nogami. Czy ten romans przyniesie Elle happy end czy złamane serce?

Siedemnastoletnia Brytyjka Beth Reekles podbiła serca czytelników historią o pierwszym pocałunku, jego oszałamiających konsekwencjach i odwiecznych zmaganiach głowy z sercem.

źródło opisu: http://www.insignis.pl/ksiazki/the-kissing-booth/

źródło okładki: http://www.insignis.pl/ksiazki/the-kissing-booth/

Magda | 2018-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2018

Tegoroczne lato upływa mi pod znakiem lekkich młodzieżówek prosto z Wattpada. Możecie mnie oceniać, jednak ciężko nie poddać się ich urokowi. Z tego względu, gdy na stronie Insignis zobaczyłam książkę “The Kissing Booth”, na podstawie której niedawno pojawił się film na Netflixie, wiedziałam, że muszę ją przeczytać.

Pierwsza rzecz, którą warto wspomnieć, to grupa wiekowa docelowych czytelników tej książki. Niektóre tytuły młodzieżowe nie mają tak wyraźnie zarysowanej granicy, jednak The Kissing Booth jest zdecydowanie skierowane do osób poniżej dwudziestki. Można przez to wywnioskować, że jako osoba starsza, niestety nie czerpałam z tej lektury takiej przyjemności.

Książka jest dość banalna. Zbudowana na schematycznym związku nastolatków, którzy najpierw działają, a później myślą. Są kłótnie, są nieporozumienia i zdecydowanie cała historia jest dość prosta i przewidywalna. Nie należy też liczyć na zwroty akcji czy rozwój bohaterów. Zdecydowanym plusem tej historii jest fakt, że...

agusia96a | 2018-09-12
Na półkach: E-book, Przeczytane
Przeczytana: 08 września 2018

W bardzo niewielu przypadkach spotkałam się z tym, że film jest lepszy niż książka. Tutaj niestety miałam do czynienia właśnie z takim przypadkiem...
Książka jest dużo nudniejsza niż film, jest napisana prostym językiem, niczym się nie wyróżnia. Głupie dialogi i ciągłe "parskanie śmiechem" i "szturchanie łokciem w bok". Miałam wrażenie, że autorka nie miała do końca pomysłu i pisała co jej przyszło do głowy nie zbierając tego w spójną całość. Bardzo się z nią męczyłam ale całe szczęście nie była długa.
Mogę polecić film, bo po tą powieść nie radzę sięgać.

| 2016-05-05
Na półkach: Przeczytane, E-book, ***1, Maj 2016

Beth miała 17 lat, jak udostępniła tę książkę na wattpadzie. I jako opowiadanie z wattpada czytałabym tę historię z przyjemnością. Jako książka jest ona beznadziejna. Chyba lepiej jakby nigdy nie została wydana.

Główna bohaterka, Elle była strasznie irytująca i niezdecydowana. Sam główny wątek tej książki był beznadziejny i chyba nigdy go nie zrozumiem - po prostu nie lubię takich książek.

Mnóstwo dialogów, które zazwyczaj lubię i wcale się nie dziwię, że tyle ich tu było - przecież to historia z wattpada. Ale w książce tak być nie może. Niewiele opisów, a jeżeli już były to znosiły się do dennych przemyśleń Elle. 'O jejciu, no nie, ja go kocham?! Nie mogę go kochać. To niemożliwe. Co ja teraz zrobię? Muszę to ukrywać przed Lee.'

Totalna paranoja. Nie polecam!

Natalia | 2018-10-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 12 października 2018

Moje wybory książkowe ostatnio kręcą się wokół mało wymagających treści. Tym razem padło na: "The kissing booth" i, to całkiem przypadkowo. Choć film na Netfixie obejrzałam już jakiś czas temu.
Akcja toczy się wśród nastolatków. Elle, Lee i Noah, to oni tutaj grają główne role. Przy czym Elle i Lee, to dwójka najlepszych przyjaciół od kołyski. Nie łączą ich więzy krwi i płeć, ale cała reszta owszem. Rozumieją się bez słów, większość czasu spędzają razem, wiedza o sobie wszystko. Są bardziej jak rodzeństwo niż obcy ludzie. Ich relację można zaliczyć, to dych bardzo rzadkich i wyjątkowych.
Gdzieś między ich przyjaźń wplata się starszy brat Lee, czyli Noah. Którego z Elle łączy całkiem inna relacja niż z jego bratem. Autorka do sprawy ich uczuć podeszła w sposób bardzo luzacki.
To, co sprawia, że warto sięgnąć po tę książkę, to duża dawka humoru, zabawnych dialogów, sytuacji, kłótni... Lektura, która podziałała na mnie odprężająco. Polecam.

Chodząca-Parodia | 2018-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2018

Spotkanie z "The Kissing booth" zaczęło się od filmu. Wiadomo, że jak Netflix coś tworzy, to prędzej czy później wypadałoby się z tym zapoznać. Ekranizacja okazała się lekka, zabawna, niezobowiązująca. Nie powalała, ale na pewno była przyjemna i miło się spędzało czas przed ekranem.
Przeważnie książka jest lepsza od filmu. Czy tak było też tym razem?

Nie jestem przekonana. Na samym początku książki wręcz uderzył we mnie lekki styl autorki. I nie jest to zaleta tej powieści- wszystko jest napisane w aż za bardzo prosty sposób. Przez to dialogi okazywały się słabe i momentami nienaturalne.

Rozmyślania Elle, głównej bohaterki, przyprawiały o ból głowy. To typowe rozumowanie zakochanej nastolatki z wątpliwościami, tyle że o wiele bardziej udramatycznione.

Z kolei ON, Noah Flynn, bad boy, który wiecznie "chichocze". Ukazanie tej postaci jako obiektu westchnień jest jak dla mnie nieco szkodliwe. On nie jest opiekuńczy, lecz zaborczy, co nie jest zdrowe dla jego wybranki, ale ona...

Crimelpoint | 2018-07-19
Przeczytana: 18 lipca 2018

Zaczęło się słabo. Jak takie typowe wattpadowskie opowiadanie. Było tak mniej więcej do 50 strony. Na szczęście potem było o wiele lepiej. Po tych 50 stronach totalnie przepadłam do tej historii. Książka miała klimat takiej cukierkowej historii, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Ale potem znów coś się popsuło. Mniej więcej po 150 stronach Noah zaczął mnie strasznie wkurzać. W stosunku do bohaterki był nadopiekuńczy, ale w taki zaborczy sposób. Zabraniał innym umawiać się z Elle. Potrafił pobić każdego, kto powie o niej jakiś sprośny żart. Był władczy i momentami chciał kontrolować bohaterkę niby z troski o nią. Jednak robił to w taki negatywny sposób. Jedyny plus był taki, że Elle to widziała. Nie była taką naiwną dziewczyną, która była zaślepiona miłością. Potrafiła się przeciwstawić Noahowi. To mi się podobało, bo nawet jeśli bohater mnie wkurzał, to przynajmniej rekompensowała to bohaterka.

Nie jest to nie wiadomo jak dobra...

Truskaweczka | 2018-10-14

Postanowiłam, że i tym razem postawię na książkę, a film obejrzę później. Obawiam się, że okazał się to nienajlepszy pomysł aczkolwiek słuchając opinii o ekranizacji śmiem sądzić, że najlepiej było wcale nie poznawać tej historii. To była maskara.

Elle i Lee to przyjaciele od niepamiętnych czasów. Robią wszystko razem, myślą o tym samym, razem chorują i obchodzą razem urodziny. Już teraz brzmi tandetnie i słabo. Ona się przy nim nawet przebiera i wyznają sobie na okrągło braterską miłość. Nie potrafią się na siebie gniewać i nie mają przed sobą żadnych tajemnic. Aż do momentu, kiedy Elle zaczyna spotykać się z Noah, bratem swojego najlepszego przyjaciela. I oczywiście tutaj standard: on najprzystojnieszy w szkole, popularny, ciemny charakter, który lubi bójki. Maskara razy dwa, bardziej oryginalnie się nie dało, prawda? Spotykają się w tajemnicy, ale to nawet nie było by takie złe gdyby nie fakt, w jaki sposób zachowuje się ten "zbuntowany chłopak". Nagle jest słodki,...

Dominika | 2018-08-09
Przeczytana: 08 sierpnia 2018

O The Kissing Booth zaczęło się robić głośno jakiś czas temu na bookstagramie i pomimo mieszanych recenzji, bardzo chciałam tą książkę przeczytać, a to dzięki filmowi, który obejrzałam na Netflixie jakiś czas temu. Nie oczekiwałam wiele, to miała być przyjemna i niezbyt wymagająca lektura, takie idealne czytadło na wakacje, a że miałam ochotę na coś młodzieżowego, debiut Beth Reekles wydawał się być idealnym wyborem. Spokojnie, tylko wydawał i szybkie czytanie tej książki, to chyba jedyny plus, który mogę jej dać.

Elle, to typowa nastolatka, który uczy się w amerykańskim liceum, która ma zwyczajne problemy dziewczyn w jej wieku i niezbyt dużo zmartwień na głowie. Jej najlepszym przyjacielem jest Lee; wychowywali się razem i śmiało można powiedzieć, że w niektórych momentach zachowują się jak bliźniacy.

Mamy też Flynna, typowego niegrzecznego chłopca, jeżdżącego na motorze i bijącego się z kim popadnie z całkowicie głupich powodów. To on jest obiektem westchnień Rochelle, ale...

Kiedy dotarły do mnie wiadomości o premierze książki The Kissing Booth w Polsce pierwszym, co zrobiłam było pooglądanie filmu. Nigdy tak nie robię, więc sama nie wiem, co mnie napadło. Rzadko kiedy lubię poznawać jedną historię dwukrotnie, nawet, jeśli odrobinę się różni przez ekranizację. Ostatnio mam ochotę na lżejsze opowieści, dlatego zdecydowałam się, że mimo znajomości filmu i tak książkę przeczytam. Jest to coś, co naprawdę potrafi poprawić humor.

Rochelle jest jedną z najładniejszych i najpopularniejszych dziewczyn w szkole, czego jednak nie dostrzega. Żaden chłopak nie zaprosił jej na randkę, a cały wolny czas spędza ze swoim najlepszym przyjacielem, Lee. Ich rodzice przyjaźnili się od zawsze, więc wychowywali się razem. Zawsze gdzieś krążył obok starszy brat Lee, Noah, w którym Elle potajemnie się podkochiwała. Starszy od niej, często biorący udział w bójkach, zdawał się nie zwracać na nią żadnej uwagi. Kiedy dziewczyna razem z przyjacielem na szkolnym festynie...

emczytelnik | 2018-07-02
Przeczytana: 30 czerwca 2018

"The kissing booth" to książka młodzieżowa, która szturmem zaczęła pojawiać się na bookstagramie. Pomyślałam, że nie będę gorsza i sama ją przeczytam a dzięki uprzejmości wydawnictwa Insignis, miałam okazje przeczytać powieść przedpremierowo!

Zastanawiacie się jakie są moje odczucia? Wiecie byłam wyposzczona w tym gatunku i muszę Wam powiedzieć, że książkę bardzo szybko się czytało, autorka miała ciekawy styl, który był prosty i idealnie wpasował się w parametry książek młodzieżowych. Wszystko toczyło się wokół tego "pierwszego pocałunku". Sama doskonale pamiętam jak przeżywałam taką małą popierdułkę, więc rozumiem ideę tej książki. Akcja płyneła fajnie - było kilka gorszych momentów, czasem autorka wydaje mi się powtarzała zamysł poprzedniej sceny, przez co miało się wrażenie, że czyta się to samo. Drugim mankamentem tej książki jest zdecydowanie kreacja bohaterów. Byli tak bardzo przerysowani, że ciężko czasem ich głupstwa sie czytało. Na pierwszy plan oczywiście wychodzi...