Odrobina blasku

Tłumaczenie: Edyta Świerczyńska
Cykl: Glitter and Sparkle (tom 2)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Shine and Shimmer
młodzież, miłość. wakacje
aleqsia

Kolejny tom serii pełnej blasku! Po skończeniu szkoły średniej Riley przeżywa lekki kryzys tożsamości. Kiedyś była najpopularniejszą uczennicą i główną cheerleaderką, a teraz jest… właśnie, kim? Brak planów na najbliższą przyszłość trochę ją przeraża. Dziewczyna postanawia jednak korzystać z pogody i cieszyć się wakacjami, które spędza u swojej ciotki. Zwłaszcza że w oko wpadł jej Zeke,...

Kolejny tom serii pełnej blasku!

Dziewczyna postanawia jednak korzystać z pogody i cieszyć się wakacjami, które spędza u swojej ciotki. Zwłaszcza że w oko wpadł jej Zeke, przystojny artysta, który ma swój własny stragan na letnim targu. Aby mu się przypodobać, kłamie, że też ma zdolności manualne. Podobno jest niesamowita w wytwarzaniu mydła!

Czy Riley zdąży z nauką nowej umiejętności, aby wystawić się na stoisku obok Zeke’a? Może uda jej się przekonać chłopaka, że robi to całe życie. Przecież takie drobne kłamstwo, nie powinno zaszkodzić ich relacji. Prawda?

źródło opisu: Kobiece

źródło okładki: Kobiece

Ssylwia | 2019-08-13
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 11 lipca 2019

Książka nie zaskoczyła mnie niczym nowym. Tym razem poznajemy miłosne przygody Riley - przyjaciółki Lauren. Dziewczyna wyjeżdża na całe lato do swojej ciotki. Na jarmarku zauważa niezwykle przystojnego chłopaka. Zeke jest malarzem, prawdziwym artystą, co pociąga Riley. W tym samym dniu i tym samym miejscu poznaje Linusa. Chłopaka z sąsiedztwa, przeciętnego, ale tajemniczego. Riley robi wszystko, aby Zeke ją dostrzegł. Dochodzi do tego, że zaczyna wyrabiać mydło, aby mu zaimponować. Prosi o pomoc przyjaciółkę, bo Lauren uwielbia robić takie rzeczy, jej to nie interesuje. Jest zmotywowana, dlatego ciągnie to niewinne kłamstwo.
Każdego dnia towarzyszy jej Linus, którego próbuje rozgryźć. Stają się dobrymi przyjaciółmi, a Riley przeżywa swoje miłosne zawirowania. Którego chłopaka wybrać? Co się stanie, kiedy lato się skończy, a oni rozjadą się na studia?
Łatwo przewidzieć, że powieść czytało się bardzo miło i szybko. Lekka, z wątkiem miłosnym w roli głównej, typowo wakacyjna i...

Pierwszy tom całkiem mi się podobał. Dlatego wiedziałam, że przeczytam również drugą część.
Po zapoznaniu się z jej treścią stwierdzam, że seria ta jest dobra. Nie jakaś wybitna, nie niesamowita, ale po prostu dobra. Fajna. Przyjemna.
Idealna na lato,zwłaszcza że akcja dzieje się właśnie w wakacje.
Zanim przeczytałam pierwszy tom, myślałam, że będę się męczyć z cukierkową, słodką książką, aż ZA słodką.
Ale się myliłam.
Seria nie jest w ogóle przesłodzona. I chociaż drugi tom skończył się podobnie do pierwszego, taką radosną sceną, jakoś zbytnio to nie przeszkadza. Może nawet dodaje książce niepowtarzalnego uroku.
I, szczerze mówiąc, jestem ciekawa, czy trzecia część również tak się zakończy.
Wielki plus zyskał Linus, za swój charakter i za to, że był zupełnie inny niż wszyscy ci książkowi chłopcy.
Więc mimo tego, że pozycja ma parę minusów, takich jak to, że na początku nie mogłam się wciągnąć, albo że Riley bardzo długo nie dostrzegała, jaki Linus jest fajny, myślę, że...

Crimelpoint | 2019-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2019

W ogóle nie mogłam wciągnąć się w tę książkę. Przy poprzedniej części chociaż nie miałam tego problemu. Tutaj niestety, ale nie znalazłam nic, co by mnie zadowoliło.

Cała fabuła skupia się na trojkącie miłosnym, który jest tak wymuszony, że w ogóle nie pasuje do tej historii. Całość jest przewidywalna, aczkolwiek wciąż czytało się to szybko.

Książka jest na pewno dobra dla młodszych czytelników. Mnie ona już nie zachwyciła.

Oliebook | 2019-03-28
Przeczytana: listopad 2018

Pierwszy tom bardzo przypad mi do gustu i inaczej nie było również z 2 częścią. Obie książki są bardzo lekką lekturą. Szczerze mówiąc odkąd w czerwcu przeczytałam ,,Odrobinę brokatu" wiedzialam że na pewno na mojej półcę muszą znaleść się wszystkie inne części. Uważam, że ta seria jest idealna na trudny szkolny czas. Jest to taka przyjemna odskocznia od ciężkich lektur w szkole. Mówilam, że chcę porównać obie części więc teraz nie zostalo mi nic innego jak to zrobić. Obie są naprawdę fajne i w pewnym sensie podobne. Po przeczytaniu mimo wszystko stwierdzam że druga część podobała mi się bardziej a już wam powiem dlaczego. Druga część jest częścią nieco mniej cukierkową. Jak dla mnie pierwsza część była bardziej przewidywalna niż ta druga. I właśnie możliwe, że dlatego bardziej spodobala mi się ta druga część.

Natalia | 2019-02-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki, 2019
Przeczytana: 07 lutego 2019

Drugi tom należący do serii Glitter and Sparkle jest utrzymany w tym samym klimacie, co poprzedni.
Główną bohaterką tym razem jest Riley, cheerleaderka, którą w poprzedniej części wydawała mi się, że jest rezolutną dziewczyną, a tu taka niespodzianka. Jest ona dobrą osobą, ale strasznie niepewną siebie, ciągle szuka swojego miejsca i miłości, którą zna tylko z książek. Pragnie niegrzecznego chłopca, który wprowadzi w jej życie trochę chaosu. Niespodziewanie niepozorny Linus, dobry, szczery i pomocny, staje się powodem, dla,którego jej serce zaczyna szybciej bić.
Książka, która nie należy do tych wymagających. Właściwie, to lektura na jeden wieczór, ale jest w niej coś kojącego,co sprawia, że człowiek się uśmiecha.

ZaczytanaMajka | 2019-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2019

Riley spotkaliśmy już w pierwszym tomie i była najlepszą przyjaciółką Lauren. Teraz, gdy bohaterka wyjechała do cioci poznała Zeke'a i on nie był tak zwyczajną definicją chłopaka, z którymi wcześniej się umawiała na randki. Czy pochwalam kłamstwo w dobrej wierze? Oczywiście, że nie i ta historia temu dowodzi, że nawet malutkie kłamstwo jest w stanie wybić się głęboko i sprowadzić na nas katastrofę, gdy najmniej się tego spodziewamy. Wiadomo, że takie nastoletnie zachowanie można tłumaczyć głupim sercem, chęcią zaimponowania, ale czy nie lepiej byłoby zacząć inaczej. Jednak jak wiadomo często gęsto człowiek uczy się na własnych błędach. Riley miała wokoło siebie dobre dusze, które jej pomagały i doradzały w sprawach dla niej ważnych.

---> WIĘCEJ: https://majkabloguje.blogspot.com/2019/01/kolejny-tom-serii-recenzja-ksiazki-398.html

knigoholiczka | 2019-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2019

Z "Odrobiną brokatu" mam same dobre wspomnienia. To z tą książką spędziłam krótki wypad nad morze, towarzyszyła mi na plaży. Z niecierpliwością oczekiwałam na kontynuację serii, na kolejną historię miłosną.
Bohaterką "Odrobiny blasku" jest Riiley, dziewczyna, która ukończyła szkołę średnią. Swoje długie wakacje spędza u cioci. Tak jak Lauren w poprzedniej książce, tak i ona ma kłopoty miłosne. To dla nowo poznanego Zeke'a decyduje na małe kłamstewko...Otóż by lepiej poznać chłopaka ma zamiar sprzedawać własnoręcznie robione mydło. Ma tylko jeden problem. właściwie mały, malutki kłopocik: ona nigdy nie się tym nie zajmowała! Czy to się uda i Riley go zdobędzie?
Recenzowana przeze mnie książka to bardzo dobrze i ciekawie napisana powieść dla młodzieży. Lecz nie tylko, również i dorośli z powodzeniem mogą po nią sięgnąć. Przeczytamy między innymi o przyjaźni, o miłości. Jak to się skończy? Czy Riley będzie szczęśliwa z Zeke'em, czy uda się jej przyjaźń z niepozornym, jak mówi,...

Dziewczynka87 | 2019-01-08

Lekkie i przyjwmne....

gosia | 2019-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2019

Och jakie to było słodko romantyczne :) Książka super-przecudowny lekki romans.
Odrobina blasku to druga cześć serii,,Glitter and Sparkle,,
Tak samo jak pierwsza część ,,Odrobina blasku,, jest mega romanyczna,chwilami zabawna i absolutnie niewinna..
Nie znajdziecie tutaj ani jednej sceny pikantnej-ale miedzy bohaterami jest taka chemia że wszystko ona wynagradza :) Polecam szczególnie romantyczkom :)

A o czym jest?
O Raily -przyjaciółce Lauren (z pierwszej częśći)- która wyjeżdża na wakacje do swej ciotki i tam ma zamiar poderwać przystojnego bad boya- Zeka ..a żeby jej się to udało dziewczyna jest w stanie zrobić naprawdę wiele..na przyład... wytwarzać mydło :)
Na jej drodze staje rownież przystojny Linus-miły chłopak ,który uwielbia nauki ścisłe,spędza wakacje pomagając młodym chemikom w szkole,oraz pracując w sklepie z grami.. to z nim Railey zaprzyjaźnia się...dziewczyna staje przed trudnym wyborem...Niegrzeczny,zwiastujący same problemy Zake- ciacho o którym marzyła? Czy...

Victoria | 2018-12-03
Przeczytana: 16 listopada 2018

Riley skończyła szkołę średnią i wyjeżdża na wakacje do ciotki. Na miejscu wpada jej w oko pewien malarz, a żeby zrobić na nim dobre wrażenie, dziewczyna kłamie, że zajmuje się DIY i robi... mydło. W tym samym czasie na drodze Riley pojawia się również pewien uroczy chłopak z sąsiedztwa, który na pierwszy rzut oka wygląda na typowego geeka. Przed którym z nich nastolatka postanowi otworzyć serce?

Historia Lauren i Harrisona w "Odrobinie brokatu" bardzo mi się podobała, mimo swojej prostoty, więc z niecierpliwością oczekiwałam drugiego tomu serii. Fabuły są ze sobą powiązane, ale nie bezpośrednio, ponieważ każda część opowiada o innej parze bohaterów, ale z jednej grupy przyjaciół. Ostatnio jest to dosyć popularny zabieg stosowany przez autorów, a ja to bardzo lubię.

Riley już w pierwszej części nie przypadła mi do gustu, ale miałam nadzieję, że tym razem poznam ją z innej strony. Niestety już od samego początku widać, że jest to ta sama, płytka Riley, której nie byłam w stanie...