The Kissing Booth

Okładka książki The Kissing Booth Beth Reekles
Okładka książki The Kissing Booth
Beth Reekles Wydawnictwo: Insignis Cykl: The Kissing Booth (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
The Kissing Booth (tom 1)
The Kissing Booth
Insignis
2018-07-07
2018-07-07
2012-12-13

Chyba najsłabsza młodzieżówka jaką czytałam.
Skusiłam się że względu na miano bestsellera i popularność filmu, ale teraz już wiem, że należy do tego podchodzić z dystansem. I o ile ekranizacja jak najbardziej w porządku - typowa komedia młodzieżowa, o tyle książka - nijaka. Płytkie dialogi i płascy bohaterowie. Jeszcze ta pierwsza cześć serii OK, ale im dalej tym gorzej.

Chyba najsłabsza młodzieżówka jaką czytałam.

Idealna pozycja młodzieżowa o pierwszej miłości, która nie zawsze jest tą poznaną gdzieś przypadkiem. Evans zna Noah od urodzenia a mimo to dopiero w szkole średniej zaczyna żywić do niego uczucia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Co to było??? Jeśli chcecie to przeczytać to zamiast tego przejdźcie się na spacer albo idźcie pobiegać czy coś...

Przyjemna, czyta się z wielkim uśmiechem na ustach:)

Przyjemna, czyta się z wielkim uśmiechem na ustach:)

3,5/5✨
Bardziej podobał mi się film od książki. Sorry not sorry, ale Elle jest tutaj strasznie irytująca. Relacja Elle i Rachel tutaj na plus. A Noah jest tutaj strasznie słodki ❤️

3,5/5✨

Od czego by tu zacząć... Może od tego, że tak książka to było jedno wielkie rozczarowanie i porażka. Liczyłam na jakiś fajny i przyjemny romans, a dostałam nudne flaki z olejem. Zdecydowanie nie sięgnę po kolejne części, nie ma mowy. Seria liczy łącznie trzy tomy i dwa dodatki, ale ja podziękuje.

Jeśli chodzi o filmy, które zostały nakręcone na podstawie książek, to pierwszy film uwielbiam pod niebiosa (dwa kolejne filmy były już słabsze, ale to inny temat),więc nie potrafię zrozumieć jak z takiej kijowej książki zrobili tak genialny film. Serdeczne gratulacje dla reżysera, wykazał się, bo książka to jakiś dramat. Niektóre sceny w filmie były dużo lepsze i ciekawsze niż w książce, a to się chyba nie zdarza.

Dobra, to teraz czas wyjaśnić co mi w tej książce tak nie leży. Jak już mówiłam, książka była po prostu nudna. Ja wiem, że w większości takich romansów nie wiele się dzieje, ale tej książki mi się po prostu nie chciało czytać i wierzcie mi strasznie długo się z nią męczyłam i jaka była radość kiedy w końcu dotrwałam do końca. Mówiąc szczerze, kiedy czytałam tą książkę miałam wrażenie, że czytam tanie opowiadanie z wattpada, taki klimat dla mnie miała ta powieść. Jak się potem dowiedziałam, książka rzeczywiście jest z wattpada, co wszystko wyjaśnia. Nie żebym miała uprzedzenia do wattpadowej twórczości, ale czytując tą książkę po prostu czułam, że nie ma ona zbyt wysokiego poziomu. Wydarzenia wydawały się takie nijakie, błahe, a dialogi płytkie. Nie no, jakaś porażka to była. Nie mam nic więcej do dodania.

Jeśli chodzi o filmy, które zostały nakręcone na podstawie książek, to...

Najlepsza z serii

Najlepsza z serii

Nic specjalnego.
Lekka, szybko się czyta.
Nie robi wrażenia, nie zostaje w pamięci na długo i raczej nie wróci się do niej po latach.
Czuć, że pisana przez nastolatkę a to nadaje jej nieco uroku i może przez to zyskała taki dobry odbiór wśród młodzieży. Znacznie bardziej wiarygodny jest tekst gdy piszę go nastolatka dla nastolatek niż gdy jakaś dorosła osoba próbuje na siłę posługiwać się językiem młodzieżowym. Wtedy znacznie ciężej to strawić.

Nic specjalnego.
Lekka, szybko się czyta.

ja serio świadomie poprosiłam mamę żeby mi ją kupiła
boże jaka ja byłam głupia

ja serio świadomie poprosiłam mamę żeby mi ją kupiła
boże jaka ja byłam głupia

Książka jest ogólnie dobra, ale nie należy do moich ulubionych. Jest zabawna i lekko się ją czyta. Początkowo denerwowały mnie niektóre wątki. Po przeczytaniu książki oglądałam film i powiem, że różnią się trochę od siebie. Książka jest fajna, ale to chyba nieliczny przypadek gdy bardziej podobał mi się film.

Beth Reekles The Kissing Booth Zobacz więcej