Za kółkiem przez Stany

Okładka książki Za kółkiem przez Stany Beth Reekles
Okładka książki Za kółkiem przez Stany
Beth Reekles Wydawnictwo: Insignis Cykl: The Kissing Booth (tom 2.5) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
The Kissing Booth (tom 2.5)
The Kissing Booth: Road Trip!
Insignis
2021-04-14
2021-04-14
2020-02-20
Patrycja Zarawska

Na półkach: , , , , , , ,

Mocno średnia. Właściwie nudna i przeciętna.

Mocno średnia. Właściwie nudna i przeciętna.

Tom 2.5 serii „The Kissing Booth” to najgorsza część tego cyklu. Jest to opowiadanie, którego akcja dzieje się w… samochodzie. Co prawda, nie ciągle, ale przez większą część. Fabuła nie jest zbyt ciekawa, choć na początku tak się zapowiadała, lecz są nawet dobre momenty. Ten tom nie wnosi nic nowego do akcji całej serii i przy czytaniu tego opowiadania mam wrażenie jakby autorka miała plan na napisanie jakiejś historii, ale z każdym kolejnym napisanym słowem traciła zapał, co dla mnie widać w samym zakończeniu, które według mnie jest ucięte. Jednak są też dobre strony tego opowiadania, nie myślcie, że jest tragiczne. Napisane jest prostym, a zarazem ciekawym językiem jak cała seria, więc całość czyta się szybko i dobrze, mimo fabuły, Do tego jest to historia, której nie zobaczycie w filmach, dlatego jeśli ktoś jest wielkim fanem Elle i Lee, bo to na nich skupia się opowiadanie, to może mu się to spodobać. Mnie nie urzekło, ale też nie czuję, że męczyłem się mocno przy czytaniu,

Więcej recenzji znajdziecie na Instagramie @chomiczkowe.recenzje oraz na blogu chomiczkowerecenzje.blogspot

Zbędna książka, która nic nie wnosi do fabuły a zarazem mogłaby być krótsza o połowę i stanowić początek trzeciej części.

Przedostatnia z 5 książek z serii dla młodzieży The Kissing Both. Tym razem przygody dotyczą głównie Elle Evans i Lee Flynna. Mieli oni początkowo podczas ferii letnich lecieć do Bostonu, by móc się spotkać z Noah - chłopakiem Elle i bratem Lee. Jednak ostatecznie, postanowili ruszyć z Kalifornii do Bostonu samochodem by móc przeżyć przygodę życia. Choć podróż w jedną stronę zajmuje im kilka dni, postanawiają wykorzystać tę podróż na maksa. Zobaczyć to co się da po drodze i przeżyć niezapomniane chwile. Przede wszystkim jednak Elle i Lee mogą się sobą w końcu nacieszyć. Dwójka najlepszych przyjaciół i podróż życia ;) czego chcieć więcej? ;) mają po drodze mnóstwo przygód i niezapomnianych wrażeń. Gdy wreszcie docierają na miejsce, Noah jest wniebowzięty, że ma wreszcie swoją dziewczynę tuż obok siebie. Wraz ze swoją przyjaciółką Amandą, pokazuje dziewczynie i bratu Boston, okoliczne knajpy, zapoznaje ich ze swoimi znajomymi. Gdy Lee wyjeżdża na kilka dni, by spotkać się że swoją dziewczyną Rachel, Elle i Noah wreszcie mogą spędzić czas tylko sam na sam ;) dowiadujemy się o kolejnych ich wspólnych chwilach i o miłości, jaką siebie wzajemnie dużą, mimo dzielącej ich odległości. Pokonali wszelkie problemy i teraz są w końcu bardzo szczęśliwi ;) 😍 tak naprawdę to zazdroszczę Lee i Elle tej podróży autem przez Stany ;) taka spontaniczna podróż, dzięki której mogą przeżyć wspaniałe przygody i poznać kawałek kraju ;) oczywiście w filmie ta sytuacja jest przedstawiona zupełnie inaczej, co powoduje, że książka jest jeszcze bardziej interesująca i można poznać znacznie więcej szczegółów ;) chciałabym też kiedyś móc przeżyć taką podróż życia, choć chyba nie będzie mi już dane ;) niemniej jednak do tej pozycji też Was gorąco zachęcam ;) jest króciutka, maksymalnie godzinka czytania ;) i przede wszystkim idealna na trwające jeszcze lato 🌴☀ zatem polecam Wam gorąco i jak w przypadku całej serii, wystawiam ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów bo uwielbiam tę serię książek jak i filmy 😍

Moja opinia na: https://takieksiazki.blogspot.com/2021/06/beth-reekles-kissing-booth-za-kokiem.html

To jest już czwarta książka autorstwa Beth Reekles pod tytułem „The Kissing Booth: za kółkiem przez stany”. Nowelka ta opowiada już kolejny raz historię Elle Evans oraz Lee Flynna. Książka opisuje jak główni bohaterowie postanawiają wyruszyć przez cały kraj na Wschodnie Wybrzeże. Czy Elle i brat Lee- Noah dojdą do porozumienia? Czy Lee i Elle dojadą szczęśliwie do Bostonu? Czy najmłodszy z Flynnów będzie z Evansówną do końca ferii wiosennych? Czy Elle wytrzyma z zazdrości o Noah? Tego dowiedzie się czytając tą książkę.
Nie mogłam doczekać się kiedy będę mogła zapoznać się z dalszą historią Elle, Lee oraz Noah. Co prawda jest to moim zdaniem krótka nowelka, ale naprawdę cieszę się, że w końcu doczekałam się choć urywka tego co dzieje się z głównymi bohaterami. Trzeba też wspomnieć, że książka ta została wyłącznie napisana na Światowy Dzień Książki 2020. Bardzo podobała mi się ta publikacja. Przeczytałam ją bardzo szybko. Tak naprawdę pochłonęłam ją wciągu kilku godzin. W sumie nie ma się co dziwić skoro książka ma 103 strony. Ale polecam przeczytać ją każdemu. I nie jest to ważne czy jesteś osobą dorosłą czy nastolatkiem. Przeczytaj ją. Bo naprawdę warto.

Nie ukrywam, że filmy chyba nieco bardziej przypadły mi do gustu jeśli chodzi o serię The Kissing Booth, jednak jakoś sobie nie potrafię odmówić, gdy wychodzą kolejne części czy nowelki i tym drugim jest właśnie „Za kółkiem przez Stany” - to opowiadanie o tym jak Elle i Lee wybierają się kabrioletem do Noah, który jest na Harvardzie i Rachel, która jest w okolicy.

Mamy okazję śledzić ich przygodę, co było w sumie dosyć interesujące – autorka w miarę szczegółowo opisuje miejsca, w których się zatrzymują i tworzy im całkiem niezłe wspomnienia. Nie zabrakło tu również humoru sytuacyjnego, dosyć subtelnego swoją drogą. Autorka ma przyjemne pióro, równie niewymagające, jak język, którym się posługuje. Czytało mi się dosyć przyjemnie, była ciekawym urozmaiceniem głównej historii, jednak… Nie ukrywam, że choć sporo się działo, to trochę mnie nudziła i raczej nie była niezbędna. Okładka jest dosyć ładna i przyjemna dla oka, pasuje dla reszty serii.

Reasumując „The Kissing Booth. Za kółkiem przez Stany” to przyjemna lektura, nawet momentami zabawna, no i tu się pojawia „ale”… Nie ukrywam, że nie jest to niezbędna książka czy może bardziej opowiadanie i nic nie wnosi do głównej historii – jest też trochę nudnawa, mimo że działo się dosyć sporo. To nieco podobna sytuacja, jak w przypadku „Domek przy plaży” i myślę, że spokojnie można było je umieścić w książkach z główną historią. Jak już wspominałam - czytało mi się naprawdę przyjemnie – to fajny przerywnik między czymś bardziej wymagającym, lekka nowelka, która raczej zbyt długo w pamięci nie zostanie, no i nic konkretnego nie wprowadza. Nie będę jej polecać, bo stawiam na pełną szczerość i przyznam, że chyba bym jej nie kupiła.

Pozdrawiam, Sara ❤

...

Książka pt.: „TheKissing Booth 2 Na odległość” dość mi się podobała, dlatego jak usłyszałam, że została opowiadanie z Elle i Noahem, z chęcią po nią sięgnęłam. Jak wrażenia? Podobne do poprzedniej, jednak po kolei.

Elle i Noah nadal są razem, a jednocześnie mieszkają daleko od siebie. Dziewczyna właśnie ma wakacje, dlatego wraz z Lee, swoim przyjacielem, wyruszają w podróż samochodem przez stany, aby dotrzeć do Noaha i wspólnie spędzić czas. Jednak najpierw muszą pokonać wiele kilometrów, a po drodze przeżywają wiele. Co się stanie? Czy dotrą do celu?

Książka jest bardzo cieniutka i to według mnie jej minus. Ma tylko troszkę ponad 100 stron, co sprawiło, że jeszcze dobrze się historia nie rozkręciła, a już dochodziłam do jej końca. Jednak wolę dłuższe pozycje, co nie zmienia faktu, że czytało się ją szybko i była dość ciekawa. Z przyjemnością wróciłam do znanych mi już bohaterów i spędziłam z nimi czas.

Bohaterowie pozostali ciekawi, mający wady i zalety. Nie zauważyłam w nich wielkich zmian.

„The Kissing Booth. Za kółkiem przez Stany” to książka, po którą warto sięgnąć, jeśli czytaliśmy książkę pt.: „The Kissing Booth 2 Na odległość”. Polecam na leniwe popołudnie, w które nie mamy za dużo czasu na czytanie.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2021/05/wydawnictwo-insignis-ksiazka-pt-kissing.html

Podobają mi się losy bohaterów jak i sami bohaterowie. Jednak moim zdaniem to opowiadanie mogło znaleźć się w książce. Za szybko się to czyta (2/3h) i czuje się po prostu niedosyt. Jednak czytając to opowiadanko aż sama miałam ochotę pojechać na taką wycieczkę.

6/10

6/10