Ten ostatni raz

Okładka książki Ten ostatni raz Beth Reekles
Okładka książki Ten ostatni raz
Beth Reekles Wydawnictwo: Insignis Cykl: The Kissing Booth (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
The Kissing Booth (tom 3)
The Kissing Booth 3 One Last Time
Insignis
2021-08-11
2021-08-11
Patrycja Zarawska

Po naprawdę dobrej pierwszej części i nieco słabszej drugiej postanowiłam, że dokończę czytać serię Kissing booth. Niestety czekał mnie bardzo duży zawód. Książka była nudna, o niczym. Autorka nie potrafiła stworzyć atmosfery pomiędzy bohaterami, a samej książki nie dało się przeczytać, mimo że była bardzo krótka. Mam wrażenie, że ta książka i ta historia zostały stworzone na siłę, jakby wydawca stał nad Beth i nakazywał jej stworzenie czegoś w dwa lub trzy dni. Jest to przykre, bo pierwsza i druga część były bestsellerami, a trzecia odsłona zasługuje na to, by nigdy nie ujrzała światła dziennego.

Lato czas wspaniałej zabawy i beztroski. Dla Elle nie do końca. Wiadomość o przyjęciu na uniwersytet, na który nawet nie śmiała marzyć, że zostanie przyjęta, zmusza ją do podjęcia niełatwej decyzji. Ma niewiele czasu, aby zdecydować czy wybrać Harvard i być blisko miłości swojego życia - Noaha, czy zrobić tak jak miała w planach do tej pory, czyli studiować wraz z przyjacielem Lee w Berkeley. Od jej decyzji wiele zależy. Jednak lato to nie tylko podjęcie tej ważnej decyzji. Elle i Lee listę szalonych rzeczy, jakie kiedyś zamierzali wspólnie zrobić. Pora tego dokonać. Czy się uda? Jaką decyzję podejmie Elle? Jak zareagują na nią Noah i Lee?

Historia nawet ciekawa, dość wciągająca. Nie znajdziemy w niej wielkich emocji, nie pozostanie z nami na wiele tygodni, a jednocześnie doskonale nada się na leniwe popołudnie, kiedy mamy ochotę się po prostu się odprężyć z książką.

Elle jest ciekawą bohaterką, przed którą niełatwe decyzje. Ma plany, marzenia i problemy, jak wielu ludzi w jej wieku, jednak ma obok siebie ludzi, dzięki którym wszystko jest łatwiejsze. Jest bohaterką dającą się lubić.

Książkę czyta się dość szybko, to pozycja na jedno popołudnie. Ze swojej strony polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/07/WydawnictwoInsignisTen%20ostatni%20raz.html

Kontynuacja przygód. Jak dla mnie najdojrzalsza , widać że autorka rosła razem ze swoimi bohaterami. Ciekawe zakończenie, bez przesłodzenia. Podoba mi się, że nie do końca cukierkowe.

Życie Elle jest pełne dylematów. Kocha obu braci Flynnów i żadnego z nich nie chce stracić. Ale przyszedł czas, kiedy musi zdecydować, z którym z nich wybierze się na studia - z Lee na uczenię, o której marzyli od dziecka, czy z Noah na prestiżowy Harvard. Ma zaledwie kilka dni na podjęcie tej decyzji.
Tymczasem Flynowie postanawiają sprzedać domek przy plaży. Noah, Lee i Ellie są tym rozczarowani i chcą spędzić w nim jak najwięcej czasu podczas tegorocznych wakacji. To właśnie tam Elle i Lee znajdują listę z dzieciństwa pełną szalonych rzeczy, które planowali zrobić przed pójściem na studia. Dzięki nim Elle zamierza przeżyć wyjątkowe lato zanim wszystko się zmieni.
Uwielbiam tą trójkę! I chociaż uważam, że wersje książkowe są lepsze, to niesamowicie cieszę się, że zostały one zekranizowane i tym łatwiej jest mi sobie wyobrażać bohaterów i jeszcze bardziej z nimi zżyć...

Dlaczego to już koniec? Nie chcę jeszcze żegnać się z bohaterami. Szczególnie nie w ten sposób. Jestem rozczarowana zakończeniem. Nie zgadzam się na to. Jest takie nijakie. I to po tym jak autorka rozstrzaskała moje serce na milion drobnych kawałeczków. Wszyscy, którzy śledzili losy Elle i Noaha mogą poczuć się rozczarowani i uważam, że zasługujemy na więcej, na bardziej emocjonujące zakończenie i bardziej efektywne... No ale cóż, nie chciałabym Was tym zniechęcać, bo cała historia oczywiście była cudowna, tak jak jej "poprzedniczki" i cudownie się bawiłam podczas czytania. Z pewnością wrócę do tej serii jeszcze nie raz.

Tymczasem Flynowie postanawiają sprzedać domek przy plaży. Noah, Lee i...

Od samego początku pokochałam tą serię ale na tej części płakałam najbardziej… myślałam ze zakończy się trochę inaczej ale cóż przynajmniej był element zaskoczenia.
Pełna recenzja na moim instagramie @niekoniecznienaukowo

Pełna recenzja na moim instagramie @niekoniecznienaukowo

Dylematy młodości.

Seria "The Kissing Booth" porwała za sobą całe rzesze czytelników, czego najlepszym dowodem jest fakt jej netflixowej ekranizacji - coś, co się nie podoba, nie trafia raczej na ekrany (duże lub małe). "Ten ostatni raz" to ostatnia część serii o perypetiach Elle, która będzie musiała dokonać arcyważnego wyboru między miłością, a przyjaźnią.

Jest sam środek upojnego lata, a Elle musi zrewidować swoje plany. Właśnie otrzymała wiadomość, że została przyjęta na uniwersytet, o którym dotychczas mogła tylko marzyć. Ma tylko kilka dni na podjęcie ważnej decyzji: czy wybrać Harvard, by być blisko studiującego tam ukochanego Noah, czy rozpocząć studia w Berkeley wraz najlepszym przyjacielem, Lee, tak jak od dawna planowała. Tymczasem w domku przy plaży rodziny Flynnów Elle i Lee odnajdują swoją dawną listę szalonych rzeczy, jakie kiedyś zamierzali wspólnie zrobić. Elle chce, by dzięki nim przeżyć najwspanialsze lato w ich życiu, zanim wszystko się zmieni. Elle ma wielki dylemat: powinna wybrać miłość czy przyjaźń? Od tej decyzji zależy jej przyszłość.

Beth Reekles pisze w sposób, który może się czytelnikowi podobać - bardzo dobrze oddaje emocje głównych bohaterów i ich rozterki, a całość ubiera w wiarygodne fabularne oprawy, przez co łatwo jest identyfikować się z postaciami i im kibicować. Rozczarować może jednak sposób prowadzenia fabuły, która nie jest tak do końca linearna - Reekles lubi skakać czasem do przodu względem czasu akcji.

Wszyscy ci, którzy z zapartym tchem śledzili losy Elle mogą poczuć się na koniec rozczarowani... albo też zachwyceni. Nie chcę zdradzać zbyt wiele z końcówki, jednak wypada zauważyć, że raczej nie pozostawi ona nikogo obojętnym - albo to zakończenie się pokocha, albo znienawidzi; innej opcji raczej nie ma.

Tak czy inaczej "The Kissing Booth" to przyjemna, relaksująca seria, która powinna przypaść do gustu zdecydowanej większości zwolenników tego rodzaju książkowych historii. Jest tu wszystko to, co w takich seriach najważniejsze: emocje, wielkie namiętności, trudne wybory i dylematy dorastania, z którymi mierzy się każdy młody człowiek. To może się podobać, a patrząc na rozmiary publiki serii podoba się na pewno.

Dziękuję Insignis za egzemplarz recenzencki.

#tenostatniraz #thekissingbooth #insignis #bethreekles

Dylematy młodości.

Jest sam...

„Ten ostatni raz” to nasze ostatnie spotkanie z Lee, Elle i Noah. Niestety, nie do końca udane. A to wszystko przez to, że książka została napisana na podstawie filmu, a nie tak jak poprzednio przed ekranizacją. Przez to można się poczuć jakbyśmy czytali scenariusz, jeśli oczywiście wcześniej obejrzeliśmy film, tak jak zrobiłem to ja. Co prawda, Beth Reekles opisała historię w fajny sposób, dzięki czemu całość czyta się szybko, ale brakuje tej przyjemności z poznawania nowej historii. Powieść niewiele różni się od filmu, choć zdarzają się drobnostki, Moim zdaniem autorka lepiej rozumie swoich bohaterów, dzięki czemu przedstawia lepiej ich oraz relacje między nimi i emocje. W filmach wszystko jest przekoloryzowane, przez co bardziej podoba mi się książkowa wersja. Do tego zakończenie bardziej przypadło mi do gustu w książce, mimo niewielkich różnic. Książka jest subtelniejsza i nie taka dosłowna. Gdybym najpierw przeczytał książkę, a potem wziął się za film, pewnie lepiej bym się przy niej bawił. Ale nadal nie jest źle, to naprawdę solidna książka.

Więcej recenzji znajdziecie na Instagramie @chomiczkowe.recenzje oraz na blogu chomiczkowerecenzje.blogspot

Elle staje przed bardzo ważnym wyborem. Musi zdecydować czy pójdzie na studia w imię miłości i zamieszka z Noah, czy jednak pozostanie wierna przyjacielowi i studenckie życie rozpocznie z Lee...

Sięgając po pierwszy tom z tej serii, nie sądziłam, że tak bardzo polubię tę historię. Tym razem otrzymałam ostatnią część i było mi troszkę przykro, że nadszedł czas pożegnania z bohaterami. Przyznam szczerze, że miałam wrażenie, że jest to na pozór lekka historia jakich wiele, ale w sercu mam do niej pewny sentyment.

Ten tom przepełniony jest emocjami. Jesteśmy świadkami tego, jak poważna decyzja spoczywa na Elle. Dziewczyna wie, że nie ważne, którą drogę wybierze, będzie niosła ona za sobą pewne konsekwencje. Musi zdecydować, czy ważniejsza jest dla niej miłość czy jednak przyjaźń. Wyboru nie ułatwia fakt, że w domku na plaży znajduje listę, w której z Lee zapisała rzeczy do wspólnej realizacji.

"Ten ostatni raz" to pozycja obowiązkowa dla fanów serii The Kissing Booth. Jeżeli natomiast nie znacie jeszcze tego cyklu, to koniecznie to nadróbcie. Jest to przyjemna młodzieżówka, która wywołuje uśmiech na twarzy. Dodatkowo bohaterowie mają tak świetne charaktery, że nie sposób oderwać się od ich zmagań.

The Kissing Booth 3.Ten ostatni raz" B. Reekles
to kolejna i ostatnia (jak zapowiedziała autorka) książka z tej serii.
Ponownie spotykamy Elle, Lee i Noaha. Elle ma problem, dostała się na dwie uczelnie i nie wie którą wybrać. Czy iść za głosem serca, być blisko Noaha i studiować na Harwardzie, czy pozostać wierna obietnicy złożonej przyjacielowi i studiować w Berkeley tak jak mama.
Dodatkowo młodzi dowiadują się, że Flynnowie postanowili sprzedać domek nad morzem. Zapowiadają się trudne wakacje. Czy na pewno takie będą? Czy będą może jeszcze trudniejsze? A może wydarzy się coś, co sprawi, że będą najlepsze pod słońcem i nie da się ich zapomnieć?
Przeczytajcie.
🏖️ Myślę że wiecie, że zdarza mi się sięgnąć czasami po literaturę dla dzieci i dla młodzieży. Zwłaszcza taką lepszą, niezbyt trywialną i infantylną, a w głębszym sensie zawierającą jakieś przesłanie.
Tak właśnie jest tutaj. Kolejna część i zachwycam się przyjaźnią. Podoba mi się, ze względu na szczerość i trwałość. Ta przyjaźń jest trudna, choćby z tego względu, że dotyczy przeciwnych płci. Myślę jednak, że jest możliwa. W tej części autorka dodatkowo serwuje nam dojrzałość i wszystko, co się z nią wiąże. Czasem zdarza się, że niektórzy myślą, że ukończywszy osiemnaście lat, tak jak za pstryknięciem palcami zyskuje ją wraz z mądrością, dojrzałym rozumem i doświadczeniem życiowym. Niestety życie bardzo szybko wszystko weryfikuje. Tak też było i tutaj. Podobał mi się ten wątek i owa dojrzałość bohaterów oraz samo do niej "dochodzenie".
🏖️ Uczymy się tu również, że czas jest najlepszym doradcą i czasem warto czekać lub najzwyczajniej w świecie przeczekać pewne rzeczy, by potem spojrzeć na wszystko z zupełnie innej perspektywy.
🏖️ Nie dziwię się, że powstał film (Netflix) na podstawie tej serii. Ma prawo podobać się nastolatkom, skoro spodobał się też dorosłemu. I trochę mi szkoda, że to już koniec...

The Kissing Booth 3.Ten ostatni raz" B. Reekles
to kolejna i ostatnia (jak zapowiedziała autorka) książka z tej serii.

Na półkach: , , , , , ,

Chyba najgorsza część. Po prostu nudna.

Chyba najgorsza część. Po prostu nudna.

• The Kissing Booth

Dodaj cytat z książki Ten ostatni raz