Cinder i Ella. Tak się kończy bajka

Cykl: Cinder&Ella (tom 2) | Seria: #GOYOUNG
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Happily ever after
Karo

Ella przeżyła tragiczny wypadek, w którym zginęła jej mama, a ona odniosła poważne obrażenia. Po wyjściu ze szpitala zamieszkała z ojcem i jego nową rodziną, co było dla niej dodatkową traumą. Jedyne wsparcie zaoferował Elli poznany na blogu tajemniczy Cinder… W świecie realnym Cinder okazał się być niemal księciem z bajki, który spotkał swego Kopciuszka! Tylko… co dalej? Utrata anonimowości to mnóstwo problemów! Para musi się zmierzyć ze sławą Briana i prozą życia w prawdziwym związku. Czy ich miłość przetrwa próbę czasu? A może szczęśliwe zakończenia zdarzają się tylko w bajkach…

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2018

źródło okładki: Grupa Wydawnicza Publicat

Bajka Cindera i Elli dopiero się zaczyna a nie kończy, wbrew temu co sugeruje tytuł ;)

Dla mnie ta część to taki wielki, długaśki i bardzo rozbudowany epilog do Cindera i Elli. Chwilami aż zbyt rozbudowany i na siłę wyciągnięty niestety.
Tak, jest wzruszająco i nawet całkiem sensownie, ale chwilami autorka idzie w słodycz i cukierkowość aż za mocno.
Z rzadka też gubi sensowność, stąd słówko 'całkiem' w poprzednim zdaniu. Niektóre postacie jak ojciec Elli czy sama Ella mają skłonność do dramatyzowania. Coleman przesadza i bywa ślepy w kwestii swojej córki a jego córka pokonuje swoje problemy troszkę jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
W jednym momencie nie może sobie poradzić z wieloma sytuacjami a blizny są tematem turbotabu, by po pewnym wydarzeniu, nagle, wszystko zaczęło się układać.
Brian też jest wręcz zbyt idealny i perfekcyjny. Zawsze wie co zrobić, powiedzieć, jak zareagować. Wiem, to ma być finał bajki, zamknięcie historii i danie czytelnikowi całkowitej...

Karolina Hajdysz | 2018-12-04

Piękna i wzruszająca, całkowicie nowoczesna wersja baśni o Kopciuszku i jej Księciu. Cinder i Ella to dwie zupełnie rózne (wręcz skrajne) postacie - kazdy z aspektów jaki przyszedłby Wam do głowy, czy to w kwestii charakteru, czy radzeniu sobie z codziennością jest zdecydowanie odmienny. On jest super przystojnym facetem, o którym marzą wszystkie kobiety, dla którego nic nie stoi na przeszkodzie. Inteligentny, uzdolniony, niezależny....prawdziwy Książe. Ona jest dziewczyną, która doświadczyła wielu ogromnie traumatycznych orzeżyć, z niskim poczucie własnej wartości, oraz problemami rodzinnymi. Ile jest w stanie znieść młoda dziewczyna by znów poczuć się w pełni szczęśliwa, wartościowa i piękna? Czy ta bajka w ogóle może skończyć się happy endem?

iwanek | 2019-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2019

Kolejna część przygód Elli i Cindera.
Wzruszająca,zabawna,fantastyczna!!!

Ella i Braian zaczynają spotykać się w realu. Ich związkowi nie pomaga jednak sława chłopaka.
Ellemara staje się równie rozpoznawana,jak jej partner,co znacznie komplikuje jej życie rodzinne.
Dziewczyna musi zmierzyć się z popularnością oraz ze swoimi kompleksami i samą sobą.

Braian jest jej opoka.
Opiekuje się nią,wspiera,dodaje sił.
Szkodą,że w prawdziwymi życiu brak takich mężczyzn... intelgętnych, czarujących,zabawnych,wyrozumialych,a jednocześnie męskich i sensownych.

Jeśli lubicie się trochę pośmiać,a potem solidnie sobie popłakać,to książka dla Was.

Polecam

Gwiazdopatrznia | 2018-03-01
Na półkach: E-booki, Przeczytane

Niestety, po pierwszej części, którą oceniłam na 10, jestem bardzo mocno zawiedziona kontynuacją. Jeszcze nigdy nie doświadczyłam tak dużej rozbieżności jakości między 1 a 2 częścią. Tutaj wszystko poleciało na łeb na szyję (oprócz Cindera ;)). Autorka zaczyna wiele świetnych wątków, po czym albo je porzuca albo traktuje po macoszemu. Wielka, wielka szkoda.

Świat Romansów | 2018-11-16
Przeczytana: 15 listopada 2018

Recenzja z bloga weronikarecenzuje.blogspot.com

Uwielbiam, kiedy mogę wrócić do moich ukochanych bohaterów w kolejnych książkach serii. Już po przeczytaniu pierwszego tomu na początku tego roku wszędzie szukałam kontynuacji, z marnymi skutkami. Miałam nawet zamówić sobie książkę w języku angielskim, ale powiedziałam sobie, że poczekam na jej polską premierę. I tak też wytrzymałam aż do listopada, kiedy wreszcie dostałam tom drugi w moje łapki. Co zabawne, zazwyczaj nie jestem za książkami, które ciągną się na kilka części, bo wtedy jest jednak ta niepewność, czy kontynuacja spełni moje oczekiwania, czy jednak zepsuje mi historię. Już niejednokrotnie tak się zdarzyło - a jednak miałam przeczucie, że Kelly Oram mnie nie zawiedzie.

Zanim przejdę do pełnej recenzji, chcę zaznaczyć, że jeśli nie czytaliście jeszcze pierwszego tomu, to może lepiej nie czytajcie tej opinii. Nie chcę wam niczego zdradzić, jeśli się do tej historii przymierzacie. W drugiej części startujemy tak naprawdę...

Długo czekałam na tą książkę i gdy w końcu po nią sięgnęłam przeczytałam jednym tchem. Jest to jedna z moich ulubionych serii dla młodzieży. Jest ona niesamowicie ciepła, przyjemna, lekka, momentami wzruszająca.

Ella i Cinder w końcu są razem, czy ich życie rzeczywiście jest jak bajka?

Ella w dalszym ciągu ma problemy z własnym ciałem, z bliznami. Wstydzi się pokazywać większą ilość swojej skóry. Sytuacja wydaje się krytyczna gdy staje się uczestnikiem wywiadu z pewnym skrytym reporterem, który udaje jej przyjaciela, a tak naprawdę nagrywa jej rozmowę z bliźniaczkami w sklepie z bielizną. Gdy nagranie wypływa ludzie pragną zdjęć jej ciała, chcą aby pokazała, że blizny również mogą być piękne, ponieważ pokazują to co człowiek musiał przejść. Ella jest zdruzgotana, ponieważ sama nie akceptuje swojego ciała, nie chce brać udziału w sesjach w bieliźnie. Po premierze filmu, gdy tłum ludzi stał się wręcz ordynarny kłóci się z ojcem w wyniku czego wyprowadza się z domu. Zostaje u...

olga | 2018-11-15
Przeczytana: 07 listopada 2018

Cinder i Ella powracają! Po trwającej trzy lata przyjaźni na odległość i tragedii w życiu Elli, która zmusiła ją do zamieszkania u ojca, a także po wielu perypetiach, nasza bajkowa para w końcu jest razem. Jednak życie nadal piętrzy przed nimi różnego rodzaju trudności. Popularność Cindera - a właściwie Briana Olivera, gwiazdy Hollywood, ściąga na Ellę uwagę mediów, węszących w niej sensację sezonu. Ella uświadamia sobie, że życie u boku celebryty nie będzie usłane różami. Kiedy pada ofiarą podstępnego dziennikarza i wybucha wokół niej i jej problemów medialna wrzawa, między jej ojcem a Brianem dochodzi do wojny. Ella musi zdecydować, czy iść za głosem serca, czy rozsądku. Wciąż też do końca nie wierzy w swe szczęście u boku Cindera. Czy ta bajka ma więc jakiekolwiek realne widoki na disneyowski happy end?
O ile pierwsza część bardzo mi się podobała, o tyle druga to już trochę przeciąganie struny, dość charakterystyczne zresztą dla kontynuacji. Im dalej w tekst, tym bardziej miałam...

KobieceRecenzje365 | 2019-03-12

Historia Elli i Cindera to przepiękna współczesna wersja Kopciuszka, która spodoba się nie tylko nastolatkom, bo ja kobieta przed czterdziestą po prostu się w niej zakochałam. Autorka zaserwowała mi emocjonalną huśtawkę i ogromną dozę wrażeń. Mnie ta historia cały czas siedzi w głowie, bo choć jest ona nieco podkoloryzowana, nieco wyidealizowana to i tak bez wątpienia jest to piękna, wzruszająca i chwytająca za serce opowieść.

Oczywiście i w tym tomie znajdziemy dużo lukru, dużo cukru, ale przez to wszystko przebijają się także problemy, z którymi zmaga się Ella. Dziewczyna stawia pierwsze kroki w świecie, który jest dla niej zupełnie obcy. Już nie jest anonimową Ellą, teraz jest dziewczyną znanej gwiazdy,a za sprawą pewnego wywiadu sama staje się popularna. Momentami ją to przerasta, ale wie, że jeżeli chce być z Brianem, to musi to przetrwać. Poza tym jej stosunki z ojcem kolejny raz ulegają pogorszeniu i Ella nie wie, czy uda się je jeszcze naprawić. Jednak najważniejszym...

silwana | 2018-10-08
Przeczytana: 08 października 2018

Po przeczytaniu pierwszej części byłam zachwycona, więc z wielką chęcią zabrałam się za ten tom. Niestety trochę mnie on jednak rozczarował. Nie był zły, ale nie był też tak dobry jak poprzedni. Za dużo było w nim dramatu rodem z telenoweli. Szkoda.

Weatherwax | 2018-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2018

Na początku chciałabym zaznaczyć, że moja recenzja tej książki może zawierać swojego rodzaju spoiler, ponieważ wywołała u mnie wiele emocji, podobnie jak pierwsza część i chyba nie potrafię napisać o niej ogólnikowo.
Jak można się domyśleć, książka ta jest kontynuacją Cidera i Elli, historii która mi się bardzo spodobała. Czułam ogromne podekscytowanie, kiedy w moje ręce wpadła druga część i osobiście się nie zawiodłam. Może nie jest to opowiadanie tak ekscytujące ani powalającej jak pierwsza część, ale mi to absolutnie nie przeszkadzało i tak cieszyłam się, jak dziecko.
Akcja drugiego tomu dzieje się bezpośrednio po wydarzeniach z pierwszej części, co mnie bardzo cieszy. Na początku książki, Ella i Cinder są ze sobą zaledwie od tygodnia i choć znają się już od wielu lat, to dopiero teraz zaczynają się poznawać fizycznie. Pojawiają się elementy, których brakowało w poprzednim tomie, w którym bohaterowie spotkali się osobiście raptem trzy czy cztery razy. Tutaj mamy bardzo dożo...