Ucieczka

Okładka książki Ucieczka Joanna Opiat-Bojarska
Okładka książki Ucieczka
Joanna Opiat-Bojarska Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Burzyński i Majewski (tom 4) Seria: Czarna seria kryminał, sensacja, thriller
Burzyński i Majewski (tom 4)
Czarna seria
Czarna Owca
2018-06-06
2018-06-06
literatura polska kryminał thriller Opiat-Bojarska

Całkiem niezła tylko chwilę trzeba poczekać zanim się rozkręci.

Całkiem niezła tylko chwilę trzeba poczekać zanim się rozkręci.

Książka rozkręca się dopiero od połowy. Liczyłam na to, że wydarzenia w większości będą się działy w escape room. Nic bardziej mylnego wydarzenia w escape room to tylko wzmianki miedzy dochodzeniami. Zakończenie jest zaskakujące.

Dobre. Wciąga. Lekkie pióro, dobrze się czyta. Po książki autorki sięgam w ciemno.

Chyba najsłabsza z serii o Burzyńskim i Majewskim, jakby autorce trochę brakło konceptu, jak pokierować losami bohaterów (bo jakoś w jej książkach bardziej pasjonują mnie ci policjanci niż morderstwa, które tropią)...

Jeśli nie dzielisz się tym, co masz najlepszego, to inni pomyślą, że jesteś niczym.
Nie zawsze potrafimy powiedzieć nie.

Nie zawsze potrafimy powiedzieć nie.

Tym razem duet Majewski- Burzyński szukają mordercy młodej dziewczyny. Osobiste zawirowania bohaterów, połączone z wątkiem kryminalnym naprawdę przypadł mi do gustu, a wątek escape roomu bardzo mi się podobał. Jeśli ktoś zastanawia się czy warto to polecam.

Escape room'y kojarzą mi się źle, bo kojarzą mi się z tragedią jaka wydarzyła się kilka lat temu w Koszalinie.
Książa pani Bojarskiej trochę mi tą traumę przysłoni. Książka ciekawa, fajnie napisana, z interesującą fabułą i pomysłem na historię.
Wkurzało mnie tylko kuźwa to nadmierne używanie tego słowa przez jednego z policjantów, kuźwa. Ale rozumiem, że autorka chciała w ten sposób wyraźnie nakreślić tą postać.
Polecam ten kryminał.

Ksiazka swietna.Duzo sie dzieje.Czworo ludzi zamknietych w domu pelnym zagadek,wypadek drogowy bez kierowcy ,zwloki w samochodzie ,hodowla dzikich zwierzat i odnalezienie ludzkich kosci. Super powiesc.

Niby wszystko ok. Znani i lubiani bohaterowie, ciekawa sprawa. Ale, brakuje dynamiki. Nie ma zwrotów akcji i niestety wieje nudą. Fajne wątki potraktowane po łebkach. Szkoda.

Czwarta część z cyklu Burzyński - Majewski. Czwórka znajomych udaje się na podwójną randkę do Escape Roomu. Nieoczekiwanie później wszyscy znikają. W innym miejscu dochodzi do wypadku samochodowego. Kierowca ucieka, a w bagażniku zostaje odnalezione zamrożone ciało Agaty - dziewczyny, która była ze znajomymi w pokoju pełnym zagadek. Policjanci dotrą do nielegalnej hodowli zwierząt egzotycznych, gdzie trafią na ludzkie kości. Wszystko to łączy się w całość z sex biznesem. Oj dzieje się w tej książce.
Mam nadzieję, że Burza i Młody jeszcze nas czymś zaskoczą.

Dodaj cytat z książki Ucieczka