Ucieczka

Cykl: Burzyński i Majewski (tom 4) | Seria: Czarna seria
Wydawnictwo: Czarna Owca
literatura polska
Ag2S

Ucieknij lub zgiń. Escape room to sposób na zabawę ze znajomymi. Czworo młodych ludzi daje się zamknąć w pokoju pełnym zagadek. Mają dziewięćdziesiąt minut na rozwiązanie ich wszystkich oraz znalezienie wyjścia. Dobra zabawa dość szybko schodzi na dalszy plan. Zaczyna się nerwówka i walka z własnymi lękami. Policyjny duet: Burzyński i Majewski w bagażniku wbitego w drzewo samochodu dokonuje...

Ucieknij lub zgiń.

Policyjny duet: Burzyński i Majewski w bagażniku wbitego w drzewo samochodu dokonuje makabrycznego odkrycia. Kierowca zbiegł, a ustalenie jego tożsamości nie jest takie łatwe, jak by się mogło wydawać. Kiedy przyjmują zawiadomienie o zaginięciu dziewczyny, dają się wciągnąć w niebezpieczną rozgrywkę, w której stawką jest życie.

Tymczasem pod Poznaniem na terenie nielegalnej hodowli zwierząt egzotycznych odnalezione zostają ludzkie kości. Ich identyfikacją zajmie się zabiegana antropolog sądowa Anita Broll.

źródło opisu: https://www.czarnaowca.pl/kryminaly/ucieczka,p1586319293

źródło okładki: https://www.czarnaowca.pl/kryminaly/ucieczka,p1586319293

Piotr | 2018-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2018

Książkę zamierzałem przeczytać jakiś czas temu, kiedy zobaczyłem jej zapowiedź. Escape room to miejsca mi nieznane, ale powstaje ich coraz więcej i stają się niezwykle modne. Sam bym raczej nie pozwolił zamknąć się w zamkniętym domu pełnym zagadek, od których rozwiązania zależy, czy wyjdę z pokoju.
"Ucieczka" to książka, która chwyciła mnie za serce, dosłownie. Kilka razy miałem ciarki, w czasie opisów w pokojach itd. Autorka pokazuje w powieści nie tylko grę dla zabawy, która jak się okazuje nie jest taka do końca, ale przede wszystkim świetnie pokazuje relacje międzyludzkie. Autorka przeskakuje czasowo, co podkreśla smaczek akcji. Kiedy w porzuconym bagażniku zostają odnalezione zwłoki zamrożonej kobiety, niewiele wiadomo jak to powiązać z escape roomem i znajdującymi się tam ludźmi. Bardzo mi się podoba podejście autorki do wątków obyczajowo - kryminalnych. Powoli odkrywa kolejne karty, na pozór ze sobą niepowiązane, a w ostateczności czytelnik otrzymuje kryminał naprawdę...

kryminalnakuchnia | 2018-06-12

Joanna Opiat Bojarska swoje pierwsze kroki w literaturze kryminalnej ma już dawno za sobą. Jej popularność rośnie z roku na rok, a książki cieszą się coraz większym uznaniem wśród czytelników. Kryminalna seria autorki „Majewski Burzyński”, właśnie doczekała się kolejnego tomu pt: „Ucieczka”. Pisarka, stworzyła ciekawą historię, bazując na wydarzeniach, które niespełna rok temu obiegły i zszokowały polskie media. Tajemnicza śmierć młodej dziewczyny w Egipcie czy nielegalna hodowla zwierząt egzotycznych w Wielkopolsce, były inspiracją przy tworzeniu czwartego tomu serii.

„Ucieczka” rozpoczyna się w momencie, gdy grupka przyjaciół zaczyna zabawę w „Domu zagadek” tzw. Escape room. Zasady są proste, uczestnicy mają dziewięćdziesiąt minut, aby wydostać się z pokoju. Początkowo banalne zagadki i łamigłówki, zdają się być miłą odskocznią od dnia codziennego. Niestety im bliżej końca, gra zaczynają przybierać przerażające rozmiary. Działanie pod wpływem stresu w połączeniu z własnymi...

Wioleta Sadowska | 2018-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2018

"Podobno najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że tak wkręcasz się w historię związaną z pokojem i ucieczką, że przestajesz myśleć o czymkolwiek innym".

W dobie atakujących nas zewsząd bodźców, narażeni jesteśmy na coraz to inne doznania, zarówno psychiczne jak i fizyczne. Aby zwiększyć ich intensywność, poszukujemy coraz bardziej ekstremalnych doświadczeń do których należeć może zamknięcie się w pokoju, w tak zwanym escape roomie i próba wydostania się z niego w ciągu jednej godziny. Gorzej jednak, gdy nie o takie zgodne z prawem doznania nam chodzi.

Joanna Opiat-Bojarska swoją pasję do pisania powieści odkryła paradoksalnie poprzez chorobę, dzięki której powstała jej pierwsza, autobiograficzna książka pt. "Kto wyłączy mój mózg?". Z wykształcenia ekonomistka, obecnie pełnoetatowa pisarka, głównie kryminałów. W swoim dorobku może już poszczycić się trzynastoma wydanymi książkami.

Piotr, Martyna, Agata i Michał postanawiają spędzić podwójną randkę w escape roomie, z którego...

lila | 2018-10-07
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 07 października 2018

Lubię Joannę Opiat Bojarską:-) pisze naprawdę dobrze. Tematyka na czasie (modna escape roomy). Ciężko odłożyć na później, zwłaszcza na początku powieści.
Potem wątków "zrobiło" się za dużo np.ten związany z hodowlą dzikich, egzotycznych zwierząt.

Zaczytana_Panna | 2018-07-20
Przeczytana: 19 lipca 2018

O autorce słyszałam wcześniej już wiele dobrych opinii, ale jak zwykle, zawsze miałam pilniejsze lektury. Jednak w końcu udało mi się po nią sięgnąć. I całe szczęście! Wciągnęła mnie na maksa.

Escape roomy to teraz taka modna rozrywka. Wchodzisz do pokoju z grupką znajomych i masz 90 minut na rozwiązanie zagadek i wydostanie się na zewnątrz. Prawda, że fajne? A gdybyś nagle dowiedział się, że to, co brałeś za rozrywkę, to tak naprawdę walka o życie? W takiej sytuacji postawiła swoich bohaterów pani Joanna. Czwórka znajomych postanowiła pójść do takiego pokoju na podwójną randkę. Z początku dobrze się bawili, jednak z czasem zaczęło do nich docierać, że to nie zabawa, że to walka na śmierć lub życie.

Duet dwóch sympatycznych policjantów natrafia na samochód wbity w drzewo. Wygląda na zwykły wypadek, jednak kierowca zbiegł, a w bagażniku znajdują się... zamrożone zwłoki młodej dziewczyny. Jak się tam znalazły i co tak naprawdę ją spotkało?

Pod Poznaniem dochodzi do makabrycznego...

Kominek | 2018-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2018

'Nie masz pojęcia, jak mi będzie smutno bez ciebie.'

Spoglądam na czystą, białą kartkę, która od dawna kusi mnie swym zniewalającym pięknem, aby postawić na niej choć kilka znaków, a jeśli się uda trochę więcej, niż kilka. Spoglądam również na okładkę trzynastej powieści Joanny Opiat-Bojarskiej i uświadamiam sobie, jak bardzo autorka rozwinęła się w tym wszystkim, co robi, choć tytuł Ucieczka pozastawia jednak malutki dysonans w świadomości czytelnika.

Jakkolwiek jest i jakkolwiek było z tym tytułem wszystko, co ukrywa się w środku pomiędzy okładkami nie pozostawia złudzeń i nie budzi wątpliwości, co do tego, że autorka z trzynastu swoich powieści uczyniła markę, która dla mnie już jakiś czas temu zyskała status Królowej polskiego kryminału.

Pisanie samo w sobie stało się modne i popularne, wszyscy chcą i starają się pisać i napisać, coś dobrego, wciągającego, coś, co przykuje uwagę i nie pozostawi obojętnym na wszystko to, co odkryjemy na kolejnych stu, dwustu, czy może więcej...

KatarzynaI | 2018-08-17
Przeczytana: 09 lipca 2018

Zapraszam na pełną recenzję. Opisałam tam też jak to weszłam z Joanną Opiat-Bojarską do escape room'u :)

Już po przeczytaniu opisu książki miałam niemałą zagwozdkę w jaki sposób trzy osobne sprawy mogą się ze sobą połączyć i czy w ogóle tak się stanie. Z jednej strony grupa znajomych zamknięta w pokoju zagadek, z drugiej nielegalna hodowla dzikich zwierząt. Szybko okazało się jednak, że losy wszystkich bohaterów są ze sobą powiązane. Nie dzieje się to bezpośrednio i przez to czytelnik dłużej trzymany jest w niepewności. Cała historia zapętla się dopiero na ostatnich stronach i do końcowych stron książki nie wiemy o co tak naprawdę chodzi. Lubię takie sytuacje, ponieważ dzięki temu historia jest o wiele ciekawsza, a nasz mózg musi pracować przez cały czas czytania. Dzięki temu możemy poczuć się jak prawdziwi detektywi, którzy muszą zagłębić się w najmroczniejsze części ludzkiego umysłu i wyjaśnić...

SpadłoMizRegała | 2018-06-22

www.spadlomizregala.pl

Ludzie potrzebują rozrywki. Poszukujemy miejsc, w których się odstresujemy, zapomnimy o codzienności, skupimy całą uwagę na czymś abstrakcyjnym. Lubimy się wykazać, zdobywać punkty, zwyciężać. Stajemy w szranki z własnym organizmem, bierzemy udział w ekstremalnych biegach z przeszkodami, skaczemy ze spadochronem. Lubimy adrenalinę. Obciążeni codziennością, obowiązkami, które mnożą się w miarę kolejnych życiowych wyzwań (dzieci, kredyt, wyższe stanowisko) poszukujemy ujścia dla napięcia, które często kumulujemy w sobie, nawet o tym nie wiedząc. Jedną z rozrywek, którą możemy sobie zafundować jest „escape room”, czyli pokój ucieczek, w którym najważniejsza jest współpraca, a celem – wyjście z pomieszczenia w określonym czasie. Wizytą czwórki znajomych w takim właśnie miejscu rozpoczyna się najnowsza książka Joanny Opiat-Bojarskiej Ucieczka, stanowiąca czwarty tom serii Burzyński i Majewski.

Właściwie to lekko wtrąciłam się w tę serię. Wparowałam ni stąd ni...

basiunia | 2018-08-22

Dziwne mają ludzie upodobania. Żeby czerpać radość z upodlenia drugiego człowieka. Przerażające ale wciąga. Polecam dla ludzi o silnych nerwach

noodla_books | 2018-05-28
Przeczytana: 23 maja 2018

Twarda prawda-dziś pisarz, dobry pisarz, próbuje znaleźć temat na książkę. Zdarza się, że są to problemy wielokrotnie wałkowane. Ale dobry pisarz, stara się szukać tych niszowych, przykładem jest parafilia, która została ostatnio wykorzystana przez poznańską pisarkę. W TEJ książce -UCIECZKA - taki się również znalazł. Witaj w mrocznym świecie, tu gdzie dominować będzie kontrowersyjna sztuka. Ja wam jej nie zdradzę. Autorka robi to w sposób rewelacyjny. W poprzedniej książce, GRA o WSZYSTKO...nie wszystkiego możecie się obecnie spodziewać.
Jakie są wasze pragnienia, jakich wy szukacie bodźców, podniet? Jakie reakcje emocjonalne są przez was poszukiwane? Czym bardziej jesteś zamożniejszy, tym większe dziwactwa są w zasięgu twoich rąk. A jakie są te po drugiej stronie, mrocznej stronie? Najmroczniejsze pragnienia, jakie niektórzy muszą spełniać aby osiągnąć maksimum doznań.
"Escape or die".
Czwarta część duetu Burzyńskiego i Majewskiego.
"Kamera zamontowana najprawdopodobniej pod...