Marczewek

Jak stworzyć powieść idealną? Należy połączyć wątki kryminalne, sensacyjne i romansowe. Po wyjściu cało z konfrontacji z Witoldem Dalesem i jego synem Julii wydaje się, że wreszcie będzie mogła spać spokojnie. Cóż, boss mafijnego półświatka jest co prawda gotów zrezygnować z zemsty, ale... Julia nie ma wyjścia - będzie musiała z nim współpracować, żeby chronić swoich bliskich. Tymczasem...

Po wyjściu cało z konfrontacji z Witoldem Dalesem i jego synem Julii wydaje się, że wreszcie będzie mogła spać spokojnie. Cóż, boss mafijnego półświatka jest co prawda gotów zrezygnować z zemsty, ale... Julia nie ma wyjścia - będzie musiała z nim współpracować, żeby chronić swoich bliskich. Tymczasem partner Julii, Tomek, prowadzi śledztwo w sprawie zakatowanej na śmierć nastolatki. Dziwnym trafem znowu wszystko kręci się wokół Julii i Mani, a zagadka ma swoje korzenie w gorącej Samarkandzie.

źródło opisu: W.A.B.

źródło okładki: W.A.B.

eMM | 2018-05-21
Przeczytana: 21 maja 2018

Po przeczytaniu "Czarodziejki" z przyjemnością sięgnęłam po kolejną książkę Agnieszki Płoszaj."Ogrodnik" to świetnie napisany kryminał z wątkiem obyczajowym.Autorka zachwyciła mnie swoim poczuciem humoru,świetne dialogi,naturalni bohaterowie i szybka akcja sprawia,że stron ubywa w zastraszającym tempie.Polecam.

WielkiBuk | 2018-06-17
Przeczytana: czerwiec 2018

„Ogrodnik” to dobry, porządnie skrojony kryminał, w którym Agnieszka Płoszaj snuje fascynującą, trzymającą w napięciu intrygę. Przeszłość przeplata się tutaj z teraźniejszością, wątki i perspektywy mieszają się, tworząc wciągający kalejdoskop wrażeń. Urzeka również prostota, swoista namacalność języka, który jest językiem ulicy, pełnym potocznych zwrotów, a w którym skrywa się często przezabawny sarkazm i ironia. Całość jest lekka, pozbawiona niepotrzebnej dawki gravitas, a jednocześnie kładąca nacisk na najważniejsze zagadnienia oraz problemy, którym muszą stawić czoła bohaterowie.

Do czytania samodzielnego, albo jako drugi tom serii ze śledczymi Karskim i Mielczarkiem po „Czarodziejce”.

Agata76 | 2018-05-27
Przeczytana: 27 maja 2018

Dobra książka, akcja spójna, wielowarstwowa, brak trochę dynamiki co powoduje, że czyta się nie za płynnie, natomiast akcja zbudowana tak, że wciąga nas coraz bardziej i bardziej...... coraz bardziej jesteśmy ciekawi co tam jednak się kryje, po czym okazuje się, że kryje się więcej niż myśleliśmy i pojawiają się nowe kolejne wątki. Warto, ja na pewno sięgnę po kolejne pozycje autorki.

werka777 | 2018-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2018

ZARYS FABUŁY
Śledczy Karski i Mielczarek mają nie lada zagadkę do rozgryzienia. A wszystko przez znalezione w parku ciało młodej dziewczyny, której zwłoki znajdowały się na dywanie wyścielonym z kwiatów. Kim jest morderca i czy roślinny motyw ma dla tej sprawy istotne znaczenie?

Tymczasem Julia, dziewczyna jednego ze śledczych, decyduje się na współpracę z bosem mafijnego półświatka. Nie ma jednak pojęcia, jak zawiła i niebezpieczna może być sprawa, w którą się wplątała.

KILKA WĄTKÓW, JEDEN MIANOWNIK
Książka zaczyna się morderstwem, które jest jednym z mocniejszych akcentów tej historii i na jakiś czas musi czytelnikowi wystarczyć. Akcja powieści toczy się bowiem nieco leniwie, autorka skupia się na opisie detali, co z jednej strony działa na korzyść wyobraźni, z drugiej hamuje dynamikę rozwoju kolejnych, odkrywczych zdarzeń. Zdecydowanie podoba mi się jednak wystawienie na pokaz kilku wątków, które choć pozornie od siebie odbiegające, mają wspólny mianownik. Dzięki temu cała...

dorotbook | 2018-05-26
Przeczytana: 26 maja 2018

„Świat nigdy nie zasypia”

Petarda z Łodzi. Takim terminem można określić najnowsza powieść Agnieszki Płoszaj „Ogrodnik”. To kontynuacja debiutanckiej „Czarodziejki”. Czy przeszłość może o sobie przypomnieć?

W Łódzkim parku staromiejskim znaleziono ciało nastolatki. Jej ciało zostało ułożone na płatkach kwiatów. Śledztwo prowadzą komisarz Karski i Mielczarek, policjanci bardzo szybko orientują się, że dziewczyna nie padła ofiarą przypadkowej zbrodni. Trop prowadzi aż do łódzkiego podziemia aborcyjnego i do afery, którą zajmuje się Wydział do walki z przestępczością gospodarczą. Czy rozwiązanie zagadki jest związane z płatkami róż i piękną historią miłosną z gorącej Samarkandy? Tymczasem boss mafijnego półświatka Witold Dales ponownie namiesza w życiu Julii. Dziewczyna będzie musiała z nim współpracować, żeby ochronić swoich bliskich.

Czym jest książka „Ogrodnik” Agnieszki Płoszaj? Po przeczytaniu opisu książki przychodzi od razu na myśl – kryminał. Jednak to nie tylko zwykły...

angeli_and_books | 2018-06-10

Przed śledczymi Karskim i Mielczarek niezwykle intrygująca sprawa. Młoda dziewczyna zostaje znaleziona martwa w jednym z łódzkich parków, ułożona tajemniczo na płatkach kwiatów. Jak się okazuje, nie została oczywiście zamordowana przypadkowo, a w jej organizmie wykryto śmiercionośną truciznę. Tak oto rozpoczyna się skomplikowane, mocno zawiłe śledztwo. Książka odsłania prawdziwe doświadczenia nastolatek, skłania do refleksji nad życiem młodych kobiet.
Co łączy martwą z różą damasceńską?
Kim okaże się oprawca?
Jak potoczy się śledztwo?

Ja wam powiem, że sam ten opis sugerował mi od początku z jakim typem mordercy można mieć do czynienia, no i o czym ogółem książka może opowiadać. Pewnie większość z was miała podobne odczucia. Ale nawet to nie zepsuło mi czytania, ani zabawy podczas lektury - którą swoją drogą przeczytałam niezwykle szybko. Niestety nie miałam do czynienia z innymi książkami Agnieszki Płoszaj, ale po tej tutaj już wiem, że mam ochotę na kolejne. Z pewnością nie...

Marlena Nowak | 2018-06-01

Hej!
"Ogrodnik" to kontynuacja debiutanckiej powieści Agnieszki Płoszaj "Czarodziejki"
mam spory problem, aby ocenić tę książkę, bo z jednej strony cała historia dość mnie zaciekawiła jednak z drugiej było sporo rzeczy, które mi przeszkadzały podczas czytania.
Zacznę od tego, że nie znam pierwszej części tej książki, a jest tu sporo odniesień do "Czarodziejek". Dodatkowo dość obszernie rozbudowana fabuła z dużą ilością bohaterów sprawiła, że na początku było mi dość ciężko odnaleźć się w całej historii.
Kolejną rzeczą, która mnie nie przekonała to język jakim została napisana. Rozumiem, że taki był zamysł autorki, ale po raz któryś z kolei stwierdzenie "uniosła jedną brew" lub "wydęła usta" doprowadzało mnie do szału. Dodatkowo uważam, że autorka zbyt szczegółowo opisywała każdą czynność jaką wykonywali bohaterowie, dosłownie krok po kroku i gdyby pozbyć się tych fragmentów, mam wrażenie, że książka byłaby nieco cieńsza.
Natomiast jeżeli chodzi o plusy to na pewno zalicza się do...

czytam_bo_lubię | 2018-06-09

Nie mam szczęścia do Pań na P. Najpierw Pani Puzyńska mocno mnie rozczarowała, teraz Pani Płoszaj. Choć ta druga trochę lepiej sobie radzi. Może być, ale bez WOW. Co mnie natomiast zaciekawiło: Płoszaj z wykształcenia jest frzyjerką, coś niespotykanego wśród autorów. Kto by pomyślał. Teraz z większym respektem bedę patrzył na fryzjerki u których regularnie się strzygę. A nuż widelec to jakaś potencjalna pisarka kryminałow :)))))) A tak całkiem serio po kolejne ksiązki Płoszaj nie sięgnę. Nie mój klimat niestety lub stety. W moim przypadku petarda to nie była raczej.

MoznaPrzeczytac | 2018-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2018

Pewnego chłodnego, jesiennego poranka w łódzkim parku zostają odnalezione zwłoki młodej dziewczyny, ułożone na płatkach kwiatów. Po wykryciu w organizmie kobiety substancji, która jest używana przy zabiegach aborcyjnych, policjanci biorą pod lupę pewną dużą przychodnię ginekologiczną, w której być może dochodzi do nielegalnych zabiegów. Tak właśnie zaczyna się kolejny dobry kryminał z naszego rodzimego literackiego podwórka...

Pełna recenzja książki na stronie:

Na samym początku bardzo ciężko było mi się wgryźć w treść. Przyczyna tego był strasznie specyficzny styl pisania. Dodatkowo nakładał się fakt, że jest podobno związana z Czarodziejką.
Na samym początku autorka zasypała imionami i dość chaotycznym przedstawieniem wydarzeń.
Z czasem nabrało to sensu, bo akcja działa się wielowątkowo.

Bardzo spodobały mi się dwie główne postacie kobiece i ich przyjaźń. W życiu dobrze jest mieć kogoś, na kim można polegać w taki sam sposób jak Jula na Mani. Oprócz kobiet, kreacja męskich postaci również niczego sobie. Czasem rozjeżdżały się dialogi i nie do końca sprawiały wrażenia spójnych. Między rozdziałami brakowało mi jakiegoś oddzielenia - imiona bohaterów, gwiazdki, cokolwiek. Przez co treść się zlewała.

Mnie się podobała, chętnie poczytam więcej tej autorki. Ale nie była to książka co do której padły jakieś ochy i achy. Całkiem dobra.