Ucieczka

Joanna Opiat-Bojarska Cykl: Burzyński i Majewski (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller 408 str.
Czarna seria

Czarna Owca
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska kryminał thriller Opiat-Bojarska

Kup książkę

Pierwsze 150 stron ciężko było przebrnąć. Dalej jak zawsze, ciekawie i w małym napięciu. Osobiście uważam za najsłabszą cześć cyklu o Burzyńskim i Majewskim.

Moja przygoda z Joanną Opiat-Bojarską dopiero się zaczyna, jest to druga książka po, którą sięgnęłam i muszę przyznać, że dość pozytywnie się zaskoczyłam. "Ucieczka" pochodzi z Czarnej Serii, bo jak inaczej nazwać szereg historii, które prowadzą do makabrycznych odkryć. Pierwsze strony zachęciły, bowiem znalazłam się w escape roomie stylizowanym na pokój hotelowy w egipskim...

Kolejna bardzo udana część serii z komisarzem Burzyńskim. Książkę czyta się przyjemnie i szybko rownież dzięki ciekawym wątkom osobistym z życia głównych bohaterów.

Książka wciąga, ale to nic nowego u Opiat-Bojarskiej. Jestem pod wrażeniem całej serii o Burzyńskim i Majewskim. Zaskoczona natomiast jestem tym, że nie mogę przestać o niej myśleć. Autorka poruszyła w niej kwestie, które trudno potraktować zero jedynkowo. Kwestia przesuwania granic własnej przyjemności i potrzeb i brak powrotu do "normalności".. Trudno pojąć jak wiele jest...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

137/2019

Policyjny duet: Burzyński i Majewski + Anita Broll
3 powiązane wątki:czworo młodych w escape room, zamrożone zwłoki w rozbitym samochodzie i nielegalna hodowla zwierząt egzotycznych, na terenie której zostają znalezione ludzkie kości
Świetne jak zawsze

Kolejne śledztwo duetu Burzyński i Majewski :) Tym razem na tapecie popularne pokoje zagadek. Czwórka przyjaciół wybiera się na podwójną randkę i za kilka dni jedna z tych osób odnajduję się martwa w samochodzie. Zaczyna się śledztwo i odkrywają makabryczne rzeczy. Książka ma tempo, akcje, spójność. Polecam wszystkim :)

Pomysł na książkę fajny; akcja toczy się dwutorowo, po pierwsze w escape roomie, a po drugie trwa dochodzenie w sprawie zabójstwa jednej z uczestniczek tego pokoju zagadek. Niestety, jak dla mnie książka napisana bardzo słabo językowo. Przez to źle mi się czytało i przyznam, że nie potrafiłam się wciągnąć w akcję.

Znowu zaczęłam kolejną serię tej autorki od końca. Wszystko przez moje gapiostwo. Być może dlatego nie zawsze orientowałam się, kim są bohaterowie. Na pewno będę chciała doczytać dwie wcześniejsze książki z serii.

Polecam. Na dwa wieczory

Dyskusje