Paleta marzeń

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lira
Asiek

Magda, mimo swojego młodego wieku, ma już za sobą bagaż doświadczeń, a najważniejszą osobą w jej życiu jest córka Pola. Choć dobrze sytuowani rodzice zapewniają jej bezpieczeństwo finansowe, nie może realizować swoich pasji i czuje się niczym ptak zamknięty w złotej klatce. Pewnego dnia Magda widzi w gazecie portret córki i pozywa ulicznego malarza Alka o bezprawne wykorzystanie wizerunku...

Pewnego dnia Magda widzi w gazecie portret córki i pozywa ulicznego malarza Alka o bezprawne wykorzystanie wizerunku dziecka. Spotkanie w sądzie staje się niespodziewanym początkiem wspólnej, siedmiodniowej przygody, która obfituje w paletę emocji i uczuć… Czy Magdę i Alka połączy coś więcej, niż sprawa sądowa?
„Paleta marzeń” to pełna emocji książka o trudzie podejmowania decyzji oraz o tym, że życie często toczy się innymi torami, niż to sobie zaplanowaliśmy.

źródło opisu: Wydawnictwo Lira

źródło okładki: Wydawnictwo Lira

Agnieszka | 2018-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2018

Kochani. Dziś poruszymy bardzo ważny, a zarazem dający do myślenia temat, jakim jest miłość matki do dziecka i to, jak wiele właśnie dla dobra dziecka jest w stanie znieść matka. Zapewne zgodzicie się ze mną, że dla prawie każdej kobiety, która zostaje matką, nadrzędnym celem jest, aby zbudować dla swojego potomstwa szczęśliwą, rodzinę, w której będzie ono czuło się szczęśliwe, kochane i bezpieczne. Co jednak powinna zrobić matka, jeśli dla szczęścia dziecka poświęca szczęście własne?

Przed takim właśnie takiego dylematu stanęła główna bohaterka powieści Małgorzaty Falkowskiej „Paleta marzeń”, ale trochę więcej szczegółów zdradzę Wam już za chwilę.

Zacznijmy od tego, że w momencie, kiedy my czytelnicy mamy możliwość śledzić perypetie Magdy, bo to jej będziemy towarzyszyć, poznając wydarzenia opisane na kartach powieści, kobieta właśnie za kilka godzin ma zjawić się w sądzie na swojej sprawie rozwodowej. Zapewne teraz myślicie sobie, że nasza bohaterka jest załamana i...

_kingu_reads | 2018-08-03
Na półkach: 2018', Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 01 sierpnia 2018

Magda i Alek - para, której znajomość rozpoczyna się w dość nietypowych okolicznościach, jakimi jest spotkanie na sali sądowej. Wszystko to spowodowane jest pozwaniem Alka przez Magdę, o bezprawne wykorzystanie przez niego wizerunku jej córki Poli, której portret zobaczyła w lokalnej gazecie. W celu uniknięcia wyroku malarz składa Magdzie dość nietypową propozycję – zanim podejmie decyzję o oskarżeniu go ma spędzić z nim siedem dni. Po upływie tego czasu ponownie spotkają się na Sali sądowej, a wtedy Magda podejmie ostateczną decyzję.

Czy Alek będzie w stanie przekonać ją o swej niewinności w ciągu tygodnia ?

Ona i on to dwa różne światy, chodź oboje pomimo młodego wieku wiele już w życiu przeszli.
Alek jest ulicznym malarzem, wiedzie beztroskie życie i zarabia malując portrety turystów na tle panoramy Torunia.
Magda jest młodą matką, urodziła córeczkę w wieku 16 lat, ma za sobą nieudane małżeństwo zakończone rozwodem. Mieszka z rodzicami, którzy w dużej mierze chcą kontrolować...

zaczytanapatka | 2018-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2018

"Stwórzmy naszą paletę marzeń, w której miłość będzie jednym z kolorów."

Magdalena Lubraniecka ma dwadzieścia jeden lat i jest rozwódką. Ze swoim byłym mężem Marcinem znali się od dzieciństwa i od zawsze byli razem bo tak musiało być. Zaszła w ciążę, gdy miała szesnaście lat i tak na świecie pojawiła się Pola. Pomylili miłość z przyzwyczajeniem. Ich małżeństwo miało jednak mroczny sekret. Dla Magdy było to najgorsze pięć lat jej życia. Studiuje ekonomię i kocha szyć. Alek Gruszczyk jest artystą ulicznym. Dostał wyrok pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata za kradzież kilku puszek sprayu. Chłopak ma okazję się wzbogacić dzięki organizowanemu konkursowi plastycznemu, w którym do wygrania jest sto tysięcy złotych. Głównym tematem jest miłość, brakuje mu jednak inspiracji. Jakiś czas później zdumiona Magda zauważa w gazecie portret dziewczynki podobnej jak dwie krople wody do Poli. Pozywa chłopaka o wykorzystanie wizerunku dziecka bez jej zgody. Alek nie może trafić do...

Dwudziestojednoletnia Magda mimo swojego młodego wieku jest rozwódką, z bagażem swoich doświadczeń życiowych ma pięcioletnią córeczkę Polę. Pewnego dnia dostrzega w lokalnej gazecie portret swojego dziecka, który stał się wygraną dla nijakiego malarza Alka. Kobieta chce to zgłosić do sądu i zająć się tą sprawą zawalczyć o prywatność swojego dziecka spotykając się z malarzem w sądzie.
A ten cały pech to, chciał, że wymierzoną karą to było, że dwoje obcych sobie ludzi musi spędzić siedem dni razem.
Siedmiodniowa przygoda będzie obfitować w paletę emocji i uczuć.
Czy Magdę i Alka nie tylko po za sprawą w sądzie coś połączy, czy ogromne uczucie?
Na początku tej powieści nie spodziewałam się, że tak zachwyci mnie, wciągnie i porwie do czytania.
To bardzo ciekawa, wzruszająca historia Magdy, bardzo bogatej, ładnej i utalentowanej dziewczyny, która w wieku siedemnastu lat zaszła w ciążę urodziła swoją córkę Polę. Jej chłopak zostawił ją.
Dziewczyny rodzice są bardzo zamożni, dobrze...

Aniaczyanka | 2018-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2018

Początkowo historia opisana w książce wydaje się być lekka, przewidywalna, taka dosyć młodzieżowa. Ale potem dzieje się w niej wiele. Pomimo tego, że sprawia wrażenie bajkowej, porusza bardzo ważne tematy. Ale dzięki tej swojej "bajkowości" dosłownie czaruje czytelnika. Ja odpłynęłam czytając, jak przy dobrym filmie. Z chęcią sięgnę po kontynuację, jeśli taka się ukaże

Kate1404 | 2018-12-30
Przeczytana: 28 grudnia 2018

Znam autorkę, czytałam jej jedną książkę, która mnie zachwyciła. Sięgnęłam po kolejną, która miała dobre opinie. I co? Hmmm... no i klops... Nie lubię pisać opinii niepochlebnych, ale tym razem niestety muszę. Pewnie posypią się na mnie gromy, ale muszę być szczera sama ze sobą.
Fabuła

Książka napisana jest dwutorowo, z perspektywy Magdy i Alka. Magda to młoda mama Poli, nie do końca szczęśliwa, taka zamknięta w złotej klatce przez nadopiekuńczych rodziców. Życie nie ułożyło jej się z mężem Marcinem, dosyć szybko się rozwiedli, kobieta miała ku temu poważny powód. Małżeństwo do tej pory kojarzy się z bólem i strachem.

"Chyba nikt, kto bierze ślub, nie myśli o rozwodzie. Gdyby było inaczej, małżeństwa by nie istniały. W momencie składania przysięgi naprawdę wierzy się, a nawet jest się pewnym, że to na całe życie. Nie tylko na dziś, jutro czy kilka lat, ale na stałe. Póki śmierć nas nie rozłączy."

Pewnego dnia Magda widzi w gazecie portret własnej córki, który namalował...

wordsunfinished | 2018-07-26

Długo próbowałam rozgryźć tę książkę. Dawałam jej też kilka szans, ale niestety ani jedna nie przekonała mnie do siebie. Naprawdę ciężko czytało mi się ten tytuł i nie potrafiłam rozszyfrować bohaterów, bo ich czyny przeczyły temu, co myśleli, jak się zachowywali, lub jak chcieli się zachowywać. Jestem tym bardziej rozczarowana, ponieważ moje poprzednie spotkanie z autorką tej książki zakończyło się miłym zaskoczeniem.

Magda to młoda kobieta, której życiem targa pasmo niekończących się porażek. Nie ma swojego zdania i nie potrafi odnaleźć miejsca na ziemi. Dodatkowo nie robi nic, by zmienić taką kolej rzeczy. Zgadza się na wszystko, co oferuje jej los. Uważa się za odpowiedzialną osobę, ale w ważnych momentach nie potrafi wziąć odpowiedzialności ani za siebie, a tym bardziej za kilkuletnią córkę.

Alek to bohater, który od samego początku bardzo mnie irytował. Nie potrafiłam się do niego przekonać, a tym bardziej obdarzyć go sympatią. Z pozoru udawał typową pewną siebie osobę, a...

anetapzn | 2019-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2019

Dobra, relaksująca, nie pozbawiona mądrości życiowych książka.
Główna bohaterka Magda właśnie udaje się na rozprawę rozwodową. Bynajmniej nie jest płacącą nieutuloną w żalu kobietą. Magda nie rozpacza po rozpadzie jej pięcioletniego małżeństwa. Wręcz przeciwnie. Magda tryska radością, optymizmem. szczęściem. Jej małżeństwo było bowiem mega toksyczne. W zasadzie wydarzyło się w nim praktycznie wszystko, co możecie sobie wyobrazić. Związek ten wywrócił życie Magdy do góry nogami.
Magda ma dopiero 21 lat, a za sobą już taki bagaż doświadczeń. Teraz musi myśleć o sobie i o swoim dziecku i o tym, jak wyrwać się spod ramion toksycznej matki. Magda ma oparcie finansowe w rodzicach, ale płaci za to olbrzymią cenę. Czy uda jej się odciąć pępowinę, żyć własnym życiem?
Jakby tego było mało, pewnego dnia okazuje się, że pewien uliczny artysta kpi z prawa do prywatności Magdy i jej córki. Nasza bohaterka staje przed kolejnym ważnym zadaniem. Musi chronić swoje dziecko. Co z tego wyniknie?...

KrainaKsiążkąZwana | 2018-05-13

Bycie beta czytelniczką ma swoje niesamowite plusy, jednym z nich jest możliwość przeczytania tak fantastycznych książek jak Paleta marzeń jeszcze przed premierą. To, co tym razem stworzyła Małgorzata Falkowska, to coś cudownego. Historia niezwykle intrygująca, zabawna i wzruszająca, a do tego przemycająca między wersami tematy ważne i trudne. Pokochałam bohaterów tej książki, innych znienawidziłam. Mocno kibicowałam jednym, z innymi głośno się śmiałam. Ta książka, to cała paleta nie tylko marzeń, ale i niesamowitych emocji, które pozostają w sercu czytelnika na długo.
Ta książka jest tak dobra, że nie spoczęłam dopóki jej nie skończyłam - efekt? Siedziałam zdecydowanie za długo w wodzie, która z gorącej zrobiła się bardzo zimna.
Polecam gorąco każdemu!

Claudia | 2018-09-15
Na półkach: 2018, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 15 września 2018

Ta książka w 100% mi się podobała i nie mam do czego się przyczepić! W książce poruszone były bardzo ważne tematy jakimi jest przemoc domowa i ogromna miłość matki do dziecka, ale był również wątek miłosny, o której uwielbiam czytać. Książka pod koniec trzymała w napięciu. Nie wybaczyłabym autorce tego, jakby nie było na koniec 'happy endu'."Paleta marzeń" bardzo chwyta za serce i uczy nas wielu rzeczy. Nie należy oceniać ludzi po wyglądzie, zanim ich się nie pozna oraz należy podążać za własnymi marzeniami i je spełniać.
To co mi się jeszcze w tej książce podobało to narracyjna, która jest prowadzona z punktu widzenia dwóch osób: Alka i Magdy. Dzięki czemu możemy poznać myśli oraz widok na świat z perspektywy tych dwóch osób.

Tym bardziej bardzo dobrze mi się ją czytało wiedząc, że autorka tak jak ja pochodzi z Włocławka a mieszka w Toruniu. Dzięki temu, że akcja odgrywała się w Toruniu, pozwoliło mi to w myślach poruszać się ulicami Torunia, co pogłębiło bardzo moją...