Paleta marzeń

Okładka książki Paleta marzeń
Małgorzata Falkowska Wydawnictwo: Lira Cykl: Paleta marzeń (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Paleta marzeń (tom 1)
Lira
2018-06-18
2018-06-18

Okładka książki Dwie bajki Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Ocena 0,0
Dwie bajki Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Wakacje w Port Moody Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Ocena 0,0
Wakacje w Port... Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Niepokorna księżniczka Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Ocena 7,6
Niepokorna ksi... Małgorzata Falkowsk...

"Paleta marzeń" to moja pierwsza styczność z autorką i niestety... Nie czuję klimatu pisarki, raczej nie sięgnę po kolejne części. Niby książkę czytało się szybko i generalnie nie potrafię zarzucić jej czegoś konkretnego, ale jakoś cała historia mnie nie przekonała, postaci były dla mnie niespójne, bardzo zmienne, coś mi w nich zgrzytało. No nie zrobiła na mnie ta książka wrażenia. Widzę, że jest wiele pozytywnych opinii, więc wierzę, że książka może kogoś zachwycić :D Ja jednak jestem w stanie żyć bez poznania dalszych losów Magdy, Alka i Poli.

Książka krótka zapowiadało się ciekawie, ale oczekiwałam więcej, dla mnie na tak krótką książkę więcej seksu niż sensownych treści. Złe to nie było, ale trochę zbyt naiwne. Chyba mam wyższe wymagania, bo czytałam wiele lepszych pozycji. Książka na jeden raz i do zapomnienia, jedyne co dobrze jest tu pokazane, że warto walczyć o siebie.

Przychodzę do Was z kolejną przeczytaną książką. Paleta marzeń, Małgorzaty Falkowskiej. Ciepła opowieść o sile marzeń, wolności i miłości. Na stronach książki Falkowskiej poznajemy historię Magdy i Alka. Dwojga doświadczonych, młodych ludzi. Ona, matka, studentka ekonomii, niespełniona projektantka mody, on, wolny artysta malarz. Ich drogi schodzą się, gdy Alek maluje portret dziewczynki, który wysyła na konkurs i wygrywa. Portret umieszczony jest w gazecie. Okazuje się, że dziewczynka jest córką Magdy, która o portrecie nic nie wiedziała. Magda pozywa Alka do sądu i tu rozpoczyna się przygoda ich życia, bo sąd daje im siedem dni na dogadanie się. Po przeczytaniu książki stwierdzam, że było to siedem dni na miłość. Świetna książka na lato, świeża, zabawna, czasem wzruszająca. Książka ma uczyć, a ta uczy, że zawsze warto iść za marzeniami i walczyć o swoje życie. I o miłość, na którą nigdy nie jest za późno. Czasem warto poczekać, żeby zdobyć coś najcenniejszego. Poczekać, by móc powiedzieć "sprawdzam" i odkryć, że to właśnie jest szczęście. Polecam.

Jest to powieść, której słodycz przełamują gorzkie nuty, która emanuje naróżniejszymi emocjami. Czytelnik napotka tu chwile radosne i smutne, przepełnione tęsknotą, żalem, strachem, ale i miłością. Wniknie w życie bohaterów i będzie przeżywał kolejne wydarzenia jak własną codzienność. Stanie się świadkiem sytuacji całkiem zwyczajnych i wręcz przeciwnie - tych magicznych. Bo miłość jest trochę jak magiczne zaklęcie, czyniąc ludzkie życie wyjątkowym, bez względu na okoliczności. Ekspresyjne pióro autorki, umiejętnie nakreślone dialogi, humor słowny i sytuacyjny, a także emocje wyzierające z każdej strony - to wszystko sprawia, że powieść czyta się na jednych wdechu. Z pozoru lekka opowieść, jednak porusza tematy poważne i warte wyeksponowania, takie jak przemoc domowa, toksyczny związek, rozwód, wychowanie dziecka. Autorka pokazuje, jak wielką siłę ma miłość, przede wszystkim ta rodzicielska. Fabuła niepozbawiona schematów, ale ciekawa, dobrze poprowadzona, dająca świeże spojrzenie na różne kwestie.

Poznajemy Magdę, młodą rozwódkę, matkę, z bogatej rodziny oraz Alka, biednego malarza, którego wychowywali dziadkowie. Ich losy łączą się w sądzie.
Alek pracuje na ulicy malując portrety. Pewnego dnia maluje portret dziewczynki. Jest to Pola, córka Magdy. Pracą tą wygrywa konkurs plastyczny i portret ukazuje się w gazecie. Gdy Magda się o tym dowiaduje, postanawia pozwać autora o bezprawne wykorzystanie wizerunku jej córki. Spotykają się w sądzie i... Co dalej? Jak się potoczy sprawa? Nie tylko ta sądowa, ale również między nimi? Bo wyrok sądowy, który tu zapadł, to coś nieprawdopodobnego. Nic więcej nie zdradzę. Sięgnijcie po tą książkę.
🎨🎨🎨🎨🎨🎨🎨
Książka na początku mnie nie porwała, na szczęście później już się rozkręciło i wciągnęło mnie na maksa. O ile Magda bardzo mnie irytowała, o tyle Alka bardzo polubiłam.
Książka idealna na ciepły wiosenny dzień, do herbatki czy kawy na świeżym powietrzu.
Tylko to zakończenie... czemu tak? Druga część obowiązkowa

książka, nie dostaje oceny, bo zarzucam w połowie - nie chcę się męczyć, a dzieje się tak przy słuchaniu tej pozycji; myślę, że to nie dobry czas na akurat tę lekturę - nie potrafię wczuć się w fabułę, emocjonalnie czuję się kompletnie niezwiązana z historią i raczej do lektury już nie wrócę

"Nikt nie urodził się wielkim zwycięzcą, nawet jeśli miał cholerne szczęście."

Czy to wymaga komentarza? :) jeśli chcesz być szczęśliwy, po prostu szczęśliwy bądź. Nikt Ci go nie da w worku, nigdzie go nie kupisz jako prezentu. Pozytywne myślenie wiele w naszym życiu zmienia. Podejmujesz wyzwanie, by być szczęśliwym?

W 2018 roku miałam okazję poznać twórczość Małgosi Falkowskiej. Czytałam "Wyspę singli" która okazała się być lekką i przyjemną książka na jeden wieczór.
Idąc za ciosem nabyłam "Paletę marzeń", czyli książkę o losach Magdy, która zaszła w ciążę w wieku 16 lat, ale miała mężczyznę, który ją kochał, więc była szczęśliwa.
Dziecko rośnie, wraz z dzieckiem miłość do Niego. I na tym koniec. Mąż okazał się tyranem, ale prócz Magdy nikt o tym nie wie. Z pozoru idealny świat jest tylko taki dla innych. W domu odbywa się horror. Dlatego Magda decyduje się na rozwód. Marcin jednak nie daje za wygraną, ma po swojej stronie Teściową. Skończył kurs i terapie dla osób agresywnych i zamierza walczyć o rodzinę, chcąc zabrać ją do Dubaju.
W międzyczasie los kieruje na drogę Magdy - Alka, człowieka o artystycznej duszy, który będzie walczył o Magdę i Jej miłość.
Której miłości Magda da szansę? Czy wygra ta do Marcina i Poli, czy miłość do Alka okaże się silniejsza?

"Nikt nie urodził się wielkim zwycięzcą, nawet jeśli miał cholerne szczęście."

W 2018 roku miałam okazję poznać twórczość Małgosi...

Przeczytałam tą książkę w dosłownie dwa wieczory i na początku wydawała mi się bardzo przewidywalna, chociaż końcówka bardzo miło mnie zaskoczyła.
Mamy tu zderzenie dwóch światów biednych i bogatych.
Jest również poruszany ciężki temat przemocy domowej.
Znajdziemy w tej książce również bardzo namiętne momenty oraz romantyczne.
Niby taka zwykła historia ale jednak ma coś w sobie, że chętnie sięgnę po kolejną cześć.

Mamy tu zderzenie dwóch światów biednych i bogatych.
Jest również poruszany ciężki temat przemocy domowej.
Znajdziemy w tej książce również bardzo namiętne momenty oraz romantyczne.
Niby taka zwykła historia ale jednak ma coś w...

Zapowiadało się ciekawie, ale w połowie zaczęło wiać nudą. Da się przeczytać, ale bez rewelacji.

Było lekko ,zwiewnie i przyjemnie. Historia na relax ,bo i temat lekki. Bardziej dla Pań , jak dla Panów . Romansidło z 🔥 scenami. Więc ostatnimi czasy książka na czasie.
Może historia nie jest jakaś wyszukana ,bo mamy tu bogata dziewczyne i chłopaka ,który lubi życie artysty ulicznego,śpi w garażu i na pierwszy rzut oka jest lekkoduchem . No właśnie na pierwszy rzut oka ...
A co jeśli te dwa inne światy będą musiały spedzic ze sobą tydzień ?
Będzie gorąco , chwilami śmiesznie ,no i ciekawie.
Książka idealna na chill , ze względu na formę i temat . Wcześniej nie miałam przyjemności z autorką ,jednak zdecydowanie sięgnę po kolejne dzieła tej Pani. Przyznam ,że książkę kupiłam ze względu na okładkę ,bo fragment jakoś wow nie robił . Jednak całość się uratowała . Więc drogie Panie ,jeśli chcecie poczytać coś lekkiego , zrelaksować się po ciężkim dniu sięgnijcie po tę książkę .