LubimyCzytać

Zbrodnia z miłością w tle

Uczucia wymagają wyłączności i wzajemności, w innym przypadku każdy związek może zamienić się w piekło. Od miłości jest bowiem całkiem blisko do nienawiści. Wówczas już łatwo o tragedię. Gertruda Komorowska, Maria Wisnowska, Dagny Przybyszewska, Zyta Woronecka, Rita Gorgonowa, Iga Korczyńska, Andrzej Zaucha. Historie najsłynniejszych zbrodni z szaleńczym uczuciem w tle.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

zaczytana | 2018-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2018

Historie znanych, którzy za miłość i namiętność zapłacili najwyższą cenę, ginąc z ręki zazdrosnych lub porzuconych partnerów czy rywali. Aktorka warszawskich teatrów Maria Wisnowska, pisarka i muza artystów Dagny Przybyszewska, tancerka Iga Korczyńska, hrabina Zyta Woroniecka. Każda opowieść jest inna, każda jednakowo dramatyczna i poruszająca. Szczególnie przejmująca jest najbardziej współczesna — historia śmierci uwielbianego przez publiczność piosenkarza Andrzeja Zauchy, zrekonstruowana na podstawie niepublikowanych dotychczas akt sądowych z procesu jego zabójcy.
Oczywiście inaczej przyswaja się te odległe tragedie, inaczej te niedawne.

Irytować może wciąż powtarzane przez autora sformułowanie "na domiar złego".

atramentovva | 2018-08-09
Na półkach: Audiobooki, Przeczytane
Przeczytana: 09 sierpnia 2018

Bardzo przyjemna i niewymagająca książka do odsłuchu w pracy, na spacerze czy podczas porządków domowych. Umiliła mi kilka dni przy komputerze. :) Polecam. Historie oparte na faktach zostały przedstawione w sposób ciekawy, przystępnym, ale i zanikającym już w dzisiejszej mowie językiem. Jestem prawie pewna, że nie pożałujecie.
Druga historia według mnie nieco kulawa jeśli wziąć pod uwagę to, w jakim stopniu mnie zaciekawiło - niech jednak nie zniechęca, potem jest zdecydowanie lepiej.

BooksFantazja | 2018-06-26
Przeczytana: 19 czerwca 2018

„Zbrodnie z namiętności – bohaterami tej książki są ludzie, którzy za miłość i namiętność zapłacili najwyższą cenę.” Jak głosi słynne przysłowie „od miłości jest bardzo blisko do nienawiści”. Dlaczego o tym mówię? Otóż, nawet najszersze uczucia mogą ranić, wzbudzać agresję czy zazdrość, a kumulacja wszystkich emocji może doprowadzić do tragedii. Autor – Sławomir Koper – przybliża nam okrutne zbrodnie, które zapisały się w dziejach historii. Książka opiera się na pamiętnikach, aktach sądowych, kronikach i wielu innych zapiskach, co sprawia, że opisane relacje są bardzo autentyczne. Człowiek potrafi być nieobliczalny, a o zbrodniach w afekcie słyszymy nawet w dzisiejszych czasach, dlatego warto wspomnieć, że „zbrodnie z namiętności” nie odnoszą się jedynie do przeszłości, ale nawiązują również do teraźniejszości.
Książkę czyta się ciężko i jest dla bardzo wytrwałych czytelników. To jest tak jak z literaturą piękną – jedni będą się zachwycać, inni natomiast będą narzekać na styl i...

coktowoli | 2018-06-27
Przeczytana: 26 czerwca 2018

Uwaga! Nota wydawcy wprowadza w błąd - w książce nie jest opisana sprawa Gorgonowej - autor już we wstępie zaznacza, że została ona szeroko opisana w innej jego książce (Afery i skandale II RP) i w nowej pozycji nie będzie jej ponownie przytaczał.

Milagros_xd | 2018-06-18

Przeczytana: 24 lipca 2018
endless_dreamer | 2018-07-13
Przeczytana: 12 sierpnia 2018

Zbrodnie z namiętności

Niektóre uczucia wymagają wyłączności i wzajemności, w innym przypadku każdy związek może zamienić się w piekło. Od miłości jest bowiem całkiem blisko do nienawiści. Wówczas już łatwo o tragedię. Iga Korczyńska, Maria Wisnowska, Maria i Jan Maliszowie, Dagny Przybyszewska, Zyta Woronecka, Andrzej Zaucha. Historie najsłynniejszych zbrodni z szaleńczym uczuciem w tle.

Patronaty tygodnia

Pierwszy tom nowego cyklu Vincenta V. Severskiego, zbiór opowiadań brytyjskiej pisarki nigeryjskiego pochodzenia, poradnik Magdaleny Witkiewicz o tym, jak wydostać się z Czarnej D., książki o chłopakach, którzy lubią robić na drutach i dziewczyna, które lubią się bić - to tylko niektóre z naszych propozycji. Zobaczcie sami jakie tytuły polecamy w tym tygodniu.