Zbrodnie z namiętności

Wydawnictwo: W.A.B.
LubimyCzytać

Zbrodnia z miłością w tle

Uczucia wymagają wyłączności i wzajemności, w innym przypadku każdy związek może zamienić się w piekło. Od miłości jest bowiem całkiem blisko do nienawiści. Wówczas już łatwo o tragedię. Gertruda Komorowska, Maria Wisnowska, Dagny Przybyszewska, Zyta Woronecka, Rita Gorgonowa, Iga Korczyńska, Andrzej Zaucha. Historie najsłynniejszych zbrodni z szaleńczym uczuciem w tle.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

zaczytana | 2018-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2018

Historie znanych, którzy za miłość i namiętność zapłacili najwyższą cenę, ginąc z ręki zazdrosnych lub porzuconych partnerów czy rywali. Aktorka warszawskich teatrów Maria Wisnowska, pisarka i muza artystów Dagny Przybyszewska, tancerka Iga Korczyńska, hrabina Zyta Woroniecka. Każda opowieść jest inna, każda jednakowo dramatyczna i poruszająca. Szczególnie przejmująca jest najbardziej współczesna — historia śmierci uwielbianego przez publiczność piosenkarza Andrzeja Zauchy, zrekonstruowana na podstawie niepublikowanych dotychczas akt sądowych z procesu jego zabójcy.
Oczywiście inaczej przyswaja się te odległe tragedie, inaczej te niedawne.

Irytować może wciąż powtarzane przez autora sformułowanie "na domiar złego".

Edyta | 2018-09-03
Przeczytana: 03 września 2018

Po książkę „Zbrodnie z namiętności” sięgnęłam zachęcona przez panią
z biblioteki. A że znam twórczość Sławomira Kopera wiedziałam czego mogę się spodziewać. I nie rozczarowałam się. Ale o tym za chwilę.
Pisarz jest historykiem, absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Napisał m. in.: "Tajemnic i sensacji świata antycznego", "Miłości, seksu i polityki w starożytnej Grecji i Rzymie", "Śladami pierwszych Piastów", "Wędrówek po Polsce piastowskiej", "Spaceru po Lwowie", "Życia prywatnego elit II Rzeczypospolitej". Dodatkowo zajmuje się muzyką i sportem.
Bohaterami „Zbrodni z namiętności” są ludzie, którzy wiążąc się
z nieodpowiednimi partnerami płacili za to życiem. Możemy tu przeczytać o aktorce Marii Wisnowskiej, pisarce Dagny Przybyszewskiej, tancerce Idze Korczyńskiej, hrabinie Zycie Woronieckiej czy o tragicznej śmierci Andrzeja Zauchy.
Bardzo lubię książki Sławomira Kopera. Przede wszystkim dlatego, że czyta się je bardzo łatwo – prawie jak powieść....

Asia | 2018-09-06
Przeczytana: 22 lipca 2018

Po książkę sięgnęłam z ciekawości, jako, że temat śmierci, zabójstw, osób psychicznie chorych mnie zawsze interesował. W każdym rozdziale mamy opisaną inną zbrodnię. Każda z nich popełniona jest pod wpływem dużych emocji, zwykle przez osoby nam najbliższe. Stare przysłowie mówi, że od miłości do nienawiści jest cienka granica i łatwo ją przekroczyć. Autor książki idealnie je obrazuje.
Choć temat sam ciekawy to opis zbrodni mnie nie urzekł. Może spodziewałam się czegoś lepszego, bardziej krwawych i szczegółowych opisów, a dostałam sporo historii wokół całej zbrodni i relacjonowanie myśli, uczuć sprawcy. Szkoda, że nie zostały opisy jakoś bardziej wyrównane pod względem brutalności czynu i jego psychologicznych aspektów.
Mimo to polecam każdemu kto lubi historie oparte na faktach.

murderinthelibrary | 2018-10-10
Przeczytana: 09 października 2018

Oj długo czytałam "Zbrodnie z namiętności", długo. Bynajmniej nie dlatego, że mi się nie podobały. Spodziewałam się czegoś w stylu książkowego odpowiednika serialu "Kobiety, które niosły śmierć" z Investigation Discovery, bazującego na wzbudzaniu jak najsilniejszych emocji i poszukiwaniu taniej sensacji. Tymczasem, otrzymałam wartościową pozycję.
Myślałam, że opisane będą sprawy współczesne, z mniej więcej ostatnich 30 lat. Zdziwiłam się, gdy okazało się, że jest to książka historyczna. Opisano sześć spraw, z których najwcześniejsza miała miejsce w roku 1890, zaś najpóźniejsza w 1991. Każdy przypadek jest ciekawy i zupełnie inny, jednak zauważyłam, że zazwyczaj dotyczą osób znanych, obracających się w kręgach artystycznych (a może po prostu to takie osoby mają największe skłonności do niekontrolowanych "porywów serca"?). Aktorka Maria Wisnowska, pianistka Dagny Juel-Przybyszewska, tancerka Iga Korczyńska, przedsiębiorca Jan Brunon Boy, rodzina Suskindów czy piosenkarz Andrzej...

atramentovva | 2018-08-09
Na półkach: Audiobooki, Przeczytane
Przeczytana: 09 sierpnia 2018

Bardzo przyjemna i niewymagająca książka do odsłuchu w pracy, na spacerze czy podczas porządków domowych. Umiliła mi kilka dni przy komputerze. :) Polecam. Historie oparte na faktach zostały przedstawione w sposób ciekawy, przystępnym, ale i zanikającym już w dzisiejszej mowie językiem. Jestem prawie pewna, że nie pożałujecie.
Druga historia według mnie nieco kulawa jeśli wziąć pod uwagę to, w jakim stopniu mnie zaciekawiło - niech jednak nie zniechęca, potem jest zdecydowanie lepiej.

BooksFantazja | 2018-06-26
Przeczytana: 19 czerwca 2018

„Zbrodnie z namiętności – bohaterami tej książki są ludzie, którzy za miłość i namiętność zapłacili najwyższą cenę.” Jak głosi słynne przysłowie „od miłości jest bardzo blisko do nienawiści”. Dlaczego o tym mówię? Otóż, nawet najszersze uczucia mogą ranić, wzbudzać agresję czy zazdrość, a kumulacja wszystkich emocji może doprowadzić do tragedii. Autor – Sławomir Koper – przybliża nam okrutne zbrodnie, które zapisały się w dziejach historii. Książka opiera się na pamiętnikach, aktach sądowych, kronikach i wielu innych zapiskach, co sprawia, że opisane relacje są bardzo autentyczne. Człowiek potrafi być nieobliczalny, a o zbrodniach w afekcie słyszymy nawet w dzisiejszych czasach, dlatego warto wspomnieć, że „zbrodnie z namiętności” nie odnoszą się jedynie do przeszłości, ale nawiązują również do teraźniejszości.
Książkę czyta się ciężko i jest dla bardzo wytrwałych czytelników. To jest tak jak z literaturą piękną – jedni będą się zachwycać, inni natomiast będą narzekać na styl i...

amarant11 | 2018-10-03

Osobiście książka nie trafiła w mój gust literacki, pomimo zainteresowań kryminologicznych. Książka jest zdecydowanie literaturą faktu, jednakże brak w niej emocji; a czymże jak nie silnymi emocjami kierowali się główni bohaterowie. Jest sucha, czyta się ją gładko, ale bez większego "och".

coktowoli | 2018-06-27
Przeczytana: 26 czerwca 2018

Uwaga! Nota wydawcy wprowadza w błąd - w książce nie jest opisana sprawa Gorgonowej - autor już we wstępie zaznacza, że została ona szeroko opisana w innej jego książce (Afery i skandale II RP) i w nowej pozycji nie będzie jej ponownie przytaczał.

Lulu | 2018-11-16
Na półkach: Książki 2018, Przeczytane
Przeczytana: 15 listopada 2018

Książka przedstawia prawdziwe historie znanych osób np.Andrzeja Zauchy których gubi miłość oraz namiętność.Autor dociera do jeszcze nigdzie niepublikowanych akt sądowych .Bohaterowie są bardzo dobrze przedstawieni a motywy zbrodni wnikliwie przedstawione .

Milagros_xd | 2018-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2018

Zapraszam do recenzji :)

Zbrodnie z namiętności

Niektóre uczucia wymagają wyłączności i wzajemności, w innym przypadku każdy związek może zamienić się w piekło. Od miłości jest bowiem całkiem blisko do nienawiści. Wówczas już łatwo o tragedię. Iga Korczyńska, Maria Wisnowska, Maria i Jan Maliszowie, Dagny Przybyszewska, Zyta Woronecka, Andrzej Zaucha. Historie najsłynniejszych zbrodni z szaleńczym uczuciem w tle.

Patronaty tygodnia

Pierwszy tom nowego cyklu Vincenta V. Severskiego, zbiór opowiadań brytyjskiej pisarki nigeryjskiego pochodzenia, poradnik Magdaleny Witkiewicz o tym, jak wydostać się z Czarnej D., książki o chłopakach, którzy lubią robić na drutach i dziewczyna, które lubią się bić - to tylko niektóre z naszych propozycji. Zobaczcie sami jakie tytuły polecamy w tym tygodniu.