Kup teraz - 13 ofert w cenie od 9.80 zł do 37.97 zł

Zbrodnie z namiętności

Patronat LC
Sławomir Koper Wydawnictwo: W.A.B. biografia, autobiografia, pamiętnik
W.A.B.
biografia literatura faktu miłość nienawiść relacje damsko-męskie sylwetki zabójstwo zazdrość zdrada
biografia, autobiografia, pamiętnik
2018-04-18

Świetnie napisana książka, rzetelnie ukazuje fakty z życia bohaterów oraz klimat czasów, w których zdarzenia miały miejsce.
Dzięki takim książkom historia jest wciąż żywa.

Ciekawie, choć takie meandry ludzkiego umysłu to dość ślepa uliczka..

Byłaś serca biciem, tak można by skomentować dzieło Sławomira Kopra i na tym zakończyć. Książka czytana na jednym wdechu. Historie morderstw podyktowanych niespełnieniem miłosnym, zazdrością, aktem zemsty. „Zbrodnie z namiętności” to książka w której każdy rozdział opowiada inną historię Artystów z różnych dziedzin sztuki, opartą na archiwalnych...

Tym razem temat egzaltowanych i w sumie bezsensownych morderstw z miłości przedwojennej Polski. Na zakończenie analiza przyczyn i skutków związku Andrzeja Zauchy z mężatką na podstawie dokumentów z procesu o zabójstwo.
Nie wciągnęło mnie. Wolałabym nie wiedzieć . Na szczęście szybko zapominam.

Autor wykonuje tytaniczną pracę, zbierając te wszystkie materiały. bardzo lubię książki pana Kopera.

Muszę przyznać, że lubię takie opowieści - rys historyczny, trochę biografii, trochę reportażu. Rzetelna relacja, z biografiami bohaterów, relacjami z przewodów sądowych i prasy. Najbardziej zaciekawiła mnie opowieść o śmierci Andrzeja Zauchy, bo pamiętam doniesienia o tym - wcześniej czytałam książkę Janusza Wiśniewskiego "I odpuść nam nasze..." ale nie była to relacja,...

Ciężko mi uzasadnić dlaczego książka nieszczególnie mi się podobała. Chyba oczekiwałam czegoś innego. Może mój upór w nie zapoznawaniu się z opisem książki przed jej przeczytaniem tym razem mnie zawiódł.
Książka napisana jest dobrze i ciekawie, lecz historie w dużej mierze dotyczą dalekiej przeszłości i opisywane są w dość suchy, faktograficzny sposób. Ja zdaje się miałam...

Pozycja bardziej dla fanatyka, a na pewno kogoś, kto zna trochę historii.

Jak zazwyczaj u p. Kopra, rozdziały mocno zróżnicowane pod względem objętości oraz obiektywnie pojętej atrakcyjności - zdecydowanie najlepszy jest ten poświęcony Dagny Przybyszewskiej, natomiast zupełnie nie pojmuję pomysłu dorzucenia do publikacji historii Andrzeja Zauchy.

Książka łączy 2 kwestie z kręgu moich zainteresowań: historie kryminalne oraz wątki biograficzne. Teoretycznie zatem powinnam być zachwycona tą pozycją. Powiem tak: nie było źle, chociaż raz czytało się lepiej, raz gorzej. Na plus zaliczam przybliżenie nieznanych wcześniej wątków (prawdopodobnie gdyby nie ta książka, nigdy bym się nie dowiedziała np. o sprawie Maliszów)....

• 2019
  • 2018
  • 2020
  • 2021
  • 2020
  • Audiobooki

Dodaj cytat z książki Zbrodnie z namiętności