Silent Lies
Marczewek

Szokujące zakończenie! Niezwykle intrygujący thriller. Pięć lat walczyłaś o swoje życie. Jedna chwila zniszczy wszystko. Mam na imię Mia. Pięć lat temu mój mąż Zach popełnił samobójstwo. A studentka, z którą miał romans, zaginęła bez śladu. Wierzyłam w to do dziś. Do chwili, gdy moja pacjentka Alison w czasie sesji terapeutycznej powiedziała, że… Zacha zamordowano. A potem znikła. ...

Szokujące zakończenie! Niezwykle intrygujący thriller.
Pięć lat walczyłaś o swoje życie. Jedna chwila zniszczy wszystko.

Mam na imię Mia.
Pięć lat temu mój mąż Zach popełnił samobójstwo.
A studentka, z którą miał romans, zaginęła bez śladu.
Wierzyłam w to do dziś.
A potem znikła.
Kim naprawdę jest Alison i co wie o moim mężu?
Wszystko okazuje się inne, niż myślałam. Moje życie rozpada się na kawałki. Czuję się, jakbym traciła zmysły. To, co odkrywam, jest coraz bardziej przerażające!

źródło opisu: materiały wydawcy

źródło okładki: materiały wydawcy

Oficjalna recenzja
DziewczęZksiążką książek: 74

Zabójcza układanka

Mia i jej córka Freya przeżyły już wiele. Śmierć męża i ojca odcisnęła ogromne piętno na ich rodzinie. Nie tylko przez wzgląd na samobójstwo Zacha, ale również na jego powód. Mąż Mii został oskarżony o romans ze studentką uczelni, na której wykładał oraz o jej brutalne zabójstwo. Ciała dziewczyny imieniem Josie nigdy nie odnaleziono, co nie przeszkodziło wielu ludziom opluwać Mii i jej rodziny za rzekomą zbrodnię Zacha.

Przez 5 lat od tych tragicznych wydarzeń Mia zdołała odbudować swoje życie. Pracuje jako psycholog we własnym gabinecie, spotyka się z Willem, który uwielbia jej córkę. Myślą więc o wspólnej przyszłości, choć Mia wciąż ma problem z zaufaniem innemu mężczyźnie. Duchy przeszłości nieustannie zaglądają jej przez ramię. I taki duch pewnego dnia pojawia się w jej gabinecie, młoda kobieta twierdząca, że jej mąż Zach nie popełnił samobójstwa. Odbudowane z trudem życie zaczyna chwiać się w posadach...

Mia zaczyna sprawdzać swoją klientkę Alison, która nie wydaje się być psychicznie stabilna. Wszystko wskazuje jednak na to, że jej partner, a zarówno kolega Zacha z uczelni jednak miał coś wspólnego z zamordowaną Josie. Komu może ufać Mia? Kto mówi prawdę a kto kłamie? Czy uda się znaleźć prawdziwego zabójcę? Jakie motywy kierują Alison, która po pięciu latach odnajduje Mię, aby w zawikłany sposób wmieszać się w jej życie, rozdrapać na nowo zabliźnione już rany? I jak Mia obroni teraz swoje nowe, stabilne życie, córkę, która nie ma pojęcia o zbrodniach ojca?

Kolejna na...

Kolejna na polskim rynku powieść Kathryn Croft, autorki „Córeczki", ponownie zaskakuje czytelnika. Nieszablonowy pomysł na intrygę, wiele zwrotów akcji i zaskakujące zakończenie, to tylko niektóre smaczki twórczości autorki. Tym razem Kathryn sięgnęła też po ciekawy zabieg literacki - przeplata równolegle historię obecną, pisaną z perspektywy Mii oraz przeszłą, pisaną z perspektywy kochanki Zacha, Josie. Gdy rozwikłanie przeszłości styka się z ujawnieniem motywów teraźniejszych bohaterów - uzyskujemy długo wyczekiwaną odpowiedź. Przeszłość i teraźniejszość splatają się w jedno, dopasowują do siebie jak puzzle, ukazując czytelnikowi mozaikowy obraz, mozolnie tkany dla nas przez autorkę. I ostatnia kropka nad i – zakończenie, które nie jest do końca zakończeniem, a które pozwala czytelnikowi tylko domyślać się, czy winni zostaną ukarani. Dopiszmy więc we własnej wyobraźni karę do zbrodni, której winowajcę tak subtelnie odkrywa nam autorka, dopiszmy we własnych głowach epilog tej powieści.

Gorąco polecam „Nie ufaj nikomu" wielbicielom zagadek, tutaj znajdziecie kolejnego przebiegłego mordercę, którego tożsamości nie sposób tak łatwo zgadnąć. Ta książka to doskonały kąsek na letnie popołudnia, w sam raz na nadchodzące szybkimi krokami wakacje!

Joanna Jurzyk

Aneta Wiola | 2018-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2018

„TO KŁAMSTWA ZOSTAWIAJĄ NAJWIĘKSZE BLIZNY”
Pięć lat temu idealne życie Mii legło w gruzach. Ukochany mąż, człowiek, którego zdawała się znać od lat, nawiązał romans ze studentką i popełnił samobójstwo. Wydaje się, że kobieta odnalazła spokój i zaczęła sobie układać życie na nowo, do czasu, gdy próg gabinetu terapeutycznego przystępuje nowa pacjentka. To właśnie z jej ust usłyszy słowa, które wywołają prawdziwą lawinę.
Jaka szokująca prawda wyjdzie na jaw?
I czy można ufać dziwnej Alison?

Już na okładce widnieje napis: „zaskakujące zakończenie”. Myślę sobie: „taa, jasne”, bo co jak co, ale czytając dwie wcześniejsze powieści pani Croft pomimo, iż zostały świetnie napisane, nie miały w sobie ani grama elementu zaskoczenia. Tym razem muszę przyznać rację, nieznanej osobie, która strzeliła taką reklamę już na okładce. Przyznaję, że powieść momentami mnie irytowała, a to głównie za sprawą jednej z dwóch, głównych bohaterek, jednak sama historia została świetnie napisana. Nie mogłam...

książek: 2070
Anka | 2018-06-05
Przeczytana: 04 czerwca 2018

Cóż....

Po ocenie czytelników spodziewałam się że treść książki dostarczy mi sporego zaskoczenia, adrenaliny, tajemnicy, jakiegoś bodźca, który nie pozwoli mi odłożyć książki.

a tymczasem....

przemęczyłam kolejne rozdziały i opisywane z punktu widzenia każdego z bohaterów wydarzenia. W połowie miałam na tyle dosyć, że walczyłam z chęcią odłożenia książki.

Poza tym, albo mam pecha, albo taki trend panuje wśród pisarzy - rozdziały okiem bohaterów - porozkładane na czynniki pierwsze wydarzenia i różne punkty widzenia - to już trzecia albo i czwarta książka napisana w taki sposób.

Generalnie sama historia nie jest zła, zabrakło mi jednak tego CZEGOŚ i niestety zbyt wcześnie domyśliłam się kto kogo jak i dlaczego, a chyba nie o to chodziło, żeby po zakończeniu czytania odłożyć książkę prawie z niesmakiem :/

A miało być tak fajnie...

Nina | 2018-05-25
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 21 maja 2018

Muszę przyznać, że mnie wciągnęło, że zaciekawiło, że zaintrygowało. Nie jest to powieść rewelacyjna ale na miano bardzo dobrej według mnie zasługuje. Fajnie skonstruowany thriller psychologiczny, bez zbędnych dłużyzn, bez przynudzania i z ciekawym zakończeniem, ciekawym ale nie zaskakującym, ja miałam pewne podejrzenia i większości się one sprawdziły. Pomimo tego, czytało się naprawdę dobrze i jako lektura rozrywkowa, wakacyjna, świetnie spełniła swoje zadanie.
Ja jestem na TAK.

Izabela Pycio | 2018-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2018

"Wszyscy nosimy blizny z przeszłości, kimkolwiek jesteśmy. Nieusuwalne tatuaże wryte w skórę."

To moja druga, dość udana, przygoda czytelnicza z książką Kathryn Croft. Podobnie jak we wcześniejszej powieści "Tylko jedno kłamstwo", autorka nie bazuje na oryginalnym czy odkrywczym pomyśle, wiele elementów znamy już z innych powieści, jednak frapująco je ze sobą spaja, powodując, że chętnie angażujemy się w rozrywkę czytelniczą z dreszczykiem. Prawda nieustannie wymyka się z rąk przesłonięta przez misternie utkaną sieć kłamstw. Wydaje się, że trafiamy na właściwy trop, ale za chwilę nasza uwaga przekierowana zostaje w zupełnie inną stronę.

Chętnie podejmuję wciągającą grę, gdzie intryga tylko pozornie sprawia wrażenie oczywistej, gdzie z dużym prawdopodobieństwem obsadzam tożsamość mordercy, kata czy ofiary, gdzie wydaje się, że znam już motywy zachowań bohaterów, ale do ostatniej strony nie jestem przekonana do wysuwanych przypuszczeń i domysłów. Owszem, trochę udaje się...

Moi drodzy, czy jesteście pewni, że znacie dobrze osobę, z którą dzielicie życie? Czy jesteście w stu procentach przekonani, że Wasz współmałżonek, partner, jest właśnie tą osobą, za którą go uważacie? Czy możecie powiedzieć z całą pewnością, że możecie mu ufać bezgranicznie?
Proszę, jednak abyście, zanim odpowiecie na te wszystkie pytania, dobrze się zastanowili, bo jak przekonacie się za chwilę, poznając historię Mii, głównej bohaterki książki Kathryn Croft „Nie ufaj nikomu”, nawet najbliższa nam osoba, może ukrywać coś, o co nigdy nie bylibyśmy w stanie nawet jej podejrzewać.

Mia jest młodą wdową, która po pięciu latach od samobójczej śmierci swojego męża stara się ułożyć sobie życie na nowo i odzyskać utracony spokój. Tragedia, która ją spotkała, odcisnęła swoje piętno na całej rodzinie, ponieważ nawet już po śmierci Zacha wszyscy wokół wydali na niego wyrok, uznając go za mordercę swojej młodej kochanki. W momencie, kiedy poznajemy naszą bohaterkę, rozpoczyna nowy etap w...

eunice | 2018-05-19
Na półkach: 2018, Przeczytane, Legimi 📚
Przeczytana: 19 maja 2018

Książkę czyta się niezwykle szybko za względu na styl pisania, ale i również nagromadzenie wydarzeń. Bardzo przypadł mi do gustu sposób przedstawienia historii: z perspektywy dwóch osób i naprzemiennie. Dodatkowo każdy rozdział kończy się tak, że nie można, po prostu NIE MOŻNA!, odłożyć książki na później.
To już trzecia przeczytana przeze mnie książka tej autorki i trudno nie rozpoznać pewnego rodzaju schematu, według którego jest skonstruowana, a mianowicie: "nigdy nie wiadomo, komu można wierzyć". I w zasadzie każda pozycja tej pisarki mogłaby nosić tytuł "Nie ufaj nikomu". Ale dzięki temu jest ciekawiej i nic nie jest oczywiste. Od połowy byłam święcie przekonana, że już wszystko wiem, że wszystko przejrzałam na wylot i już sobie w duchu gratulowałam przenikliwości umysłu. A tu na koniec taka bomba! Totalne zaskoczenie!
Uwielbiam takie książki!

zaczytanapatka | 2018-05-26
Przeczytana: 26 maja 2018

Poznajmy trzy kobiety noszące blizny przeszłości - Mię, Josie i Alison.

Pięć lat wcześniej mąż Mii popełnił samobójstwo i zostawił ją samą z maleńką córeczką. Mia przeszła szkolenie terapeutyczne i prowadzi własną praktykę. Rozpoczyna nowy rozdział w życiu przy boku opiekuńczego Willa. Mia nie pogodziła się z przeszłością i wciąż dręczy ją wiele pytań. Jej mąż został oskarżony o zabójstwo młodej studentki Josie, swej kochanki. Nigdy nie ustalono co przytrafiło się Josie a jej ciała nie odnaleziono do dziś. Przez długi czas ludzie nie dawali Mii spokoju i obwiniali o wszystko co się stało. Kiedy wydaje się, że życie Mii biegnie nowym rytmem jej świat kolejny raz burzy się w ułamku sekundy. Trafia do niej nowa pacjentka Alison Cummings, która oskarża swojego partnera o przemoc fizyczną. Alison twierdzi również, że mąż Mii Zach nie popełnił samobójstwa. Mia nie wierzy czy usłyszała to co jej się wydaje tym bardziej, że kobieta wszystkiego się wypiera i wybiega z gabinetu. Czy Alison...

Sakeena | 2018-05-15
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 12 maja 2018

Z marszu przeczytałam kolejną powieść Kathryn Croft. Bardzo dobre opinie kolejny raz mnie zachęciły, jednak ja mam umiarkowany zachwyt nad powieścią. Niestety powieść podobała mi się mniej, niż poprzedniczka. Mniej więcej po 2/3 książki dotarło do mnie o co może chodzić, wymyśliłam sobie teorię, która na końcu się sprawdziła. I o ile "Tylko jedno kłamstwo" zaskoczyło mnie zakończeniem, tutaj byłam lekko rozczarowana. Plusem kolejny raz zdaje się być sposób pisania, na tyle lekki, że książkę czytało się szybko. Opowieść z perspektywy Josie moim zdaniem dużo ciekawsza. Zdaję sobie sprawę, że w tego typu powieściach to co się rozgrywa w głowach bohaterów ma znaczenie istotne, tak mnogość powtórzeń w pewnym momencie zaczyna nudzić. Może najgorzej nie jest, jednak spodziewałam się czegoś więcej...

księgozbiór | 2018-05-08
Przeczytana: 08 maja 2018

„Wszyscy kłamią. Gdzieś to kiedyś czytałam. Że nieważne jak uczciwi i porządni jesteśmy we własnych oczach, każdy z nas i tak kłamie. Różni się tylko skala.”
Mija to młoda kobieta, żona i matka dwuletniej dziewczynki. Jej mąż popełnił samobójstwo, a studentka, z którą miał romans zaginęła bez śladu. Ze względu na dużą ilość krwi w mieszkaniu dziewczyny uważano, że została zamordowana a mężczyzna w następstwie tych okoliczności targnął się na własne życie.
Gdy tak naprawdę poznajemy naszą główną bohaterkę mija pięć lat od tragedii. Śmierć męża, choć wydaje się odległa to jednak kładzie się cieniem na życiu kobiety. Nie do końca jest w stanie otworzyć się na nowy związek z Willem. Pewnego dnia nowa pacjentka o imieniu Alison podczas sesji terapeutycznej sugeruje, że jej były mąż Zach nie popełnił samobójstwa a został zamordowany. Skąd Alison może znać szczegóły dotyczące tej nocy gdy zmarł Zach? Czy te informacje wstrząsną Miją?
„Kłamstwa i sekrety to tykające bomby, które tylko...

Beza | 2018-04-29

"Córeczkę" tej autorki przeczytałam z przyjemnością, ale ten tytuł jakoś do mnie nie przemawia - nie "kupuję" zakończenia, zupełnie mnie nie przekonało. Moim zdaniem jest zwyczajnie niewiarygodne i nielogiczne. Książka jakby pisana na siłę, naciągana fabuła, nic ciekawego.